Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

57 μερες καθυστερηση


Recommended Posts

σας διαβαζω πολυ καιρο και θα ηθελα την βοηθεια σας και με το δικο μου θεμα. λοιπον με τον αντρουλι μου προσπαθουμε για νινακι, τελευταια περιοδος 18-09 ηρθαμε σε επαφη 28+29-09 μετα 20+21-10 ειδα ΜΟΝΟ στο σκουπισμα λιγο καφε και μια σταγονα αιμα

25-10 και 01-11 εκανα τεστ και βγηκαν αρνητικα μεχρι λοιπον και σημερα 13-11 η περιοδος ειναι αφαντη.:confused:

ειπα να περιμενω μεχρι και την Παρασκευη ,και την Δευτερα να παω στον γιατρο μου.οι θηλες μου δεν τις ακουμπας για κανεναν λογο και νοιωθω και κουρασμενη.Πειτε μου την γνωμη σας γιατι θα τρελαθω:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σας διαβαζω πολυ καιρο και θα ηθελα την βοηθεια σας και με το δικο μου θεμα. λοιπον με τον αντρουλι μου προσπαθουμε για νινακι, τελευταια περιοδος 18-09 ηρθαμε σε επαφη 28+29-09 μετα 20+21-10 ειδα ΜΟΝΟ στο σκουπισμα λιγο καφε και μια σταγονα αιμα

25-10 και 01-11 εκανα τεστ και βγηκαν αρνητικα μεχρι λοιπον και σημερα 13-11 η περιοδος ειναι αφαντη.:confused:

ειπα να περιμενω μεχρι και την Παρασκευη ,και την Δευτερα να παω στον γιατρο μου.οι θηλες μου δεν τις ακουμπας για κανεναν λογο και νοιωθω και κουρασμενη.Πειτε μου την γνωμη σας γιατι θα τρελαθω:shock:

 

καλα ειναι δυνατον? και δεν εκανες ακομα χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

Ελενα 2 και εγω με τελευταια περίοδο 18/9, σημερα 13/11 αδιαθετησα μετα απο ληψη χαπιων....λογω συνδρομου πολυκυστικων!

Αν εσυ δεν εχεις τετοια ιατρικα θεματα, τοτε η καθυστερηση μπορει να οφειλεται στην εγκυμοσυνη που επιδιωκεις!

Κανε μια χοριακη και συζητησε το με τον γιατρο σου!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα χοριακη γιατι ειχα δυο αρνητικα τεστ.λετε κοριτσια να ηταν ψευδη(μακαρι)

υπαρχει καμια περιπτωση να εχει γινει το θαυματακι

Link to comment
Share on other sites

Με τόσες μέρες καθυστέρηση να πάς να κάνεις μία χοριακή που είναι αξιόπιστη και αν βγεί αρνητική, που στο απεύχομαι, να πάς άμεσα στο γυναικολόγο σου!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ορισμενεσ φορες βγαινουν τα τεστ ψευδη διοτι δεν ειναι τοσο εγκυρα οσο μια χοριακη...

Πλεον μετα απο τοσο καθυστερηση μπορεις να κανεις απλα εναν ΥΠΕΡΗΧΟ για να εξακριβωσεις τι συμβαινει, μπορει να ειναι κυηση (που το ευχομαι) μπορει και κατι αλλο...(που το απευχομαι)!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

θα παω την Δευτερα στον γιατρο,αλλα μεχρι τοτε θα φαω τα λυσακα μου,ελπιζω να με καταλαβενετε....

ΚΟΑΛΑΚΙ αν ειμαι θα φανει στον υπερηχο?

και εχω μπερδευτει λιγο με τα καφε που ειχα στο σκουπισμα τον προηγουμενο μηνα και τωρα εδω και 3 μερες οι θηλες μου πονανε με το που τις ακουμπαω.

