Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενική Γιάννενα


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!Στο ψάξιμο για αυχενική στα Γιάννενα έχω καταλήξει στα εξής ονόματα Τζιώρας,Κορκότζελος(Χατζηκώστα),Μακρυδήμας.

Το θέμα είναι ότι δε βρίσκω τις πιστοποιήσεις τους από FMF.

και για το pappA αίμα σου παίρνουν αυτοί?και πού το στέλνουν?Περιμένω πληροφορίες.....

φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδώ είναι η σελίδα του FMF που φαίνονται ποιοι είνια πιστοποιημένοι στην αυχενική διαφάνεια στην Ελλάδα https://courses.fetalmedicine.com/lists/web

 

Το όνομα του δεν είναι πουθενά. Πώς ξέρεις ότι είναι πιστοποιημένος?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πηγα στον Μακρυδημα για αυχενικη και β επιπεδου. Ειμαι απολυτα ευχαριστημενη. Ειναι καθηγητης και ο γυναικολογος μου, μου ειπε οτι απο αυτον διδασκονται ολοι στον τομεα των υπερηχων. Συνεργαζεται με τον Κυπρο Νικολαιδη ο οποιος ειναι διευθυντης της κλινικης του Fetal Medicine Centre.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tina28 στη λίστα που παρέθεσες δεν είναι ούτε ο Τζιόρας, ούτε ο Μακρυδήμας, ούτε ο Κορκότζαλος, γιατροί πιστοποιημένοι στους μεγάλους υπερήχους στην πόλη μας. Αντιθέτως, βρίσκω τον δικό μου που ΔΕΝ κάνει τους μεγάλους υπερήχους μόνος. Εάν θες να τους κάνεις στο νοσοκομείο σε παραπέμπει στον Κορκότζαλο και αν θες ιδιωτικά στον Τζιώρα. Επομένως, η συγκεκριμένη λίστα αφορά σε κάτι άλλο.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

tina28 στη λίστα που παρέθεσες δεν είναι ούτε ο Τζιόρας, ούτε ο Μακρυδήμας, ούτε ο Κορκότζαλος, γιατροί πιστοποιημένοι στους μεγάλους υπερήχους στην πόλη μας. Αντιθέτως, βρίσκω τον δικό μου που ΔΕΝ κάνει τους μεγάλους υπερήχους μόνος. Εάν θες να τους κάνεις στο νοσοκομείο σε παραπέμπει στον Κορκότζαλο και αν θες ιδιωτικά στον Τζιώρα. Επομένως, η συγκεκριμένη λίστα αφορά σε κάτι άλλο.

 

ευχαρτιστώ βρε κορίτσια για τις απαντήσεις.απλά δε θα έπρεπε καπου στη σελίδα του FMF να υπάρχουν και αυτά τα ονόματα?λένε όλοι στα γιάννενα ότι αυτοί είναι πιστοποιημένοι.Πού μπορούμε όμως να το δούμε αυτό γιατί εγώ έψαξα τη σελίδα του FMF όχι μόνο στην αυχενική αλλά και στην β επιπέδου και σε αυτά που λέει invasive procedures(αμνιο κτλ και τίποτα).....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ωραιότατα να πάρεις τηλέφωνο, να ρωτήσεις και να ζητήσεις να δεις την πιστοποίηση. Δεν είναι ντροπή, είναι δικαίωμά σου

 

κάποιος άλλος μπορεί να το έκανε,εγώ δεν το βλέπω ....θα δω πάντως

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πηγα στον Μακρυδημα για αυχενικη και β επιπεδου. Ειμαι απολυτα ευχαριστημενη. Ειναι καθηγητης και ο γυναικολογος μου, μου ειπε οτι απο αυτον διδασκονται ολοι στον τομεα των υπερηχων. Συνεργαζεται με τον Κυπρο Νικολαιδη ο οποιος ειναι διευθυντης της κλινικης του Fetal Medicine Centre.

 

christina για το papA που σε έστειλε ο μακρυδήμας;στο πήραν εκεί το αίμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

christina για το papA που σε έστειλε ο μακρυδήμας;στο πήραν εκεί το αίμα;

 

 

Την αυχενικη την εκανα στο νοσοκομειο σε απογευματινο ραντεβου με τον Μακρυδημα και δεν λειτουργουσε το μικροβιολογικο εκεινη την ωρα.Μου ειπε να παω την επομενη το πρωι σε ενα μικροβιολογικο εργαστηριο να την κανω. Αν πας σε πρωινο ραντεβου στην κανουν στο νοσοκομειο. Παντως εγω προτεινω να πας στο ιατρειο του αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα. Φοβερη εμπειρια!

Link to comment
Share on other sites

Την αυχενικη την εκανα στο νοσοκομειο σε απογευματινο ραντεβου με τον Μακρυδημα και δεν λειτουργουσε το μικροβιολογικο εκεινη την ωρα.Μου ειπε να παω την επομενη το πρωι σε ενα μικροβιολογικο εργαστηριο να την κανω. Αν πας σε πρωινο ραντεβου στην κανουν στο νοσοκομειο. Παντως εγω προτεινω να πας στο ιατρειο του αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα. Φοβερη εμπειρια!

 

σε ποιό μικροβιολογικό πήγες?τυχαία ή σου πρότεινε ο μακρυδήμας;από ποια άποψη λες φοβερή εμπειρία για το ιατρείο?

Link to comment
Share on other sites

σε ποιό μικροβιολογικό πήγες?τυχαία ή σου πρότεινε ο μακρυδήμας;από ποια άποψη λες φοβερή εμπειρία για το ιατρείο?

 

Οχι δεν μου προτεινε. Σε οποιο ηθελα. Ειμαι απο Αρτα οποτε πηγα σε ενα εδω την επομενη μερα. Βασικα για την αυχενικη δεν ξερω στο ιατρειο αν εχει διαφορα, αλλα στην β επιπεδου αξιζει σιγουρα. Εχει τρελα μηχανηματα κ βλεπεις τα παντα! Βλεπεις κανονικα τη φατσουλα του μωρου και σου βγαζει φωτο και dvd. Στο νοσοκομειο δεν εχει τιποτα απο αυτα και τα μηχανηματα δεν ειναι και τοσο της προκοπης αλλα σιγουρα τη δουλεια τους την κανουν αφου τοσος κοσμος παει. Αν σκεφτεις οτι σε απογευματινο ραντεβου στο νοσοκομειο πληρωσα 100 ευρω κ στο ιατρειο 150, προσωπικα το θεωρω πολυ κοροιδια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...