Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΟΠΥΥ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΠΟΙΑ???


LETOM

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, θελω την βοηθεια σας!!!

Η απεργία έχει λήξει????Μεθαύριο έχω ραντεβού για 1η φορά με την επιτροπή..

Μαζί με το εντυπο των δικαιολογητικων θελει και ιατρικο σημειωμα του γιατρου?

Έχω κακή ωοθυλακιορρηξία κ λεπτο ενδομήτριο, έχω ηδη κανει μια εξωσωματικη (εκτος ΕΟΠΥΥ) και διαφορους κυκλους με serpafar κ ενεσεις.... Ειχε απορριφθει καποια απο εσας με τετοιου ειδους θεματα γονιμοτητας? Ή περνανε μονο τις σοβαρες περιπτωσεις με σαλπιγγες κ προβλημα στο σπερμα?

:confused::confused::confused:

Γενικότερα υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέχω, κάνουν ερωτησεις περιεργες, ή απλά διαβάζουν τα δικαιολογητικά..???

Τι ωρα ξεμπερδευετε? μου ειπαν να ειμαι κατα τις 09.00 κ οτι ωρα σε φωναξουν... :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα, θελω την βοηθεια σας!!!

Η απεργία έχει λήξει????Μεθαύριο έχω ραντεβού για 1η φορά με την επιτροπή..

Μαζί με το εντυπο των δικαιολογητικων θελει και ιατρικο σημειωμα του γιατρου?

Έχω κακή ωοθυλακιορρηξία κ λεπτο ενδομήτριο, έχω ηδη κανει μια εξωσωματικη (εκτος ΕΟΠΥΥ) και διαφορους κυκλους με serpafar κ ενεσεις.... Ειχε απορριφθει καποια απο εσας με τετοιου ειδους θεματα γονιμοτητας? Ή περνανε μονο τις σοβαρες περιπτωσεις με σαλπιγγες κ προβλημα στο σπερμα?

:confused::confused::confused:

Γενικότερα υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέχω, κάνουν ερωτησεις περιεργες, ή απλά διαβάζουν τα δικαιολογητικά..???

Τι ωρα ξεμπερδευετε? μου ειπαν να ειμαι κατα τις 09.00 κ οτι ωρα σε φωναξουν... :lol:

 

καλησπερα

 

η απεργια συνεχιζεται μεχρι και 19 Δεκεμβριου.Και εγω εχω ραντεβου για πρωτη φορα τη Πεμπτη.Θα παμε και θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μια απελπισία όλο το θεμα... να περιμενεις τόσους μήνες, και μετά να σε γειώνουν!!! έλεος...

Να πάω αύριο ούτως ή άλλως, ή είναι σε απεργία όλοι οι γιατροί και οι ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα LETOM!!!

 

Έπεσες σε απεργίες.....

Καλύτερα να πας για να είσαι σίγουρη....αν δεν έχεις ταξίδι για να φτάσεις στην επιτροπή του ραντεβού σου.

 

Και στο λεω αυτο γιατι μπορεί να υπάρχουν οι γιατροί της επιτροπής και να γίνονται τα ραντεβου για τις εγκρίσεις....εστω και αν γενικως απεργουν στο ικα...

Εγω σημερα πηρα τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου σε παιδιατρο και μου ειπαν οτι απεργουν επ αοριστο ...ωστοσο υπαρχει μια παιδιατρος που δεχεται διχως ραντεβου....

 

Καλή τυχη!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

πολύ εκνευρίζομαι με αυτή τη κατάσταση... και αν οντως δεν γινει αυριο η επιτροπη... ποτε θα κλεισω νεο ραντεβου??? τελος του 2014???? κ πρεπει να κανω ολες τις εξετασεις απο την αρχη???

θα παω.. αν κ νομιζω δεν θα καταφερω κατι... :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω απο που εισαι, και σε ποια επιτροπη εκλεισες ραντεβου. σε θεσσαλονικη και αθηνα μεχρι τωρα δεν εγιναν επιτροπες καθολου, αλλα εγιναν αλεξανδρουπολη και νομιζω πατρα. για τη λαρισα η ιωαννενα δεν ξερω. παντως, αν η επιτροπη ειναι στην πολη σου, πηγαινε αυριο και βλεπεις. η απεργιες ειναι μεχρι 19, αν και ποτε δεν ξερεις. και κατι αλλο, αν εχεις ολα τα δικαιολογητικα σωστα, θα σε περασουν. ο γιατρος στη γνωματευση σου εγραψε την αιτια παραπομπης για εξωσωματικη. δεν πηγες για την πλακα σου, ουτε εχεις λεφτα για πεταμα. οσες πανε για εξωσωματικη, καποιο λογο θα εχουν. αρα δεν περνανε μονο τα βαρια περιστατικα.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!