λετε να ειναι συμπτωματα εγκυμοσηνης η οτι θελω φανταζομαι:oops:

 

εχει τυχη σε καμια σας αυτο με αρνητικα τεστ και τοσες μερες καθηστερηση και με αυτα τα συμπτωματα τελικα να ηταν εγκυουλα,και να μην ηταν κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

θα παω την Δευτερα στον γιατρο,αλλα μεχρι τοτε θα φαω τα λυσακα μου,ελπιζω να με καταλαβενετε....

ΚΟΑΛΑΚΙ αν ειμαι θα φανει στον υπερηχο?

και εχω μπερδευτει λιγο με τα καφε που ειχα στο σκουπισμα τον προηγουμενο μηνα και τωρα εδω και 3 μερες οι θηλες μου πονανε με το που τις ακουμπαω.

λετε να ειναι συμπτωματα εγκυμοσηνης η οτι θελω φανταζομαι:oops:

 

εχει τυχη σε καμια σας αυτο με αρνητικα τεστ και τοσες μερες καθηστερηση και με αυτα τα συμπτωματα τελικα να ηταν εγκυουλα,και να μην ηταν κατι αλλο?

 

Με τοσες πολλες μερες καθυστερηση θα φανει εγκυμοσυνη αν ειναι...

Οσο για τα καφε εαν ηταν στη μεση του κυκλου πιθανον να ηταν η λεγομενη "εμφυτευση".

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις μια χωριακη αυριο? Το πιο πιθανο ειναι να στην ζητησει κ ο γιατρος σου για επιβεβαιωση!!!

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις ενα υπεροχο μωρακι στην κοιλιτσα σου!!!!!:wink:

HpRzp3.png0ExJp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις μια χωριακη αυριο? Το πιο πιθανο ειναι να στην ζητησει κ ο γιατρος σου για επιβεβαιωση!!!

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις ενα υπεροχο μωρακι στην κοιλιτσα σου!!!!!:wink:

 

nefeli με συγκινισες παρα πολυ με αυτο που εγραψες.με αγγιξες πολυ!!!!

μακαρι να εχεις δικιο νεφελακι.....:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τοσες πολλες μερες καθυστερηση θα φανει εγκυμοσυνη αν ειναι...

Οσο για τα καφε εαν ηταν στη μεση του κυκλου πιθανον να ηταν η λεγομενη "εμφυτευση".

 

μετα απο 20 μερες απο το ζουζουνισμα με τον ανδρα μου ειδα αυτα τα καφε και μια σταγονα αιμα,λες να ειναι αυτο???

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 20 μερες απο το ζουζουνισμα με τον ανδρα μου ειδα αυτα τα καφε και μια σταγονα αιμα,λες να ειναι αυτο???

 

Υπαρχουν 2 περιπτωσεις που μπορω να σκεφτω: η να εγινε καθυστερημενη συλληψη και ως εκ τουτου να αργησε η εμφυτευση η αν υπαρχει κυηση πολυ πιθανον αυτα τα καφε και η σταγονα αιμα που ειδες να ειναι τραχηλικο η κατι αναλογο της εγκυμοσυνης.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

elena γιατί δεν πας σήμερα κιόλας σε κάποιο δημόσιο μαιευτήριο να κάνεις έναν υπέρηχο ή μια χοριακή?

Το κόστος είναι ελάχιστο (χοριακή γύρω στα 10 ευρώ, υπέρηχος γύρω στα 8.5) και θα ξέρεις με σιγουριά τι τρέχει μέσα σου...

Αν είσαι στην Αθήνα κάνε μια βόλτα κατά το Έλενα (ή το Αλεξάνδρα κλπ) να σου φύγει η αγωνία.

Αν είσαι έγκυος είναι βασικό να το γνωρίζεις, επίσης αν δεν είσαι (που νομίζω πως είσαι), πρέπει να μάθεις γιατί αυτή η καθυστέρηση και μόνο ένας υπέρηχος θα στο δείξει!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αφαντοι και σημερα οι Ρωσοι!

