Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΕΛΙΚΑ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι 22 εβδ. και μετά απο τον υπέρηχο β επιπέδου όπου όλα ήταν οκ μου είπαν οτι το αγοράκι μου έχει δεξί και διπλό αορτικό τόξο.Σαν εύρημα απο μόνο του δεν είναι κάτι αλλά αποτελεί ένδειξη γι αενα σπάνιο σύνδρομο ντι τζορτζ.Πήγαμε και σε παιδοκαρδιολόγο ο οποίος μας το επιβεβαίωσε.Ετσι αποφασίσαμε για αμνιο.Δεν φοβάμαι την αμνιο όσο το αποτέλεσμά της.Μου παιρνάνε απίστευτα σενάρια από το μυαλό μου βασανίζομαι και κλαίω συνέχεια.Νοιώθω και τύψεις για το αγοράκι μου που είναι 3 και μου λέει συνέχεια μην κλαις.Αν και έχω καλό προαίσθημα οτι όλα θα είναι καλά δεν μπορώ να το βγάλω απο το μυαλό μου και ξέρω οτι πήρα τη σωστή απόφαση γιατί αν δεν το έκανα τους υπόλοιπους μήνες θα τυρρανιόμουν και θα τυρρανούσα και τους γύρω μου με την αμφιβολία.Απο εκεί και πέρα το μυαλό μου κανει τόσα σενάρια που κοντεύω να τρελλαθώ.Εχει κάποια περάσει το ίδιο.ΣΑς ευχαριστώ που με ακούσατε.Είναι παρήγορο να ξέρεις οτι και άλλοι σκέφτονται και έχουν πέρασει αυτόν τον γολγοθά της αγωνίας.Ευχομαι η αγωνία όλων να τελείωνει με τα αποτελέσματα της αμνιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Didoge πέρασα ακριβώς το ίδιο μαρτύριο στην 23η εβδομάδα, στην β' επιπέδου μου βρήκαν 2 ευρήματα για σύνδρομο down και για κυστική ίνωση και έκανα αμνιοπαρακέντηση την ίδια μέρα. Ο γιατρός μου ειχε πει ότι οι πιθανότητες είναι 10% , που είναι πάρα πολύ!!! Πέσαμε να πεθάνουμε με τον άντρα μου, δεν πέρναγαν οι ώρες, ποσο μάλλον οι μέρες.. Σε καταλαβαίνω τόσο πολυ! Εγω προσπαθούσα με κάθε τρόπο να μην κλαίω αλλά είχα συνέχεια ενα τρομερό σφίξιμο στο στήθος. Τελικά βγήκαν τα αποτελέσματα και δεν είχε τίποτα ο μπεμπάκος μου και τώρα σκεφτομαι πόσο κακό του έκανα με την στεναχώρια τόσες μέρες.

 

Γι'αυτό σκέψου και συ ότι όλα θα πάνε καλά, αφού είναι σπάνιο το σύνδρομο! Και μην κλαις, για χάρη του μωρού αλλά και του άλλου σου παιδιού. Το ξέρω πόσο δύσκολο είναι αλλά κάνε υπομονή,θα περασουν οι μέρες, που θα πάει! Μπορεί τώρα να τρέμεις, αλλά σκέψου πόσο μικρή είναι η πιθανότητα να έχει κάτι το μωρό. Σου εύχομαι καλα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Didoge πέρασα ακριβώς το ίδιο μαρτύριο στην 23η εβδομάδα, στην β' επιπέδου μου βρήκαν 2 ευρήματα για σύνδρομο down και για κυστική ίνωση και έκανα αμνιοπαρακέντηση την ίδια μέρα. Ο γιατρός μου ειχε πει ότι οι πιθανότητες είναι 10% , που είναι πάρα πολύ!!! Πέσαμε να πεθάνουμε με τον άντρα μου, δεν πέρναγαν οι ώρες, ποσο μάλλον οι μέρες.. Σε καταλαβαίνω τόσο πολυ! Εγω προσπαθούσα με κάθε τρόπο να μην κλαίω αλλά είχα συνέχεια ενα τρομερό σφίξιμο στο στήθος. Τελικά βγήκαν τα αποτελέσματα και δεν είχε τίποτα ο μπεμπάκος μου και τώρα σκεφτομαι πόσο κακό του έκανα με την στεναχώρια τόσες μέρες.

 

Γι'αυτό σκέψου και συ ότι όλα θα πάνε καλά, αφού είναι σπάνιο το σύνδρομο! Και μην κλαις, για χάρη του μωρού αλλά και του άλλου σου παιδιού. Το ξέρω πόσο δύσκολο είναι αλλά κάνε υπομονή,θα περασουν οι μέρες, που θα πάει! Μπορεί τώρα να τρέμεις, αλλά σκέψου πόσο μικρή είναι η πιθανότητα να έχει κάτι το μωρό. Σου εύχομαι καλα αποτελέσματα!

