Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΕΤΑΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ


Recommended Posts

αφου θα τρωνε στο ιδιο τραπεζι η ταξη του ας το πουμε....δεν θα ζηλευουν?

εκτος κι αν τα χωρισουν:shock::shock: κατι που ακουσα απο αλλες κοπελες

 

 

Νομίζω είναι πολλές οι περιπτώσεις που επιλέγουν να στέλνουν φαγητό. Είτε λόγω ΕΣΠΑ, είτε λόγω διατροφής, είτε λόγω ελέγχου, υγείας και διάφορα άλλα.. Θέλω να πω δεν θα είναι το μοναδικό παιδάκι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

<LI class=bodyText style="MARGIN-LEFT: 0px">ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ (10/9/2012)new_orange.png

Οι συμπληρωματικοί πίνακες ωφελουμένων / επιλαχουσών που αναρτήθηκαν στις 7/9/2012, ανακλήθηκαν, λόγω σφαλμάτων που εντοπίστηκαν σε ορισμένες δομές (υπεράριθμες θέσεις). Οι διορθωμένοι πίνακες θα αναρτηθούν εντός της ημέρας.

 

Αυτό έχει αναρτήσει η ΕΕΤΑΑ και όχι κάποια ορθή επανάληψη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ούτε εγώ βλέπω κάτι. Καλέ πλάκα μας κάνεις?

 

Ναι βρε άλλη όρεξη δεν είχα..είπα πως θα τα δείτε.. μπαίνεις στην ιστοσελίδα της ΕΕΤΑΑ, αριστερά επιλέγεις παιδικοί σταθμοί και στα βγάζει πάνω πάνω. Και εμένα φίλη μου μου υπέδειξε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδη κατι αναφερθηκε οτι πηρανε ολους τους νομους εναν εναν και κοιταγαμε και αναφεραμε ονοματα και αυτα να διευκρινησω τι καναμε γιατι δε κοιταγαμε τη λαμογια οπως λετε αλλα να βρουμε ταστραβα,,,μαλλον κατιλαθος καταλαβατε,,,πηραμε και ελεγξαμε εναν εναν τους νομους να βρουμε που υπαρχουν υπεραριθμες θεσεις σε σταθμους και βρηκαμε επισης διαφορα παραδειγματα οριστικα απορριπτεων γυναικων στις 4/08 που ξαφνικα εγιναν ωφελουμενες,,,το πρωι λοιπον πηραμε στην εεταα και τους αναφεραμε το προβλημα με τα υπεραριθμα παιδια και αρχισε το ντομινο γιατι δεν ειχανε παρει χαμπαρι τιποτα,,,για τις απορριπτεες κλπ ακομη δεν εχει γινει συζητηση γιατι ακομη παιζουμε οτ βγηκανε δε βγηκανε τα αποτελεσματα,,,,αν τωρα νομιζετε οτι παιζουμε κυνηγι μαγισσων θα ηθελα πολυ να μαθω καποιες μητερες που απορριφθηκαν απο την αρχη επειδη ητανε δημοσιες υπαλληλοι ή επειδη ειχανε εισοδημα 40000 και ανω πως θα νοιωθανε αν βλεπανε οτι καποια αλλη που ητανε με την απορριπτεα με την ιδια δικαιολογια να περναει και να γινεται ωφελουμενη,,,επισης πως θα ενοιωθε μια μαμα επιλαχουσα που μενει εξω επειδη περασε μια απορριπτεα που δεν επρεπε να περασει,,,,,,αυτα τα ολιγα

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις μίλησα με ΕΕΤΑΑκαι μου είπαν ότι τα αποτελέσματα ισχύουν κανονικά και δεν υπάρχει θέμα νέας λίστας ονομάτων. Εως 13/09 θα έχουν αποσταλεί οι εντολες τοποθέτησης των παιδιών στους παιδικούς σταθμούς οπότε και θα μας ενημερώσουν από τους παιδικούς σταθμούς ή τους Δήμους.

 

Τα αποτελέσματα τα κατέβασαν γιατί υπάχει πρόβλημα με την ιστοσελίδα τους είπε. Λέτε να μας δουλεύουν?

 

 

 

οταν γραφω κατι πιστεψε με δε γραφω ανακριβειες ειδικα για ενα τοσο ευιασθητο θεμα,,,,,

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπέρα...

θα ήθελα, αν καποια μανούλα γνωρίζει, να μου πει αν ως ωφελούμενη μητερα πρέπει να πληρώσω εγγραφή-γραφικη υλη στον παιδικο σταθμό. Η υπεύθυνη του σταθμου μου ζητησε 180 ευρώ γραφικη υλη(ετήσιο) + ένα μηνιαίο ποσό για την τροφή

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά κάνατε! Το δικό μου παιδάκι το πήρανε στην πρώτη μας επιλογή αλλά πάνω απ' όλα η αξιοκρατεία και πραγματικά επιτέλους να βγάλουν αποτελέσματα δίκαια πάνω απ' όλα. Μπράβο σας που το ψάξατε!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπέρα...

