Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Αχ, κοριτσια κοντευω να τρελαθω. Η μικρη μου 3 χρονων εχει 7 μερες πυρετο 39-39,5. Βεβαια με τα αντιπυρετικα πεφτει ευκολα και αργει να ξανανεβασει. Η πρωτη παιδιατρος που μας ειδε μας ειπε για αμυγδαλιτιδα και μας εδωσε αντιβιωση που δεν εκανε απολυτως τιποτα (augmentin). H δευτερη παιδιατρος μας ειπε οτι εφοσον η γενικη της κατασταση ειναι καλη και τρωει και χοροπηδαει σαν το κατσικι να μην ανησυχω. Μας αλλαξε την αντιβιωση (σημερα το βραδυ θα την παρουμε πρωτη φορα) και θα περιμενουμε και αυριο. Αλλιως την Δευτερα εξετασεις αιματος για να δουμε για λοιμωδης μονοπυρηνωση. Σημερα που την ξαναπηρα τηλ. μου ειπε οτι μπορει να ειναι και ιωση γιατι δεν βρισκει κατι ανησυχητικο-αλλα εξετασεις θα κανουμε για παν ενδεχομενο. Οταν την ρωτησα μηπως να παμε στο νοσοκομειο σημερα μου ειπε οτι δεν βρισκει το λογο.

 

Θα σκασω 7 μερες με 39,5!!Βεβαια το παιδι φαινεται εντελως καλα και τρωει και ολα καλα. Λετε να ναι ιωση; Τοσες μερες;

Παρακαλω τις εμπειριες σας...

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις περασαμε λοιμωδη μονοπυρηνωση πριν ενα μηνα. Το παιδι ταπαιπωρηθηκε για εναμιση μηνα περιπου με πυρετους, πυωδη αμυγδαλιτιδα , πρηξιμο στα ματια κλπ. Ο επιμονος πυρετος ειναι ενα σημαδι, οι μερες ειναι πολλες και απορω που ο παιδιατρος ειναι τοσο κουλ. Καλο ειναι να κανετε την εξεταση για να καθησυχαστειτε περισσοτερο, τουλαχιστον αν ειναι λοιμωδης να μην ανησυχειτε για κατι αλλο. Πληροφοριακα επειδη εμεις στο τελος καναμε την εξεταση και το παιδι ηδη ειχε παρει την ογκμεντιν , εξαιτιας της λοιμωδης σε συνδυασμο με τη συγκεκριμενη αντιβιωση γεμισε εξανθηματα σε ολο το σωμα. Οταν υπαρχει υπονοια να μην χορηγειτε στο παιδι τη συγκεκριμενη αντιβιωση.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

εμενα η παιδιατρος εκανε το λαθος και εδωσε την αντιβιωση παρολο που ηξερε οτι μπορει να εχουμε λοιμωδη. Βλακεια γιατι ταλαιπωρηθηκε το παιδι με τα εξανθηματα

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Στη λοιμωδη μονοπυρηνωση ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να χορηγειται αντιβιωση.Επιβαρρυνεται υπερβολικα το συκωτι.Η αδερφη μου ειχε περασει παρομοια περιπετεια και ενω ειχε μονοπυρηνωση ο γιατρος διεγνωσε αμυγδαλυτιδα (πολυ συχνο μπερδεμα) πηρε την αντιβιωση και γεμισε εξανθηματα.Σε αλλο γιατρο που πηγε μετα της ειπε να κανει εξετασεις υπατος σε ενα αξαμηνο για να δουμε αν εβλαψε η αντιβιωση το συκωτι της.

 

Ο αντρας μου πριν δυο χρονια ειχε και αυτος τα ιδια συμπτωματα αλλα ειμασταν πια υποψιασμενοι και οταν μας ειπαν για αμυγδαλιτιδα καναμε και μια εξεταση για λοιμωδη και οντως ειχε!!!!Γλυτωσε τα εξανθηματα και τη βλαβη στο συκωτι!!!!!!!

