Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

5η ημερα απο εμβρυομεταφορα


bebe2

Recommended Posts

Καλημερα σας.ειμαι στην 5η μερα της εμβυομεταφορας.για 4 ημερες ειχα πονους στο στηθος (μαλλον απο τα φαρμακα απο οτι διαβασα κ στα αλλα θεματα)κ σημερα δεν νιωθω απολυτως τπτ στο στηθος ουτε πονο ουτε πρηξιμο.εχω πονοκεφαλο ομως κ ταση για εμετο.εμενα καταφερε κ μου εβγαλε ο γιατρος μονο ενα ωαριακι κ μετα απο 4 ημερες που μου το εβαλε μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο,οτι ηταν οχταρι.ειναι η δευτερη προσπαθεια εξωσωματικης για μενα.στην πρωτη ειχα μεινει εγκυος κ απεβαλα στον πρωτο μηνα.βιοχημικη εγκυμοσυνη την ειχαν πει... το θεμα ειναι οτι τοτε ειχα εντονους πονους στο στηθος ειχε μεγαλωσει απο τις πρωτες μερες αναγκαστηκα να οιμαμαι χωρις σουτιεν.τωρα ομως την τεταρτη μερα σταματησε αυτο το συμπτωμα κ εχω αγχωθει τρομερα.. θεωρω οτι δεν θα ειμαι εγκυος μιας κ εχω πολυ λιγοτερες πιθανοτητες τωρα απο την πρωτη φορα μου εβγαλε ο γιατρος 3 ωαρια κ γονιμοποιηθηκαν τα 2 οποτε κ μου τα εβαλε.τωρα με ενα..... χλωμο το βρισκω... πφφφφ τι τραβαμε κ εμεις για να γινουμε μανουλες... τι αδικια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ένα και θαυματουργό χρειάζεται κορίτσι μου, οπότε μην απογοητεύεσε, δε σε βοηθάει η αρνητική σκέψη! Όσο για το στήθος έχω να σου πω ότι ήταν το μόνο σύμπτωμα που είχα μέχρι τις χοριακές, άλλες μέρες "ξεφούσκωνε" άλλες μέρες "φούσκωνε", δεν ήταν ίδιο όλες τις μέρες! Το 8άκι ακούγεται πολύ καλό έμβρυο!

 

Καλά αποτελέσματα και ηρεμία!

Link to comment
Share on other sites

alexele σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Δε φανταζεσαι ποσο κουραγιο μου δινεις !!! το φουσκωμα του στηθους ηταν η ελπιδα που με κραταγε 4 μερες τωρα κ σημερα που ξεφουσκωσε επεσα σε απελπισια.. για αυτο μαλλον κ ο πονοκεφαλος...

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου αυτά τα Χριστούγεννα να είναι μοναδικά για εσάς!

 

Αν με το καλό προχωρήσεις θα δεις ότι επί 9 μήνες δεν θα έχεις σε όλη τη διάρκεια τα ίδια συμπτώματα και ίδιας έντασης!

 

Ηρέμησε ότι έχει γίνει, έχει γίνει τώρα, οπότε μόνο η θετική σκέψη βοηθάει!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι τα συμπτώματα ειναι μια περίεργη ιστορία, εγω το μόνο που είχα ήταν πόνοι στην κοιλιά ενώ άλλες κοπέλες που κάναμε εξωσωματικη μαζί δεν είχαν τίποτα και όλες μείναμε έγκυες

Και αυτές που έχουν συμπτώματα πολλά μπορεί να ειναι απο την προγεστερονη!

Το άγχος δεν ειναι και πολυ καλο, οπότε ηρεμησε, ξάπλα στον καναπέ και τηλεόραση :-D ... Και πολυ προγεστερονη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα στα κοριτσια!

 

Κι εγω στην 5η μερα της εμβρυομεταφορας ειμαι - συμπτωμα ΟΥΔΕΝ - εκτος απο τις εξαψεις τις νυχτες και τα ιδρωματα τα οποια οφειλονται στην προγεστερονη. Εχτες ειδα και ελαχιστο ροζουλι το οποιο μου ειπε ο γιατρος να μην το συνδεσω αυτοματα με εγκυμοσυνη.

