Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοριοι παρακολουθησης στο ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ


Recommended Posts

εμενα ο αντρας μου δεν λεει τιποτα στη μανουλα αλλα να τι να το κανεις?? ....της τα λεω ολα εγω!!!! χαχαχαχχα....Στους δικους μου δεν λεω κουβεντα. ΑΝ τους κανω παραπονο για τον αντρα μου θα τον κοιτανε με μισο ματι. Τα λεω στη μανα του λοιπον για να εχω κανα συμμαχο!!!

ετσι ξεκινησε με την πεθερα το τεραστιο προβλημα που εχω .τα ελεγα ολα γιατι το επαιζε φιλη και μοντερνα και τωρα εχει γνωμη για τα παντα και δεν λεει να το κοψει .nordor και εγω βριστηκα μαζι της αλλα αποτελεσμα μηδεν,εχει μαθει να ειναι η αρχηγος και δεν δεχεται μυγα στο σπαθι της .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω την εχω πεθερα δεκαεφτα χρονια! χαχαχχαχα....και τωρα πια ειναι 76 χρονων (καλοστεκουμενη βεβαια!!)....ποσο μπορει να αλλαξει??

 

χα χα ενταξει τοτε εισαι ενταξει

Link to comment
Share on other sites

ετσι ξεκινησε με την πεθερα το τεραστιο προβλημα που εχω .τα ελεγα ολα γιατι το επαιζε φιλη και μοντερνα και τωρα εχει γνωμη για τα παντα και δεν λεει να το κοψει .nordor και εγω βριστηκα μαζι της αλλα αποτελεσμα μηδεν,εχει μαθει να ειναι η αρχηγος και δεν δεχεται μυγα στο σπαθι της .

 

το ίδιο έπαθα και εγώ αλλά ευτυχώς όμως είναι και μακρυά και τώρα κρατάω αποστάσεις πλέον γαφού δε γνωρίζουν αλλιώς να κρατηθούν οι ισορροπίες...

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στο ευχομαι να γινεις διακρητικη....αν και οταν μεγαλωνουμε νομιζουμε πως ειμαστε κατι αλλα ειμαστε οι μονοι που το πιστευουμε.Οταν γερναμε αλλαζουν τα δεδομενα.Τωρα οσο αναφορα οτι 36 η 37 η 40 χρονων αντρας κοιταει την μανουλα του με τετοιο βλεμα ειναι κατι συνηθες. Αυτη ισως τον εκανε ετσι ....αλλα σιγουρα αυτη τον μεγαλωσε.Εσεις - και μιλαω γενικα- δεν τον παντρευτηκατε μεσα σε 2 μερες.....τα βλεπατε αυτα... δεν εσκασε αυτο το βλεμα στην μανουλα μετα τον γαμο.Δεν τηλεφωνουσε στους γονεις του για το σκασμενο λαστιχο ας πουμε μονο μετα τον γαμο...Το εκανε και πολυ πιο πριν.Αρα γιατι τον παντρευτηκατε?Και μην μου πει κανεις πως πιστευε πως θα τον αλλαζε....35 χρονων δεν αλλαζεις πια. Οχι η γυναικα σου η η μανα σου να σου πει κατι....αλλα και ο Θεος ο ιδιος.

 

Εγώ προσωπικά παντρευτηκά αρκετά σύντομα με τον άντρα μου, ο οποίος έμενε μόνος του, στο σπίτι του, με τη δουλειά του, ανεξάρτητος δυναμικός, με την οικογενειά του μιλάει φυσικά κάθε μέρα γιατί το ΑΠΑΙΤΕΙ η μαμά του να την παίρνουν όλοι τηλέφωνο για να πούνε έστω ένα γεια, δε μιλάγαν και πολύ στο τηλέφωνο και πριν γεννηθεί το παιδί μας είδα κάποια δειγματα από τη πεθερά να ανακατεύεται για το καλό όλων αλλά θεωρούσα πως ο άντρας μου ξέρει να τακτοποιεί τα πράγματα.... Τελικά αποδείχτηκε ότι μπροστά στην οικογένειά του, στα πλαίσια ότι θυσιάζονται για εμάς το δίκιο το δικό μου μηδενίζεται.... ομολογώ πως τον είχα τουλάχιστον για δικαιο και με βάσει τα παραπάνω ότι ξέρει να ξεχωρίζει και ξέρει πως πρέπει να συμπεριφερθεί...