θα περασω απο την επιτροπη αθηνας.

ο γιατρος στο σημειωμα του εγραψε ανεξηγητη υπογονιμοτητα, κ πως δοκιμασαμε διαφορα πρωτοκολλα με φτωχα αποτελεσματα, κλπ. Ελπιζω να μην προσπαθουν να κοψουν κοπελες, γιατι οπως τα λες ειναι, ολες πανε για εναν συγκεκριμενο σκοπο, δεν παιζουμε.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!

θα περασω απο την επιτροπη αθηνας.

ο γιατρος στο σημειωμα του εγραψε ανεξηγητη υπογονιμοτητα, κ πως δοκιμασαμε διαφορα πρωτοκολλα με φτωχα αποτελεσματα, κλπ. Ελπιζω να μην προσπαθουν να κοψουν κοπελες, γιατι οπως τα λες ειναι, ολες πανε για εναν συγκεκριμενο σκοπο, δεν παιζουμε.

 

Καλημέρα !!!

Γιατί δεν περνάς επιτροπή για πρόκληση?

 

Δεν είμαι σίγουρη ότι θα σε περάσουν για εξωσωματική.

 

Έτσι και αλλιώς τα φάρμακα είναι ίδια απλά για πρόκληση παίρνεις 3000 μονάδες και η απόφαση είναι για 2 προσπάθειες. Μπορείς να πάρεις 6000 μονάδες μέσα σε 2 μήνες.

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία !!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω αυτη την ανησυχια....μηπως πρεπει η ΛΕΤΟΜ να περασει απο την επιτροπή για πρόκληση ωορρηξιας...και οχι για εξωσωματικη!

 

Εγω λογω ανωορρηκτικους κυκλους λογω συνδρομου πολυκυστικων, περασα απο επιτροπή για πρόκληση ωορρηξιας και πηρα 3000 μοναδες ενεσεων ήδη για πρώτη προσπάθεια και δικαιουμαι ακομη 3000 μοναδες για 2η προσπάθεια εντος 12 μηνων απο την ημερομηνια της απόφασης.

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

η απεργια των γιατρων συνεχιζεται μεχρι και 27 Δεκεμβριου.Και σημερα ακουσα απο γιατρο οτι μαλλον θα μπουν σε διαθεσιμοτητα απο το νεο ετος.

Επιτροπες εμαθα οτι δεν γινονται στη Θεσσαλονικη λογω απεργιας.Εγω θα δω αυριο για το ποτε θα μετατεθει το ραντεβου της επιτροπης.Ελπιζω οχι παλι κανενα εξαμηνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα φαρμακεία του εοπυυ δουλευουν ή απεργούν και αυτοί;

εγω εχω περασει απο επιτροπή αλλα δεν εχω πάρει ακομη ενεσεις....Με συνταγη του ιδιωτη μου γιατρού, τα φαρμακεία του ΙΚΑ δίνουν τις ενεσεις;;;:confused:

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα φαρμακεία του εοπυυ δουλευουν ή απεργούν και αυτοί;

εγω εχω περασει απο επιτροπή αλλα δεν εχω πάρει ακομη ενεσεις....Με συνταγη του ιδιωτη μου γιατρού, τα φαρμακεία του ΙΚΑ δίνουν τις ενεσεις;;;:confused:

 

καλησπέρα Ηλιοβασίλεμα,

όταν πέρασα επιτροπή - τον Σεπτέμβριο που μας πέρασε - είχαν πάλι απεργία, αλλά η επιτροπή έγινε κανονικά και το φαρμακείο επίσης λειτουργούσε κανονικά. Όλα αυτά στη Θεσσαλονίκη. Επίσης, τη συνταγή με τα ενέσιμα φάρμακα μου την έδωσε η γιατρός-εξωσωματικός μου, η οποία είναι ιδιώτης, και το φαρμακείο μου τα έδωσε κανονικά. Είχα την απόφαση, το βιβλιάριο και τη συνταγή της γιατρού μου. Είχε γράψει και στο βιβλιάριο τα φάρμακα που έπρεπε να πάρω και στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ το σφράγισαν και σημείωσαν με το χέρι "1η εξωσωματική".

