Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΕΤΑΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

καλημερα, ολη μερα και εμεις περασαμε στη πρωτη μας επιλογη:!:

 

συγχαρητηρια σε ολες τις μανουλες ευχομαι ολες να ειδατε τα ονοματα σας στις ωφελουμενες.:P

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην ΕΕΤΑΑ που έβγαλε τους μισούς νομούς της Ελλάδας απ'έξω...

Εμείς Κρήτη τίποτα.....στο πηγαδι κατουρησαμε....όπως και η Πελοπόννησος απ'οτι βλέπω....και πόσοι άλλοι νομοί....

Μπράβο τους και πάλι....

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην ΕΕΤΑΑ που έβγαλε τους μισούς νομούς της Ελλάδας απ'έξω...

Εμείς Κρήτη τίποτα.....στο πηγαδι κατουρησαμε....όπως και η Πελοπόννησος απ'οτι βλέπω....και πόσοι άλλοι νομοί....

Μπράβο τους και πάλι....

 

Κυριακή καλημέρα!

Να τι έγραψε κάποια κοπέλα για αυτό το θέμα:

στην πρωτη κατανομη η κρητη και αλλες περιφερειες της Ελλαδας ειχανε απορροφηση πανω απο 70 % ενω αλλες περιφερειες ουτε 10% οποτε στη δευτερη διανομη δωσανε θεσεις στις περιφερειες που απο την πρωτη διανομη ητανε ριγμενες για να ερθουν ολα να γινοιν ισα,,,,ΓΙΑ ΑΥΤΟ δε δωσανε αλλες στη κρητη και πελοποννησο και αλλου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια συγχαρητηρια εμεις μειναμε απο εξω δυστηχως

απλα θελω να σας ρωτησω κάτι στο δημοσιο που εχουμε δηλωσει ειμαι η 3η επιλαχουσα λετε να γίνει τίποτα!??

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή καλημέρα!

Να τι έγραψε κάποια κοπέλα για αυτό το θέμα:

στην πρωτη κατανομη η κρητη και αλλες περιφερειες της Ελλαδας ειχανε απορροφηση πανω απο 70 % ενω αλλες περιφερειες ουτε 10% οποτε στη δευτερη διανομη δωσανε θεσεις στις περιφερειες που απο την πρωτη διανομη ητανε ριγμενες για να ερθουν ολα να γινοιν ισα,,,,ΓΙΑ ΑΥΤΟ δε δωσανε αλλες στη κρητη και πελοποννησο και αλλου

 

 

καλήμερα κυριακη ακριβως οπως τα λεει αντι,,,ετσι σου τα εγραψα και στο φατσοβιβλιο...

 

εμεις περασαμε ουφ....ξεκιναει αλλος αγωνας απο δευτερα....να δουμε τι γινεται με τα τροφεια τα εξτρα κλπ.....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

 

εμεις περασαμε ουφ....ξεκιναει αλλος αγωνας απο δευτερα....να δουμε τι γινεται με τα τροφεια τα εξτρα κλπ.....

 

Αυτό είναι μεγάλο θέμα…………

Αν ζητήσουν τροφεία, μάλλον δεν θα μπορέσω να αντεπεξέλθω και είναι κρίμα γιατί ξεκινήσαμε προσαρμογή και η μικρή μου είναι ενθουσιασμένη………

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας πηρανε στην Αργυρη-Λαιμου,Παπαγου.

Να ρωτησω η μεταφορα με σχολικο ειναι υποχρεωτικη;;; Δεν νομιζω γιατι ειναι ενα τρελο νουμερο κ εμεις μενουμε διπλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ego pou eixa rotisei kapia stigmi mou eixan pei oxi kai an thes ta plironis liga liga..kai go xoris sxoliko giati i mikri den tis aresei...ara ego perimeno na do ti tha mou zitisoune...evelpisto oxi tipota tragiko ..alios tha tis dino ego fagito..idi ta xrimata ta dosa afto to mina kai afisa aplirota polles anagkes...

Link to comment
Share on other sites

μπαβο σας κοριτσια καλη προσαρμογη να εχοθν τα βλασταρια σας,ενα μεγαλο μπαβο και στον αγωνα που εκαναν και οι κοπελες και μπορεσαν και βγηκαν και αυτες οι θεσεις.