 

Και μετα την αναρρωση θελει προσοχη, να μη σηκωσει βαρη ο ασθενης και να μην κουραζεται πολυ για περιπου ενα μηνα.

 

 

 

υγ: Εμεις ειμασταν υποψιασμενοι μονο με ενα περιστατικο οι γιατροι ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥΣ που βλεπουν καθε μερα δεκαδες περιστατικα δεν περναει απο το μυαλο τους????

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

Koριτσια ευχαριστω. Δυστυχως παλι ανεβασε 39,2. Αντε να κανουμε τις εξετασεις τη Δευτερα γιατι θα σκασω. Πεζη μετα απο ποσες μερες αντιβιωσης εβγαλε εξανθηματα; Εμας την πηρε 3 μερες τωρα την σταματησαμε μας εδωσε Procef.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εβγαλε εξανθηματα??εχει κοκκινιλες στ ακρα???μην την αφηνεις πηγαινε σ ενα παιδων κανε την εξεταση ακομα κ αν τη βαλουν προληπτικα μεσα ο επιμονος πυρετος μπορει να σημαινει πολλα...μην περιμενεις μεχρι τη δευτερα το προσεφ δινεται για αμυγδαλιτιδες ή στρεπτοκοκο αλλα καλυτερα να εισαι συγουρη

Link to comment
Share on other sites

Τα εξανθηματα σε εμας βγηκαν υστερα απο 6-7 μερες απο την αντιβιωση. Αφου την τελευταια μερα δεν την πηρε καθολου. Παντως επειδη ειναι επιμονος πυρετος πηγαινε το παιδι να το εξετασουν σε ενα νοσοκομειο. Εγω εκανα χαζομαρα απο τη στιγμη που ειχα υπονοιες επρεπε να το παω στο λοιμωδων και θα ξεραμε νωριτερα, τζαμπα η αντιβιωση τζαμπα η ταλαιπωρια. Περαστικα σας.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

εβγαλε εξανθηματα??εχει κοκκινιλες στ ακρα???μην την αφηνεις πηγαινε σ ενα παιδων κανε την εξεταση ακομα κ αν τη βαλουν προληπτικα μεσα ο επιμονος πυρετος μπορει να σημαινει πολλα...μην περιμενεις μεχρι τη δευτερα το προσεφ δινεται για αμυγδαλιτιδες ή στρεπτοκοκο αλλα καλυτερα να εισαι συγουρη

 

 

 

Οχι τιποτα απο ολα αυτα μεχρι στιγμης. Το μονο που εχει ειναι πυρετο που πεφτει με αντιπυρετικο και ανεβαινει μετα απο κανενα 10ωρο. Και οι αμυγδαλη της η μια που ειναι πρησμενη αλλα δεν παραπονιεται καθολου και τρωει κανονικα.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα εξανθηματα σε εμας βγηκαν υστερα απο 6-7 μερες απο την αντιβιωση. Αφου την τελευταια μερα δεν την πηρε καθολου. Παντως επειδη ειναι επιμονος πυρετος πηγαινε το παιδι να το εξετασουν σε ενα νοσοκομειο. Εγω εκανα χαζομαρα απο τη στιγμη που ειχα υπονοιες επρεπε να το παω στο λοιμωδων και θα ξεραμε νωριτερα, τζαμπα η αντιβιωση τζαμπα η ταλαιπωρια. Περαστικα σας.

 

 

Αυτα τα εξανθηματα που λες ειναι επιπονα; Ουτως η αλλως για να φανει αν ειναι λοιμωδης μονοπυρηνωση πρεπει να περασει μια εβδομαδα απο την εναρξη των συμπτωματων. Και πως το αντιμετωπισατε; Ειχε πολυ πυρετο το παιδι και μετα; Νοσηλευτηκατε; Συγγνωμη για τις ερωτησεις αλλα καταλαβαινεις...Ποσο χρονων ειναι ο γιος σου;