 

bebe2 ποτε εχεις εσυ την χωριακη σου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!!! εγω ειμαι στην τριτη μερα εμβρυομεταφορας και το μονο που εχω ειναι κατι τσιμπιματα χαμηλα στην κοιλιτσα και παρα πολλα νευρα!!!! το στηθος ειναι πρησμενο και με ποναει απο τοτε που ξεκινησα τις ενεσεις!!!! κουραγιο σε ολες μας και θετικη σκεψη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.ειμαι πολυ αγχωμενη.απο χθες νιωθω πονο χαμηλα δεξια στην κοιλια στο σημειο που ενωνεται η κοιλια με το ποδι.ο πονος μετατοπιζεται στο ποδι το δεξι κ την μεση κ με ανακουφιζει οταν βαζω πανω κατι ζεστο στην κοιλια κ οταν μου κανει ο συζυγος λιγο μασαζ.πηρα τηλ χθες το απογευμα το γιατρο (δημοσιο νοσοκομειο,οποτε φανταζεστε λιγο πολυ το ποσο ασχοληθηκε με το θεμα μου...) κ μου ειπε να το παρακολουθω.τον ρωτησα αν πρεπει να αγχωθω οτι ειναι κατι ασχημο κ ειπε ενα ξερο οχι.εχω αγχωθει πραγματικα πολυ.την προηγουμενη φορα που εμεινα εγκυος δεν ειχα κανενα τετοιο συμπτωμα.. το εχει βιωσει κ καποια αλλη κοπελα το ιδιο γεγονος μηπως;;;;; τι μπορει να ειναι βρε κοριτσια;;;; ειναι μονο στα δεξια της κοιλιας μου κ σκωλικοειδητης δεν ειναι σιγουρα τον εχω βγαλει... α!!! ξεχασα να σας πω οτι εβαλα χθες βραδυ την κολπικη προγεστερονη κ οπως το εβαζα μεσα ενιωσα μια μικρη ενοχληση στα δεξια οπως τερματιζε το απλικατερ........ καμια ιδεα;;;;; {χοριακη στις 28 μου ειπε ο γιατρος δλδ στις 14 ημερες αλλα εγω την προηγουμενη φορα εκανα τεστ στις 10 κ εδειξε αχνο θετικο κ με την αγωνια που εχω τωρα μαλλον θα το ξανακανω μπας κ μας κανω ενα προωρο δωρο χριστουγεννων....!!!!}

Link to comment
Share on other sites

η χοριακη μου ειναι για τις 28,δεν εχω ομως κ πολλες ελπιδες νομιζω.. κ εγω εχω εξαψεις κ δεν γνωριζα απο τι ηταν.ολο το βραδυ ξεσκεπαζομαι κ μενει ξυπνιος ο συζυγος κ με σκεπαζει.. (τα ακουω κ απο πανω)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσακια!!! εγω ειμαι στην τριτη μερα εμβρυομεταφορας και το μονο που εχω ειναι κατι τσιμπιματα χαμηλα στην κοιλιτσα και παρα πολλα νευρα!!!! το στηθος ειναι πρησμενο και με ποναει απο τοτε που ξεκινησα τις ενεσεις!!!! κουραγιο σε ολες μας και θετικη σκεψη!!!!!!

 

πωωωωωωωω ανησυχω!!!! στο στηθος δεν νιωθω τιποτα. εχτες ξεχαστηκα τοσο πολυ κι ετοιμαστηκα να παω να κανω διαδρομο - ευτυχως με πετυχε η μανα μου στις σκαλες και με επανεφερε στην πραγματικοτητα.

τι ενεσεις κανεις?? τις αντιπηκτικες?

