Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φοβάμαι την αυχενική...


Recommended Posts

Καλημέρα :confused:

Την Πέμτη έχω την αυχενική και φοβάμαι υπερβολικά.

Διανύω την τρίτη μου εγκυμοσύνη (στις προηγούμενες 2 όλα ήταν τέλεια) όμως σε αυτή την εγκυμοσύνη, έχω συνεχώς φοβίες...

Τι θα κάνω αν βρεί κάτι στο έμβρυο ?

nnZSp2.pngo2vbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα :confused:

Την Πέμτη έχω την αυχενική και φοβάμαι υπερβολικά.

Διανύω την τρίτη μου εγκυμοσύνη (στις προηγούμενες 2 όλα ήταν τέλεια) όμως σε αυτή την εγκυμοσύνη, έχω συνεχώς φοβίες...

Τι θα κάνω αν βρεί κάτι στο έμβρυο ?

 

καλη μου proudmom έκανες ήδη 2 παιδάκια κάνεις ένα σωρό δουλειές, μέχρι και κουρτίνες που διάβασα σε άλλο τοπικ και σκέφτεσαι ότι κάτι θα έχει αυτό το μικρούλη????

όλα μια χαρά θα είναι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θα το δεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θα σου βγει δουλευταράς και θα του λες όλα όσα έκανες όταν το είχες μέσα στην κοιλίτσα σου!!!!!

μόνο θετική σκέψη και να ξέρεις ότι ο θεός είναι δίπλα σου!!!!!

σε όλες μας απλά σε διαφορετικές στιγμές......!!!!

μετά την εξέταση θα μπεις στο φόρουμ να μας γράψεις τα ευχάριστα νέα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LzEcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :confused:

Την Πέμτη έχω την αυχενική και φοβάμαι υπερβολικά.

Διανύω την τρίτη μου εγκυμοσύνη (στις προηγούμενες 2 όλα ήταν τέλεια) όμως σε αυτή την εγκυμοσύνη, έχω συνεχώς φοβίες...

Τι θα κάνω αν βρεί κάτι στο έμβρυο ?

Μη το παιρνεις έτσι.Δες το σαν έναν απλό υπέρυχο και την ευκαιρία να δείς το μωράκι σου.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :confused:

Την Πέμτη έχω την αυχενική και φοβάμαι υπερβολικά.

Διανύω την τρίτη μου εγκυμοσύνη (στις προηγούμενες 2 όλα ήταν τέλεια) όμως σε αυτή την εγκυμοσύνη, έχω συνεχώς φοβίες...

Τι θα κάνω αν βρεί κάτι στο έμβρυο ?

 

ProudMom καλημερα!

Πραγματικα δεν υπαρχει λογος φοβιας,ηδη εχουν προηγηθει 2 εγκυμοσυνες,οποτε ξερεις και τι θα αντιμετωπισεις.

Επειδη ομως η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη απο την αλλη,προφανως οι ορμονες σου τωρα ειναι πιο αυξημενες και σου δημιουργουν ενα ειδος πανικου!

Θα δεις πως ολα θα πανε καλα!:)

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ως ενος σημειου ειναι λογικο να εχεις αγχος γιατι σε καθε εγκυμοσυνη και μεγαλυτερη εισαι και εχεις αλλο ενα η δυο παιδακια να φροντισεις οποτε και οι ευθυνες ειναι μεγαλυτερες και το αγχος!Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη μην συγκρινεις και μην εχεις τετοιες σκεψεις.Οποτε σκεφτεσαι ετσι παιρνε αγκαλια τα ζουζουνια σου και ξεχνα τα ολα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ ρε κορίτσια ;)

Μεθαύριο είναι οπότε δεν μου μένουν πολλές ημέρες για να σκέφτομαι αρνητικά.

Το καλό είναι πως αν και είμαι 11 εβδομάδων και 2 ημερών έγκυος μόνο, έχω αρχίσει και το νιώθω όσο και να σας φαίνεται περίεργο.

Τα τελευταία 3 βράδια, όταν κάθομαι στον καναπέ να ξεκουραστώ, νιώθω μια έντονη κινητικότητα χαμηλά σε σημείο που χθές το βράδυ πετάχτηκα και χαμογέλασα !!!