Σε ευχαριστω

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα εξανθηματα που λες ειναι επιπονα; Ουτως η αλλως για να φανει αν ειναι λοιμωδης μονοπυρηνωση πρεπει να περασει μια εβδομαδα απο την εναρξη των συμπτωματων. Και πως το αντιμετωπισατε; Ειχε πολυ πυρετο το παιδι και μετα; Νοσηλευτηκατε; Συγγνωμη για τις ερωτησεις αλλα καταλαβαινεις...Ποσο χρονων ειναι ο γιος σου;

Σε ευχαριστω

 

 

Λοιπον για να στα πω απο την αρχη. Ο μικρος μου ειναι 3,5 χρονων. Τον Αυγουστο στις διακοπες εκανε για μια μερα 38.5, νομιζαμε οτι επαθε ηλιαση και δεν το ψαξαμε παραπανω αφου δεν εκανε αλλο συμπτωμα. Για τον επομενο μηνα καθε βδομαδα εκανε απο μια μερα μεχρι 39 πυρετο, κρατουσε ενα 24ωρο και σταματουσε ξαφνικα οπως και ξαφνικα εμφανιζοταν. Στα τελη Σπετεμβριου μου εκανε την πυωδη αμυγδαλιτιδα, πηραμε την αντιβιωση, κακως οπως σου ειπε αφου η γιατρος ηδη ειχε υποψιες λογω εργαστηριακων εξετασεων καθως ειχε ανεβασμενα ηπατικα ενζυμα, υψηλα λεμφοκυτταρα, υψηλες τιμες καθιζησης και καποια αλλα που δεν θυμαμαι. Υστερα λοιπον απο 6-7 μερες εβγαλε κοκκινιλες σε ολο το σωμα-προσωπο, οι οποιες δεν ειχαν πονο και φαγουρα , ελαχιστα ισως και φυγανε υστερα απο 5-6 μερες μονες τους χωρις να κανουμε κατι. Τοτε καναμε εξεταση και βγηκε θετικη.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν νοσηλευτηκαμε ουτε πηγαμε νοσοκομειο. Η γιατρος ειπε οτι θελει 40-50 μερες να περασει και οντως τοσο εκανε. Για 40-50 μερες εκανε 5-6 φορες πυρετο και μετα οσα σου εγραψα. Αλλα για να εισαι σιγουρη πηγαινετε το παιδι για καμια εξεταση.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν το πας το παιδι στο νοσοκομειο;;; πηγαινε για να ξερεις ακριβως τι συμβαινει...περαστικα σας ευχομαι...

 

 

Γιατι ουτως η αλλως αυριο πρωι πρωι εχουμε ραντεβου με τον αιματολογο μας. Και στο νοσοκομειο να την πηγαινα τις ιδιες εξετασεις θα μας κανανε.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 7ήμερες ιώσεις με υψηλό πυρετό χωρίς άλλα συμπτώματα. Η κόρη μου το είχε περάσει πριν 2 χρόνια, την είχε εξετάσει ο γιατρός στις 3 μέρες πυρετού αλλά δεν είχε κάτι άλλο. Επειδή επέμενε ο πυρετός την ξαναείδε και είπαμε να κάνουμε και εμείς εξετάσεις για μονοπυρήνωση οι οποίες ευτυχώς βγήκαν αρνητικές....στις 7 μέρες πέρασε ο πυρετός...να τονίσω ότι δε μας έδωσε σε καμία περίπτωση αντιβίωση ο γιατρός μιας και δεν είχε άλλα συμπτώματα και όπως είπε η θεματοθέτρια είχε όρεξη και ζωντάνια όταν έπεφτε ο πυρετός.

Υπάρχουν τέτοιες ιώσεις αλλά καλό είναι να το ψάχνουμε και να μη το αφήνουμε.