 

καλημερα κοριτσια.ειμαι πολυ αγχωμενη.απο χθες νιωθω πονο χαμηλα δεξια στην κοιλια στο σημειο που ενωνεται η κοιλια με το ποδι.ο πονος μετατοπιζεται στο ποδι το δεξι κ την μεση κ με ανακουφιζει οταν βαζω πανω κατι ζεστο στην κοιλια κ οταν μου κανει ο συζυγος λιγο μασαζ.πηρα τηλ χθες το απογευμα το γιατρο (δημοσιο νοσοκομειο,οποτε φανταζεστε λιγο πολυ το ποσο ασχοληθηκε με το θεμα μου...) κ μου ειπε να το παρακολουθω.τον ρωτησα αν πρεπει να αγχωθω οτι ειναι κατι ασχημο κ ειπε ενα ξερο οχι.εχω αγχωθει πραγματικα πολυ.την προηγουμενη φορα που εμεινα εγκυος δεν ειχα κανενα τετοιο συμπτωμα.. το εχει βιωσει κ καποια αλλη κοπελα το ιδιο γεγονος μηπως;;;;; τι μπορει να ειναι βρε κοριτσια;;;; ειναι μονο στα δεξια της κοιλιας μου κ σκωλικοειδητης δεν ειναι σιγουρα τον εχω βγαλει... α!!! ξεχασα να σας πω οτι εβαλα χθες βραδυ την κολπικη προγεστερονη κ οπως το εβαζα μεσα ενιωσα μια μικρη ενοχληση στα δεξια οπως τερματιζε το απλικατερ........ καμια ιδεα;;;;; {χοριακη στις 28 μου ειπε ο γιατρος δλδ στις 14 ημερες αλλα εγω την προηγουμενη φορα εκανα τεστ στις 10 κ εδειξε αχνο θετικο κ με την αγωνια που εχω τωρα μαλλον θα το ξανακανω μπας κ μας κανω ενα προωρο δωρο χριστουγεννων....!!!!}

 

ρε κοριτσι μηπως εισαι πολυ ξαπλωμενη κι εχεις πιαστει??? μου φαινεται πολυ περιεργο ο πονος στο ποδι!

οσον αφορα το τεστ κι εγω εκανα καφριλα. ειναι να κανω χοριακη στις 24/12 αλλα πηρα σημερα ενα σελφ κλιαρ για να το κανω στις 23. τουλαχιστον ειτε ετσι ειτε αλλιως να προετοιμαστω ψυχολογικα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

η χοριακη μου ειναι για τις 28,δεν εχω ομως κ πολλες ελπιδες νομιζω.. κ εγω εχω εξαψεις κ δεν γνωριζα απο τι ηταν.ολο το βραδυ ξεσκεπαζομαι κ μενει ξυπνιος ο συζυγος κ με σκεπαζει.. (τα ακουω κ απο πανω)

 

γιατι λες μαρη οτι δεν εχεις ελπιδες??????

Link to comment
Share on other sites

bebe κι εγώ ένα έμβρυο μετέφερα και τώρα έχω μια κόρη 10 μηνών...να σκέφτεσαι θετικά! Ο πόνος χαμηλα δεξιά μπορεί να είναι απο το έντερο λόγω του άγχους σου... Εμένα με είχε πεθάνει...κάθε μέρα όλη μέρα...

Όσο για τα συμπρώματα...όλα είναι λογω της προγεστερόνης... και την πρώτη φορά που έκανα σπερματέγχυση χωρλις επιτυχία και την δεύτερη που έκανα εξωσ και ήμουν έγκυος , τα ίδια συμπτώματα είχα...

Καλή σου επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

darsel καλησπερα.λεω οτι δεν εχω ελπιδες γιατι εκτος του οτι ξενερωσα αγρια με το γιατρο γιατι ειναι αδιαφορος τελειως κ μου χαλασε την διαθεση απο τη στιγμη που αρχισα τις ενεσεις,εκτος του οτι τελικα πηρε μονο ενα ωαριο που ποτε δεν μου εξηγησε γιατι... εκτος του οτι πηγε ο συζυγος χθες να παρει τα φαρμακα κ του εσκασε το λαστιχο (ευτυχως που δεν σκοτωθηκε) εκτος του οτι τα φαρμακα στο φαρμακειο του στρατου δε του τα εδιναν γιατι επρεπε λεει να περασω επιτροπη για να τα παρω (αλλαξε το καθεστος απο τον αυγουστο κ να δειτε ποσο ενημερωμενοι ειναι κ οι ιδιοι μου ειχαν πει οτι δεν χρειαζεται να περασω επιτροπη για να παρω φαρμακα)κ τελικα τα πληρωσαμε 160 ευρω χωρις την συνταγη.. εκτος του οτι μετα την εβρυομεταφορα γυρισαμε σπιτι κ ειχε καει το ψυγειο κ εψαχνα πανικοβλητη να βρω σε τινος το ψυγειο θα χωσω τα φαρμακα μου να μην χαλασουν... κ μαγειρευε ο συζυγος 5 φαγητα καθε μερα για 3 μερες γιατι ειχαν ξεπαγωσει τα κρεατα κ επρεπε να μαγειρευτουν.... απο το πρωι παιρνω στο νοσοκομειο που εκανα την εμβρυομεταφορα κ οι νοσοκομες μου λενε να παρω αυριο!!!!!! πφφφφ καλα λεει ο αντρας μου... ΔΕΝ ΜΑΣ ΘΕΛΕΙ!!!!!! (ΟΥΦ ΤΑ ΕΙΠΑ Κ ΞΕΣΠΑΘΩΣΑ!)

Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες κ πηρες τεστ.κ δεν ειναι καφριλα καθολου!!! εγω το ειχα παρει τη 10η μερα και εδειξε.αχνο μεν αλλα εδειξε! μετα απο λιγες μερες η χοριακη ηταν 75.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μιλησα τελικα με την μαια το δεξι χερι του γιατρου.ειπε οτι ειναι φυσιολογικο να ειναι το εντερακι ερεθισμενο ειτε απο την τροφη ειτε απο την ξαπλα.. ειπε να σηκωθω να κανω οτι εκανα κ πριν αλλα να μη σηκωσω βαρη κ να μην περπατησω 2 ωρες δλδ υπερβολικο περπατημα.εσυ κυρια μου (darsel)ξεχνα το διαδρομο χιχιχιχιχιχιχι!!!! αφου ηρεμησα με το θεμα του εντερου κ δεν ειναι ογκος,καρκινος,αναστροφη ωοθηκης κ οτι αλλο διαβασα στο ιντερνετ κ τρελαθηκα... τωρα καταλαβα οτι νιωθω τσιμπηματακια κ δεξια κ αριστερα στην κοιλια... επισης το πρωι που σηκωθηκα ειχα ενα σπυρακι. με πυον... μαλλον παμε για περιοδο.... ΑΝ ΚΑΙ... την προηγουμενη φορα που ημουν εγκυος ειχα βγαλει ενα σπυρακι κ νομιζα οτι θα μου ερθει η περιοδος αλλα τελικα δεν ηρθε,βεβαια εκεινο ηταν εσωτερικο.. πφφφ εχω μπερδευτει.. για πειτε μας εσεις οι μανουλες οι εγκυμοσυνες σας ειχαν ολες τα ιδια συμπτωματα η διαφορετικκα σε καθε περιπτωση???

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΙΝΑΙ Η 2 ΦΟΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΣΤΙΣ 23 ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ Κ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ Η ΠΡΩΤΗ Μ ΗΤΑΝ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Μ Η ΚΟΙΛΙΑ Μ ΕΙΝΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΟ Κ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ Μ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ..ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ Κ ΠΑΙΡΝΩ ΠΟΛΥ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ;ΞΕΡΕΤΕ;ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ :P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!

bebe1 εχεις παρα πολυ αγχος και ασχολεισαι ολοι την ωρα με αυτο!!!

δεν βγαινει ετσι κοριτσακι μου και σιγουρα δεν μπορεις να αλλαξεις το τελικο αποτελεσμα με κανεναν τροπο!!! να βρεις πραγματα να κανεις για να ξεχνιεσαι!!

η καλη ψυχολογια παιζει ρολο!!! εγω ευτυχως σημερα πηγα για δουλεια και ξεχαστηκα και γελασα και ολα καλα! και τα σπορακια μου σκεφτομαι να ειναι καλα αλλα και γω να ειμαι καλα!ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ!!!

 

darsel μου, το στηθος μου ειναι πρισμενο απο τοτε που ξεκινησα τις πρωτες μου ενεσεις για την εξωσωματικη τις γκοναλ! αλλα κανω και αντιπηκτικες γιατι εχω θρωμβοφιλια! εχει μελανιασει η κοιλιτσα μου απο αυτες τις ενεσεισ!!!

