Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

συσπασεις και ακινησια!!!


Recommended Posts

Το μωρό θα είναι γυρω στα 3500 κιλά μου είπε ο γιατρός. Μαλλον δεν θα τις κανω γιατί κι αυτός δεν ήταν ένθερμος υποστηρικτής. Απλά το ανεφέρε γιατί τον ρωτησα αν θα έχουν ωριμασει τα πνευμόνια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 340
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμενα με το που μπηκα 8 μιση μηνων μου εκαναν ενεσεις για τα πνευμονακια του μν τυχον κ γεννηθει προωρο..ευτυχως 36+3 γεννησα οποτε δν θεωρουταν προωρο αλλα οι ενεσεις με βοηθησαν πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Mpou καλή σου μέρα!

Κι εγώ αυτό θα σου έλεγα. Να αρχίσεις δειλά δειλά τις εξόδους. Τόσους μήνες σπίτι στο κρεβάτι, λογικό είναι να τρελαίνεσαι. Σε καταλαβαίνω κι εγώ 5 μήνες τώρα σπίτι κλεισμένη... Μας γυροφέρνει, δε μας τη χαρίζει. Είναι μέρες δύσκολες, είναι και μέρες όμορφες ...

Να προσπαθήσεις να βγεις και να προσέχεις από ιώσεις. Θα δεις πόσο καλό κάνει. Εγώ όποτε έχω ραντεβού στο γιατρό και ξέρω ότι θα βγω εκστασιάζομαι!!

Να είσαι καλά μανούλα γλυκιά..

Link to comment
Share on other sites

θελω να βγω αλλα φοβαμαι οπως σου ειπα της ιωσεις..της φοβαμαι πολυ..προσπαθω να ξεχαστο αλλιως..σημερα καθαρισα το σπιτι..αν κ με καισαρικη επρεπε κατι να κανω..δεν γινοταν..ευτυχως που ειναι κ η μανα μου εδω κ πηγα κ ξεκουραστηκα το μεσημερι λιγακι κ νιωθω καλυτερα..προσπαθω να ξεχαστο οσο μπορω..μακαρι να τα καταφερω μακαρι..

Link to comment
Share on other sites

Mpou αν βγεις μια βολτα για περπατημα θα σου κανει καλο κ δεν εχεις κινδυνο κ για ιωσεις. Δε φανταζεσαι ποσο καλα θα νιωσεις. Μην το αφησεις να σε παρει απο κατω!

 

Santy αν επιτρεπεται γτ προγραμματισμενη καισαρικη; παντως δεν υπαρχει λογος ουτως η αλλως να στο παρει νωριτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θελω να βγω αλλα φοβαμαι οπως σου ειπα της ιωσεις..της φοβαμαι πολυ..προσπαθω να ξεχαστο αλλιως..σημερα καθαρισα το σπιτι..αν κ με καισαρικη επρεπε κατι να κανω..δεν γινοταν..ευτυχως που ειναι κ η μανα μου εδω κ πηγα κ ξεκουραστηκα το μεσημερι λιγακι κ νιωθω καλυτερα..προσπαθω να ξεχαστο οσο μπορω..μακαρι να τα καταφερω μακαρι..

 

Μπου χερετε βρηκες καμία βόλτα? ελπιζω να είστε καλα. Εγω τα χω παίξει κινούμαι λιγο και τσουκ συσπασεις . Συν οτι δεν κοιμάμαι κ φοβάμαι να ειναι καλα το μωρο μην πάθει κάτι.. Η Παναγία μαζί μας . Δεν ξερω τι να κανω με τις αυπνιες

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω με της συσπασεις κουκλα μου εγω ειχα τρελαθει αφου ευχηθηκα για να γεννησω στην παναγουλα κ ετσι γεννησα με βοηθησε..δεν της αντεχα πραγματικα ειχα φρικαρει..ειναι πολυ σπαστικες!!αντε λιγο ακομα θα τελιωσει κ αυτο...τι βολτα μπαααα τιποτα!!εχω κατι φοβιες δεν μπορεις να φανταστεις..ειμαι κ πολυ ατυχη ρε γαμωτο.σημερα ανακαλυψα ενα μικρο ραμματακι στην πληγη ξεπεταχτηκε..αυριο θα παω στο νοσοκομειο να το δουνε κ να δω πως θα το βγαλω..κ μετα λεω κ εγω γιατι εχω αγχος..τι να κανω κ γω λεω να ηρεμησω να χαρω το παιδακι μου κ να προσπαθησω να συνελθω μην παθω καμια καταθλιψη κ να παλι κατι μου συμβαινει.τι να πω ο θεος να μας εχει ολους καλα κ να προσεχει κ η παναγουλα τα παιδακια μας..

Link to comment
Share on other sites

Sunty εγω γεννησα στις 37+5 καθωσ εσπασαν τα νερα και το μωρο ηταν 2430, δεν χρειαστηκε ουτε ενεσεις, ουτε θερμο!!!

Με το καλο το μωρακι σου!!!