 

Μου έκανε εντύπωση αυτό που αναφέρθηκε για τα συμπτώματα της μονοπυρήνωσης και τον πυρετό ανά ένα μήνα. Δε το ήξερα ότι γίνεται έτσι, σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχουν 7ήμερες ιώσεις με υψηλό πυρετό χωρίς άλλα συμπτώματα. Η κόρη μου το είχε περάσει πριν 2 χρόνια, την είχε εξετάσει ο γιατρός στις 3 μέρες πυρετού αλλά δεν είχε κάτι άλλο. Επειδή επέμενε ο πυρετός την ξαναείδε και είπαμε να κάνουμε και εμείς εξετάσεις για μονοπυρήνωση οι οποίες ευτυχώς βγήκαν αρνητικές....στις 7 μέρες πέρασε ο πυρετός...να τονίσω ότι δε μας έδωσε σε καμία περίπτωση αντιβίωση ο γιατρός μιας και δεν είχε άλλα συμπτώματα και όπως είπε η θεματοθέτρια είχε όρεξη και ζωντάνια όταν έπεφτε ο πυρετός.

Υπάρχουν τέτοιες ιώσεις αλλά καλό είναι να το ψάχνουμε και να μη το αφήνουμε.

 

Μου έκανε εντύπωση αυτό που αναφέρθηκε για τα συμπτώματα της μονοπυρήνωσης και τον πυρετό ανά ένα μήνα. Δε το ήξερα ότι γίνεται έτσι, σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

 

 

Ο πυρετος ηταν μια φορα την εβδομαδα για εναμιση μηνα περιπου.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

εμεις παντως περασαμε καποια στιγμη λοιμωδη μονοπυρηνωση και δε το καταλαβαμε ποτε οτι ητανε αυτο,,,,και πως το πηραμε χαμπαρι,,,???καποια στιγμη ενα καλοκαιρι η μεγαλη ξυπνησε και οι λεφμαδενες της σοτ λαιμο ητανε πρησμενοι παρα πολυ πηγαμε και καναμε εξετασεις αιματος για στρεπτοκοκο (που συνηθως παει πακετο με τη λοιμωδη ) ,λοιμωδη και μεγαλοκυταροϊο ( ψειρας η γιατρος το ξερω) ε,,,ειχε στρεπτοκοκο και λοιμωδη ειχε αντισωματα που σημαινε οτι το ειχε περασει καποια στιγμη ποιο παλια και απλα το περασε ηπια με καποιο πυρετο που δε κρατησε πολυ και το νομιζαμε ιωση,,,γενικα στη λοιμωδη συνηθως διογκωνεται και η σπληνα και το συκωτι οποτε θελει αναπαυση γενικα οχι βαρη ηπιες δραστηριοτητες και αν θυμαμαι καλα πολλα υγρα,,,,και κανιε το κυκλο του,,,,οσο για την 7ημερη ιωση με το πυρετο και εμεις τη περασαμε περσυ το χειμωνα και οι δυο απλα με το που περναγαν οι μερες ο πυρετος επεφτε δηλαδη εκανε το κυλο του σε 7 μερες και οχι σε 3,,,ευχομαι περαστικα σας

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα που το λες το θυμάμαι και εγώ...μας είχε εξετάσει το συκώτι και το είχε δει λίγο διογκωμένο και λίγο στο λαιμό για αυτό και μας έστειλε να κάνουμε εξετάσεις. Ευτυχώς δεν ήταν όμως, έκανε απλά το κύκλο της η ίωση και πέρασε χωρίς αντιβίωση ή κάτι άλλο. Μόνο ορούς πολλούς γιατί όταν ανέβαινε ο πυρετός μπούκωνε πολύ.

Θυμάμαι όσο πέρναγαν οι μέρες αυξανόταν το διάστημα που ήταν απύρετοι...ξεκίνησε ανά τρίωρο και στις 7 μέρες έφτασε ανά 12ώρο μια φορά και σταμάτησε....τα είχαμε δει όλα βέβαια τότε!

Εύχομαι να μην δείξουν τίποτα οι εξετάσεις!Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Περασαμε λοιμωδη μονοπυρηνωση περσυ. Βασικα την περασε με πρησμενους λεμφαδενες και 3 μερες ενα 38.....δεκαπεντε μερες μετα η παιδιατρος (ψηλιασμενη προφανως) με εστειλε για γενικη και μεσα εβαλε και τα 2 αντισωματα της μονοπυρηνωσης. Και βγηκαν στον θεο τα αντισωματα που εδειχναν οτι την περασε προσφατα. Τελος. Οταν ξαναμιλησα μαζι της πανικοβλητη του τι να περιμενω απλα μου ειπε να κανεις την προσευχη σου γιατι σε ολη μου την καρριερα ειναι το 3ο παιδι που ειδα να περναει μονοπυρηνωση τοσο ανωδυνα.....και αυτο και εκανα φυσικα. Ευχομαι ολα να πανε καλα.....

