Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παρασιτική κνήφη


Recommended Posts

καλησπέρα

 

πριν μια βδομάδα μπήκα στο μήνα μου και πριν δυο μέρες εμφάνισα κάτι κοκκινίλες στα πόδια. στην αρχή ήμουν σίγουρη ότι ήταν κουνούπια, αλλά τελικά αυτά τα κόκκινα σπυράκια άρχισαν να μεγαλώνουν και να πληθύνονται σε όλο το πόδι. η φαγούρα...απερίγραπτη.

πήγα σε δερματολόγο και μου είπε ότι είναι παρασιτική κνήφη και μου έδωσε μια κορτιζονούχα αλοιφή, η οποία μου είπε ότι δεν επηρεάζει το έμβρυο.

γενικά είμαι πολύ αναστατωμένη :( . ξεκίνησα τη θεραπεία από χθες και προς το παρόν περιμένω να δω αποτελέσματα βελτίωσης.

αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο κάποια από εσάς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα

 

πριν μια βδομάδα μπήκα στο μήνα μου και πριν δυο μέρες εμφάνισα κάτι κοκκινίλες στα πόδια. στην αρχή ήμουν σίγουρη ότι ήταν κουνούπια, αλλά τελικά αυτά τα κόκκινα σπυράκια άρχισαν να μεγαλώνουν και να πληθύνονται σε όλο το πόδι. η φαγούρα...απερίγραπτη.

πήγα σε δερματολόγο και μου είπε ότι είναι παρασιτική κνήφη και μου έδωσε μια κορτιζονούχα αλοιφή, η οποία μου είπε ότι δεν επηρεάζει το έμβρυο.

γενικά είμαι πολύ αναστατωμένη :( . ξεκίνησα τη θεραπεία από χθες και προς το παρόν περιμένω να δω αποτελέσματα βελτίωσης.

αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο κάποια από εσάς;

 

Εγω το αντιμετωπιζω τα τελευταια χρονια, οχι ομως κατα την διαρκεια εγκυμοσύνης. Φερνει ο αντρας μου από την δουλεια του, ακάρεα και μου προκαλουν τσιμπηματα σαν κουνουπια, εντονοτατη φαγουρα και μενουν και σημαδια...κυριως στα ποδια και στην μεση.

Η δερματολογος μου ειπε να αεριζω καλα το στρωμα του κρεβατιου και ευτυχως που δεν ερχομαι σε επαφη με τα ρουχα της δουλειας του αντρα μου (τα βαζει σε ντουλαπα εξω από σπιτι, τα πλενει μονος του κλπ) αλλά δυστυχως εποχιακά το παθαινω!!! Σκεφτομαι πως ακομη και το αυτοκινητο, θα με φερνει σε επαφη με αυτο που με πειραζει...Πλεον το συνηθισα...αν και ενοχλητικο...

Αλοιφη flixotide cream για μια βδομαδα και χαπι αντιαλλεργικο rupafin μου δίνει...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

πριν μια βδομάδα μπήκα στο μήνα μου και πριν δυο μέρες εμφάνισα κάτι κοκκινίλες στα πόδια. στην αρχή ήμουν σίγουρη ότι ήταν κουνούπια, αλλά τελικά αυτά τα κόκκινα σπυράκια άρχισαν να μεγαλώνουν και να πληθύνονται σε όλο το πόδι. η φαγούρα...απερίγραπτη.

πήγα σε δερματολόγο και μου είπε ότι είναι παρασιτική κνήφη και μου έδωσε μια κορτιζονούχα αλοιφή, η οποία μου είπε ότι δεν επηρεάζει το έμβρυο.

γενικά είμαι πολύ αναστατωμένη :( . ξεκίνησα τη θεραπεία από χθες και προς το παρόν περιμένω να δω αποτελέσματα βελτίωσης.

αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο κάποια από εσάς;

 

αυτο που περιγραφεις μου θυμιζει τον τελευταιο μηνα της εγκυμοσυνης της δικης μου που ειχα απιστευτη φαγουρα...δεν μπορουσα να ηρεμησω με τιποτα...τοτε ο γυναικολογος μου το ειχε χαρακτηρισει κνηφη της κυησης..μου ειχε δωσει να κανω και καποιες εξετασεις αλλα δε θυμαμαι ποιες.....θα σου προτεινα να ενημερωσεις και το δικο σου γυναικολογο και να μη βαζεις τοσο ευκολα την κορτιζονη τωρα που εισαι και στον μηνα σου...αυτοι οι δερματολογοι πριν καν τους πεις τι εχεις σου γραφουν την κορτιζονη και νομιζουν ετσι οτι θεραπευουν τα παντα....καλα τελειωματα! με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...