Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

9η εβδομαδα-αιμα!


Recommended Posts

Ειμαι στην 9η+4 εβδομαδα και το ακουσαμε το μωρο στην 7η .. Εχω ραντεβου μεθαυριο παλι για υπερηχο ωστοσο σημερα το πρωι πηγαινοντας τουαλετα ειδα στο εσωρουχο σταγονες κοκκινο αιμα και στο σκουπισμα το ιδιο.. Επειδη ταλαιπωρουμαι 1 εβδομαδα με κρυωμα και πολυ εντονο βηχα (μου εδωσε ο γιατρος εισπνοες) και φοβαμαι οτι με το αιμα επαθα καμια αποκοληση.. Δεν ποναω αλλα εχω ταραχτει ειμαι στη δουλεια και εχω και αλλο θεμα δεν εχω πει οτι ειμαι εγκυος ακομη γιατι εχω μεγαλο προβλημα τωρα προσληφθηκα και δεν εχω παρει ακομη τηλ. Τον γιατρο μου γιατι σιγουρα θα μου πει κατσε σπιτι και δεν ξερω τι θα κανω ειμαι σε απογνωση και φοβαμαι και με το αιμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειμαι στην 9η+4 εβδομαδα και το ακουσαμε το μωρο στην 7η .. Εχω ραντεβου μεθαυριο παλι για υπερηχο ωστοσο σημερα το πρωι πηγαινοντας τουαλετα ειδα στο εσωρουχο σταγονες κοκκινο αιμα και στο σκουπισμα το ιδιο.. Επειδη ταλαιπωρουμαι 1 εβδομαδα με κρυωμα και πολυ εντονο βηχα (μου εδωσε ο γιατρος εισπνοες) και φοβαμαι οτι με το αιμα επαθα καμια αποκοληση.. Δεν ποναω αλλα εχω ταραχτει ειμαι στη δουλεια και εχω και αλλο θεμα δεν εχω πει οτι ειμαι εγκυος ακομη γιατι εχω μεγαλο προβλημα τωρα προσληφθηκα και δεν εχω παρει ακομη τηλ. Τον γιατρο μου γιατι σιγουρα θα μου πει κατσε σπιτι και δεν ξερω τι θα κανω ειμαι σε απογνωση και φοβαμαι και με το αιμα!!

αφού έχεις κρύωμα και βήχα, ζήτησε να φύγεις νωρίτερα και πήγαινε σπίτι σου. πάρε αμέσως το γιατρό σου να σε δει. θα σου πει να πάρεις utrogestan.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τη Σοφία, πάρε άδεια λόγω κρυολογήματος και πήγαινε κατευθείαν στο γιατρό σου. Μπορείς να λείψεις λίγες μέρες από τη δουλειά σου λόγω ασθένειας μην πανικοβάλλεσαι. Εάν έχεις κάποιο γνωστό παθολόγο μπορεί να σου γράψει αναρρωτική δε χρειάζεται να πεις ακόμη τίποτα στους εργοδότες σου. Και μη φοβάσαι τίποτα εφόσον είσαι έγκυος ο νόμος σε προστατεύει από απόλυση ακόμα και αν δεν το έχεις ανακοινώσει. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 9η+4 εβδομαδα και το ακουσαμε το μωρο στην 7η .. Εχω ραντεβου μεθαυριο παλι για υπερηχο ωστοσο σημερα το πρωι πηγαινοντας τουαλετα ειδα στο εσωρουχο σταγονες κοκκινο αιμα και στο σκουπισμα το ιδιο.. Επειδη ταλαιπωρουμαι 1 εβδομαδα με κρυωμα και πολυ εντονο βηχα (μου εδωσε ο γιατρος εισπνοες) και φοβαμαι οτι με το αιμα επαθα καμια αποκοληση.. Δεν ποναω αλλα εχω ταραχτει ειμαι στη δουλεια και εχω και αλλο θεμα δεν εχω πει οτι ειμαι εγκυος ακομη γιατι εχω μεγαλο προβλημα τωρα προσληφθηκα και δεν εχω παρει ακομη τηλ. Τον γιατρο μου γιατι σιγουρα θα μου πει κατσε σπιτι και δεν ξερω τι θα κανω ειμαι σε απογνωση και φοβαμαι και με το αιμα!!

 

Μην αγχώνεσαι.. είναι πολύ συνηθισμένο αυτό που σου συμβαίνει.... πάρε τον γιατρό και θα σου πει να πάρεις utrogestan... επειδή και εγώ είχα δει δεν μου είχε πει καν να λείψω από τη δουλειά αλλά να τα παίρνω ανελλειπώς.. εσύ επειδή είσαι και κρυωμένη καλό θα ήταν να κάτσεις να ξεκουραστείς λίγο... για την δουλειά όντως παίρνες μία αναρρωτική....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τη Σοφία, πάρε άδεια λόγω κρυολογήματος και πήγαινε κατευθείαν στο γιατρό σου. Μπορείς να λείψεις λίγες μέρες από τη δουλειά σου λόγω ασθένειας μην πανικοβάλλεσαι. Εάν έχεις κάποιο γνωστό παθολόγο μπορεί να σου γράψει αναρρωτική δε χρειάζεται να πεις ακόμη τίποτα στους εργοδότες σου. Και μη φοβάσαι τίποτα εφόσον είσαι έγκυος ο νόμος σε προστατεύει από απόλυση ακόμα και αν δεν το έχεις ανακοινώσει. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά

 

Συμφωνώ κι' εγώ με τα κορίτσια. Πάρε μία αναρωτική. ΄Οσο αν σε καλύπτει ο νόμος χωρίς να το έχεις ανακοινώσει, δεν είμαι και τόσο σίγουρη. Εμένα από την επιθεώρηση μου είχαν πει ότι πρέπει να πάω βεβαίωση από το γιατρό ότι εγκυμονώ για να είμαι κατοχυρωμένη 100%.