0σο για τις κοπελες που δεν πηραν τα παιδακια τους ξερω πως μεχρι και την προηγουμενη εβδομαδα σε ορισμενους δημοτικους της σαλονικης υπηρχαν θεσεις ακομα,για παρτε κανα τηλεφωνο να ρωτησετε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα.Τον πήρανε και τον δικό μου στην πρώτη μας επιλογή. Είχα χάσει τις ελπίδες μου...αλλά ευτυχώς!!

κ εμεις μεσαααα!!!!!!!!!:P:p:p:p

τι να πω! τετοιο αγχος για τους πινακες με τα αποτελεσματα νομιζω θα ξαναεχω οταν θα δινει πανελληνιες:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera..an kai oi elpides den itan polles mas pirane kai sto sxolio to opoio paei edo kai 2 xronia..tora ti kanoume?ego tha tin pao tin deftera k tha rotiso ..ego plirono 330 tora ton septemvri ton plirosa ok...alla posa tha zitisoun den ksero gia trofia

Δηλαδη θα πληρωνεις ;; 330 ευρω μεσω εσπα ; Εμεις που θα την πηγαινουμε ι ιδιοι θα πληρωνουμε ; Δεν νομιζω !!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες έχετε προνήπια για ρωτήστε σε νήπια δημόσια αν υπάρχει καμια κενή θέση. Εγω δεν ήξερα ότι αν δεν καλυπτονται οι θέσεις στα νήπια πάιρνουν και προνήπια και συμπληρώνουν την τάξη. Την Παρασκευη ρώτησα σε ένα νηπιαγωγείο και μου είπε η Διευθύντρια ότι παίρνουν τηλέφωνα να δούν αν τα πάνε όλες οι μαμάδες γιατί τώρα που πήραν συμπληρωματικές θέσεις μέσω ΕΣΠΑ κάποια δεν θα πάνε που είχαν κάνει και εκεί εγγραφή οπότε οι θέσεις θα καλυφθούν από άλλα παιδάκια. Κάνουν κλήρωση μου είπε για τα προνήπια. Ρωτήστε δεν χάνετε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Έχουμε ξεκινήσει σε άλλο παιδικό σταθμό (η 2η επιλογή μας στο ΕΣΠΑ) γιατί ήταν κατά πάρα πολύ οικονομικότερος, αλλά και μας άρεσε περισσότερο το πρόγραμμά του. Επίσης, τα παιδιά είναι πολύ χαρούμενα! Έχουμε ήδη πληρώσει την εγγραφή και το Σεπτέμβριο.

 

Περάσαμε όμως στην 1η μας επίλογή και τώρα δεν ξέρουμε τι να κάνουμε. Ξέρει κανένας αν υπάρχει δυνατότητα να ζητήσουμε στην ΕΕΤΑΑ να πάμε στη 2η μας επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

συγχαρητήρια για τον αγώνα και ότι τελικά μπήκαν κι άλλα παιδιά, δυστυχώς ζούμε σε μια χώρα που πρέπει να παλεύουμε για τα αυτονόητα.

 

Φαντάζομαι πως το συζητήσατε κιόλας σχετικά με το κόστος σίτισης. Εχθές μου είπαν στον σταθμό ότι αποφασίστηκε από τον σύλλογο μετά από υπουργική απόφαση να επιβαρυνθούμε εμείς τι σίτιση. Στην κατηγορία που ανήκει το παιδί μου ήταν το αρχικό ποσό 2.900 και τώρα 25κάτι, σημαίνει διαφορά γύρω στα 360, οπότε τους ρωτάω η διαφορά δηλαδή γύρω στα 30 με άντε 40 Ευρώ. Και μου λένε όχι, 60 Ευρώ και καταφέρανε και να το μειώσουν. Ζω Νομό Ηρακλείου και εκεί ζητούσαν μαζί με λεωφορείο και σίτιση 150 Ευρώ, αλλά ο Δήμος μας "κατάφερε" να συμφωνήσουν στο ποσό τον 110 Ευρώ. Ρωτάω εγώ τώρα τους υπεύθυνους. Αφού η σίτιση ορίζεται στα 660 Ευρώ τη σχολική χρονιά και το λεωφορείο είχε προκηρυχθεί στα 900 Ευρώ, σύνολο 1560, γιατί τώρα μας ζητάτε 1210 Ευρώ για όλο το χρόνο. Κάναν λέει έκπτωση. Αλλά αν θέλει κάποιος μόνο σίτιση τότε 60 Ευρώ. Λοιπόν θα βγάλουν και κέρδος, αφού θα παίρναν 2900 τώρα με τα 25κάτι και τα 660 θα πάρουν πάνω από 3 χιλιάρικα. Γιατί να βγάλουν κέρδος. Όποιος έχει το ίδιο πρόβλημα, θέλετε να προσπαθήσουμε να διαμαρτυρηθούμε. Θεωρώ ότι κάποιοι γονείς δε θα έχουν τα χρήματα και τα παιδιά τους θα μείνουν από έξω και γενικά θεωρώ πως μας κοροϊδεύουν. Ευχαριστώ.