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με την οικογενειά του μιλάει φυσικά κάθε μέρα γιατί το ΑΠΑΙΤΕΙ η μαμά του να την παίρνουν όλοι τηλέφωνο για να πούνε έστω ένα γεια, ...

ερωτηση ειλικρινης περιεργειας :): Οταν μεγαλωσουμε, δεν θα θελουμε να μας παιρνουν τα παιδια μας τηλεφωνο??? εστω για ενα γεια??

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω προβλημα να παρεις να δεις τι κανει η μανα σου ,εννοειται ..με ενοχλει η συμπεριφορα του ψαρωμενου φοιτητη σε αλλη πολη.δηλαδη να παιρνεις καθε 5 λεπτα, οχι για να δεις τι κανει γιατι στην τελικη αθρωποι ειμαστε μπορει να συμβει κατι και οταν εισαι μακρια να εχεις και την εννοια ,αλλα για να δωσεις αναφορα για το τι εκανες ,τι ειπες τι σου ειπαν .οπως κανουν τα 18χρονα ψαρωμενα φοιτητακια.και εγω παιρνω την μητερα μου να δω τι κανει αλλα δεν θα αρχισω να της δινω αναφορα ,που πηγα τι εκανα τι μου ειπαν τι τους ειπα.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει πρεπει λιγο να καταλαβετε πως οι αντρες με τις μαναδες τους εχουν ενα κολημα.Αυτο τωρα για τις μικρες σε ηλικια δεν ειναι καλο ....ισως και ενοχλητικο. Ομως πρεπει να δειχνουν υπομονη....σε αρκετα χρονια καποιες απο αυτες θα ειναι στην αντιπερα οχθη και θα θελουν να μιλανε τακτικα με τον γιο τους.Ολα ειναι κυκλος.Βεβαια το να ειναι και ο αλλος τοσο κολημενος με την μανα του που να εχει αδικο και να της δινει δικιο δεν ειναι σωστο.Γιατι και η γυναικα του ειναι εξισου σημαντικη με την μανα.Ισως και περισσοτερο αφου μαζι της κανει τα παιδια του.

Link to comment
Share on other sites

Παντως πρεπει να πω πως το να παιρνει κανεις τακτικα την μαμα του τηλ πρεπει να ειναι πιο συνηθες στις γυναικες.Γενικα το ακουω πιο συχνα πως αυτες τις παιρνουν ειδικα αν μετακομισαν και πηγαν εκει που μενει ο αντρας τους.Εμενα η δικια μου ολο με την μαμα της μιλαει....και τον μπαμπα της.Στην αρχη με ενοχλουσε πολυ.Πλεον το συνηθισα .....η μαλλον επαψα να ασχολουμαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω οταν σπουδαζα εξω μιλουσα με τη μαμα μου καθε μερα...εστω για ενα γεια! χαχαχαχα. Το θεωρουσα ασχημο οτι ο φιλος μου τοτε (και αντρας μου τωρα) μιλουσε με τους δικους του μονο δυο φορες την εβδομαδα. Σκεφτομουν 'μα δεν τους λειπει?'

Και επειδη και στο μελλον δεν μιλουσαν πολυ, μια που μενουμε σε αλλη πολη απο τα πεθερικα μου, θεωρουσα και θεωρω τον αντρα μου αδιαφορο ως προς τους γονεις του. Ποτε δεν παιρνει ο ιδιος, και να μην τους δει κανα 3μηνο δεν τον νοιαζει.....Τη λυπαμαι τη μαμα του χαχαχαχα....

Εγω που μιλουσα παντα συχνα με τους δικους μου μια χαρα ανεξαρτητη ημουν και ποτε δεν εκανα ο,τι μου ελεγαν εκεινοι. Γιατι δηλαδη αν ο αντρας μου τους επαιρνε πιο συχνα, να θεωρουνταν 'μαμακιας'?

Εχω γιους.......δεν μπορω να διανοηθω οτι θα μεγαλωσουν και θα περασει εβδομαδα και δεν θα μιλησουμε......Οχι για να μου πουν τι θα κανουν αλλα για να μου πουν 'ελα μανα..ειμαστε καλα!!'