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Ηλιοβασίλεμα,

όταν πέρασα επιτροπή - τον Σεπτέμβριο που μας πέρασε - είχαν πάλι απεργία, αλλά η επιτροπή έγινε κανονικά και το φαρμακείο επίσης λειτουργούσε κανονικά. Όλα αυτά στη Θεσσαλονίκη. Επίσης, τη συνταγή με τα ενέσιμα φάρμακα μου την έδωσε η γιατρός-εξωσωματικός μου, η οποία είναι ιδιώτης, και το φαρμακείο μου τα έδωσε κανονικά. Είχα την απόφαση, το βιβλιάριο και τη συνταγή της γιατρού μου. Είχε γράψει και στο βιβλιάριο τα φάρμακα που έπρεπε να πάρω και στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ το σφράγισαν και σημείωσαν με το χέρι "1η εξωσωματική".

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα!

 

 

Ευχαριστω!!!

Θα τηλεφωνησω φυσικα στο φαρμακειο του εοπυυ προς επιβεβαιωση, προτου ξεκινησω την διαδικασια συνταγογραφησης απο τον γυναικολογο μου!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Πήγα στην Επιτροπή, περιμέναμε κάποιες ώρες, τελικά ήρθαν οι γιατροί!!!!!

Βέβαια, ο φάκελος μου εμεινε σε εκκρεμοτητα, γιατι δεν ειχε κανει ο συζυγος τις εξετασεις για μεταδιδομενες ασθενειες... (δεν διευκρινιζοταν στα δικαιολογητικα..) και αφου τα ειδαν ολα μου ειπαν να κανουμε κ αυτες τις εξετασεις κ να ερθω χωρις ραντεβου. Μέσα στην τρελα, κ το κλιμα που επικρατουσε, ήταν λογικοί. Πάντως δεν θα ξανακανουν επιτροπη μεχρι τελος του ετους προς ενημερωση σας. Οσον αφορα την εξωσωματικη μου... δεν με καλυπτουν 3000 μοναδες.. κ αν με απορριψουν για εξωσωματικη, σιγουρα θα μου εγκρινουν απο μονοι τους τις 3000...

Έλεγξαν παντως ολα τα χαρτια λεπτομερως. Αν ηταν να με απορριψουν δεν θα το εκαναν σημερα..? Γιατι να με βαλουν να κανουμε τις υπολοιπες εξετασεις? τι λετε?

Ευχομαι το καλυτερο για ολες.

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που την περασες την επιτροπη. τωρα θα τους πας τα χαρτια και οπωςδηποτε να μαθεις στο φαρμακειο τους αν εχουν τα φαρμακα, μην παρεις τη συνταγη απο τον γιαττρο σου πριν να εισαι σιγουρη οτι εχουν τα φαρμακα που χρειαζεσαι, γιατι η συνταγη εχει μικρη ημερομηνια ληξης.

ποιες ειναι αυτες οι εξετασεις που σου ζητησαν και γιατι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τις μεταδιδομενες του αντρα μου... συφιλη, hiv κ ηπατητιδες... εγω τις ειχα κανει, αλλα δεν ειχα καταλαβει οτι ηθελαν κ του συζυγου...

Δεν πειραζει, δικιο ειχαν.

Όταν παω, φανταζομαι θα το εγκρινουν?

Αν ναι, οταν παρω την αποφαση τους, τοτε θα επικοινωνησω με τα φαρμακεια του εοπυυ κ μετα θα παω στον γιατρο μου να μου γραψει τα φαρμακα?

Μονο απο φαρμακεια του εοπυυ μπορω να τα παρω, ή και απο φαρμακεια της γειτονιας?

Link to comment
Share on other sites

Λετομ οχι δεν σε απέρριψαν!!! απο την στιγμη που σου ζητησαν να καταθεσεις συμπληρωματικα χαρτια σε συντομο χρονικο διαστημα διχως νεο ραντεβου, αυτο σημαινει οτι θα πας θα καταθεσεις και αυτα και θα ξαναπεριμενεις για να παρεις την τελικη εγκριση!!!!

 

Η αμφιβολια μου για το αν επρεπε να περασεις για προκληση και οχι για εξωσωματικη προεκυψε γιατι απο την δικη μου εμπειρεια, ακουγα τις αλλες κοπελες στην επιτροπή πατρας που συζητουσαμε και ελεγαν οτι απο την εγκυκλιο του ικα για τις επιτροπες βγαινει το συμπερασμα οτι για να πας για εξωσωματικη, πρεπει να εχεις αποκλεισει τις αλλες μεθοδους πχ προκληση.... αν δεν υπαρχει αλλος ιατρικος παραγοντας που εμποδιζει την συλληψη περα της προβληματικης ωορρηξιας.