Μη ασχολείσαι με τίποτα πιο πολύ από την εγκυμοσύνη σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε να παρω για 3 μερες amoxil 500 και να κανω 1 ενεση proluton; καπως ετσι και να παω να με δει και να ξεκουραστω!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι' εγώ με τα κορίτσια. Πάρε μία αναρωτική. ΄Οσο αν σε καλύπτει ο νόμος χωρίς να το έχεις ανακοινώσει, δεν είμαι και τόσο σίγουρη. Εμένα από την επιθεώρηση μου είχαν πει ότι πρέπει να πάω βεβαίωση από το γιατρό ότι εγκυμονώ για να είμαι κατοχυρωμένη 100%.

Μη ασχολείσαι με τίποτα πιο πολύ από την εγκυμοσύνη σου!

 

 

Και μένα από την επιθεώρηση εργασίας μου το είχαν πει... Μάλλον ο καθένας τα δικά του λέει χα χα. Τέλοσπάντων αρκεί να είναι καλά η κοπέλα και το μωράκι της και τα υπόλοιπα κανονίζονται...

Link to comment
Share on other sites

Εχτες πηγαμε 2η φορα για υπερηχο μετα την ενεση που εκανα και δυστυχως τα πραγματα ηταν χαλια το σπορακι μας δεν τα καταφερε δεν ειδαμε τιποτα στον σακο μονο ανεπεστητους παλμους καρδιας και μαυρη οθονη...μου ειπε να κανω χοριακη σημερα και κατεβηκε απο 19000 σε 4000..αυριο παω για αποξυση..παιζει ρολο η ηλικια μου ειπε (44) εχω γερασμενο ωαριο..ψυχολογια μηδεν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω ενα αγορακι 8,5 χρονων αυτο μου δινει δυναμη και προσπαθω να παω μπροστα γιατι ειναι επιθυμια του ενα αδερφακι..

Διάβασα το θέμα σου σημερα και θα σου έλεγα να πας στο γιατρό γιατί μπορεί να μην είναι τίποτα, αλλά μπορεί να είναι και κάτι σημαντικό. Είδα όμως την ασχημη εξέλιξη.:-( Στο γιο μου είχα λίγο αίμα την 6η εβδομαδα και όλα πηγαν καλά. Στη 2η εγκυμοσύνη μου είχα λίγο σκούρο αίμα και τελικά είχε παλλινδρομησει την 10η εβδ περίπου. Αυτό στο λεω γιατί μάλλον δεν παίζει ρόλο τόσο η ηλικία. Εγώ είμαι 31. Το ότι έχουμε ηδη παιδί είναι μεγάλη παρηγοριά. Σκεφτομαι τις κοπέλες που δεν έχουν κανένα.

 

Εύχομαι ο Θεός να μας αξιώσει να αποκτησουμε κι άλλο παιδάκι! Και σε όσες θέλουν να γίνουν μανούλες, να τα καταφέρουν σύντομα!

8noIp2.pngjOU4p3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν μπορω να χονεψω ειναι οτι εξαφανιστηκε δεν βλεπαμε τιποτα εκει σοκαριστικα κι επειδη δεν ηξερα τι ειναι ολο αυτο μολις μου εξηγησε ο γιατρος τι σημαινει ειχα απορια πως γινεται αυτο εξαφανιζονται; Γνωριζω οτι αλλες κοπελες στη θεση μου προσπαθουν χρονια χωρις αποτελεσμα τουλαχιστον εγω εχω κι ενα πλασματακι κανω το σταυρο μου καθε μερα κι ευχαριστω τον θεο που μου το εδωσε αλλα απο την αλλη μετα απο 9 σχεδον χρονια που εμεινα και παλι εγκυος ενιωθα οτι ηταν η πρωτη φορα και εκανα ονειρα...και ξαφνικα ολα γκρεμιστηκαν..παντως σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για την στηριξη σας και θα σας μιλησω απο μεθαυριο ελπιζω να πανε ολα καλα αυριο..(πρεπει να χαλαρωσω λιγο και ψυχολογικα και σωματικα γιατι σημερα εχω λιγο αιμμοραγια ) ευχομαι σε ολες μας να εχουμε τη δυναμη να προχωραμε γιατι σιγουρα υπαρχουν και χειροτερα απο τα δικα μας..

Link to comment
Share on other sites

Αχ καλή μου! Κουράγιο.. Το ξέρω πως είναι πολύ δύσκολο. Δυστυχώς το έχω περάσει και εγώ. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου γρήγορη ανάρρωση... Και σύντομα να ξαναπροσπαθήσετε.. Να χαίρεσαι το αγοράκι σου! Θα σου δώσει πολύ δύναμη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...