 

θετικη σκεψη ηρωιδες μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι σε ολες τις κοπελες που κανουν προσπαθεια να μεινουν εγκυουλες!!! μας αξιζει γιατι ειμαστε ηρωιδες που προσπαθουμε μεσα απο τετοια δυσκολη διαδικασια να κανουμε ενα μωρακι!!!!! δεν θελω να σε "αγχωσω"αλλα εχεις ολα τα συμπτωματα!!!!! <3

Link to comment
Share on other sites

freedom28 να υποθεσω οτι εισαι 28... εγω 38 απο χθες.νομιζω οτι μονο κ μονο απο αυτο καταλαβαινεις οτι ειμαι σε πολυ δυσκολη θεση.. δικαιολογησε με!!!

Link to comment
Share on other sites

freedom28 να υποθεσω οτι εισαι 28... εγω 38 απο χθες.νομιζω οτι μονο κ μονο απο αυτο καταλαβαινεις οτι ειμαι σε πολυ δυσκολη θεση.. δικαιολογησε με!!!

 

 

 

ειμαι 36 ψυχουλα μου καλη!!! και σε νιωθω πιστεψε με!!! οταν εμαθα οτι δεν προκειτε ποτε να κανω παιδια με φυσιολογικο τροπο, εχασα τον κοσμο μου!!!! εκλαιγα μερα νυχτα! δεν το περιμενα δεν το πυστευα!! δεν ειχα δουλεια και δεν ειχα ουτε λεφτα, ουτε ο αντρας μου!!! αφου σηκωθικα μετα απο πολυ καιρο, εχοντας αφησει τον εαυτο μου, τον αντρα μου, το σπιτι μου ειπα τελος θα κοιταξω την οικογενεια μου!!! μου εκατσε δουλιτσα, και στον αντρα μου, και ευγνομωνω την παναγια που ειμαι καλα και εχω υγεια, που εχω τον αντρα μου που με αγαπαει!!! και τωρα εφοσον ειμαι καλα και δυνατη, προχωρω για το ονειρο μου!!!

Link to comment
Share on other sites

freedom28 να υποθεσω οτι εισαι 28... εγω 38 απο χθες.νομιζω οτι μονο κ μονο απο αυτο καταλαβαινεις οτι ειμαι σε πολυ δυσκολη θεση.. δικαιολογησε με!!!

 

και χρονια σου πολλα!!! οτι επιθυμεις, στην αγκαλια σου να το βρεις!!!

Link to comment
Share on other sites

και χρονια σου πολλα!!! οτι επιθυμεις, στην αγκαλια σου να το βρεις!!!

 

ειμαι 36 ψυχουλα μου καλη!!! και σε νιωθω πιστεψε με!!! οταν εμαθα οτι δεν προκειτε ποτε να κανω παιδια με φυσιολογικο τροπο, εχασα τον κοσμο μου!!!! εκλαιγα μερα νυχτα! δεν το περιμενα δεν το πυστευα!! δεν ειχα δουλεια και δεν ειχα ουτε λεφτα, ουτε ο αντρας μου!!! αφου σηκωθικα μετα απο πολυ καιρο, εχοντας αφησει τον εαυτο μου, τον αντρα μου, το σπιτι μου ειπα τελος θα κοιταξω την οικογενεια μου!!! μου εκατσε δουλιτσα, και στον αντρα μου, και ευγνομωνω την παναγια που ειμαι καλα και εχω υγεια, που εχω τον αντρα μου που με αγαπαει!!! και τωρα εφοσον ειμαι καλα και δυνατη, προχωρω για το ονειρο μου!!!

 

Ωραια! Η μια 36, η αλλη 38 κι εγω 37! Μια χαρα μας βρισκω! Freedom εχεις καταλαβει οτι εσυ κατεβαζεις τον μεσο ορο ηλικιας αυτης της παρεας ετσι????

 

Χαρουμενα Γενεθλια bebe2!!!! Ολα καλα θα μας πανε, γιατι οχι???