 

Έκανα ερώτηση και στο facebook & parentscafe.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

συγχαρητήρια για τον αγώνα και ότι τελικά μπήκαν κι άλλα παιδιά, δυστυχώς ζούμε σε μια χώρα που πρέπει να παλεύουμε για τα αυτονόητα.

 

Φαντάζομαι πως το συζητήσατε κιόλας σχετικά με το κόστος σίτισης. Εχθές μου είπαν στον σταθμό ότι αποφασίστηκε από τον σύλλογο μετά από υπουργική απόφαση να επιβαρυνθούμε εμείς τι σίτιση. Στην κατηγορία που ανήκει το παιδί μου ήταν το αρχικό ποσό 2.900 και τώρα 25κάτι, σημαίνει διαφορά γύρω στα 360, οπότε τους ρωτάω η διαφορά δηλαδή γύρω στα 30 με άντε 40 Ευρώ. Και μου λένε όχι, 60 Ευρώ και καταφέρανε και να το μειώσουν. Ζω Νομό Ηρακλείου και εκεί ζητούσαν μαζί με λεωφορείο και σίτιση 150 Ευρώ, αλλά ο Δήμος μας "κατάφερε" να συμφωνήσουν στο ποσό τον 110 Ευρώ. Ρωτάω εγώ τώρα τους υπεύθυνους. Αφού η σίτιση ορίζεται στα 660 Ευρώ τη σχολική χρονιά και το λεωφορείο είχε προκηρυχθεί στα 900 Ευρώ, σύνολο 1560, γιατί τώρα μας ζητάτε 1210 Ευρώ για όλο το χρόνο. Κάναν λέει έκπτωση. Αλλά αν θέλει κάποιος μόνο σίτιση τότε 60 Ευρώ. Λοιπόν θα βγάλουν και κέρδος, αφού θα παίρναν 2900 τώρα με τα 25κάτι και τα 660 θα πάρουν πάνω από 3 χιλιάρικα. Γιατί να βγάλουν κέρδος. Όποιος έχει το ίδιο πρόβλημα, θέλετε να προσπαθήσουμε να διαμαρτυρηθούμε. Θεωρώ ότι κάποιοι γονείς δε θα έχουν τα χρήματα και τα παιδιά τους θα μείνουν από έξω και γενικά θεωρώ πως μας κοροϊδεύουν. Ευχαριστώ.

 

Έκανα ερώτηση και στο facebook & parentscafe.gr

 

απόσπασμα της επιστολής που μας δώσανε:

 

Αγαπητοί γονείς

θέλοντας και εμείς να συμβάλλουμε στα οικονομικά προβλήματα που και οι ίδιοι αντιμετωπίζουμε, καθώς οι νεότερες μειώσεις του προγράμματος το καθιστούν οριακό στη λειτουργία του θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής:

 

Τηρώντας την υπουργική απόφαση με αριθμό πρωτοκόλλου 2.20458/οικ.6.4824/04.09.2012 για το πρόγραμμα "Εναρμόνιση...", σας ενημερώνουμε ότι θα υπάρξουν νέα δεδομένα στη λειτουργία του προγράμματος.

 

Ακολουθώντας το εκπαιδευτικό πρόγραμμα και τις ανάγκες που δημιουργούνται από αυτό, θα πρέπει όλοι οι γονείς του προγράμματος μέχρι τις 30.09.2012 να φέρουν τα υλικά που βρίσκονται στην επισυναπτόμενη λίστα.

 

Η σίτιση ετησίως ορίζεται στο ποσό των 660 Ε. Η μεταφορά και σίτιση ορίζονται στο ποσό των 1.210 Ε όπως έχει αναρτηθεί και σους πίνακες του προγράμματος.

΄

Όλα τα παραπάνω ποσά έχουν εκτιμηθεί με γνώμονα το ακριβές κόστος και μόνο. Η καταβολή....

 

Θα θέλαμε κλείνοντας την παραπάνω επιστολή να σας ευχηθούμε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά.

 

Με εκτίμηση

 

Πανελλήνια ομοσπονδία συλλόγων

Ιδιωτικών παιδικών σταθμών

 

Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...