Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

peridesh h xapia ???


mpak

Recommended Posts

geia sas koritsia

prin 3 mhnes eixa ena prowro toketo stis 27 ebdomades kai 5 meres

logo aneparkeias traxhlou me parousia amniakou ugrou to mwraki mou to exasa dustuxws. exw allajei giatro kai mou eipe oti mporw na janprospa8hsw oti ola mesa mou einai jana etoima

o neos giatros o opoios einai kai ka8hghths gia upshlou kindunou toketous mou eipe pws 8erapeia thn epomenh fora 8a einai h progenesteronh enw edw diabazw pws oles kopeles kanan peridesh sths epomenes eggumounes koritsia uparxei kapoia pou na ta katafere me xapia? rwthsa kai allo giatro kai pali xapia mou eipe fobame egw 8elw peridesh 8a to ektimousa an kapoia jerei na mou apanthsh

euxaristw

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στν 26 εβδομαδα κοντυνε αρκετα ο τραχηλος.ηταν επικινδυνο να κανω περιδεση.με ακινησια και χαπια εφτασα 34 εβδομαδα.την επομενη φορα οπωσδηποτε ειπε ο γιατρος

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

στν 26 εβδομαδα κοντυνε αρκετα ο τραχηλος.ηταν επικινδυνο να κανω περιδεση.με ακινησια και χαπια εφτασα 34 εβδομαδα.την επομενη φορα οπωσδηποτε ειπε ο γιατρος

 

 

robenoula s auxaristw gia thn apanthsh me tromaje ligo o sugkekrimenos giatros me to 8ema ths perideshs... 8a koitajw kai allou gia giatro giati autos den kanei peridesh

na xerese to mwraki sou kalh mou!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

stη θεσσαλονικη πηγαινα στον αργυριου αν και ειμαι απο γιαννενα.με βοηθησε παρα πολυ

 

Κοριτσια και εγω τον αργυριου επισκεπτομαι, πολυ καλος γιατρος.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,ειμαι καινουργια στο φορουμ..σχεδον πριν 2χρονια ειχα κανει λοοπ τραχηλου(αφαιρεσαμε ενα μικρο κομματι λογω κονδυλωματων).ο τοτε γιατρος μου ειπε οτι δεν θα υπαρξει προβλημα σε μελλοντικη εγγυμοσυνη.να σημειωσω οτι ηταν καθηγητης σε δημοσιο νοσοκομειο.αλλα η ιδωτης γιατρος που ξεκινησε να με παρακολουθει απο τον απριλιο(πηγα σε εκεινη για να με παρακολουθει επειδη θελω να ξεκινησω προσπαθειες για μωρουλινακι) οταν μ επαιρνε το ιστορικο πριν καν με εξετασει μου ειπε οτι μαλλον θα χρειαστει περιδεση τραχηλου σε επικειμενη εγγυμοσυνη κ με αγχωθηκα τρομερα..στα ποσα εκατοστα τραχηλου χρειαζεται περιδεση?κ μετα πρεπει να μεινεις στο κρεβατι?με τρομαζει κ μονο η ιδεα τησ ακινησιας..οποια γνωριζει σας παρακαλω ας μου δωσει τα φωτα της...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koalaki geia sou exeis kanei kai su peridesh?? h apla exeis giatro ton arguriou???

 

Οχι περιδεση δεν εχω κανει, απλα ειναι γιατρος μου.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,ειμαι καινουργια στο φορουμ..σχεδον πριν 2χρονια ειχα κανει λοοπ τραχηλου(αφαιρεσαμε ενα μικρο κομματι λογω κονδυλωματων).ο τοτε γιατρος μου ειπε οτι δεν θα υπαρξει προβλημα σε μελλοντικη εγγυμοσυνη.να σημειωσω οτι ηταν καθηγητης σε δημοσιο νοσοκομειο.αλλα η ιδωτης γιατρος που ξεκινησε να με παρακολουθει απο τον απριλιο(πηγα σε εκεινη για να με παρακολουθει επειδη θελω να ξεκινησω προσπαθειες για μωρουλινακι) οταν μ επαιρνε το ιστορικο πριν καν με εξετασει μου ειπε οτι μαλλον θα χρειαστει περιδεση τραχηλου σε επικειμενη εγγυμοσυνη κ με αγχωθηκα τρομερα..στα ποσα εκατοστα τραχηλου χρειαζεται περιδεση?κ μετα πρεπει να μεινεις στο κρεβατι?με τρομαζει κ μονο η ιδεα τησ ακινησιας..οποια γνωριζει σας παρακαλω ας μου δωσει τα φωτα της...