Νιώθω κανονικά ότι κάτι κινείται εκεί κάτω !!

nnZSp2.pngo2vbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ γλυκιά μου !! Το νιώθεις από τώρα; Τέλεια. Όσο για τη φοβία σου, είσαι σίγουρη ότι δεν είναι άγχος; Ή τύψεις; Και με αυτό εννοώ ότι προφανώς και μέσα στη μέρα δεν έχεις καθόλου χρόνο να σκεφτείς ότι είσαι έγκυος, όχι να κάτσεις να ξεκουραστείς ή να κάνεις οτιδήποτε άλλο κάνουμε όλες οι έγκυες λίγο- πολύ και φορτώνουμε και καμιά δουλειά στον κόκορα!! Και μήπως αυτό σου βγαίνει σαν φόβος ότι κάτι δεν πάει καλά;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχω τύψεις καλέ ???

Άγχος έχω γιατί διαβάζω και ακούω πολλά.

Τι σημασία έχει αν έχω 2 παιδάκια και όλα είχαν πάει καλά τότε ???

Αγχώνομαι γιατί έχω φτάσει και 33 ετών και η ηλικία παίζει σημαντικό ρόλο.

Διαβάζω για ασβεστώματα στην καρδιά, κοντά άκρα κτλ κτλ κτλ.

Δεν με νοιάζει το φύλο του μωρού ιδιαίτερα γιατί έχω μια κόρη και έναν γιό.

Να είναι καλά θέλω μόνο...

nnZSp2.pngo2vbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ... εγω ειμαι 13+3 στο 3ο μου παιδακι και οντως το αγχος ειναι πολυ μεγαλυτερο σε αυτη την εγκυμοσυνη απο οτι στις προηγουμενες κ δεν ειναι θεμα ηλικιας... [εγω ειμαι 28]... νομιζω παιζει ρολο που πλεον εχουμε μαθει 2-3 πραματα παραπανω κ ξερουμε καλυτερα τι μπορει να παει στραβα και εχουμε δει πολλα τετοια γεγονοτα στο περιβαλλον μας [ειδικα το διαδικτυακο]... στην αυχενικη πηγα τρεμοντας κ δεν ημουν -να ειμαι ειλικρινης- και πολυ ζεστη ακομα με την εγκυμοσυνη αλλα ηταν ολα μια χαρα κ η επομενη μερα με βρηκε με χαμογελο στα χειλη... προσπαθησε για να μην πελαγωνεις να βαζεις μικρους στοχους... αυχενικη, υπερηχος 16 εβδ., β επιπεδου κλπ και λιγο λιγο θα περασει... οσο για το οτι το νιωθεις δεν ειναι τελειο? το πρωτο το ενιωσα 18η το δευτερο 14η κ το τριτο ξεκινησε με ψαριες 11η προς 12η και τωρα το κιωθω ακομα καλυτερα και βοηθα πολυ αυτο στο να μην αγχωνομαι... ολα καλα θα πανε κοπελα μου...

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

Ανδρομέδα μου και κορίτσια, όλα πήγαν κατ' ευχήν !!!!!!!!!!!!!!!!

Το μωράκι μου είναι μια χαρούλα !!!

Οι μετρήσεις της αυχενικής ήταν τέλειες και το παιδάκι μου, είχε το χέρι στο στόμα !!!!!!!!!!!!

Τρελλάθηκα !!!!!!!!!!!

Φύλο δεν είδε αλλά για να μην είδε μάλλον πρός κοριτσάκι πάμε !!!!!!!!!!!!

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας !!!!!!!!!!!!!!

nnZSp2.pngo2vbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια και Χρόνια Πολλά! Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας και με το καλό να έρθουν και τα καινούρια!

Εγώ διανύω την 11η εβδομάδα και προφανώς σύντομα θα προγραμματισουμε την αυχενική διαφάνεια...είμαι 42 ετών, έχω στο ενεργητικό μου διάφορες παλίνδρομες αποβολές και τώρα που έχω περάσει αισίως αυτό το πρώτο δύσκολο στάδιο, για πρώτη φορά, έχω αρχίσει να αγωνιώ για το αποτέλεσμα της αυχενικής...ξέρω ότι τα στατιστικά μεγαλώνουν υπέρ των χρωμοσωμικών ανωμαλιών όσο μεγαλώνει η ηλικία και γι'αυτό αγχώνομαι...