 

Mpou20 να βγεις βολτουλα αλλα με προσοχη διοτι σερνεται γαστρεντεριτιδα και το μωρακι σπυ ειναι ανεμβολιαστο!!! Απεφυγε τους κλειστους χωρους με πολυ κοσμο!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Μπου μου μην σκέφτεσαι τη Ραφήνα, απλά αύριο οταν θα πας νοσοκομείο περπατά κ λιγο με τον αντρα σου θα σου κανει καλο. Την Ραφη προσπαθα να μην την σκέφτεσαι :P

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια να σας ζήσουν τα μωρα σας και με το καλο σε όσες περιμένουν! Είμαι έγκυος στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πάλι με συσπασεις!!!! Παίρνω γιουτοπαρ και το ρύθμιζω ανάλογα με το πως είμαι. Το Σάββατο όμως είδα και ροζ καφε βλενες που με φόβισαν παρα πολυ! Έχει τύχει σε καμία σας;

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!ευχαριστω πολυ κ εσυ με το καλο στο δευτερο μωρακι σου.γερο κ δυνατο..εγω ειχα συσπασεις απ τον πεμπτο μεχρι που γεννησα αλλα ροζ βλεννα δεν ειχα δει καθολου..μαλιστα οταν ημουμ οχτω μιση μηνων κ νοσηλευτηκα απ της συσπασεις με ρωτουσαν συνεχεια αν εχω δει αιμα στο εσωρρουχο κ οταν ελεγα οχι τους καθυσηχαζα..τωρα δεν περνεις ενα τηλ τον γιατρο να του το πεις μπορει να μην ειναι κ τιποτα!!με το καλο σου ευχομαι κ τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι"!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια να σας ζήσουν τα μωρα σας και με το καλο σε όσες περιμένουν! Είμαι έγκυος στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πάλι με συσπασεις!!!! Παίρνω γιουτοπαρ και το ρύθμιζω ανάλογα με το πως είμαι. Το Σάββατο όμως είδα και ροζ καφε βλενες που με φόβισαν παρα πολυ! Έχει τύχει σε καμία σας;

 

Αναστασία,ο πλακούντας σου σε τι θέση είναι; Μήπως παρακουράστηκες αυτές τις μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Στην β επιπέδου ήταν σε καλή θέση ψηλά ο πλακουντας . Όντως είχα κουραστεί λίγες μέρες πριν δω τις βλενες. Ηταν Σάββατο κ με έστειλε δίπλα που έχω μια κλινικη να κάνω καρδιοτογραφο κ δεν έδειξε καθόλου συσπασεις. Θα πήγαινα σήμερα αλλά είχε πολυ κόσμο κ θα πιαναμε 10 το βράδυ κ έπρεπε να Κοίμησω τον μικρό. Ραντεβού έχω την Πέμπτη τώρα. Σας ευχαριστώ πολυ κορίτσια!!!

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στην β επιπέδου ήταν σε καλή θέση ψηλά ο πλακουντας . Όντως είχα κουραστεί λίγες μέρες πριν δω τις βλενες. Ηταν Σάββατο κ με έστειλε δίπλα που έχω μια κλινικη να κάνω καρδιοτογραφο κ δεν έδειξε καθόλου συσπασεις. Θα πήγαινα σήμερα αλλά είχε πολυ κόσμο κ θα πιαναμε 10 το βράδυ κ έπρεπε να Κοίμησω τον μικρό. Ραντεβού έχω την Πέμπτη τώρα. Σας ευχαριστώ πολυ κορίτσια!!!

 

Κοντά στη δική σου εβδομάδα ήμουν αρχές Δεκέμβρη. Αποφάσισα να στολίσω με τον άντρα μου και ξεπατώθηκα στις δουλειές. Έχω όμως χαμηλό πλακούντα και έπρεπε να προσέχω. Την επόμενη μέρα ξύπνησα με αιμορραγία κι έτρεχα. Πρόσεχε και ξεκουράσου λίγο κορίτσι μου. Δεν θα είναι τίποτα αλλά κρίμα να ταλαιπωρείσαι και να αγχώνεσαι. Αραίωσαν τώρα οι βλένες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοντά στη δική σου εβδομάδα ήμουν αρχές Δεκέμβρη. Αποφάσισα να στολίσω με τον άντρα μου και ξεπατώθηκα στις δουλειές. Έχω όμως χαμηλό πλακούντα και έπρεπε να προσέχω. Την επόμενη μέρα ξύπνησα με αιμορραγία κι έτρεχα. Πρόσεχε και ξεκουράσου λίγο κορίτσι μου. Δεν θα είναι τίποτα αλλά κρίμα να ταλαιπωρείσαι και να αγχώνεσαι. Αραίωσαν τώρα οι βλένες;

 

Καλημέρα! Ναι το ξέρω πως με χαμηλό πλακουντα θέλει ιδιαίτερη προσοχή! Φαντάζομαι λαχτάρα που πήρες! Προσέχω όσο μπορώ!! Οι βλενες οι καφέ εξαφανίστηκαν προς το παρόν αλλά μπορεί να ξανά εμφανιστούν όπως μου ξανά συνέβει αλλά είδα μπεζ βλενες όχι πάντα τυχαίνει πολλές φορές όμως! Το μυαλό μου πηγαίνει σε μικρόβιο πάντως. Θα της πω να κάνουμε καλλιέργεια κολπικου υγρού να δούμε.

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...