 

 

mania mou kalhspera

egw den exw kanei kapoia epembash ston traxhlo . otraxhlos htan megalos oxi kontos alla htan malakos kai enw sthn arxh htan kalos den edeixne shmadia anoixe mesa se ligo kairo alla epeidh htan proxwrhmenh bdomada den mporousan na mou kanoun peridesh... mila kai me allon giatro kai opoios sou empneei empistosunh.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι νεα εδω στο φορουμ και ηθελα να ρωτησω το εξεις ειμαι κλησμενη 36 αυριο θα ειμαι 36+1 την τριτη θα παω στο νοσοκομειο να κοψω την περιδεση την εκανα στην 32 εβδομαδα νοιωθω το μωρο και με σπροχνη παρα πολυ και με ποναει την τριτη θα κοψω το ραμα οταν την εκανα την περιδεση ειχα δυαστολη 6 ................και ηθελα να ρωτησω ποτε μπορει να γεννησω οταν μου κοψουν το ραμα γιατι η γιατρος μου ειπε θα με στηλει στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Mania kai mpak ξέρω 3 κοπέλες που κάνανε περιδεση γυρω στισ 14 εβδομαδεσ και στο τέλος και καισαρικη (δεν ξέρω αν αυτό είναι σύμπτωση η υποχρεωτικό).. Πάντως η περιδεση δεν είναι τίποτα μην αγχωνεστε, ούτε η ακινησία είναι τίποτα παλευεται... Πάντως μην ακούτε γιατρο που λέει οτι η λύση είναι χάπια, αυτά είναι αηδίες!! Αλλάξετε γιατρο αν σας λένε τέτοια

 

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας....η αληθεια ειναι οτι η γιατρος ειναι λιγο αγχωτικη κ το σκεφτομουν κ εγω να την αλλαξω,απλα εμπενα κ στην διαδικασια να σκεφτω μηπως την θεωρω αγχωτικη γτ δεν μου αρεσαν εκεινα π μου ειπε!!δεν ξερω την ακινησια την εχω παρει στραβα,αλλα αν ερθει το νινακι κ χρειαστει να την θα την κανω.....σας ευχαριστω κ παλι παρα πολυ...:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα ειμαι νεα εδω στο φορουμ και ηθελα να ρωτησω το εξεις ειμαι κλησμενη 36 αυριο θα ειμαι 36+1 την τριτη θα παω στο νοσοκομειο να κοψω την περιδεση την εκανα στην 32 εβδομαδα νοιωθω το μωρο και με σπροχνη παρα πολυ και με ποναει την τριτη θα κοψω το ραμα οταν την εκανα την περιδεση ειχα δυαστολη 6 ................και ηθελα να ρωτησω ποτε μπορει να γεννησω οταν μου κοψουν το ραμα γιατι η γιατρος μου ειπε θα με στηλει στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Mania kai mpak ξέρω 3 κοπέλες που κάνανε περιδεση γυρω στισ 14 εβδομαδεσ και στο τέλος και καισαρικη (δεν ξέρω αν αυτό είναι σύμπτωση η υποχρεωτικό).. Πάντως η περιδεση δεν είναι τίποτα μην αγχωνεστε, ούτε η ακινησία είναι τίποτα παλευεται... Πάντως μην ακούτε γιατρο που λέει οτι η λύση είναι χάπια, αυτά είναι αηδίες!! Αλλάξετε γιατρο αν σας λένε τέτοια

 