έχει καμιά σας μία καλή εμπειρία σ'αυτή την ηλικία, για να πάρω λίγο τα πάνω μου??!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και Χρόνια Πολλά! Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας και με το καλό να έρθουν και τα καινούρια!

Εγώ διανύω την 11η εβδομάδα και προφανώς σύντομα θα προγραμματισουμε την αυχενική διαφάνεια...είμαι 42 ετών, έχω στο ενεργητικό μου διάφορες παλίνδρομες αποβολές και τώρα που έχω περάσει αισίως αυτό το πρώτο δύσκολο στάδιο, για πρώτη φορά, έχω αρχίσει να αγωνιώ για το αποτέλεσμα της αυχενικής...ξέρω ότι τα στατιστικά μεγαλώνουν υπέρ των χρωμοσωμικών ανωμαλιών όσο μεγαλώνει η ηλικία και γι'αυτό αγχώνομαι...

έχει καμιά σας μία καλή εμπειρία σ'αυτή την ηλικία, για να πάρω λίγο τα πάνω μου??!!

 

γεια σου 18 μαρτίου και χρόνια πολλά με ένα υγιέστατο μωράκι.

Εμείς πάμε μαζί, αν θυμάσαι... μόλίς έκλεισα και γω τη 10η εβδομάδα και μπήκα στην 11η. Είμαι και γω 42 ετών και αγωνιώ για την αυχενική που θα κάνω γύρω στις 23 μαίου. Ο κίνδυνος της παλίνδρομης έχει περάσει τώρα?

Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Η αυχενική δείχνει πόσες πιθανότητες έχει το παιδί να γεννηθεί με χρωμοσωμική ανωμαλία? Π.χ δείχνει αν ένα έμβρυο νοσεί από μεσογειακή αναιμία ή κυστική ίνωση? Δεν το έχω πολύ ξεκάθαρο στο μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου 18 μαρτίου και χρόνια πολλά με ένα υγιέστατο μωράκι.

Εμείς πάμε μαζί, αν θυμάσαι... μόλίς έκλεισα και γω τη 10η εβδομάδα και μπήκα στην 11η. Είμαι και γω 42 ετών και αγωνιώ για την αυχενική που θα κάνω γύρω στις 23 μαίου. Ο κίνδυνος της παλίνδρομης έχει περάσει τώρα?

Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Η αυχενική δείχνει πόσες πιθανότητες έχει το παιδί να γεννηθεί με χρωμοσωμική ανωμαλία? Π.χ δείχνει αν ένα έμβρυο νοσεί από μεσογειακή αναιμία ή κυστική ίνωση? Δεν το έχω πολύ ξεκάθαρο στο μυαλό μου.

Γεια σου magie! Χρόνια Πολλά κι εύχομαι μαζί να έχουμε τις χαρές μας! Ομολογώ ότι δε θυμόμουν ακριβώς τις λεπτομέρειες, αλλά χαίρομαι που σε ξαναβρήκα και είμαστε ακριβώς το ίδιο! Πολύ θέλω να παρακολουθούμε τους παράλληλους βίους μας!

Κατ'αρχήν, νομίζω ότι ναι, ο κίνδυνος της παλίνδρομης έχει περάσει πλέον...έφυγε η μία αγωνία, έρχονται βέβαια οι επόμενες!

Σχετικά με την αυχενική, απ'ότι γνωρίζω, ακριβώς όπως το λες είναι, δείχνει τις πιθανότητες που έχει το έμβρυο να γεννηθεί με χρωμοσωμική ανωμαλία...μόνο τις πιθανότητες όμως, όχι αν νοσεί...η επιβεβαίωση γίνεται στην αμνιοπαρακέντηση, ή στις τροφοβλάστεις...αμνιοπαρακέντηση βέβαια, φαντάζομαι ότι θα κάναμε ούτως ή άλλως λόγω ηλικίας...νομίζω ότι βγάζει ένα ποσοστό, το οποίο είναι συνάρτηση της αυχενικής, της εξέτασης αίματος, της ηλικίας και ίσως και άλλων παραγόντων...ο γυναικολόγος μου βέβαια μου είπε ότι η γυναίκα του, κάτω από 40 τότε, είχε βγάλει αποτέλεσμα 1:100, πολύ άσχημο δηλαδή και τελικά το μωρό δεν είναι χρωμοσωμική ανωμαλία...αν δείξει πάνω από 1:350, ή ακόμα καλύτερα 1:500, τότε το ποσοστό είναι ασφαλές, υπέρ της καλής εξέλιξης....