 

Μαρια μου εχεις δικιο και εσυ και ολα τα κοριτσια για την χοριακη.θελω να τρεξω σαν τρελη να δω τι γινετε,και απο την αλλη την Δευτερα που θα παω στον γιατρο φοβαμαι οτι θα μου πει οτι δεν ειμαι εγκυουλα και οτι ηταν μια ανωμαλια του κυκλου-οτι εχω καποια κυστη,οτι οτι οτι.....και ολα αυτα γιατι πριν 14 μερες το τεστ βγηκε αρνητικο.

Πραγματικα φοβαμαι πολυ για το ''ΟΧΙ'' του γιατρου.

Αλλα μετα σκεφτομαι και ολα αυτα τα συμπτωματα,κοντευω να κλεισω 2 μηνες χωρις περιοδο,οι θηλες μου πονανε ,η σταγονα αιμα τον προηγουμενο μηνα...

Εχω μπερδευτει :confused: και θα τρελαθω αληθεια σας λεω:shock:

Link to comment
Share on other sites

elena γιατί δεν πας σήμερα κιόλας σε κάποιο δημόσιο μαιευτήριο να κάνεις έναν υπέρηχο ή μια χοριακή?

Το κόστος είναι ελάχιστο (χοριακή γύρω στα 10 ευρώ, υπέρηχος γύρω στα 8.5) και θα ξέρεις με σιγουριά τι τρέχει μέσα σου...

Αν είσαι στην Αθήνα κάνε μια βόλτα κατά το Έλενα (ή το Αλεξάνδρα κλπ) να σου φύγει η αγωνία.

Αν είσαι έγκυος είναι βασικό να το γνωρίζεις, επίσης αν δεν είσαι (που νομίζω πως είσαι), πρέπει να μάθεις γιατί αυτή η καθυστέρηση και μόνο ένας υπέρηχος θα στο δείξει!

 

Μαρια μου τι σε κανει να νομιζεις πως ειμαι!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακι μου με 2μηνες καθυστερυση φυσικα κ φανει με εναν απλο υπερυχο!μην σ πω θα φαινεται κ η κοιλια σου!!!μακαρι μα εισαι κοριτσι μου κ ολα να πανε καλα!!γενικα εχεις ανωμαλιες στον κυκλο?δηλαδη εψει ξανα τυχει να εχεις καθυστερηση??τα καλυτερα ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου με 2μηνες καθυστερυση φυσικα κ φανει με εναν απλο υπερυχο!μην σ πω θα φαινεται κ η κοιλια σου!!!μακαρι μα εισαι κοριτσι μου κ ολα να πανε καλα!!γενικα εχεις ανωμαλιες στον κυκλο?δηλαδη εψει ξανα τυχει να εχεις καθυστερηση??τα καλυτερα ευχομαι!

 

Γιαννα μου σε ευχαριστω!

οχι τοσο μεγαλη ανωμαλια πρωτη φορα μου συμβαινει,συνηθως αρχη και τελος καλοκαιριου εχω το πολυ 10 μερες καθηστερηση.

Τωρα παειιιιιιιι..........εχουμε ξεφυγει!!!!

 

μακαρι να εχω ενα θαυματακι στην κοιλιτσα μου και οχι κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχεις πάει ακόμα για χωριακη! Εγώ θα είχα σκάσει απο την αγωνία μου!!! Και επίσης αν είσαι (που είσαι δηλαδη) πρέπει να κάνεις εξετάσεις, να πάρεις τις βιταμίνες σου κ ότι άλλο κάνουν εγκυουλες δηλ. Γιατί το καθυστερεις τόσο? Άντε καρδούλα μου, θα ηρεμισεις κιόλας!!!Φιλιά πολλά κ κάθε επιτυχία εύχομαι!