Ετσι θέλω να σκέφτομαι αλλά όταν σκέφτομαι αυτή τη μία πιθανότητα τρελλαίνομαι.Σήμερα πήγα και στη γυναικολόγο και μου είπε να μη ανησυχώ,είναι κάτι σπάνιο.Σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση με βοηθάτε πολύ.Φιλάκια και όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Αχ πόσο πολυ σε νιωθω!!!!πέρασα την ίδια αγωνία απο την 12η εβδομάδα που μου έβγαλε η Papp a υψηλό κίνδυνο Down μέχρι την 23η που έκανα αμνιοπαρακέντηση κ Δοξα το Θεο πήραμε καλα αποτελέσματα..ότι κ να πεις έχεις δίκιο δεν μπορω να σου πω μην αγχώνεσαι γιατί αυτο είναι αδύνατο!παρε δύναμη απο το παιδάκι σου που σε χρειάζεται κ εγω αυτο έκανα κ κράτα στο μυαλό σου ότι η περιπέτεια αυτη θα έχει αισια έκβαση κ θα σου χαρίσει ένα ακόμη υγιές μωράκι!!!ολόψυχα εύχομαι το καλύτερο!!!κ θα γίνει..οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου!όλα να πάνε καλα κ να μας ενημεεωσεις

Link to comment
Share on other sites

Αχ πόσο πολυ σε νιωθω!!!!πέρασα την ίδια αγωνία απο την 12η εβδομάδα που μου έβγαλε η Papp a υψηλό κίνδυνο Down μέχρι την 23η που έκανα αμνιοπαρακέντηση κ Δοξα το Θεο πήραμε καλα αποτελέσματα..ότι κ να πεις έχεις δίκιο δεν μπορω να σου πω μην αγχώνεσαι γιατί αυτο είναι αδύνατο!παρε δύναμη απο το παιδάκι σου που σε χρειάζεται κ εγω αυτο έκανα κ κράτα στο μυαλό σου ότι η περιπέτεια αυτη θα έχει αισια έκβαση κ θα σου χαρίσει ένα ακόμη υγιές μωράκι!!!ολόψυχα εύχομαι το καλύτερο!!!κ θα γίνει..οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου!όλα να πάνε καλα κ να μας ενημεεωσεις

Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση.Αύριο πάω για άμνιο και ΠΑρασκευη θα έχω τα πρώτα αποτελέσματα και την Τετάρτη για το σύνδρομο ντι τζορτζ.Εύχομαι όλα καλά να πάνε.Φιλάκια σε όλες σας

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα για το σύνδρομο ντάουν και όλα είναι τέλεια.Ευτυχώς όλα καλά.Τώρα περιμένω και το ντι τζορτζ.Εύχομαι να είναι και αυτά καλά και να συνεχίσω ανέμελη υην εγκυμοσύνη μου και να αγκαλιάσω το δεύτερο αγοράκι μου.Φιλιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ το πιστεύω αυτό.Να περάσουν οι μέρες θέλω και να μάθω τα καλά ελπίζω νέα να ξελαφρώσω.Πάντως πήρα λίγο τα πάνω μου και ήδη νιώθω πιο αισιόδοξα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας.Ελπίζω να είστε όλες καλά.Περιμένω σήμερα τα αποτελέσματα της άμνιο για το σύνδρομο ντι τζορτζ και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα.Κοντεύω λίγο να τρελλαθώ,λίγο να κλάψω θέλω,αλλά σκέφτομαι και πολύ αισιόδοξα και τρομάζω μην μου έρθει καμμιά κατραπακιά.Εύχομαι να είναι όλα καλά.Λέω να σιδερώσω για να ξεχαστώ λιγάκι.Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βγήκαν επιτέλους τα αποτελέσματά μας και είναι τέλεια.Εύχομαι από εδώ και πέρα να είναι όλα καλά και να κρατάμε στην αγκαλιά μας όλες γερά και τελειόμηνα μωράκια.Εύχομαι να συγχωρέσει ο θεός τις κακές σκέψεις που έκανα τόσο καιρό και όταν με το καλό γεννηθεί ο μπεμπούλης μας θα ζητήσω μια συγνώμη και από αυτόν για την στεναχώρια και το άγχος που του προξένησα.Σας ευχαριστώ όλες για το κουράγιο και την αισιοδοξία που μου προσφέρατε και το απλόχερο ενδιαφέρον σας.Φιλάκια πολλά πολλά και καλό καλοκαίρι με πολλά μπανάκια ξέγνοιαστα.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο, didoge! Να συνεχισεις με μια ομορφη εγκυμοσυνη, ξενοιαστη και γεματη μονο χαρες! Με το καλο ο μπεμπακος σου, τελειομηνος και υγιης στην αγκαλια σου! ...οσο για τα συγνωμη... θα χεις τοσα αλλα να του πεις, τοσα φιλια και αγκαλιες να του δωσεις, που θα τα ξεχασετε ολα μαζι η δυο σας!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...