Φυσικά και πρέπει να είμαστε αισιόδοξες...σίγουρα η θετική ενέργεια πάντα βοηθάει!

Εάν προηγηθώ κάποιες ημέρες, προφανώς και θα σε ενημερώνω...!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου 18 μαρτίου και χρόνια πολλά με ένα υγιέστατο μωράκι.

Εμείς πάμε μαζί, αν θυμάσαι... μόλίς έκλεισα και γω τη 10η εβδομάδα και μπήκα στην 11η. Είμαι και γω 42 ετών και αγωνιώ για την αυχενική που θα κάνω γύρω στις 23 μαίου. Ο κίνδυνος της παλίνδρομης έχει περάσει τώρα?

Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Η αυχενική δείχνει πόσες πιθανότητες έχει το παιδί να γεννηθεί με χρωμοσωμική ανωμαλία? Π.χ δείχνει αν ένα έμβρυο νοσεί από μεσογειακή αναιμία ή κυστική ίνωση? Δεν το έχω πολύ ξεκάθαρο στο μυαλό μου.

 

Καλησπέρα κ απο μένα!

Η αυχενική δυστυχώς το μονο που μπορεί να δέιξει έιναι εάν το μωράκι θα πάσχει απο σύνδρομο Down και μόνο... οσον αφορά τη κυστική ίνωση και τη μεσογειακή αναιμία χρειάζεται οπωσδήποτε η λήψη τροφοβλάστης ή αμνιοπαρακέντηση..

Σου το λέω απο προσωπική πείρα καθώς με το συζηγό μου είμαστε και οι δύο φορείς του στίγματος της μεσογειακής αναιμίας και στη πρώτη μας εγκυμοσύνη ενώ η αυχενική ηταν άψογη.. το μωράκι μας έπασχε απο μεσογειακή και δυστυχως έπρεπε να προχωρήσουμε σε διακοπή της κύησης..

Στις πρώτες εβδομάδες της κύησης θα πρέπει εσύ και ο πατέρας να κάνετε ολες τις απαραιτητες εξετάσεις ωστε να αποκλεισετε το γεγονος να υπάρχει πιθανότητα τέτοιων χρωμοσωματικών ανωμαλιών...

Με το καλό το μωράκι σου!

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω που ειμαι 35 στην πρωτη εγκυμοσυνη μου βγηκε το αποτελεσμα της αυχενικης 1:15000 και οταν εκανα την PAP-A αλλαξε το ποσοστο σε 1:9 !!! Εκανα τροφοβλαστη και το μωρο δεν ειχε τπτ!ΜΗν αγχωνεσαι αδικα για την αυχενικη οτι ειναι , θα βρεθει και δεν εχει σχεση τελικα μονο η ηλικια αλλα πολλα αλλα πραγματα...Μια φιλη μου 28 ετων της βγηκε 1:150 εκανε τροφοβλαστη και ειχε down το μωρακι...Οποτε χαλαρωσε και οταν ερθει εκεινη η στιγμη θα πραξεις αναλογα μην αγχωνεις το μωρο σου αδικα...μην ξεχνας οτι αισθανεσαι το καταλαβαινει!

 

Στο δευτερο εμενα παλινδρομησε στην 11 εβδομαδα και τελικα ο καρυοτυπος εδειξε μονοσωμια 22.Η φυση καμια φορα ξερει...

 

Η αυχενικη δεν διαγιγνωσκει μονο down αλλα πολυ βασικα συνδρομα οπως ειναι το down , τρισωμια 18, τρισωμια 13 και βιοχημικο ελεγχο!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε κορίτσια για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον σας!

