Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κατάψυξη γεμάτη μητρικό γάλα..Ιδέες..?


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και πατερούληδες του φόρουμ.

 

Έχω μία κορούλα 6μιση μηνών την οποία θηλάζω και θέλω να συνεχίσω για καιρό ακόμα τον θηλασμό, καλά να είμαστε και η μπεμπούλα και εγώ!

 

Από τον τρίτο μήνα άρχισα να αντλώ κάθε μέρα μιάς και η παραγωγή μου έφτανε και περίσσευε για το μωράκι. Αντλούσα για αποσυμφόριση του στήθους αλλά και για προσωπική τράπεζα.

 

Από θηλασμούς πάμε καλά όλο το 24ωρο. Εδώ και ένα ενάμιση μήνα το μωράκι τρώει λίγη φρουτόκρεμα το πρωί και χορτόσουπα το μεσημέρι. Νομίζω πλησιάζει η ώρα για το απογευματινό γεύμα της. Γνωρίζετε αν προσφέρεται το μητρικό γάλα για συνταγές με δημητριακά? Ποιά δημητριακά? Βράζουμε τα δημητριακά σε νερό και προσθέτουμε γάλα..? Διάβασα στο φόρουμ πως οι κρέμες γίνονται σαν νερό με το μητρικό γάλα. Πως μπορώ να αξιοποιήσω το γαλατάκι που έχω αντλήσει ώστε να μην πάει χαμένο?

 

Σας ευχαριστώ!!

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτή είναι πραγματικά μία πολύ καλή ιδέα! Σε ευχαριστώ! Θα πάρω αύριο κιόλας τηλέφωνο για να ρωτήσω την διαδικασία.

 

Για καμιά συνταγούλα δε προσφέρεται το γάλα ε?

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια ούτε που έχω ασχοληθεί,ασε που βαριέμαι κιόλας να το κάνω.μπορει να μην πετύχει,μπορεί να μην το φάει...

Με το να το δώσω σκέφτηκα ότι θα κάνω και μια καλή πράξη.

Σίγουρα ψάχνοντας θα βρεις συνταγές.εσυ αποφασίζεις. Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι από Αθήνα θα σου πρότεινα αυτό που έκανα εγώ.

Πήγα σχεδόν δυο λίτρα στο μαιευτήριο Ελενα.

Θέλουν γάλατα κι για τα προωρα

Εισαι σιγουρη για αυτο? Δηλαδη γενναει μια μανουλα προωρα και δινουν στο μωρακι της αυθαιρετα αλλο γαλα χωρις να ενημερωθει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...