Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εμετος στο τελευταιο γευμα


Recommended Posts

μανουλες τα φωτα σας!!!! η μικρη μου ειναι 6 μηνων αυτο τομηνα της αλλαξα γαλα απο το frisolac comfort πηγαμε στο frisomel ξεκινησαμε φρουτα και κρεμα βανιλια και ολα καλα μεχρι εδω. εδω και 1μιση εβδομαδα στο τελευταιο γευμα της μετα το μπανακι πινει 3 γουλιες βγαζει το μπιμπερο κανει μια ρουκετιτσα χαμογελαει και θελει να συνεχισει το γευμα της. το θεμα ειναι οτι αφου πιει τις 3 γουλιες ζοριζεται για να κανει εμετο σαν να την ενοχλει κατι. σας εχει τυχει κατι αναλογο? μου κανει εντυπωση που δεν το κανει στο τελος του γευματος αλλα στην αρχη. λετε να μην εχει χωνεψει ακομα την κρεμα της? γιατι μετα τον εμετο θελει να φαει και τρωει κανονικα. περιμενω τις απαντησεις σας. ευχαριστω:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μανουλες τα φωτα σας!!!! η μικρη μου ειναι 6 μηνων αυτο τομηνα της αλλαξα γαλα απο το frisolac comfort πηγαμε στο frisomel ξεκινησαμε φρουτα και κρεμα βανιλια και ολα καλα μεχρι εδω. εδω και 1μιση εβδομαδα στο τελευταιο γευμα της μετα το μπανακι πινει 3 γουλιες βγαζει το μπιμπερο κανει μια ρουκετιτσα χαμογελαει και θελει να συνεχισει το γευμα της. το θεμα ειναι οτι αφου πιει τις 3 γουλιες ζοριζεται για να κανει εμετο σαν να την ενοχλει κατι. σας εχει τυχει κατι αναλογο? μου κανει εντυπωση που δεν το κανει στο τελος του γευματος αλλα στην αρχη. λετε να μην εχει χωνεψει ακομα την κρεμα της? γιατι μετα τον εμετο θελει να φαει και τρωει κανονικα. περιμενω τις απαντησεις σας. ευχαριστω:P

 

Καλημερα...

Ακριβως τα ιδια αντιμετωπισα και εγω αλλα σταδιακα με τον καιρο περασε το προβλημα. Εγω καταλαβα πως δεν μπορουσε να χωνεψει την κρεμα και αν μι τι αλλο συνεπεφταν τα γευματα και λιγο η παλλινδρομηση με αποτελεσμα τις ρουκετες.

Αγχωνομουνα ωσπου απο ενα σημειο και μετα γυρω στους 9 μηνες κοπηκαν τελειως ολακαι ειμαστε μια χαρα.

Τωρα ειμαστε 1 ετους.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

περιεργο μου ακουγεται. Μονο στις πρωτες γουλιες? θελω να πω εαν δεν ειχε χωνεψει το τελευταιο γευμα γενικα δεν θα ηθελα να φαι ή θα εβγαζε και αλλες ρουκετουλες κατα την διαρκεια του γευματος.μηπως εχει ανακατευτει με τιποτα αλλο? ας πουμε αφου τις κανεις μπανακι πιο πριν μηπως πινει ελαχιστο σαπουνονερο απο το ντουζ ή αλλαξες αφρολουτρο/σαμπουαν και εχει εντονη οσμη και σου κανει αυτα τα κολπα στη αρχη μεχρι να ηρεμισει και να αλλαξει γευση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Μπορεις να δοκιμασεις να της δινεις την κρεμα πιο νωρις η να τα αλλαξεις με την φρουτοκρεμα,δηλαδη το πρωι να της δινεις την κρεμα και το απογευμα το φρουτο,μηπως της ερχεται καπως βαρυ.Και αυτο που ειπε η κοπελα για το μπανιο μπορει να συμβαινει...Εγω παντα 1-2 ωρες πριν το μπανιο δεν της εδινα να φαει,ειτε την αφηνα να παιζει στην μπανιερα ειτε απλα την ελουζα και την εβγαζα.Ειχα το φοβο οτι αν εχει φαει πριν το μπανιο δεν θα της ερθει καλα και ισως κανει εμετο,δεν ξερω βεβαια αν υσχιει κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εν τελει αλλαξαμε παλι γαλα πηγαμε στο almiron, βαλαμε και μοσχαρακι στη σουπα αλλα τιποτα. μαλλον το εχει βρει κολπο η μπουμπου και οταν δεν θελει αλλο αναγουλιαζει και ζοριζεται να κανει εμετο. μου το ξεκινησε και στα αλλα γευματα τωρα. αφηστε που δεν αδειαζει πλεον το μπιμπερο. στα 60 ml σταματαει και προσπαθει να κανει εμετο το ιδιο και στα φαγητα (φρουτα-σουπα-βανιλια) τι τον καραγκιοζη κανω, τι τραγουδαω, τι χορευω, τι φωναζω τιποτα εκει το βιολι της. δεν ξερω τι αλλο να κανω εχω απελπιστει. και ο γιατρος μας ειπε οτι ειναι οριακα στο βαρος ειναι 6 μηνων και 6.500 κιλα. μου ειπε να τη ζοριζω μεχρι τωρα δεν το εκανα αλλα πλεον το κανω. αλλα ουτε αυτο πιανει. :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την κρεμα την τρωει στις 4-5 και μπανιο κανει πριν το τελευταιο γευμα που ειναι γυρω στις 8 δεν τρωει και την κανω κατευθειαν. και εχω δοκιμασει και εγω να της δινω το πρωι βανιλια και το απογευμα φρουτα αλλα τιποτε τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...