θα ήθελα, αν καποια μανούλα γνωρίζει, να μου πει αν ως ωφελούμενη μητερα πρέπει να πληρώσω εγγραφή-γραφικη υλη στον παιδικο σταθμό. Η υπεύθυνη του σταθμου μου ζητησε 180 ευρώ γραφικη υλη(ετήσιο) + ένα μηνιαίο ποσό για την τροφή

ευχαριστώ πολύ

 

Νομίζω πως σχετικά θα πρέπει να τοποθετηθεί η ΕΕΤΑΑ. Στο αρχικό ποσό 2900 (προ μείωσης δηλαδή) δεν επιτρεπόταν στον φορέα να ζητήσει το οτιδήποτε. Επίσης, στα 2900 ήταν μέσα 300 ευρώ για σίτιση και 100 για γραφική ύλη.

Τώρα με μείωση 362,5 ευρώ, έχει διευκρινιστεί μόνο ότι υπάρχει υποχρεωτικά πρόγευμα ή απογευματινό και τίποτα άλλο. Άρα αφήνουν το "ελεύθερο" στους σταθμούς να ζητήσουν ό,τι θεωρούν σωστό για τα υπόλοιπα...

ycXRp3.png

LVVrp3.png

Link to comment
Share on other sites

yasemi μου όταν έγραψα στο post ''Λέτε να μας δουλεύουν'' εννοούσα για την EETAA όχι για σένα γιατί είδες τι μου είπαν...

 

Συγνώμη είχαν βάλει στις ωφελούμενες γυναίκες, μαμάδες που είχαν απορριφθεί?:shock: καλά πως το τσεκάρατε με τόσες χιλιάδες αιτήσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

επειδη κατι αναφερθηκε οτι πηρανε ολους τους νομους εναν εναν και κοιταγαμε και αναφεραμε ονοματα και αυτα να διευκρινησω τι καναμε γιατι δε κοιταγαμε τη λαμογια οπως λετε αλλα να βρουμε ταστραβα,,,μαλλον κατιλαθος καταλαβατε,,,πηραμε και ελεγξαμε εναν εναν τους νομους να βρουμε που υπαρχουν υπεραριθμες θεσεις σε σταθμους και βρηκαμε επισης διαφορα παραδειγματα οριστικα απορριπτεων γυναικων στις 4/08 που ξαφνικα εγιναν ωφελουμενες,,,το πρωι λοιπον πηραμε στην εεταα και τους αναφεραμε το προβλημα με τα υπεραριθμα παιδια και αρχισε το ντομινο γιατι δεν ειχανε παρει χαμπαρι τιποτα,,,για τις απορριπτεες κλπ ακομη δεν εχει γινει συζητηση γιατι ακομη παιζουμε οτ βγηκανε δε βγηκανε τα αποτελεσματα,,,,αν τωρα νομιζετε οτι παιζουμε κυνηγι μαγισσων θα ηθελα πολυ να μαθω καποιες μητερες που απορριφθηκαν απο την αρχη επειδη ητανε δημοσιες υπαλληλοι ή επειδη ειχανε εισοδημα 40000 και ανω πως θα νοιωθανε αν βλεπανε οτι καποια αλλη που ητανε με την απορριπτεα με την ιδια δικαιολογια να περναει και να γινεται ωφελουμενη,,,επισης πως θα ενοιωθε μια μαμα επιλαχουσα που μενει εξω επειδη περασε μια απορριπτεα που δεν επρεπε να περασει,,,,,,αυτα τα ολιγα

 

 

Κ πολυ καλά κανατε αν συμμετεχεις κ εσυ στο FB, εγω απλώς το διαβαζω! Το θεμα ειναι να αναφερονται πραγματικά προβληματα υπευθυνα κ με ολο το βαρος των λεγομενων! Δε μπορει να δινεις ονομα μανας, παιδιου κ νομου, να υπαρχει μια αναταραχη ωρες ολοκληρες κ τελικα να λες οτι θολωσε το μυαλο σου, απο την ταραχη που εσενα δεν πηρανε κ πηρανε αλλη! Αυτο ειναι συκοφαντια!

Μακαρι να διορθωθουν τα κακως κειμενα, αν κ εγω το βλεπω για φουντο το προγραμμα!

 

Δεν βγηκαν τα αποτελεσματα, οταν ανοιγεται το λινκ η ημερομηνια ειναι 7/9, παρολο που στον τιτλο λεει 10/9

Link to comment
Share on other sites

yasemi μου όταν έγραψα στο post ''Λέτε να μας δουλεύουν'' εννοούσα για την EETAA όχι για σένα γιατί είδες τι μου είπαν...

 

Συγνώμη είχαν βάλει στις ωφελούμενες γυναίκες, μαμάδες που είχαν απορριφθεί?:shock: καλά πως το τσεκάρατε με τόσες χιλιάδες αιτήσεις;;;

 

 

οκ σορυ αλλα σημερα ειδικα μου την εχουν πεσει πολυ στο φατσοβιβλιο και εχω βλεπω αστρακια

 

 

τα χωρισαμε ανα νομο ,,,εγω εκανα πχ τις σερρες επιασα και εκτυπωσα τους πινακες με τις προσφερομενες θεσεις ανα σταθμο και μετα μετραγα τι ειχε δωσει στο πρωτη διανομη και τι στη δευτερη,,,,τελος επιασα τις απορριπτεες και εγραφα τα ονοματα τους στις ωφελουμενες με τους πινακες στις 7/09,,,ετυχε και βρηκα μια,,,,που ειχε απορριφθει γιατι ειχε λαθος ολες τις δομες και τελικα περασε,,,,

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...