Link to comment
Share on other sites

Παντως πρεπει να πω πως το να παιρνει κανεις τακτικα την μαμα του τηλ πρεπει να ειναι πιο συνηθες στις γυναικες.Γενικα το ακουω πιο συχνα πως αυτες τις παιρνουν ειδικα αν μετακομισαν και πηγαν εκει που μενει ο αντρας τους.Εμενα η δικια μου ολο με την μαμα της μιλαει....και τον μπαμπα της.Στην αρχη με ενοχλουσε πολυ.Πλεον το συνηθισα .....η μαλλον επαψα να ασχολουμαι.[/QUOT

 

εξαρταται τον χαρακτηρα ,εγω πρωτη φορα εφυγα μακρια απο την γενετειρα μου στα 33 αλλα παιρνω μια φορα την ημερα τηλ την μητερα μου να δω εαν ειναι καλα ,εκτος αν με προλαβει εκεινη (προσεχε την λατρευω την μητερα μου ,ειναι η γυναικα θυσια 3-4 δουλειες να μας μεγαλωσει μονη της,αλλα μας μεγαλωσε για να ειμαστε ανεξαρτητα),ο συζυγος που ηρθαμε κοντα στην μαμα του και την βλεπουμε και 2 φορες την εβδοαμδα την παιρνει τηλ 3 φορες τουλαχιστον .(αλλου ειδους γυναικα θελει να αισθανεται οτι ολοι την εχουν αναγκη κ κρεμονται απο πανω της γι'αυτο κ τα παιδια βγηκαν ετσι) .

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που γραφεις οδηγουμαι στο συμπερασμα πως καθε περιπτωση ειναι μοναδικη.Δεν εχει να κανει τοσο με το φυλο οσο με το πως εχει μεγαλωσει κανεις.Απλα ισως θα πρεπει απο την στιγμη που παντρευονται 2 ανθρωποι και ειναι συνειδητη επιλογη να τα βαζουν ολα στην ακρη.Να θεωρουν την νεα οικογενεια πιο σημαντικη χωρις βεβαια να αμελουν και την παλια τους. Τωρα αν καποιος δεν εχει μετρο ισως να εκνευριζει τον αλλον.Στην δικη μου περιπτωση δεν με ενοχλει -πλεον- η καθημερινη επικοινωνια της.Με ενοχλει που ακουω πραγματα απο τους δικους της - κυριως απο τον πατερα της- που εχουν γινει μεσα στο σπιτι μας και αφορουν μονο εμας.Εκει τα παιρνω και υπαρχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση ειλικρινης περιεργειας :): Οταν μεγαλωσουμε, δεν θα θελουμε να μας παιρνουν τα παιδια μας τηλεφωνο??? εστω για ενα γεια??

 

πιθανόν θα θέλουμε αλλά θα πρέπει να ξέρουμε όμως και τα όρια μας και στο κάτω κάτω χεράκια έχουμε να πάρουμε και εμείς....

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν προσέξατε είπα πως απαιτεί να τη πάρει.... πολλές φορές δε παίρνει τηλ κανέναν γιατί τρέχει με τις δουλειές του και μετά παραπονιόταν η πεθερά πως δε τη παίρνω τηλ κάθε μέρα εγω!!!!! ε ξεκίνησα να τη παίρνω, ενώ φανταστείτε με τους δικούς μου δε μιλάω κάθε μέρα και μετά όταν ήρθε το παιδί άρχισαν τα πρόβλήματα.... θέλει νεα έχει γνώμη και αποψη σε όλα!!!! Και εντάξει ως μεγαλύτερη πες τη γνώμη σου να βοηθήσεις αλλά αν το λες 15 φορές παύει να είναι γνώμη και συμβουλη.....χωρίς να ζητήσω βοήθεια για το παιδί όταν ήταν 2 μηνών λέει μπορώ να έρθω να το δω γιατί μου έλειψε;;; ε λέω έλα.... έκατσε 10 μέρες, έκλαιγε το μωρό το βράδυ και ετρεχε μέσα στη κρεβατοκάμαρα μας για ν το πάρει να ηρεμήσει... αν εγώ κοιμόμουν γυμνή ρε παιδιά εκείνη τι δουλειά είχε να μου έρχετε μέσα στο δωμάτιο μου για πείτε μου;;;; 2 λεπτά θέλω ν ετοιμάσω το γάλα έλεος!!!! και ο δικός μου το χαβά του....Για κακή μου τύχη ήρθαν και κάτι συγγενείς του άντρα μου και ήθελα να τους περιποιηθω ΕΓΩ στο ΣΠΙΤΙ μου και αποφάσισε μόνη της και το ΕΠΕΒΑΛΕ ( γιατί της είπα ότι θέλω να τα κάνω μόνη μου) τι θα μαγειρέψει και δούλευε μέσα στο σπίτι σα να ήταν οικοδέσποινα..... ο δικός μου;;; όλα καλά και εγώ αχάριστη....