 

Παντως ΣΙΓΟΥΡΑ ενα παιδι με τοσο πυρετο τοσες μερες δεν το 'αδειαζεις' με ενα 'αφου ειναι ζωηρο μην δινεις σημασια θα περασει' (λεω για τον παιδιατρο). Εγω θα ημουν στο νοσοκομειο ηδη.....:)

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κοριτσια απο χθες απυρετες δοξα τω Θεο!!Το πρωι πηγαμε για τις εξετασεις αιματος και περιμενουμε τα αποτελεσματα. Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αν τελικα την επιασε η Procef ή απλα ηταν ιωση και εκανε τον κυκλο της. Τωρα περιμενουμε να δουμε και για την μονοπυρηνωση αν και δεν το βλεπω πολυ πιθανο αφου ουτε πρισμενους λεμφαδενες ειχε ουτε σπληνα. Χθες την ειδε και τριτος παιδιατρος που και αυτος εκλεινε προς την ιωση. Οσο για τα νοσοκομεια που λετε τα φοβαμαι πααααρραα πολυ μιας και εχουμε νοσηλευτει παλαιοτερα τσαμπα γιατι ο παιδιατρος τοτε βιαστηκε να μας στειλει και τελικα ταλαιπωρηθηκαμε χωρις λογο 4 ημερες. Και οι εξετασεις που μας εκαναν ηταν αιμα και ουρα. Και κατσαμε μεσα με θεραπεια ντεπον αντιπυρετικο. Και λεω δηλ. επρεπε να μας στειλει νοσοκομειο; Δεν μπορουσε να μας παραπεμψει και να μας πει τί εξετασεις χρειαζεται να κανουμε;

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοπελιά καλημέρα! Πώς είναι το παιδί? Οι εξετάσεις καλές?

 

άκου να δεις τί περάσαμε εμείς και μάλιστα ταυτόχρονα με εσάς μάλλον (περίπου :?)

 

Τετάρτη 3/10 η μικρή μου (2.5 χρόνων) έχει λίγο βήχα. τίποτα το αξιοσημείωτο δεν έδωσα καν σιρόπι.

 

Σάββατο 6/10 κάνει δέκατα

 

Κυριακή 7/10 ανεβάζει το μεσημέρι ένα 39.5 ξεγυρισμένο που τα βλέπω όλα (πρώτη φορά βλέπεις τόσο υψηλό).

 

από την Κυριακή 7/10 μέχρι και την Δευτέρα 15/10 (έχοντας πάει εν τω μεταξύ στον γιατρό όπου μας επιβεβαιώνει ίσωση και παρακολουθώντας τα "πυρετικα κύμματα" καθημερινά) εκεί που λέγαμε ότι πάει τελείωσε, καθ' ότι έμενε αρκετές ώρες απύρετη, εκεί βάραγε πάλι 39.5. Εν τω μεταξύ έχει αρχίσει βήχει πολύ και έχει πολύ βλέννα. Την Δευτέρα λοιπόν κι αφού έχουν περάσει τόσες μέρες μας ξεκίνησε ο γιατρός Claripen αντιβίωση λέγοντάς μας ότι αν δεν υποχωρήσει ο πυρετός με την αντιβίωση θα προχωρήσουμε σε εξετάσεις. το παιδί από την αντιβίωση και μετά μέσα σε 2 μέρες έκανε ένα 37.5 όπου δεν του δώσαμε καν αντιπυρετικό και αυτό ήταν το τελευταίο. συνέχισε αντιβίωση για 10 μέρες (τελειώσαμε σήμερα το πρωί). αυτήν την στιγμή το μόνο που έχει είναι πολύ λίγο βήχα κυρίως το πρωί που ξυπνάει.