Καλή επιτυχία

geia sou babycute euxaristw gia thn apanthsh

opws eipa emena o giatros pou phga me tromaje me to 8ema ths perideshs kai einai kai ka8hghths gia upshlou hindunou tokerous

kopeles to ktalaban toso nwris kai kanan thn peridesh mprabo

na xerese to paidaki sou kai euxaristw kai pali

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι νεα εδω στο φορουμ και ηθελα να ρωτησω το εξεις ειμαι κλησμενη 36 αυριο θα ειμαι 36+1 την τριτη θα παω στο νοσοκομειο να κοψω την περιδεση την εκανα στην 32 εβδομαδα νοιωθω το μωρο και με σπροχνη παρα πολυ και με ποναει την τριτη θα κοψω το ραμα οταν την εκανα την περιδεση ειχα δυαστολη 6 ................και ηθελα να ρωτησω ποτε μπορει να γεννησω οταν μου κοψουν το ραμα γιατι η γιατρος μου ειπε θα με στηλει στο σπιτι

 

geia sou panagiwta

ekanes peridesh se toso proxwrhmenh ebdomada? egw hmoun 24 bdomades otan to eidame alla epeidh eixe anoixei o traxhlos kai eixe parousia xoanh dld amniakou ugrou fobh8hka pws 8a spasoun ta nera kai den mou kanan

mpravo sto giatro sou pou me diastolh 6 mporese kai sou ekane ... twra gia auto pou rwtas den jerw alla kai na genhshs meta pou 8a kopsete to rama den nomizw na uparxei problhma einai kalh bdomada

ola kala sou euxome me to kalo to mwraki sou

Link to comment
Share on other sites

μενω στην γερμανια και ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τους γιατρους μου μπηκα στο νοσοκομειο στην 29 εβδομαδα με ανερπακια και εκει που ολα πηγεναν καλα ενα βραδυ και ενω ειμουνα 31 εβδομαδων και 5 μερες εκανα διαστολη 2 και την επομενη μερα ειχα 6 και ετσι αποφασησαμε στις 32+1 να κανουμε περιδεση τωρα ειμαι καλα απλα εχω πονους στα γεννητικα μου οργανα..................το μωρο ειναι τωρα 2422 το μετρισαμε την παρασκευη που μας περασε το ξερω οτι θα ειναι καλα να γεννησω απλα ρωταω περιποθ ποτε θα μπορουσε να βγει πχ μετα απο μια ωρα 2 η μια βδομαδα :confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

μενω στην γερμανια και ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τους γιατρους μου μπηκα στο νοσοκομειο στην 29 εβδομαδα με ανερπακια και εκει που ολα πηγεναν καλα ενα βραδυ και ενω ειμουνα 31 εβδομαδων και 5 μερες εκανα διαστολη 2 και την επομενη μερα ειχα 6 και ετσι αποφασησαμε στις 32+1 να κανουμε περιδεση τωρα ειμαι καλα απλα εχω πονους στα γεννητικα μου οργανα..................το μωρο ειναι τωρα 2422 το μετρισαμε την παρασκευη που μας περασε το ξερω οτι θα ειναι καλα να γεννησω απλα ρωταω περιποθ ποτε θα μπορουσε να βγει πχ μετα απο μια ωρα 2 η μια βδομαδα :confused::confused::confused::confused::confused::confused:

 

Ποσο εισαι τωρα....?????

Εγω γεννησα 37+5 με βαρος 2430, δεν χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτιδα, ουτε οξυγονο.

 

Με το καλο σου ευχομαι...!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Κοριτσια και εγω τον αργυριου επισκεπτομαι, πολυ καλος γιατρος.

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΜΙΚΡΟ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΜΕΤΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗ 18 ΕΒΔ.ΣΤΗ 16 ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ Κ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΦΟΒΙΕΣ?ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΤΕΤΟΙΑ..Α Κ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ?

Link to comment
Share on other sites

Εκανες προληπτική περίδεση, επομένως δεν χρειαζεται να σαι σε όλη την εγκυμοσυνη ξαπλα. Ρωτα τον γιατρό σου αλλα θεωρω ότι αν ο τράχηλος σου είναι οκ, τοτε μπορεις να επιστρεψεις στις καθημερινες σου δραστηριότητες παντα βεβαια με προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...