Link to comment
Share on other sites

μιλησα τελικα με την μαια το δεξι χερι του γιατρου.ειπε οτι ειναι φυσιολογικο να ειναι το εντερακι ερεθισμενο ειτε απο την τροφη ειτε απο την ξαπλα.. ειπε να σηκωθω να κανω οτι εκανα κ πριν αλλα να μη σηκωσω βαρη κ να μην περπατησω 2 ωρες δλδ υπερβολικο περπατημα.εσυ κυρια μου (darsel)ξεχνα το διαδρομο χιχιχιχιχιχιχι!!!! αφου ηρεμησα με το θεμα του εντερου κ δεν ειναι ογκος,καρκινος,αναστροφη ωοθηκης κ οτι αλλο διαβασα στο ιντερνετ κ τρελαθηκα... τωρα καταλαβα οτι νιωθω τσιμπηματακια κ δεξια κ αριστερα στην κοιλια... επισης το πρωι που σηκωθηκα ειχα ενα σπυρακι. με πυον... μαλλον παμε για περιοδο.... ΑΝ ΚΑΙ... την προηγουμενη φορα που ημουν εγκυος ειχα βγαλει ενα σπυρακι κ νομιζα οτι θα μου ερθει η περιοδος αλλα τελικα δεν ηρθε,βεβαια εκεινο ηταν εσωτερικο.. πφφφ εχω μπερδευτει.. για πειτε μας εσεις οι μανουλες οι εγκυμοσυνες σας ειχαν ολες τα ιδια συμπτωματα η διαφορετικκα σε καθε περιπτωση???

 

Ωωωωωχχχχχ εχω ενα τεραστιο εσωτερικο σπυρι στο κουτελο!!!!!!!!!! :shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες.οπως καταλαβαινετε ειμαι η μεγαλυτερη εδω οποτε... σεβασμο περικαλω στη γηραια κυρια :P :P :P :P !!! εχω νεοτερα σημερα... αφου ρωτησα το γιατρο μου,ειπε οτι μπορω να σηκωθω να περπατησω να βγω ο συζυγο στο αυτοκεξω να δουλεψει κ το αντερακι μου να μην ποναω εκει δεξια που σας ελεγα... οποτε ντυθηκα κ βουρ για σουπερ(τι αλλη διασκεδαση μας εχει μεινει πια;;;) ενιωθα χαμηλα στην κοιλια ενα βαρος οταν στεκομουν στην ουρα για το ταμειο(δεν περπατησα κ ιδαιτερα)οποτε πηγα κ περιμενα το συζυγο στο αυτοκ......! γυρναω σπιτι κοριτσια κ τι να δω;αιμα στο εσωρουχο.μια σταγονα.το κοιταζα απο δω,το κοιταζα αποκει,ηθελα να βεβαιωθω γιατι το εσωρουχο ηταν εκρου κ δεν ξεχωριζε καλα... το βαζω κατω απο μια λαμπα του ικεα για ενδελεχη ελεγχοοοοοοοοοοοοο! τρελαθηκα! ροζουλι αιμα! (μη ξεχασω να σας πω οτι στον τιτλο εγραψα βλακεια απο το αγχος μου.εμβρυομεταφορα εκανα το σαββατο,κ ο γιατρος ειπε οτι μετραμε απο την επομενη μερα οποτε... ειμαι στην 5η μερα μετα την εμβρυομεταφορα σημερα!!!!!!!!!) πηρα που λετε το γιατρο... κ του ειπα οτι εχω αιμα... cool ο τυπος... δεν τρεχει τπτ.μπορει να ειναι καλο μπορει να ειναι κ κακο λεει! για να ειμαστε σιγουροι παρε αλλο ενα ουτροτζεσταν το βραδυυυυυυ.... αυτα... περιττο να σας πω οτι χεστηκα πανω μου απο το φοβο.....!!! τεσπα μετα μπηκα κ ειδα σε ενα θεμα στο φορουμ οτι κ μια αλλη κοπελα ειναι την 5η μερα αιματακι σταγονα οπως εγω κ τελικα δεν ειχε θετικη χοριακη :( πφφφφφφ!!!! πηρα ομως κ 2 τεστ.να μου ερθει η κρυαδα λιγο νωριτερα κ να μην την φαω αποτομα χαχαχαχα!!! το ενα ειναι για 5 μερες πριν την πιθανη συλληψη κ το αλλο 4 μερες πριν την καθυστερηση δλδ στην περιπτωση μας τη μερα της χοριακης!!!!( ουφ τα πα κ ξεσπαθωσα!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...