 

από αυτήν την ίωση δε η μητέρα μου κόλλησε τον πυρετό που διήρκησε 3 μέρες και εγώ, ο άντρας μου και η πεθερά μου (δηλαδή όλοι όσοι ήρθαμε σε στενή επαφή μαζί της) κολήσσαμε τις βλέννες και τον βήχα όπου και στην δική μας περίπτωση έχουν περάσει πάνω από 10 μέρες και δεν λέμε να συνέρθουμε.

 

 

Βαρύ πράμα κυκλοφορεί και πώς να το αποφύγεις :rolleyes:

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Elpida, ευτυχως και για μας ολα καλα. Οι εξετασεις καθαρες ουτε λοιμωδη ουτε τιποτα. Η παιδιατρος μιλησε για ιωση...Ας ελπισουμε ο χειμωνας να περασει με οσο πιο ελαφρυες ιωσεις γινεται γιατι οταν αρρωσταινει η μικρη χανω τον κοσμο κατω απο τα ποδια μου! Μα τί στο καλο τοσο λιγοψυχη ειμαι;!!Θυμωνω και με τον εαυτο μου!!

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηγαμε χθες παιδιατρο για εμβολιο και μας ειπε οτι αυτο που ζει φετος με τις ιωσες δεν το χει ξαναζησει! μας συμβουλεψε να μην κυκλοφορουμε πουθενα με το μωρο γιατι γινεται ενας χαμος απο ιωσεις με διαφορετικα συμπτωματα και μαλιστα πολυ βαριες που κρατανε μερες. βεβαια εγω ηδη περασα την 1η για φετος εχω κλεισει 2,5 βδομαδες με φοβερο βηχα και βλενες μεχρι και δυσπνοια με επιανε και ακομη εχω καταλειπα δεν πηρα ομως κανενα φαρμακο ισως γιαυτο δεν υποχωρησε ευκολα. ο μεγαλος μου γιος 2,5 χρονων που την ειχε κι αυτος του κρατησε 2 βδομαδες, στη μαμα μου 3 βδομ ευτυχως το μικρουλι μου που θηλαζει τη γλιτωσε μονο με κατι μυξουλες! προσοχη λοιπον σε ολους μας και ειδικα στα μικρουλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Elpida, ευτυχως και για μας ολα καλα. Οι εξετασεις καθαρες ουτε λοιμωδη ουτε τιποτα. Η παιδιατρος μιλησε για ιωση...Ας ελπισουμε ο χειμωνας να περασει με οσο πιο ελαφρυες ιωσεις γινεται γιατι οταν αρρωσταινει η μικρη χανω τον κοσμο κατω απο τα ποδια μου! Μα τί στο καλο τοσο λιγοψυχη ειμαι;!!Θυμωνω και με τον εαυτο μου!!

 

σου εύχομαι περαστικά και εύχομαι το παιδί να μην ξανααρρωστήσει..

αν ανεβάζει πολύ πυρετό κάνε του μπάνιο με ξύδι για να πέσει..

φιλάκια και καλή δύναμη :)

Link to comment
Share on other sites

Elpida, ευτυχως και για μας ολα καλα. Οι εξετασεις καθαρες ουτε λοιμωδη ουτε τιποτα. Η παιδιατρος μιλησε για ιωση...Ας ελπισουμε ο χειμωνας να περασει με οσο πιο ελαφρυες ιωσεις γινεται γιατι οταν αρρωσταινει η μικρη χανω τον κοσμο κατω απο τα ποδια μου! Μα τί στο καλο τοσο λιγοψυχη ειμαι;!!Θυμωνω και με τον εαυτο μου!!

 

μπράβο βρε κοπέλα μου πολύ χαίρομαι.

 

Μην θυμώνεις με τον εαυτό σου. Παιδιά μας είναι, αν δεν στενοχωριόμαστε και δεν ανησυχούμε για τα παιδιά μας για ποιόν θα το κάνουμε?

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...