Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νιωθω πολυ χαμηλα το μωρο


Recommended Posts

Ειμαι 30+3 και τον γιατρο μου θα τον δω την επομενη εβδομαδα... Οκ εχω συσπασουλες [αυτο το ελεγχουμε] και πονους περιοδου αλλα δεν με ανησυχουν, αυτο που μου κανει τρομερη εντυπωση ειναι οτι νιωθω την μπεμπα παρα πολυ χαμηλα... Σαν να γδερνει με το χερακι της τον τραχηλο... σε ποια βδομαδα αρχισατε να νιωθετε χαμηλα τα μωρα σας?

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γλυκια μου ανδρομεδα εγω γεννησα 37+5 αλλα το μωρο το ενιωθα πολυ πιο νωρις χαμηλα. Οταν κουραζομουνα αισθανομουνα βαρος λες και ηθελε να βγει εκεινη τη στιγμη.

 

Προσπαθησε οσο αυτο ειναι εφικτο με 2 παιδακια που εχεις να μην σηκωνεις βαρυ και να μην κουραζεσαι ουτως ωστε να χαλαρωσουν λιγο οι μυς της μητρας και να μην σου προκαλεσουν προωρες συσπασεις. Ειναι νωρις ακομα για κατι τετοιο. Μολις κλεισεις την 34τη εβδομαδα θα εισαι ενα επιπεδο πιο πανω απο αποψη ασφαλειας για τυχον προωρο τοκετο.

 

Να σου ζησουν και με το καλο το μωρακι σου....!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

την κορη μου την γεννησα 24+6 κ ενιωθα ακριβως το ιδιο γρατζουνισμα... πλεον να ειμαι ειλικρινης δεν φοβαμαι τον προωρο τοκετο ειμαι σε μεγαλη βδομαδα κ εχω κανει κορτιζονες απλα ο μικρος μου που βγηκε στις 37 [προγραμματισμενα] δν τον ενιωθα ετσι... οκ ποναγαν τα κοκκαλα κλπ που ανοιγε η λεκανη αλλα ως εκει.

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

Ουπς...,!!!! Αρα ξερεις απο προωροτητα.

Και εγω ενιωθα παρα μα παρα πολυ πονο οταν ανοιγε η λεκανη, τους προσαγωγους μου δεν τους ενιωθα απο τον πονο.

Ενημερωσες τον γιατρο σου....???? γιατι απο οτι καταλαβαινω εχεις μια "προδιαθεση" στην προωροτητα, οποτε μηπως θα ηταν καλο να τον ενημερωνες ετσι απλα για να δεις τι θα σου πει....???? ενδεχομενως να σου δωσει χαπακια για τις συσπασεις γιατι αν το νιωθεις χαμηλα αυτο προηγειται οτι η μητρα "σπρωχνει" κοινως κανει συσπασεις.....!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

συσπασεις εχω απο την 15η βδομαδα σε αυτη την εγκυμοσυνη και παιρνω yutopar [αχ μονο ο γιοκας μου δν με ταλαιπωρησε :Ρ] το ραντεβου με τον γιατρο ειναι την αλλη βδομαδα και οι συσπασεις δεν ειναι γεννας αλλα ακανονιστες [ξερω ποτε να ανησυχησω απο αυτες] απλα μου εκανε τρελλη εντυπωση η αισθηση που εχω γιατι την ειχα στην Δεσποινα αφου ειχε ξεκινησει η εξαλειψη τραχηλου [κ ειχα ηδη 10λεπτες] κ απλα ηθελα να ξερω αν σε αυτη τη βδομαδα θεωρειται νορμαλ η αν παλι ολα τα κουλα του κοσμου μαζευονται σε μενα :Ρ

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξερω να σου απαντησω αλλα εφοσον στην κορη σου ξεκινησε η εξαλειψη απο την 25τη εβδομαδα (σωστα τα γραφω....???? με βαση το γεγονος οτι γεννησες 24+6) θεωρω πως ειναι κατι φυσιολογικο να συμβει ποσο μαλλον που εχεις παρει παραπανω εβδομαδες απο οτι στην κορη σου. Δεν ξερω εαν αυτα που γραφω ειναι σωστα αλλα αυτο μπορω μονο να σκεφτω. Μακαρι καποια κοπελα να μας απαντησει.

Αν θελεις μπορεις να ρωτησεις τον εθελοντη γυναικολογο (φανταζομαι θα ξερεις).

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

σωστα τα γραφεις κοριτσι μου... θα ρωτησω τον γιατρο μου την αλλη βδομαδα που θα με δει απλα ηθελα να μαζεψω εμπειριες κ απο αλλες.

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Μην το παιρνεις αψηφιστα το θεμα των συσπασεων.... Μηπως δεν σου αρκουν τα yutopar που παιρνεις;;; Ποσα παιρνεις τη μερα;;; Στο λεω γιατι ειμαι παθουσα. Την 29η εβδομαδα αντιληφθηκαμε οτι ο τραχηλος εξαλειφεται. Εφτασε 2εκ αφου επαιρνα yutopar μισο πρωι μισο βραδυ....αναγκαστηκα να νοσηλευτω για ορο την 32η εβδομαδα μεχρι 34η κ μετα σπιτι ξαπλα με μισο χαπι ανα 6ωρο. Παλι ψιλοεκανα συσπαουλες κ γεννησα 36+1. Το μωρο ηταν χαμηλα κ εμενα, αφου στον κολπικο υπερηχο βλεπαμε κ το κεφαλι της!!!

 

Εστω κ οι ακανονιστες συσπασεις την κανουν τη "δουλεια" τους.... Προτεινω εξτρα προσοχη....

MYsCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...