Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Βαπτιση την Ανοιξη

angi

Recommended Posts

Την Ανοιξη σκεφτομαι να βαφτισω τον μπεμπουλη μου.

Σκεφτομουν στην βαφτιση να εχω ως θεμα το ΧΡΩΜΑ.Δηλαδη ολο το ντεκορ της βαπτισης και οπουδηποτε υπαρχει κορδελα,δεσιμο κτλ να εχει χρωμα ενιαιο το λαχανι-γαλαζιο.

Επισης θελω να φτιαξω μονη μου μπομπονιερες και προσκλητηρια.

Κατα καιρους εχω παρει ιδεες απο το forum.

Μπορειτε να μου πειτε εαν εχετε παει στο elxis και τι λεει;

Δωστε μου γενικοτερα και καμια ιδεα. :lol:

FWusp3.png

Διαφημίσεις

Αν και δεν έχω πάει στο elxis,έχω ακούσει ότι έχει χάλια εξυπηρέτηση και σου αναβάλουν τις παραδοσεις ωστόσο έχει καλές τιμές! επίσης να σου πω ότι μου αρέσει πολύ ο συνδυασμος γαλαζιου-πράσινου! Ιδέες θέλεις για το θέμα?για ποιο πράγμα?

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Θα ηθελα κατι πρωτοτυπο,ετσι ωστε να ξεφυγουμε λιγο απο τα κλασσικα δηλ.θαλασσινη,αυτοκινητακια,αρκουδια κτλ.

Γι'αυτο σκεφτηκα να ειναι απλως χρωματικη.

Εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο;

Επισης μπορειτε να μου πειτε:Το τραπεζι υποδοχης το εχουμε στην εκκλησια ή στο κεντρο;Υποκαθιστα τις παιδικες μπομπονιερες;Σε τι χρησιμευει;

Μου αρεσει πολυ σαν ιδεα.

Βοηθεια please!!!!

FWusp3.png

και εγω οπως και πολυ δεν εχουμε ακουσει καλα λογια για την εξυπηρετηση του ελξις, αν παλι θελεις να παραγγειλεις πρεπει να το κανεις μηνες πριν για να εισαι σιγουρη οτι θα φτασουν εγκαιρα και οχι μετα την βαπτιση.

οσο για το θεμα και τα χρωματα της βαπτισης θα σου ελεγα το κιτρινο με το γαλαζιο ή το κοκκινο με το λαχανι δεν ειναι τοσο συνηθησμενα για βαπτιση και για το θεμα θα μπορουσε να ειναι πριγκιπας ή ναυτακι.

καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!!

Διαφημίσεις

και εγω οπως και πολυ δεν εχουμε ακουσει καλα λογια για την εξυπηρετηση του ελξις, αν παλι θελεις να παραγγειλεις πρεπει να το κανεις μηνες πριν για να εισαι σιγουρη οτι θα φτασουν εγκαιρα και οχι μετα την βαπτιση.

οσο για το θεμα και τα χρωματα της βαπτισης θα σου ελεγα το κιτρινο με το γαλαζιο ή το κοκκινο με το λαχανι δεν ειναι τοσο συνηθησμενα για βαπτιση και για το θεμα θα μπορουσε να ειναι πριγκιπας ή ναυτακι.

καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!!

Πολύ ωραίος ο συνδιασμός χρωμάτων και πρωτότυπος μου αρέσει και μένα! :wink:

Το θέμα ναυτάκι μ αρέσει αν και μου φαίνεται κάπως καλοκαιρινό, προγκιπας είναι πολύ ωραία ιδέα μ αρέσει επίσης το αλογάκι (εύκολο και προτώτυπο και παραπέμπει στο ιππότης) και το αερόστατο.

το τραπεζι υποδοχης τι ειναι?

μηπως εννοεις το τραπεζι που βαζουν τις μπουμπουνιερες και το ευχολογιο?

εγω παντως που βαπτισα την μικρη μου 21 σεπτεμβριου ειχα ενα τραπεζι με τις μπουμπουνιερες και το ευχολογιο στην εκκλησια, υπαρχουν βεβαια πολλοι που θελουν να βαζουν τις μπουμπουνιερες στα τραπεζια της δεξιωσης και το ευχολογιο το ιδιο.

εκει αποφασιζεις εσενα τι σου αρεσει....!!!

εγω στην βαπτιση εκανα αλλες μπουμπουνιες για τους μεγαλους (εικονιτσες που τις εφτιαξα μονη) και αλλες για τα παιδακια πηρα ζαχαρωτα και κουπες και τα εβαλα μεσα.