ρε παιδιά όταν ήταν να αγοράσουμε κρεβατοκάμαρα και είμασταν ανάμεσα σε 2 πήρε τη μάνα του, χωρίς να μου πει τίποτα, και πήγε να της δείξει τι έχουμε διαλέξει και τελικά καταλήξαμε σε αυτή που της άρεσε καλύτερα και μετά άρεσε και στον δικό μου..... αυτά τα λίγα.....

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμαν μας εχετε φαει....Η τα λεμε εμεις στις μαναδες μας η τα λεμε χωρις να το καταλαβουμε.....Δηλαδη ειμαστε η μαρτυριαριδες η το λιγοτερο κουτοι....Τοτε γιατι μας παντρευοσαστε ??ειναι αποριας αξιο...Βεβαια πολλες που τα λενε αυτα μολις γινουν με το καλο πεθερες και ειναι ο γιοκας τους θα πανε να κανουνε τα ιδια....αλλα ενταξει αυτο θα το δουμε σε 25 χρονια τωρα δεν μας απασχολει.

 

Αγαπητέ, ξέρεις πόσο μα πόσο εύκολο για μια γυναίκα (σύζυγο, μάνα, αδερφή) να ψαρέψει έναν άντρα;

 

Είναι στη φύση σας, κανείς δεν σας κατηγορεί για αυτό. Είναι ένας από τους λόγους που σας αγαπάμε. Γιατί είστε διάφανοι σαν γυαλί, σε αντίθεση με εμάς, που για να καταλάβετε τι έχουμε στο κεφάλι μας πρέπει να πάτε στο μαντείο της καστέλας.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ, ξέρεις πόσο μα πόσο εύκολο για μια γυναίκα (σύζυγο, μάνα, αδερφή) να ψαρέψει έναν άντρα;

 

Είναι στη φύση σας, κανείς δεν σας κατηγορεί για αυτό. Είναι ένας από τους λόγους που σας αγαπάμε. Γιατί είστε διάφανοι σαν γυαλί, σε αντίθεση με εμάς, που για να καταλάβετε τι έχουμε στο κεφάλι μας πρέπει να πάτε στο μαντείο της καστέλας.

 

Δεν έχεις δει το δικό μου σύζυγο, γι' αυτό τα λες αυτά! :lol:

