Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάπτιση στο Νομό Κορινθίας


Aimee

Recommended Posts

Καλημέρα σας!

 

Μήπως έχει κάποιος εμπειρία από βάπτιση (εκκλησία και τραπέζι) από παραθαλάσσιο μέρος του Νομού Κορινθίας; Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η περιοχή της Λίμνης Ηραίου.

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στο Καλαμακι εκανε η αδελφη μου την βαππτιση της κορης της και βαπτισα και εγω ενα κοριτσακι,η εκκλησια ειναι κοντα στη θαλασσα και εχει εναν παπα συζητησιμο και πολυ καλο με τα παιδια,επισης ειναι και το εκκλησακι διπλα στη βυθιζομενη στα Ισθμια και μεσα στην Κορινθο ο Αγιος Νικολας.

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites

Στο Καλαμακι εκανε η αδελφη μου την βαππτιση της κορης της και βαπτισα και εγω ενα κοριτσακι,η εκκλησια ειναι κοντα στη θαλασσα και εχει εναν παπα συζητησιμο και πολυ καλο με τα παιδια,επισης ειναι και το εκκλησακι διπλα στη βυθιζομενη στα Ισθμια και μεσα στην Κορινθο ο Αγιος Νικολας.

Geoste, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Εννοείς τη βυθιζόμενη γέφυρα;

Link to comment
Share on other sites

Το εκκλησάκι στη βυθιζόμενη γέφυρα είναι παρα πολύ όμορφο μονο που έχει ένα κακο ,τουρίστες !!! Μιας φίλης μου πηραν οι τουρίστες τις μπομπο και τα μπισκοτα που είχε πληρώσει 2,5 ? το ενα και οι καλεσμενοι της δεν πηραν !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις θα κανουμε τη βαφτιση μας στη Παναγια Γιατρισσα(δεν ειναι παραθαλασσια) και ψαχνουμε για εναν χωρο να κανουμε το τραπεζι καπου παραθαλασσια. Στη Λιμνη Ηραιου εχει ενα μαγαζι που λεγεται Ypanema(online το ειδα, απο κοντα δεν το εχω δει) κ λεει πως εχει και καποια παρεκλησσια εκει. Δες και το site να παρεις μια ιδεα. Ποτε κανετε τα βαφτισια? Εμεις 16 Ιουν.

VtHbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

νομίζω στη λίμνη έχει ένα εκκλησάκι και κοντά έχει ένα beach bar http://www.ypanema.gr και στο facebook ypanema resto που σίγουρα κάνουν γάμους φαντάζομαι και βαπτίσεις, ρίξε μια ματιά γιατί και το εκκλησάκι είναι πολύ όμορφο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

νομίζω στη λίμνη έχει ένα εκκλησάκι και κοντά έχει ένα beach bar www.ypanema.gr και στο facebook ypanema resto που σίγουρα κάνουν γάμους φαντάζομαι και βαπτίσεις, ρίξε μια ματιά γιατί και το εκκλησάκι είναι πολύ όμορφο!

 

Σε ευχαριστώ πολύ!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...