τα χρωματα της βαπτισης ηταν λαχανι με φοξ

εναν πολυ ωραιος συνδυασμος και θεμα μαζι ειναι το πρασινο με το κοκκινο και επειδη ειναι αγορακι να βαλεις ξωτικα και μανιταρια.

το εχω δει σε βαπτιση και ηταν πανεμορφο!!!!!!!!!!!!

το τραπεζι υποδοχης τι ειναι?

μηπως εννοεις το τραπεζι που βαζουν τις μπουμπουνιερες και το ευχολογιο?

εγω παντως που βαπτισα την μικρη μου 21 σεπτεμβριου ειχα ενα τραπεζι με τις μπουμπουνιερες και το ευχολογιο στην εκκλησια, υπαρχουν βεβαια πολλοι που θελουν να βαζουν τις μπουμπουνιερες στα τραπεζια της δεξιωσης και το ευχολογιο το ιδιο.

εκει αποφασιζεις εσενα τι σου αρεσει....!!!

εγω στην βαπτιση εκανα αλλες μπουμπουνιες για τους μεγαλους (εικονιτσες που τις εφτιαξα μονη) και αλλες για τα παιδακια πηρα ζαχαρωτα και κουπες και τα εβαλα μεσα.

τα χρωματα της βαπτισης ηταν λαχανι με φοξ

εναν πολυ ωραιος συνδυασμος και θεμα μαζι ειναι το πρασινο με το κοκκινο και επειδη ειναι αγορακι να βαλεις ξωτικα και μανιταρια.

το εχω δει σε βαπτιση και ηταν πανεμορφο!!!!!!!!!!!!

Εγώ το τραπέζι της υποδοχής το έχω στο μυαλό μου σαν τραπέζι που θα βρίσκεται στην είσοδο του μαγαζιου και θα έχει το βιβλίο των ευχών και διάφορα γλυκά (αντι να τα μοιράσω στην εκκλησία) Τώρα για τις μπομπονιέρες μαλλον θα πάω άλλο τραπεζάκι στην εκκλησια..Και μένα η βάπτιση μου φούξια και λαχανί θα έχει και θέμα πεταλούδα!πολύ ωραίο και αυτό που προτείνεις για τα αγοράκια με τα μανιτάρια δεν θα το είχασκεφτει ποτε!μπράβο!

angi κοίτα αυτο το προσκλητήριο απο μια βάφτιση το καλακαίρι.

είναι20cm υψος και εχει ρυζόχαρτο για χαρτί και αμμο .

au786e80vjo70y0fj5qs_thumb.jpg

:idea: εσύ μπορείς να βάλεις μεσα διακοσμητική αμμο (απο jambo) λιγο γαλαζιο,λίγο πρασινο λιγο κιτρινο και να παίξεις με τα χρώμματα.τα κορδονια εξω να εχουν τα ιδια χρώμματα και να βάλεις μια χαντρούλα η ματάκι η κατι αλλο.

επισης συμαντικό πολύ ,να κάνεις μια τρύπα στο προσκλητηριο με ειδικο εργαλείο και να δέσεις ενα κορδονάκι να βγενει έξω για να μπορεις να το βγάλεις εύκολα.και στο τέλος του κορδονιού να βαλεις ενα καρτελακι με το ονομα της οικογενειας που καλεις.

ελπίζω να σε βοήθησα!!

Υ.Γ ΠΉΓΑ ΕΧΤΕΣ ΣΤΑ JAMBO ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΩΡΑΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΠΟΛΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΓΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΑ ΚΑΙ ΦΤΗΝΕΣ.ΑΝ ΕΧΕΙς ΚΟΝΤΑ ΠΕΤΑΞΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ...

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png

bookie17

πολυ ωραιο το προσκλητηριο.Ειναι χειροποιητο ή ετοιμο;

Μου αρεσει πολυ το μπουκαλακι που ειναι σωληνας.Ξερεις αν ειναι χειροποιητο,απο που αγοραστηκε το μπουκαλακι;

Σκεφτομαι να παω στον Χαλκιαδακη αλλα δεν ξερω αν εχει αυτο ακριβως.

FWusp3.png

Διαφημίσεις

bookie17

πολυ ωραιο το προσκλητηριο.Ειναι χειροποιητο ή ετοιμο;

Μου αρεσει πολυ το μπουκαλακι που ειναι σωληνας.Ξερεις αν ειναι χειροποιητο,απο που αγοραστηκε το μπουκαλακι;

Σκεφτομαι να παω στον Χαλκιαδακη αλλα δεν ξερω αν εχει αυτο ακριβως.

Είναι έτοιμο!!