Σαφώς η φύση προνοεί, σαφώς κάθε περίπτωση την αντιμετωπίζεις όταν έρθει με ψυχραιμία και σωστή καθοδήγηση και σαφώς η θετική ενέργεια πάντα βοηθάει!!...απλά οι αγωνίες ποτέ δε μας εγκαταλείπουν, ειδικά εάν υπάρχει και κακό παρελθόν!

 

Μαργαρίτα μου λυπάμαι για την πρώτη σας ατυχία, να υποθέσω ότι έτσι όπως τα γράφεις, τελικά καταφέρατε να κάνετε ένα υγιές μωράκι?? Το ελπίζω!

 

Markela, επίσης να υποθέσω ότι έχετε σήμερα τουλάχιστον ένα μωράκι??

Link to comment
Share on other sites

Και καρδιακές παθήσεις ανιχνεύει η αυχενική. Όταν η καρδιά του μωρού δεν λειτουργεί σωστά δεν αποβάλλονται τα λεμφικά υγρά και συσσωρεύονται στο πίσω μέρος του αυχένα, όπου μετριούνται στην εξέταση αυτή.

Και πιθανότητες προεκλαμψίας με βάση της μητριαίες αρτηρίες δίνει η εξέταση αυτή, καθώς και μία πρώτη μέτρηση τραχήλου για να δείτε αν τυχόν χρειαστεί κάποια περίδεση.

Εγώ είμαι 38 και έκανα πολλές αρνητικές σκέψεις την περίοδο εκείνη με την αυχενική. Τελικά κατάφερα να αρχίσω να χαλαρώνω και τώρα το απολαμβάνω που είμαι έγκυος.

Πάντως, το άγχος για τα παιδάκια μας νομίζω ότι δεν σταματάει ποτέ από εδώ και μπρος, για μια ζωή θα μας ακολουθεί..

xhHtp2.pngkSQIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και καρδιακές παθήσεις ανιχνεύει η αυχενική. Όταν η καρδιά του μωρού δεν λειτουργεί σωστά δεν αποβάλλονται τα λεμφικά υγρά και συσσωρεύονται στο πίσω μέρος του αυχένα, όπου μετριούνται στην εξέταση αυτή.

 

Και πιθανότητες προεκλαμψίας με βάση της μητριαίες αρτηρίες δίνει η εξέταση αυτή, καθώς και μία πρώτη μέτρηση τραχήλου για να δείτε αν τυχόν χρειαστεί κάποια περίδεση.

 

Εγώ είμαι 38 και έκανα πολλές αρνητικές σκέψεις την περίοδο εκείνη με την αυχενική. Τελικά κατάφερα να αρχίσω να χαλαρώνω και τώρα το απολαμβάνω που είμαι έγκυος.

 

Πάντως, το άγχος για τα παιδάκια μας νομίζω ότι δεν σταματάει ποτέ από εδώ και μπρος, για μια ζωή θα μας ακολουθεί..

Αυτό είναι αλήθεια...

Όσο για το τί ανιχνεύει η αυχενική, είναι και ανησυχητικό, αλλά και αισιόδοξο, γιατί μπορείς ίσως και να προοβλέψεις πολλά...

Πόσων μηνών είσαι σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια...

Όσο για το τί ανιχνεύει η αυχενική, είναι και ανησυχητικό, αλλά και αισιόδοξο, γιατί μπορείς ίσως και να προοβλέψεις πολλά...

Πόσων μηνών είσαι σήμερα?

 

 

Είμαι στον έβδομο. Τώρα έχω αρχίσει να το απολαμβάνω. Είμαι σε διακοπές, κάνω μπάνια, αφήνομαι στην φροντίδα του συντρόφου και φίλων, και αφήνω τον εαυτό μου να εισπράξει οοολη αυτή την θετική ενέργεια που έχουν οι γύρω μου για εμένα και τον μικρούλη μου!

Ξεκίνησα κι εγώ με πολύ άγχος. Νομίζω ότι ως ένα βαθμό ήταν και η δυσκολία μου να το πιστέψω ότι θα γίνω μανούλα, οπότε το μυαλό πήγαινε και κόλλαγε σε όλους τους πιθανούς λόγους να μην γίνω. :wink: Ξέρεις, λες και το πιο φυσικό θα ήτανε τελικά να γίνει κάτι και να αναβληθεί η μητρότητα, το να γίνω μητέρα ήταν πολύ μεγάλο για να χωρέσει στην εικόνα που είχα ως τώρα για τον εαυτό μου!

xhHtp2.pngkSQIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εύχομαι σε όλες τα καλύτερα...!

