Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αφυγραντήρας και στέγνωμα ρούχων!


Vavavoum

Recommended Posts

Καλησπερα σε πλους! Ανοιγω νεο θεμα γιατι δεν βρηκα κατι σχετικο πουθενα σε ολο το ιντερνετ για να μου λυσει την απορια!

 

Πηραμε πριν δυο μερες εναν αφυγραντηρα της Delonghi, και εχει ενα ειδικο προγραμμα για στεγνωμα ρουχων.

Εχει δοκιμασει ποτε κανεις να στεγνωσει ρουχα με αφυγραντηρα; Συμφερει η κανει 100 ωρες; Θα μου ηταν πολυ χρησιμο ειδικα τωρα που ερχεται το μωρο μεσα στις επομενες 3-4 βδομαδες και απο οσο ξερω θα βαζω τη μια μπουγαδα μετα την αλλη!

kqKHp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Δεν συμφερει αργει πολυ. Απλα ειναι καλο να δουλευει ο αφυγραντηρας σε αυτο το προγραμμα οσο εχει απλωμενα ρουχα το σπιτι. Ειναι πιο εντατικο και τραβαει την απειρη υγρασια που δημιουργιεται στο σπιτι απο τα απλωμενα ρουχα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αλήθεια τον έβαζα σε ένα δωμάτιο όπου ήταν απλωμένα τα ρούχα και την επόμενη ημέρα ήταν θεόστεγνα και το δωμάτιο χωρίς υγρασία.

 

Είχα έναν μεγάλο βέβαια για 100 τμ. και έβγαζα γενικά κάπου 3 λίτρα νερό απ' τον κάδο/ημέρα. Με το στέγνωμα των ρούχων επιπλέον 1 κιλάκι.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τον είχαμε δανειστεί και επί 1 χειμώνα (2011) τον είχαμε διαρκώς αναμμένο μέρα-νύχτα γιατί το σπίτι ήταν νεόκτιστο, φαντάσου μπήκαμε και βάζαμε πλακάκια στα μπάνια ταυτόχρονα.

Ομως θυμάμαι πως δεν μας απασχόλησε ποτέ το θέμα της οικονομίας γιατί είχαμε υπολογίσει πως έκαιγε ρεύμα όσο κι ένας ανεμιστήρας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...