Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεμα βαφτισης


artemhs25

Recommended Posts

Καλησπερα μανουλες τι κανετε?το καλοκαιρακι θα βαφτισω τον γιο μου σε ενα εκκλησακι σε λοφο κ λεω σαν θεμα βαπτισης να εχω την ελια πος σας φαινεται?το εχει κανει καμια?η ειναι λιγο βαρυ για βαπτιση?ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν είναι βέβαια πολύ παιδικό το θέμα αλλά αν αρέσει σε εσένα γιατί όχι; Αν θέλεις να το "ελαφρύνεις" λίγο θα μπορούσες να προσθέσεις και κανένα πουλάκι πχ στο στολισμό και τις μπομπονιέρες. Εναλλακτικά θα μπορούσες να έχεις θέμα κάποιο ζωάκι του δάσους που πάλι ταιριάζει στο εκκλησάκι. Με το καλό!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει παρα πολυ το θεμα με την ελια! Βεβαια ειναι συνηθισμενο πιο πολυ για γαμο αλλα αν σ αρεσει γιατι οχι; Στο προσκλητηριο τι λες να βαλεις; ισως ενα περιστερακι να κραταει ενα κλαδι ελιας με το ''μηνυμα'' για τη βαφτιση! Τι αλλο λες να κανεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Ειναι πολύ ωραία ιδέα, μπορείς να βάλεις γλάστρακια με κορδελιτσες κίτρινες και λαχανί, νομίζω θα κάνουν παιδικό το σκηνικό. Εγώ θα βαπτισω την κορούλα μου τέλος Ιουνίου σε ένα μοναστήρι,στην Ελωνα και σκέφτομαι για μπομπονιερες να κάνω γλάστρακια.Πως σας φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ ωραία ιδέα, μπορείς να βάλεις γλάστρακια με κορδελιτσες κίτρινες και λαχανί, νομίζω θα κάνουν παιδικό το σκηνικό. Εγώ θα βαπτισω την κορούλα μου τέλος Ιουνίου σε ένα μοναστήρι,στην Ελωνα και σκέφτομαι για μπομπονιερες να κάνω γλάστρακια.Πως σας φαίνεται;

 

Πολύ ωραίο και ταιριάζει για βάπτιση σε μονή. Αυτό το μοναστήρι είναι που είναι πάνω σε βράχο?

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αρτεμη γιατί δεν κάνεις θέμα με άλλο δέντρο πιο "ελαφρυ" και αγαπητό στα παιδιά; πχ μη σας φανεί αστείο αλλά οι μηλιές ή οι πορτοκαλιές έχουν ωραία χρώματα (κόκκινο δένει με όλα, έυκολο χρώμα) πορτοκαλί (αγαπημένο παιδικό χρώμα, έντονο, δροσερό) και ειδικα τα μήλα κολλάνε με ΑΠΕΙΡΕΣ παιδικές συνθέσεις :P Σκέψου το.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ ωραία ιδέα, μπορείς να βάλεις γλάστρακια με κορδελιτσες κίτρινες και λαχανί, νομίζω θα κάνουν παιδικό το σκηνικό. Εγώ θα βαπτισω την κορούλα μου τέλος Ιουνίου σε ένα μοναστήρι,στην Ελωνα και σκέφτομαι για μπομπονιερες να κάνω γλάστρακια.Πως σας φαίνεται;

 

Καλό εγώ στον γιό μου είχα θέμα "ΜΠΑΛΕΣ ΚΑΙ ΓΚΡΙΜΑΤΣΕΣ" δηλ. είχα μπάλες με γκριμάτσες που χα φτιάξει μόνος (και είχα πολυ κοσμό, μου πήρε πανω απο 4 ώρες) Τα παιδακια τα λατρεψαν γελούσαν με τις γκριμάστες. Είχα μπουμπουνιέρα απλή και με κάθε μια δίναν τα κορίτσια και μια μπάλα. Στην κόρη μου λόγω έλειψης χρόνου χρωματιστα φαναράκια για την νεοφώτιστη (τα κουφέτα μέσα στο φαναράκι) :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρτεμη γιατί δεν κάνεις θέμα με άλλο δέντρο πιο "ελαφρυ" και αγαπητό στα παιδιά; πχ μη σας φανεί αστείο αλλά οι μηλιές ή οι πορτοκαλιές έχουν ωραία χρώματα (κόκκινο δένει με όλα, έυκολο χρώμα) πορτοκαλί (αγαπημένο παιδικό χρώμα, έντονο, δροσερό) και ειδικα τα μήλα κολλάνε με ΑΠΕΙΡΕΣ παιδικές συνθέσεις :P Σκέψου το.

 

Συμφωνώ & εγώ ότι η εληά είναι υπέροχο δέντρο αλλά ίσως μόνο για βάφτιση...παραπέμπει στο να ριζώσουν...να γεράσουν μαζί & τέτοια...Οι ιδέες για άλλα δέντρα πιο χρωματιστά είναι σαφώς καλύτερες!!!!! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...