Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξετάσεις στο Γ τρίμηνο


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας και από μένα και με το καλό όσες είστε στο μήνα σας.

Αυτές τις μέρες είναι να κάνω εξετάσεις αίματος, ούρων, καμπύλη ζαχάρου και triplex εμβρύου.Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Μετά από αυτές και επειδή είμαστε μέσα στο καλοκαίρι (θα μιλήσω και με το γιατρό μου βέβαια) τι άλλες εξετάσεις κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν νομιω οτι το τριπλεξ ειναι το ντοπλερ.. νομιζω οτι εχει σχεη με την καρδια!!!!!!!!καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου... εμενα μου ειπε μονο για εξετασεις αιματος ουρων και οτι καθε βδομαδα θα με παρακολουθει!!

kuWSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sorry για την καθυστέρηση,το triplex και u/s καρδιάς είναι του μωρού,σήμερα θα πάω και θα σας πω.

Πάντως σαν εξέταση την άκουσα και από φίλη μου που τώρα είναι έγκυος αν και νομίζω ότι πριν 3-4 χρόνια δεν την ζητάγανε οι γιατροι.Το doppler είναι κάτι διαφορετικό φαντάζομαι.(μόλις μπήκα στο γ τρίμηνο)

Renaid φαντάζομαι ότι είσαι στο μήνα σου και σου είπε κάθε βδομάδα να σε παρακολουθεί.Με το καλό κορίτσια σε όλες μας και δροσερά ντουζάκια τώρα που έρχεται πάλι καύσωνας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sorry για την καθυστέρηση,το triplex και u/s καρδιάς είναι του μωρού,σήμερα θα πάω και θα σας πω.

Πάντως σαν εξέταση την άκουσα και από φίλη μου που τώρα είναι έγκυος αν και νομίζω ότι πριν 3-4 χρόνια δεν την ζητάγανε οι γιατροι.Το doppler είναι κάτι διαφορετικό φαντάζομαι.(μόλις μπήκα στο γ τρίμηνο)

Renaid φαντάζομαι ότι είσαι στο μήνα σου και σου είπε κάθε βδομάδα να σε παρακολουθεί.Με το καλό κορίτσια σε όλες μας και δροσερά ντουζάκια τώρα που έρχεται πάλι καύσωνας.

 

Μαλλον εξαρταται αυτη η εξεταση απο τον γιατρο!!!!! Εμενα στο 7ο μου εκανε καρδιοτοκογραφημα αυριο μπαινω αισιως στον μηνα μου !!!! και μου φαινεται αδυνατο οτι συντομα θα γεννησω!!!!:lol:

kuWSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα και απο εμενα!

Μολις μπηκα και εγω στον μηνα μου και μου εγραψε ο γιατρος παρα πολλες εξαιτασεις, μεσα σε αυτες εχει γραψει και καλλιεργεια κοπρανων.....:?:shock:

:oops::oops::oops:

Σας εχουν γραψει εσας???????

Ifk7p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!

Μολις μπηκα και εγω στον μηνα μου και μου εγραψε ο γιατρος παρα πολλες εξαιτασεις, μεσα σε αυτες εχει γραψει και καλλιεργεια κοπρανων.....:?:shock:

:oops::oops::oops:

Σας εχουν γραψει εσας???????

 

Δεν ήξερα οτι υπάρχει τέτοιο πράγμα!!! Πρώτη φορά το ακούω. Εγώ προς το παρός κάνω γενική ούρων/αιματος/θυρεοειδή/ ούρα 24ωρου/ τριπλεξ καρδιας (της δικής μου, οχι του μωρού) και φυσικά παρακολουθηση του διαβητη τύπου 2 που έχω...

Τελικά και να νομίζεις οτι δε θες παιδιά, ΘΕΛΕΙΣ απλά δεν το ξέρεις μέχρι να κάνεις... Δε σ' αλλάζω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ πιθηκάκι μου!!!!!

 

guqZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΣΤΟΝ 7ο ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΞΗΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ:

 

-ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ

-ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ

-ΤSΗ(ΘΥΡΟΕΙΔΗ)

-ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ 0,60'120'

-ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝ

-ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ

 

ΑΠΟ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ 8ο ΣΕ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΟΣΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ DOPPLER..!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...