Δηλαδη εγω με μοναδικο προβλημα τους ανωορρηκτικους κυκλους λογω συνδρομου πολυκυστικων αν εκανα αιτηση για εγκριση εξωσωματικης, μαλλον θα με απερριπταν και μου ενεκριναν πρωτα την προκληση ωορρηξιας μεσω εοπυυ....

 

Καλα αποτελεσματα!!! ποτε θα τους πας τα υπολοιπα που ζητανε;

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να προσθεσω κατι...

..σήμερα πηγα με μεγαλη επιφυλαξη λογω της απεργιας, περισσοτερο για να δω για το ραντεβου, ποτε θα ξανακλεισω... γιατι αλλιως απο το τηλεφωνο κ αλλιως απο κοντα. Δεν περιμενα να γινει η επιτροπη. Ωστοσο, ειχαν μαζευτει τουλαχιστον 20-30 κοπελες. Οι περισσότερες πολυ αδιαφορες, ρωτουσες, δεν σου απαντουσαν.. ή μονολεκτικα.. Οκ καταλαβαινω την κατασταση, αλλα βρε κοριτσια ολες παμε για τον ιδιο σκοπο, λιγη αλληλεγγυη..! Χριστουγεννα ερχονται, χαμογελαστε λιγο!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ηλιοβασιλεμα!!!

Θα παω το πρωτο δεκαημερο Ιανουαριου, αν δεν εχουν απεργια, ή δεν προκυψει κανενα κλεισιμο του ΕΟΠΥΥ (..το σκεφτομαι...χαχαχα!!!)

Πρόκληση ωορρηξιας εχω κανει, κ τα εχω πληρωσει απο την τσεπη μου. Ο γιατρος μου, εγραψε ενα σημειωμα, οτι δεν ανταποκρινομαι με τα χαπια κ τις ενεσεις, για αυτο κ παμε για εξωσωματικη. Παρεμπιπτόντως, έχω ήδη κάνει μια, που κ αυτην την πληρωσα απο την τσεπη μου.. ημουν σε αλλο ταμειο πριν ΕΟΠΥΥ. Πλεον δεν αντεχουμε οικονομικα, κ ετσι ανεχομαστε ολην την ταλαιπωρια. Κοιταξε, το φοβηθηκα για την εγκριση, αλλα πηγα για τα πολλα, κ λεω, τουλαχιστον, δεν θα μου γραψουν για προκληση? Κατι ειναι κ αυτο.. σωστα?

Θελω να πιστευω οτι δεν θα με απορριψουν οταν τους παω τα χαρτια...

Link to comment
Share on other sites

Πολλες πανε συμπληρωματικα χαρτια και δεν τις απορριπτουν!!!

Συμφωνω και εγω με αυτο που λες....ημουν απ τις λιγες που προσπαθουσα να πιασω κουβεντα με αλλα κοριτσια που περιμεναν για τον ίδιο λογο με μενα...

 

Οταν δε, πήγα για καταθεση συμπληρωματικου χαρτιου, ενω ειχα παει την εγκριση αλλα ηθελα αντι για 2500, να μου χορηγηθουν 3000, οποτε πηγαινα εξτρα χαρτι απο γιατρο κλπ κλπ...ως πιο εμπειρη απο την διαδικασια της επιτροπης, ειχα πιασει κουβεντα με πολλες και τους εξηγουσα τι γινεται με την επιτροπή πατρας....

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως έπραξες θα επραττα κι εγω, γιατί τόση ακεφιά όμως? Πιστεψε μου, μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση. Βεβαια, δεν συζητω για το προσωπικο, ηταν 2 κυριες κ οι 2 απαραδεκτες. Τις ρωταω ποια ειναι τα ονοματα των γιατρων της επιτροπης, μου λεει.. τι με ρωτας τωρα...? Μα δεν τους ξερετε? Κοριτσι μου με κουραζεις! Δεν σου απαντω. Ειμαι καινουργια. Παω στην αλλη, την ιδια ερωτηση.. αα μην με ρωτας εμενα, εγω ειμαι καινουργια. Εχε χαρη που ηθελα να κανω την δουλεια μου να φυγω, αλλιως.... Οι 2 υπαλληλοι ηταν διοικητικο προσωπικο της επιτροπης, διπλα τους. Κοροιδευουν τον κοσμο, κ με οσα γινονται με μειωσεις μισθων κ διαθεσιμοτητες δεν τους καιγεται καρφακι. Εκεινη τη στιγμη πολυ εκνευριστηκα.

