Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φλέβες στο στήθος..


Cia22

Recommended Posts

Καλημέρα ! Τις τελευταίες 5 ημέρες είμαι κρυομενη και με πονάει η πλάτη .Το θέμα μου είναι πως χθες διαπίστωσα ότι σ το στήθος μου διακρίνονται λίγο οι φλέβες μου .Αυτό είναι φυσιολογικό όταν είναι πιασμενη η πλάτη και σε πονάει?

Γιατί εγώ έψαξα βρήκα ότι οι φλέβες στο στήθος σημενει εγκυμοσύνη...αλλά το στήθος μου δεν είναι καν πρησμενο ούτε οι θηλες μου έχουν σκουρινει..!!Τι λέτε?

Μήπως είναι ότι θα μου έρθει περίοδος περίπου στις 22-24/09?

Αλλά πως να είμαι ενώ πάντα περνώ με το αγόρι μου προφυλάξεις?

Σαν παρακαλώ λύστε μου τις απορίες...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα ! Τις τελευταίες 5 ημέρες είμαι κρυομενη και με πονάει η πλάτη .Το θέμα μου είναι πως χθες διαπίστωσα ότι σ το στήθος μου διακρίνονται λίγο οι φλέβες μου .Αυτό είναι φυσιολογικό όταν είναι πιασμενη η πλάτη και σε πονάει?

Γιατί εγώ έψαξα βρήκα ότι οι φλέβες στο στήθος σημενει εγκυμοσύνη...αλλά το στήθος μου δεν είναι καν πρησμενο ούτε οι θηλες μου έχουν σκουρινει..!!Τι λέτε?

Μήπως είναι ότι θα μου έρθει περίοδος περίπου στις 22-24/09?

Αλλά πως να είμαι ενώ πάντα περνώ με το αγόρι μου προφυλάξεις?

Σαν παρακαλώ λύστε μου τις απορίες...!

 

Οι φλεβες στο στηθος ναι ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης αλλα σε γυναικες που ΔΕΝ παιρνουν προφυλαξεις και συνεπως επιδιωκουν εγκυμοσυνη, θελω να σου πω πως εφοσον παιρνετε προφυλαξεις και δεν υπαρχει πιθανοτητα να εσπασε το προφυλακτικο αποκλειεται να εισαι εγκυος....

Οι φλεβες ειναι καθαρα ορμονικο θεμα που διακρινονται οταν ειναι παχυ το ενδομητριο, δλδ οταν υπαρχει εγκυμοσυνη η οταν ειναι να ερθει περιοδος...!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Οι φλεβες στο στηθος ναι ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης αλλα σε γυναικες που ΔΕΝ παιρνουν προφυλαξεις και συνεπως επιδιωκουν εγκυμοσυνη, θελω να σου πω πως εφοσον παιρνετε προφυλαξεις και δεν υπαρχει πιθανοτητα να εσπασε το προφυλακτικο αποκλειεται να εισαι εγκυος....

Οι φλεβες ειναι καθαρα ορμονικο θεμα που διακρινονται οταν ειναι παχυ το ενδομητριο, δλδ οταν υπαρχει εγκυμοσυνη η οταν ειναι να ερθει περιοδος...!!!!

 

Όντως περιμένω να μου έρθει περίοδο παρασκευή με σάββατο οπότε για αυτό ν φάνηκαν γενικός εχω άσπρη επιδερμίδα και έτσι κ αλλιώς οι φλέβες μ όντως φαίνονται παντού αλλά παραξενεφτηκα γιατί πρόσφατα ολοκληρωσα κ αγχωθηκα αλλά από τότε που ολοκληρωσα κοντεύει να φτάσει μήνας ούτε από τα σύμπτωμα που διάβασα εχω δλδ ναύτιες κ.α. αλλά ούτε το στήθος μ είν πρησμενο ούτε γύρω από τις θηλες να εχω πιο σκούρο χρώμα από το κανονικό! Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Θα συμφωνησω και εγω με την κοπελα πιο πανω.Εχω μια φιλη η οποια το δερμα της ειναι αρκετα ασπρο και λεπτο με αποτελεσμα πολλες φορες να διακρινονται οι φλεβες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Γεια σας. Ειδα αυτο το ποστ και θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι γιατι ειμαι πολυ αγχωμενη. Ειχα 12 μερες καθυστηρηση και η περιοδος μου ηρθε σημερα. Ομως εχω παρατηρησει οτι οι θηλές μου εχουν σκουρινει γυρω γυρω και εχει εμφανιστει μια φλεβα στην δεξια και επειδη ειμαι πολυ αγχώδης μου ερχονται πολλα στο μυαλο.. Πειτε μ πρεπει να παω σε καποιον γυναικολογο ? Ειμαι 20 ετων :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας,

ποτέ δεν είναι κακό να επισκέπτεται μια έφηβη την/τον γυναικολόγο της έτσι ώστε να υπάρξει και μια επιβεβαίωση των πληροφοριών σχετικά με τέτοια θέματα, για παράδειγμα πότε μπορεί να υπάρξει μια εγκυμοσύνη, ή όχι, όπως και πιθανούς τρόπους αντισύλληψης, για να εξαλειφθεί κάθε πιθανότητα ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης. 

Σίγουρα καλώντας για το ραντεβού μπορείτε και να αναφέρετε αυτή σας την απορία! 

ευχαριστούμε. 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2017 at 5:53 ΜΜ, Νατασα123 είπε:

Γεια σας. Ειδα αυτο το ποστ και θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι γιατι ειμαι πολυ αγχωμενη. Ειχα 12 μερες καθυστηρηση και η περιοδος μου ηρθε σημερα. Ομως εχω παρατηρησει οτι οι θηλές μου εχουν σκουρινει γυρω γυρω και εχει εμφανιστει μια φλεβα στην δεξια και επειδη ειμαι πολυ αγχώδης μου ερχονται πολλα στο μυαλο.. Πειτε μ πρεπει να παω σε καποιον γυναικολογο ? Ειμαι 20 ετων :(

Μην αγχώνεσαι. Αυτές τις φλέβες στο στηθος τις είχα από πάντα μόνο που τώρα στην εγκυμοσυνη έχουν γίνει πιο ευδιάκριτες. Πρεπει όμως να πας και σε γυναικολογο αν δεν έχεις επισκεφτεί ήδη  μιας και είσαι 20 ετων. Όσο για την καθυστέρηση που αναφέρεις ίσως πρόκειται για κάποια ορμονικη διαταραχη. Καλό θα ήταν να τα συζητήσεις όλα αυτα με τον γυναικολόγο σου και να σου λύσει όλες τις απορίες ...

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορούμε να κάνουμε διάγνωση από το ιντερνετ.. πρέπει να σε δει γυναικολόγος. ο γιατρός θα σε βοηθήσει , θα σε εξετάσει και θα λύσει όλες σου τις απορίες.

βρες έναν που να εμπιστεύεσαι και συζήτησε μαζι του ό, τι σε απασχολεί

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...