τώρα κατι άλλο δέν ξέρω να σου πω!! ο χαλκιαδακης έχει site μπες να δεις τι σε ενδιαφέρει.. :D:D

56athdgt7p30mrm50a4x_thumb.png

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png

Καλησπερα κοριτσια,λεγομαι Vaggi και ειμαι φωτογραφος.Μολις την Παρασκευη μετα απο πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης εμαθα οτι ειμαι κι εγω εγκυος.Σημερα παλι σε επαναληπτικη εξεταση οι τιμες ηταν ανεβασμενες και το ειδαμε στον υπερηχο....Στο θεμα μας τωρα,επειδη λογω δουλειας εχουν δει τα ματια μου πολλα πραγματα θα συμφωνησω με την Marialena.Το τραπεζι δειχνει πολυ καλυτερα στο χωρο της δεξιωσης,και ειδικα στην είσοδο του μαγαζιου μαζι με το βιβλίο των ευχών και διάφορα γλυκά ,ζαχαρωτα.....Μπορεις βεβαια σε καθε τραπεζι να εχεις τις μπουμπουνιερες,βεβαια αυτο σε περιπτωση που ειναι ολοι καλεσμενοι εκει,αλλιως τις μοιραζεις στην εκκλησια.Αν θελετε βοηθεια η ιδεες πειτε να ανεβασω φωτο να τις δειτε.Φιλια κοριτσια....

VaGGi

Καταρχην με το καλο και να πανε ολα καλα μεχρι το τελος,για να δεις τους κοπους σου να δικαιωνονται κρατωντας αγκαλια το μωρακι σου.

Θα με ενδιεφερε εαν εχεις φωτογραφικο υλικο απο βαπτισεις αγοριων με πρωτοτυπα θεματα καθως και με διακοσμηση απο την δεξιωση.

Εαν μπορεις ανεβασε φωτο και ευχαριστω εκ των προτερων.

FWusp3.png

Καλημερα,φωτο με διακοσμιση απο δεξιωσεις εχω,για το αλλο που μου λες

"βαπτισεις αγοριων με πρωτοτυπα θεματα" βοηθησε με λιγο για το τι ακριβως εννοεις....για να αρχισω να ανεβαζω.

Εννοω, θεματα οπως π.χ χρωματικες βαπτισεις ή με ιπποτες,με πριγκηπες, τετοια θεματα.

Οχι αυτοκινητακια,θαλλασινες,αρκουδια κ.τ.λ.

Οτι τελως παντων φαινεται λιγο πρωτοτυπο.

FWusp3.png

Διαφημίσεις

Καλημερα,φωτο με διακοσμιση απο δεξιωσεις εχω,για το αλλο που μου λες

"βαπτισεις αγοριων με πρωτοτυπα θεματα" βοηθησε με λιγο για το τι ακριβως εννοεις....για να αρχισω να ανεβαζω.

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και

σε λιγους μηνες ενα ομορφο μωρακι στην αγκαλια σου!!!!! :)

Θα θελαμε να δουμε φωτος για να παρουμε ιδεες, αν σου ειναι ευκολο.....

Να τις βαλω ρε κοριτσια,αλλα δεν ξερω πως....Και στην Αggi που ηθελε τις εστειλα με το mail της.Ξερετε πως γινεται?Πειτε μου....

ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ http://WWW.PHOTOBUCKET.COM ΚΑΝΕ LOGIN IN ΠΕΡΑΣΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΕΓΡΑΨΕ ΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕ PASTE EΔΩ......... :D

Καλημέρα! Θα ήθελα και εγώ καμιά ιδέα για βάπτιση τον Απρίλιο. angi βρίκες τίποτα στις φώτο που σου έστειλε; Εγώ λέω να τα κάνω όλα μόνη μου μπομπονιέρες καλέσματα βιβλίο ευχών στολισμό ευχαριστήριες καρτούλες και ότι άλλο τύχει ως τότε. Εχω βοηθείσει φίλες μου στις δικές τους βαπτίσεις και τώρα στη δικιά μας κόλλησα λίγο.

VaGGi,

ευχαριστω πολυ για το mail.

Πολυ καλη δουλεια,μπραβο.

Εvi mou,προσπαθω να τις αναρτησω στο φορουμ αλλα δεν μπορω.

Ειναι 11 φωτογραφιες με τραπεζια ευχων και διακοσμηση τραπεζιων δεξιωσεων.

Αν μπορει να με βοηθησει καποια να ξαναπροσπαθησω.

FWusp3.png

Κοριτσια,σεν μπορω να τα καταφερω,οποια θελει ας μου στειλει με pm το mail της να τις στειλω ετσι ,κι αν μπορεσει ας τις ανεβασει εκεινη....