Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Locus Medicus


Moth

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα τη γνώμη σας και τις εμπειρίες σας. Με δική μου πρωτοβουλία πήγα στο locus medicus και έκανα την εξέταση ιστού περιόδου. Βγήκα θετική σε χλαμύδια και μυκόπλασμα. Όσες καλλιέργειες κολπικού - τραχηλικού υγρού έχω κάνει έως τώρα έχουν βγει αρνητικές. Διαβάζω όμως εδώ στο forum ότι σχεδόν όλες που κάνουν αυτήν την εξέταση βγαίνουμε θετικές ! Ο γυναικολόγος μου μού έδωσε vibramicyn για 15 μέρες σε εμένα και τον άνδρα μου, αν και τη θεωρεί αναξιόπιστη την εξέταση εφόσον στον κόλπο δεν υπάρχει τίποτα. Και μάλιστα μου είπε επί λέξει: "΄Οσες και να την κάνουν θα βγούνε θετικές"!!!! Να σημειώσω ότι στο παρελθόν – στα 20 μου χρόνια – είχα περάσει ήπια σαλπιγγίτιδα η οποία τότε μου είχε δώσει ήπια συμπτώματα. Μου είχαν δώσει αντιβίωση, την είχα δηλαδή αντιμετωπίσει. Έκτοτε δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Δύο σαλπιγγογραφίες που έχω κάνει δείχνουν τις σάλπιγγες διαβατές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας. Θα ήθελα τη γνώμη σας και τις εμπειρίες σας. Με δική μου πρωτοβουλία πήγα στο locus medicus και έκανα την εξέταση ιστού περιόδου. Βγήκα θετική σε χλαμύδια και μυκόπλασμα. Όσες καλλιέργειες κολπικού - τραχηλικού υγρού έχω κάνει έως τώρα έχουν βγει αρνητικές. Διαβάζω όμως εδώ στο forum ότι σχεδόν όλες που κάνουν αυτήν την εξέταση βγαίνουμε θετικές ! Ο γυναικολόγος μου μού έδωσε vibramicyn για 15 μέρες σε εμένα και τον άνδρα μου, αν και τη θεωρεί αναξιόπιστη την εξέταση εφόσον στον κόλπο δεν υπάρχει τίποτα. Και μάλιστα μου είπε επί λέξει: "΄Οσες και να την κάνουν θα βγούνε θετικές"!!!! Να σημειώσω ότι στο παρελθόν – στα 20 μου χρόνια – είχα περάσει ήπια σαλπιγγίτιδα η οποία τότε μου είχε δώσει ήπια συμπτώματα. Μου είχαν δώσει αντιβίωση, την είχα δηλαδή αντιμετωπίσει. Έκτοτε δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Δύο σαλπιγγογραφίες που έχω κάνει δείχνουν τις σάλπιγγες διαβατές.

 

τί είναι το locus medicus?είναι κάποιο γνωστό κέντρο??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα τη γνώμη σας και τις εμπειρίες σας. Με δική μου πρωτοβουλία πήγα στο locus medicus και έκανα την εξέταση ιστού περιόδου. Βγήκα θετική σε χλαμύδια και μυκόπλασμα. Όσες καλλιέργειες κολπικού - τραχηλικού υγρού έχω κάνει έως τώρα έχουν βγει αρνητικές. Διαβάζω όμως εδώ στο forum ότι σχεδόν όλες που κάνουν αυτήν την εξέταση βγαίνουμε θετικές ! Ο γυναικολόγος μου μού έδωσε vibramicyn για 15 μέρες σε εμένα και τον άνδρα μου, αν και τη θεωρεί αναξιόπιστη την εξέταση εφόσον στον κόλπο δεν υπάρχει τίποτα. Και μάλιστα μου είπε επί λέξει: "΄Οσες και να την κάνουν θα βγούνε θετικές"!!!! Να σημειώσω ότι στο παρελθόν – στα 20 μου χρόνια – είχα περάσει ήπια σαλπιγγίτιδα η οποία τότε μου είχε δώσει ήπια συμπτώματα. Μου είχαν δώσει αντιβίωση, την είχα δηλαδή αντιμετωπίσει. Έκτοτε δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Δύο σαλπιγγογραφίες που έχω κάνει δείχνουν τις σάλπιγγες διαβατές.

 

Καλησπερα !!!

 

Εγω λοιπον εκανα τις εξής εξεταςεις στο Locus Medicus

 

1. Εξεταςη ιστού περιοδου στην οποία βγήκα αρνητική σε χλαμυδια και ουρεοπλασμα αλλα θετική σε μυκοπλασμα .

 

2 . καλλιέργεια κολπικου υγρού στην οποία βγήκα αρνητική σε όλα !!! ....

 

άρα ο γυναικολόγος μάλλον ειναι υπερβολικός λέγοντας οτι όσες και να κανουν όλες θετικές θα βγουν !!!

 

Αφήνει να εννοηθεί οτι εσκεμμένα οι εξεταςεις βγαίνουν θετικές !!!

 

Επίσης ακόμη κι αν googl-αρεις και διαβάσεις για χλαμυδια , ουρεοπλασμα κλπ θα δεις οτι μπορούν μολύνουν τα ανώτερα γεννητικα στρώματα της γυναίκας χωρις αυτο να γίνεται αντιληπτό απο την καλλιέργεια κολπικου υγρού ..

Γι' αυτο εγω ειχα διαφορετικά αποτελεσματα στις δυο εξεταςεις ...γιατι η πρωτη έρευνα τι συμβαίνει μεσα στην μητρα ενώ η αλλη ( καλλιέργεια ) τι συμβαίνει στον κόλπο ....

Link to comment
Share on other sites

τί είναι το locus medicus?είναι κάποιο γνωστό κέντρο??

 

Γεια !!! :P

 

Δεν ειναι κεντρο εξωσωματικης !!! Ειναι κεντρο με γενετιςτε - ανοςολογους το οποιο έρευνα την αιτία υπογονιμοτητας ενός ζευγαριού, την διορθώνει και καθιστά το ζευγάρι ικανό για συλληψη

 

Η σελιδα τους ειναι http://www.locusmedicus.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια !!! :P

 

Δεν ειναι κεντρο εξωσωματικης !!! Ειναι κεντρο με γενετιςτε - ανοςολογους το οποιο έρευνα την αιτία υπογονιμοτητας ενός ζευγαριού, την διορθώνει και καθιστά το ζευγάρι ικανό για συλληψη

 

Η σελιδα τους ειναι http://www.locusmedicus.gr

 

Δηλαδή εσύ κατάφερες να συλλάβεις μετά το locus medicus?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια !!! :P

 

Δεν ειναι κεντρο εξωσωματικης !!! Ειναι κεντρο με γενετιςτε - ανοςολογους το οποιο έρευνα την αιτία υπογονιμοτητας ενός ζευγαριού, την διορθώνει και καθιστά το ζευγάρι ικανό για συλληψη

 

Η σελιδα τους ειναι http://www.locusmedicus.gr

 

είναι γνωστό κέντρο?δεν μίλησα για εξωσωματική...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...