Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΛΥΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ....ΤΡΟΜΟΥ


κλάρα

Recommended Posts

Κατατιθεται σημερα στην βουλη το πολυνομοσχεδιο προσ ψηφιση....:?:?

http://www.newsit.gr/flash/SXEDIONOMOU.pdf

το κοιταξα πολυ γρηγορα χθεσ και επαθα σοκ...πραγματικα ειναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ.....:evil::evil: επιρρεαζει τους παντες...και τα παντα....τουσ συνταξιουχουσ,τους εργαζομενουσ και στο δημοσιο και στον ιδιωτικο τομεα ,τουσ τριτεκνους,τουσ πολυτεκνους,τουσ ελευθερους επαγγελματιες....την υγεια,την παιδεια,...ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑς ΟΛΗ........

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ...:-(:sad::-(:sad::-(:sad::-(:sad::-(

...και το κερασακι στην τουρτα θα ειναι οταν τελικα το υπερψιφησουν και μας δωσει την δοση η τροικα αυτοι θα πανηγυριζουν και θα χαρακτηρισουν τον εαυτο τουσ σωτηρες του εθνους......:evil::evil::?:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ ενδιαφέρον. Εύχομαι αυτή τη φορά όσοι υπογράψουν να μπουν στον κόπο να το διαβάσουν πρώτα.

 

Πιστεύω ότι πολύ σημαντικές είναι οι τελευταίες σελίδες με τον οικονομικό απολογισμό και τις προβλέψεις, αλλά δεν έχω χρόνο τώρα να το μελετήσω.

0A53p3.png

oC8dp2.png

Link to comment
Share on other sites

238 σελιδες; Σιγά μην το διαβάσουν! Δεν έχει στα 'αυτιά' το όνομα της Χρυσηίδας!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

κατι ποιό περιληπτικό?

τι πιο περιληπτικο.?????απλα θα υπογραψουν την θανατικη μας καταδικη......την οικονομικη μας εξαθλιωση και τον εξευτελισμο μας...

...δεν θα αφησουν τπτ ορθιο...μαλιστα μεσα ειναι και οι πρωτες απολυσεις δημοσιων υπαλληλων και ξεκινανε απο τους ΙΔΑΧ ΔΕ και ΥΕ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε και; βλέπεις κανέναν να συγκινείται; βλέπεις κανέναν να αντιδράει; Κάποτε που ήμουν ακόμα μαθήτρια θυμάμαι σε πορειες κόσμο να κατεβαίνει με τα πόδια απο τα Νότια προάστεια με τα πανώ επ΄ώμου για να συμμετάσχουν στις πορείες (δεν υπήρχε μετρό ή τραμ)... σήμερα; άδειοι οι δρόμοι στα νότια προάστεια γιατί απλά είχε... απεργία....

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

ε και; βλέπεις κανέναν να συγκινείται; βλέπεις κανέναν να αντιδράει; Κάποτε που ήμουν ακόμα μαθήτρια θυμάμαι σε πορειες κόσμο να κατεβαίνει με τα πόδια απο τα Νότια προάστεια με τα πανώ επ΄ώμου για να συμμετάσχουν στις πορείες (δεν υπήρχε μετρό ή τραμ)... σήμερα; άδειοι οι δρόμοι στα νότια προάστεια γιατί απλά είχε... απεργία....

απλα ειμαστε αξιοι της μοιρασ μας....συζητησα με τους συναδελφουσ μου αν θα απεργησουμε και να κλεισουμε ολοι μαζι την υπηρεσια....και κανενασ δεν δεχτηκε......ολοι αδιαφοροι....καθε φορα απεργω σχεδων μονη μου(με χαρακτηριζουν κοροιδο που τουσ χαριζω λεφτα 60 ευρω η καθε απεργεια....ενω αυτοι οι εξυπνοι τα περνουν αποτο κρατοσ...:evil:) και με βαρια καρδια και τυψεισ πηγα..και δεν απεργησε τελικα ουτε ενασ.....!!!!

οταν ομως θα παρουμε ολοι ποδι ..τοτε τι θα πουν?????κανενας δεν πιστευει οτι θα μας διωξουν επικρατει η αντιληψη πως στο τελος το κρατοσ και παλι θα κανει πισω και καποιοι τοπικοι βουλευτες θα βαλουν το χερακι τους και θα μας σωσουν....επικρατει ακομα αυτη η νοοτροποια..!!!το οτι εγω εχω μπαρμα και δεν φοβαμε κανεναν..:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση βρε παιδιά ότι δεν έχουμε καταλάβει πώς τα μέτρα αφορούν εμάς και τη δικιά μας ζωή. :mad:

Δεν ξέρω τι έχουμε πάθει και αδιαφορούμε τόσο. Χωρίς αγώνα κανένα δικαίωμα δεν κατακτήθηκε...

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

απλα ειμαστε αξιοι της μοιρασ μας....συζητησα με τους συναδελφουσ μου αν θα απεργησουμε και να κλεισουμε ολοι μαζι την υπηρεσια....και κανενασ δεν δεχτηκε......ολοι αδιαφοροι....καθε φορα απεργω σχεδων μονη μου(με χαρακτηριζουν κοροιδο που τουσ χαριζω λεφτα 60 ευρω η καθε απεργεια....ενω αυτοι οι εξυπνοι τα περνουν αποτο κρατοσ...:evil:) και με βαρια καρδια και τυψεισ πηγα..και δεν απεργησε τελικα ουτε ενασ.....!!!!

οταν ομως θα παρουμε ολοι ποδι ..τοτε τι θα πουν?????κανενας δεν πιστευει οτι θα μας διωξουν επικρατει η αντιληψη πως στο τελος το κρατοσ και παλι θα κανει πισω και καποιοι τοπικοι βουλευτες θα βαλουν το χερακι τους και θα μας σωσουν....επικρατει ακομα αυτη η νοοτροποια..!!!το οτι εγω εχω μπαρμα και δεν φοβαμε κανεναν..:evil::evil:

 

στη δικιά μου υπηρεσία πάλι-εγώ είμαι συμνασιούχος- απέργησαν οι συνδικαλιστές και σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι ΄μειναν σπίτια τους με "αναρρωτική"..υπήρχαν άνθρωποι που κάθισαν 4 μέρες και πληρώθηκαν..συχνά το κράτος είμαστε εμείς , να τα λέμε και αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση βρε παιδιά ότι δεν έχουμε καταλάβει πώς τα μέτρα αφορούν εμάς και τη δικιά μας ζωή. :mad:

Δεν ξέρω τι έχουμε πάθει και αδιαφορούμε τόσο. Χωρίς αγώνα κανένα δικαίωμα δεν κατακτήθηκε...

και αυτα που ειχαν κατακτησει καποτε με πολυ αγωνα και αιμα τα παραδωσαμε με πολυ ευκολια εμεια και με ελαφρα την καρδια....

παντως οι περισοτεροι δεν εχουν ιδεα για το τι πραγματικα μας περιμενει τους επομενους μηνες...:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...