Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SERPAFAR & ALTERMON???????????


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σας!!!

Χρειάζομαι βοήθεια και πληροφόρηση. Αυτό το μήνα ξεκίνησα αγωγή με serpafar, 1 χάπι ημερησίως των 50 mg, από 3η μέρα περιοδου εως και 7η ημερα. Ο γιατρός μου συνεστησε να κάνω και 3 ενέσεις ALTERMON των 150 IU, μια την ημέρα από 8η εως και 10η ημέρα.

 

  1. εντυπώσεις και αποτελέσματα από κάποιες που ακολουθησατε αυτο το σχημα φαρμακων
  2. πρέπει να κάνω τις ενέσεις συγκεκριμένη ώρα την ημερα?
  3. Οι altermon αποτελούνται από 2 φυαλλίδια. Δυσκολευτήκατε να τα αναμείξετε?:shock: και σε ποιο σημείο τις κάνατε, κοιλίτσα, μπρατσάκι?:idea:

Σας ευχαριστω πολύ, και εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα για όλες!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalhspera! den ekana to idio sxhma alla ekana Altermon twn 75, 3 thn hmera thn idia wra panta!!! Na sou pw thn alhtheia emena mou fanhke vouno otan mou deixane pws na tis kanw alla eutuxws emena mou tis ekane o antras mou pou hxere. Autes tis eneseis tis ekana sthn koilia. An eisai dunatos xarakthras kai apofasisthkh (to lew giati egw den hmoun) kai sou deixoun tha ta katafereis sigoura kai monh sou an pali dyskoleuteis rwthse se ena farmakeio kai pisteuw oti sigoura tha se vohthisoun

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ angels για την πληροφορηση! Ο άντρας μου βλέπει βελόνα και τρέχειιιιι........ περυσι ειχα κανει ενεσεις puregon στη κοιλια, με την πένα. Με εχει μπερδεψει η διαδικασια της διαλυσης των φυαλιδιων. αυτο το μικρο γυαλινο πως σπαει? χαχα!

Πώς τα πήγες με τις altermon, είχες αποτελέσματα;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ angels για την πληροφορηση! Ο άντρας μου βλέπει βελόνα και τρέχειιιιι........ περυσι ειχα κανει ενεσεις puregon στη κοιλια, με την πένα. Με εχει μπερδεψει η διαδικασια της διαλυσης των φυαλιδιων. αυτο το μικρο γυαλινο πως σπαει? χαχα!

Πώς τα πήγες με τις altermon, είχες αποτελέσματα;

 

χαχα ο αντρας σου μου θυμίζει έμενα!! ναι να σου οτι ειναι η πρωτη εξωσωματικη που κανω και τη Δευτερα θα κανω χοριακη. Εκανα περιπου 10 ημερες altermon 5 orgalutran kai 2 μερες πριν την ωοληψια αρβεκαπ. ειχα 14 ωριμα ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 10, επεζησαν τα 8 και τελικα εμειναν 6εμβρυακια λογω του οτι βρηκαν καποιες ανωμαλιες

Link to comment
Share on other sites

χαχα ο αντρας σου μου θυμίζει έμενα!! ναι να σου οτι ειναι η πρωτη εξωσωματικη που κανω και τη Δευτερα θα κανω χοριακη. Εκανα περιπου 10 ημερες altermon 5 orgalutran kai 2 μερες πριν την ωοληψια αρβεκαπ. ειχα 14 ωριμα ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 10, επεζησαν τα 8 και τελικα εμειναν 6εμβρυακια λογω του οτι βρηκαν καποιες ανωμαλιες

 

συγνωμη δεν σου ειπα για το φυαλιδιο... θα δεις στο πανω μερος εχει δυο γραμμουλες εκει το γυαλι ειναι πιο λεπτο ετσι αν παρεις λιγο χαρτι (κυριως για να μην κοπεις) και προσπαθησεις να σπασεις το μπουκαλακι σε εκεινο το σημειο θα σπασει θα δεις ειναι ευκολο σχετικα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχα ο αντρας σου μου θυμίζει έμενα!! ναι να σου οτι ειναι η πρωτη εξωσωματικη που κανω και τη Δευτερα θα κανω χοριακη. Εκανα περιπου 10 ημερες altermon 5 orgalutran kai 2 μερες πριν την ωοληψια αρβεκαπ. ειχα 14 ωριμα ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 10, επεζησαν τα 8 και τελικα εμειναν 6εμβρυακια λογω του οτι βρηκαν καποιες ανωμαλιες

 

Κοριτσιάκι μου, μέσα από τη καρδιά μου ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! ακριβως τέτοια εποχή πέρυσι έκανα εξωσωματική, η οποία ήταν αρνητική.:( Είναι μεγάλη η αγωνία μέχρι τη χοριακή, όμως να σκέφτεσαι θετικά, να είσαι ήρεμη και όλα να γίνουν όπως τα επιθυμεις!!! Eμεις 1 χρόνο το αφήσαμε το θέμα και τώρα προσπαθούμε και πάλι, μιας και είδαμε οτι εχουν αρχισει να ανταποκρινονται οι ωοθηκες.Κατα τα αλλα δεν εχω αλλα τεχνικα θεματα. χαχα!

2εμβρυακια βάλατε;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Ξαναανοιγω αυτο το θέμα για να ρωτησω αν καποια κοπελα εχει κανει πρωτοκολλο με σερπαφαρ και ενεσεις αρτεμον! ο γιατρος ειπε απο τη δευτερη μερα 2 σερπαφαρ τη μερα και ενεσουλες 150 μοναδες μερα παρα μερα! Εχει καμια κοπελα εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...