Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΓΑΛΟΚΥΤΤΑΡΟΙΟΣ ?????


Recommended Posts

Κοριτσακια καλημερα!!ευχομαι σε ολεσ μας οτι καλυτερο με τις εγκυμοσυνες μασ!!

Εγω ειμαι στην 7η εβδομαδα και ολα κυλλουσαν πολλυ καλα, εχω κανει τον πρωτο υπερηχο, ακουσαμε καρδουλα και ολα καλα! εχθεσ πηρα τα αποτελεσματα του προγεννετικου ελεγχου και ειδα οτι στον μεγαλοκυτταροιο (????) εχω IGg 504,6 kai ΙgM ΑΡΝΗΤΙΚΟ. Δεν ξερω γιατι αλλα εχω τρομαξει λιγο. Γνωριζει καποια απο εσας κατι σχετικο? εχω κλεισει ραντεβου με τον γιατρο στο τελοσ του μηνα (ειναι κ διακοπεσ και λεω να μην τον ενοχλησω) αλλα μεχρι τοτε θα σκασω..:oops: δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ..

Σασ ευχαριστω πολυ που διαβασατε το μην μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια καλημερα!!ευχομαι σε ολεσ μας οτι καλυτερο με τις εγκυμοσυνες μασ!!

Εγω ειμαι στην 7η εβδομαδα και ολα κυλλουσαν πολλυ καλα, εχω κανει τον πρωτο υπερηχο, ακουσαμε καρδουλα και ολα καλα! εχθεσ πηρα τα αποτελεσματα του προγεννετικου ελεγχου και ειδα οτι στον μεγαλοκυτταροιο (????) εχω IGg 504,6 kai ΙgM ΑΡΝΗΤΙΚΟ. Δεν ξερω γιατι αλλα εχω τρομαξει λιγο. Γνωριζει καποια απο εσας κατι σχετικο? εχω κλεισει ραντεβου με τον γιατρο στο τελοσ του μηνα (ειναι κ διακοπεσ και λεω να μην τον ενοχλησω) αλλα μεχρι τοτε θα σκασω..:oops: δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ..

Σασ ευχαριστω πολυ που διαβασατε το μην μου!

 

Αφού το IgM είναι αρνητικό να μην ανησυχείς καθόλου! Σημαίνει ότι έχεις αντισώματα γιατί παλιότερα είχες νοσήσει...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! ευχομαι να ειναι ετσι γιατι με αυτα που διαβασα για τον συγκεκριμενο ιο δεν μπορω να σου κρυψω οτι τρομαξα αρκετα..

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! ευχομαι να ειναι ετσι γιατι με αυτα που διαβασα για τον συγκεκριμενο ιο δεν μπορω να σου κρυψω οτι τρομαξα αρκετα..

 

Λογικά και της ερυθράς τα αποτελέσματα ανάλογα πρέπει να ήταν. Εκτός κι αν δεν έχεις κάνει εμβόλιο. Πάντως τα IgM είναι αυτά που δείχνουν αν νοσείς τώρα

Link to comment
Share on other sites

ναι, και της ερυθρασ ακριβωσ ετσι ειναι και η αληθεια ειναι οτι δεν θορυβηθηκα εκει γιατι εχω κανει εμβολιο! αλλα με το αλλο που ειδα τρομαξα γιατι ειναι και κατι αγνωστο τελειως σε μενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι, και της ερυθρασ ακριβωσ ετσι ειναι και η αληθεια ειναι οτι δεν θορυβηθηκα εκει γιατι εχω κανει εμβολιο! αλλα με το αλλο που ειδα τρομαξα γιατι ειναι και κατι αγνωστο τελειως σε μενα.

 

Κάποτε νόσησες και έχεις αντισώματα. Το ίδιο είχε συμβεί και σε εμένα. Σκέψου το θετικά, δε θα επαναλάβεις την εξέταση!:D

 

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...