HpRzp3.png0ExJp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχεις πάει ακόμα για χωριακη! Εγώ θα είχα σκάσει απο την αγωνία μου!!! Και επίσης αν είσαι (που είσαι δηλαδη) πρέπει να κάνεις εξετάσεις, να πάρεις τις βιταμίνες σου κ ότι άλλο κάνουν εγκυουλες δηλ. Γιατί το καθυστερεις τόσο? Άντε καρδούλα μου, θα ηρεμισεις κιόλας!!!Φιλιά πολλά κ κάθε επιτυχία εύχομαι!

 

nefeli μου εσυ το εδεσες....το πιστευεις πιο πολυ και απο εμενα, με εστηλες κι ολας και για τις βιταμινες μου....:-) χαχα εισαι φοβερη!!! και μου δινεις πραγματικα πολυ κουραγιο...σε ευχαριστω πολυ.

μακαρι να βγεις αληθινη!

Link to comment
Share on other sites

ελενάκι εγώ το πιστεύω γιατί αυτή τη σταγόνα που λες την είχα δει εγώ και στις δυο εγκυμοσύνες

Την πρώτη την πήρα είδηση κατά λάθος, γιατί πήγα με πόνους εντερικούς στο νοσοκομείο, εκεί μου έκαναν υπέρηχο για το έντερο (που είχε πράγματι πρόβλημα), όμως επί τη ευκαιρία με ρώτησαν αν έχω πιθανότητα εγκυμοσύνης, οπότε και διαπιστώθηκε με υπέρηχο (διακολπικό πλέον) η ύπαρξη εμβρυακών στοιχείων. Μου έκαναν λοιπόν και μια χοριακή και μου έφυγε εντελώς η απορία.

Γιαυτό σου λέω, πήγαινε σε όποιο μαιευτήριο δημόσιο εφημερεύει να κάνεις έναν υπέρηχο (8.5 ευρώ, ξαναλέω) και από εκεί και πέρα βλέπεις και κάνεις.

Επίσης αν πρόκειται για κύστη ή κάτι άλλο που φοβάσαι (δεν ξέρω τι μπορεί να προκαλεί τόσο μεγάλη καθυστέρηση), καλό είναι να το δεις νωρίς και να το αντιμετωπίσεις εγκαίρως αν χρειάζεται θεραπεία.

Μην αφήνεις να περάσει το σ/κ, κάντο ΣΗΜΕΡΑ κιόλας

Φιλάκια πολλά, εγώ πάντως σου εύχομαι να έχεις νινί!!!

Link to comment
Share on other sites

μαρακι μου εισαι μανουλα και μαλιστα δις...μπραβο βρε μαρια!!!μακαρι να ηρθε και η δικη μου ωρα να ζησω οτι εζησες.

 

δυστηχος δεν μενω κεντρο,ειμαι λιγο μακρια,ομως σε 3ς μερουλες θα μαθουμε!!

 

περιμενω με αγωνια να ερθει η δευτερα και απο την αλλη δεν θελω να παω για να μην ακουσω κατι αρνητικο,(αντε βρες ακρη μαζι μου)εχω λαλησει!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θελω να σας ρωτησω αν εχει τυχη σε καμια σας μετα απο την επαφη 22 και 33 μερες η' μετα απο 6 και 14 μερες καθυστερηση (αναμενομενη περιοδο) να εκανε τεστακι να βγηκε αρνητικο και τελικα να ηταν εγκυουλα????!!!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!

εφτασε η μερα....σε λιγες ωρες η θα πεταω απο την χαρα μου η θα :-(:-(:-(:oops::evil:......

αντε να δουμε επιτελους!!!!

 

Ευχομαι να εισαι εγκυος κοπελα μου. Αν οχι μην απογοητευεσαι. Ολα θα γινουν στην ωρα τους. Περιμενουμε τα νεα σου. Φιλια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...