Δε μαθαίνω τι κάνουν οι δικοί του παρά μόνο αν εγώ μιλήσω άμεσα μαζί τους (πάρω ή με πάρουν τηλέφωνο). Δε μαθαίνουν οι δικοί του τι κάνουμε εμείς αν εγώ δεν τους το πω. Μιλάμε για το απόλυτο φιλτράρισμα! Δεν περνάει τίποτα. :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν προσέξατε είπα πως απαιτεί να τη πάρει.... πολλές φορές δε παίρνει τηλ κανέναν γιατί τρέχει με τις δουλειές του και μετά παραπονιόταν η πεθερά πως δε τη παίρνω τηλ κάθε μέρα εγω!!!!! ε ξεκίνησα να τη παίρνω, ενώ φανταστείτε με τους δικούς μου δε μιλάω κάθε μέρα και μετά όταν ήρθε το παιδί άρχισαν τα πρόβλήματα.... θέλει νεα έχει γνώμη και αποψη σε όλα!!!! Και εντάξει ως μεγαλύτερη πες τη γνώμη σου να βοηθήσεις αλλά αν το λες 15 φορές παύει να είναι γνώμη και συμβουλη.....χωρίς να ζητήσω βοήθεια για το παιδί όταν ήταν 2 μηνών λέει μπορώ να έρθω να το δω γιατί μου έλειψε;;; ε λέω έλα.... έκατσε 10 μέρες, έκλαιγε το μωρό το βράδυ και ετρεχε μέσα στη κρεβατοκάμαρα μας για ν το πάρει να ηρεμήσει... αν εγώ κοιμόμουν γυμνή ρε παιδιά εκείνη τι δουλειά είχε να μου έρχετε μέσα στο δωμάτιο μου για πείτε μου;;;; 2 λεπτά θέλω ν ετοιμάσω το γάλα έλεος!!!! και ο δικός μου το χαβά του....Για κακή μου τύχη ήρθαν και κάτι συγγενείς του άντρα μου και ήθελα να τους περιποιηθω ΕΓΩ στο ΣΠΙΤΙ μου και αποφάσισε μόνη της και το ΕΠΕΒΑΛΕ ( γιατί της είπα ότι θέλω να τα κάνω μόνη μου) τι θα μαγειρέψει και δούλευε μέσα στο σπίτι σα να ήταν οικοδέσποινα..... ο δικός μου;;; όλα καλά και εγώ αχάριστη....

ρε παιδιά όταν ήταν να αγοράσουμε κρεβατοκάμαρα και είμασταν ανάμεσα σε 2 πήρε τη μάνα του, χωρίς να μου πει τίποτα, και πήγε να της δείξει τι έχουμε διαλέξει και τελικά καταλήξαμε σε αυτή που της άρεσε καλύτερα και μετά άρεσε και στον δικό μου..... αυτά τα λίγα.....

 

Kαλε καπου τα εχω ξαναουκουσει αυτα. Μα ακριβως τα ιδια, με μια φιλη μου.

Αλλα η καημενη η φιλη μου δεν της ειχε δωσει κανε θαρρος, σε αποσταση και στον πληθυντικο.

 

Αλλα εσυ πηγαινες γυρευοντας. . Τι το ηθελες το τηλεφωνο καθε μερα, χριστιανη μου? Δεν καταλαβες την παγιδα?

 

Οσο για το της ελειψε το παιδι μην παραπονιεσαι. Εμενα ερχοταν καθε μερα, και εαν δεν ερχοταν μια ημερα μου ελεγε οτι της ελειψε. Ουτε εγω δεν το πεθυμουσα τοσο πολυ το παιδι.

 

Αγαπητέ, ξέρεις πόσο μα πόσο εύκολο για μια γυναίκα (σύζυγο, μάνα, αδερφή) να ψαρέψει έναν άντρα;

Ρεα Νομιζω οτι τους υποτιμας. Αυτο μας αφηνουν να πιστευουμε οταν τα λενε στη μητερα τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έλεγαν οι παλαιοί "Μακρυά και αγαπημένοι" !!!!εγω προσπαθώ διακριτικά να κρατάω απόσταση απο την πεθερά μου και τσακώνομαι με την μανα μου καθε φορα που ανακατεύεται..για καλο μεν αλλα ανακατεύεται...κ οι 2 ξέρουν ολα για τα πάντα!

πόσο εκνευριστικό όμως.....πφφφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Kαλε καπου τα εχω ξαναουκουσει αυτα. Μα ακριβως τα ιδια, με μια φιλη μου.

Αλλα η καημενη η φιλη μου δεν της ειχε δωσει κανε θαρρος, σε αποσταση και στον πληθυντικο.

 

Αλλα εσυ πηγαινες γυρευοντας. . Τι το ηθελες το τηλεφωνο καθε μερα, χριστιανη μου? Δεν καταλαβες την παγιδα?

 

Οσο για το της ελειψε το παιδι μην παραπονιεσαι. Εμενα ερχοταν καθε μερα, και εαν δεν ερχοταν μια ημερα μου ελεγε οτι της ελειψε. Ουτε εγω δεν το πεθυμουσα τοσο πολυ το παιδι.

 

Εμ έχεις δίκιο καλή τη πίστη την πάτησα.... κάλλιο άργα παρά ποτέ....

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...