δυστυχώς εγώ δεν θα φτάσω καν στην αυχενική διαφάνεια ούτε αυτή τη φορά...είχα κάποιες ενοχλήσεις νωρίτερα, πήγα εκτάκτως στο γιατρό και δυστυχώς και αυτό το μωρό έχει παλινδρομήσει...αύριο πάω για απόξεση...όταν μπορέσω, θα επανέλθω

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε κορίτσια για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον σας!

Σαφώς η φύση προνοεί, σαφώς κάθε περίπτωση την αντιμετωπίζεις όταν έρθει με ψυχραιμία και σωστή καθοδήγηση και σαφώς η θετική ενέργεια πάντα βοηθάει!!...απλά οι αγωνίες ποτέ δε μας εγκαταλείπουν, ειδικά εάν υπάρχει και κακό παρελθόν!

 

Μαργαρίτα μου λυπάμαι για την πρώτη σας ατυχία, να υποθέσω ότι έτσι όπως τα γράφεις, τελικά καταφέρατε να κάνετε ένα υγιές μωράκι?? Το ελπίζω!

 

Markela, επίσης να υποθέσω ότι έχετε σήμερα τουλάχιστον ένα μωράκι??

 

Οχι δεν εχω μωρακι το ενα το εχασα τελειομηνο 38 εβδομαδες...

Κορίτσια, εύχομαι σε όλες τα καλύτερα...!

δυστυχώς εγώ δεν θα φτάσω καν στην αυχενική διαφάνεια ούτε αυτή τη φορά...είχα κάποιες ενοχλήσεις νωρίτερα, πήγα εκτάκτως στο γιατρό και δυστυχώς και αυτό το μωρό έχει παλινδρομήσει...αύριο πάω για απόξεση...όταν μπορέσω, θα επανέλθω

 

Τωρα τι να πω ρε κοριτσι μου...ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εύχομαι σε όλες τα καλύτερα...!

δυστυχώς εγώ δεν θα φτάσω καν στην αυχενική διαφάνεια ούτε αυτή τη φορά...είχα κάποιες ενοχλήσεις νωρίτερα, πήγα εκτάκτως στο γιατρό και δυστυχώς και αυτό το μωρό έχει παλινδρομήσει...αύριο πάω για απόξεση...όταν μπορέσω, θα επανέλθω

 

 

:(:(:( καποιες φορες δεν ξερεις τι να πεις,δεν βρισκεις λογια...κουραγιο!να επανελθεις γερη και δυνατη και να μην το βαλεις κατω με τιποτα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ και σίγουρα δεν θα το βάλω κάτω...

 

Markela, ότι και να πω θα είναι πολύ λίγο...αυτό που πέρασες εσύ είναι τεράστιο δίπλα στο δικό μου...πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, εάν και όποτε έχεις αντοχές και φυσικά μετά από πολύ ψάξιμο, που είμαι σίγουρη ότι κάνεις, να ξαναμείνεις έγκυος και να αποκτήσεις ένα υγιές μωράκι...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εύχομαι σε όλες τα καλύτερα...!

δυστυχώς εγώ δεν θα φτάσω καν στην αυχενική διαφάνεια ούτε αυτή τη φορά...είχα κάποιες ενοχλήσεις νωρίτερα, πήγα εκτάκτως στο γιατρό και δυστυχώς και αυτό το μωρό έχει παλινδρομήσει...αύριο πάω για απόξεση...όταν μπορέσω, θα επανέλθω

 

Πω πω, πολύ πολύ λυπάμαι 18 Μαρτίου.

Έπαθα σοκ διαβάζοντας το ποστ σου..

Ελπίζω και εύχομαι να υπάρχουν άνθρωποι γύρω σου που μπορούν να σε απαλύνουν λιγάκι, όσο γίνεται, αυτό τον καιρό..

xhHtp2.pngkSQIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...