 

Συμπληρωματικό χαρτί του γυναικολογου σου τους προσκομισες? Δεν ζητησαν κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

 

Συμπληρωματικό χαρτί του γυναικολογου σου τους προσκομισες? Δεν ζητησαν κατι αλλο?

 

 

Εγω ευτυχως ετυχα σε πολυ καλους υπαλληλους στην επιτροπή της Πατρας...

 

Πηγα στο ραντεβου της επιτροπής το πρωτο και ευτυχως τα ειχα ολα τα δικαιολογητικα σωστα και πηρα την εγκριση της επιτροπής...και εφυγα απο Πατρα για σπιτακι μου....

Οταν ομως ο ιδιωτης γυναικολογος μου μου συνταγογραφησε 3000 μοναδες, απο φαρμακειο εοπυυ πατρας, μου ζητησαν να γραφει πανω στην εγκριση της επιτροπής οτι εγκρινεται η χορηγηση των 3000 αντι για 2500 και για να το αποδειξω, να παω στην επιτροπή διχως νεο ραντεβου και να καταθεσω χαρτι του γυναικολογου για ποιο λογο χρειαζομαι τις παραπανω μοναδες. Πηγα λοιπον το χαρτι στην επιτροπή, το κατεθεσα στους διοικητικους υπαλληλους πριν ερθουν οι γιατροι της επιτροπής και με εξυπηρετησαν πολυ γρηγορα....εβαλαν οι ιδιοι σφραγιδα στην αποφαση μου οτι ναι δικαιουμαι 3000μοναδες...και δεν περιμενα μαζι με τις αλλες κοπελες που περιμεναν να ακουσουν ομαδικως τα αποτελεσματα τους!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο! Δεν ταλαιπωρηθηκες καθολου. Την αποφαση την δινουν εκεινη τη στιγμη?

Έκανες την προσπαθεια σου με την εξωσωματικη?

 

 

Δεν ταλαιπωρηθηκα την δευτερη φορα...αφου ειχα την εγκριση στα χερια μου!!! Αλλα βεβαια, απο τι μου ειπε ο γιατρος μου, ηταν υπερβολικοι στον εοπυυ οι υπαλληλοι του φαρμακειου και δεν επρεπε να μου ξαναζητησουν να αναγραφει η αποφαση διευκρινηση οτι θελω 3000 και οχι 2500! Το λεει και η εγκυκλιος αλλα οι υπαλληλοι το ερμηνευσαν αλλιως. Τελος παντων, τα πηρα τα φαρμακα για την πρωτη προσπαθεια αλλα δεν ξεκινησαμε ακομη λογω κυστης...

Προσπαθεια για προκληση ωορρηξιας θα κανω!!! οχι για εξωσωματικη....

 

Εχω ηδη παιδι 5 χρονων σχεδον που το απεκτησα διχως δυσκολια και χωρις φαρμακα κλπ.....Στο 2ο δυσκολευομαστε, εκανα προκληση με χαπια, δεν με επιασαν...και ειπαμε να προσπαθησουμε και με ενεσεις!!! και πιστευω πώς θα πετυχω εγκυμοσυνη με τις ενεσεις!!!!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Να χαιρεσαι το παιδακι σου, παντα γερο κ δυνατο. Eυχομαι το καλυτερο για σενα, ειμαι βεβαιη οτι με τις ενεσεις θα τα πας πολυ καλα! Εφόσον δεν εχετε αλλα θεματα, νομιζω θα ανταποκριθεις πολύ ευκολα στις ενεσουλες, και το νεο σου μωρακι θα σας επισκεφθει.

Κι εγω αυτον τον μηνα, ακυρη η προσπαθεια μου, λογω κυστης.. Τον επομενο μηνα ξανα. Θα κανω καποιες προσπαθειες ακομη χωρις εξωσωματικη, κ μετα θα το αποφασισω. Δεν ηταν η καλυτερη μου περιοδος.. Ας παρω την πολυποθητη εγκριση, να ειμαι κατοχυρωμενη, κ βλεπουμε. Εγω εχω και πολυ χαμηλη amh, οποτε πολυ πιθανον να μην ανταποκρινομαι κ απο αυτο...

Πάντως Ηλιοβασίλεμα, ειναι πολλες οι γυναικες με προβληματα γονιμοτητας, τι κανουν, μας ραντιζουν??? Και να σκεφτεις οτι προερχομαι απο πολυτεκνη οικογενεια.. χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...