Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, εμείς έχουμε μια κορούλα 11 μηνών και ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για το δεύτερο .Στην πρώτη εγκυμοσύνη έμεινα τον δεύτερο μήνα προσπαθειών έγκυος και η χαρά μας δεν περιγράφεται .Μακάρι να τα καταφέρουμε και τώρα να μείνω εύκολα έγκυος το θέλω πάρα πολύ .

Πείτε μου κι εσείς την εμπειρία σας για το δεύτερο παιδάκι , μείνατε γρήγορα , είναι αρκετά πιο δύσκολα και με τα δύο ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα sisi, εμένα έχουν 2 χρόνια και κάτι μήνες διαφορά, δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα με δύο μικρά μωρά, γιατί και το πρώτο ακόμα μωράκι θα είναι.

Θεωρώ βέβαια ότι μέχρι να χρονίσει και το δεύτερο είναι δύσκολα, τώρα τα βλέπω που αρχίζουν και παίζουν μαζί και μου αρέσει πάρα πολύ. Αν έχεις και βοήθεια θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα.

Εύχομαι να σας έρθει αρκετά σύντομα και το δεύτερο!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ σου ευχομαι με το καλο μια δευτερη εγκυμοσυνη!

εγω εμεινα εγκυος στο δευτερο οταν ηταν 15 μηνων ο πρωτος μ κ περιμενουμε τον δευτερο στα γενεθλια οτυ πρωτου!θα εχουν ακριβως 2 χρονια διαφορα.

στο δευτερο μηνα εμεινα εγκυος κ εγω.με το καλο λοιπον!

οσο για το μετα, ψυχραιμια ηρεμια κ οποιος μπορει να βοηθα κ λιγακι!

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η μικρή μου είναι 14 μήνων κ ξεκινήσαμε αυτό το μήνα! είμαι με δύο μέρες καθυστέρηση κ μεγάλη ανυπομονησία. κ στη μικρή μου έμεινα με μία φορά.. τώρα θα δούμε!!! αντε με το καλό σε όλες μας κ γρήγορα!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

jane28 σου το εύχομαι μεσα από την καρδιά μου να μείνεις πολύ γρήγορα έγκυος .Κι εμείς ξεκινήσαμε εδώ και 2 μήνες τις προσπάθειες κι ελπίζω και αυτή την φορά να μείνω γρήγορα έγκυος όπως και στο πρώτο μας .

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό κοριτσάκια εύχομαι! όλα να πάνε όπως τα ονειρεύεστε! Και πως σας καταλαβαίνω!!!!!! :-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

 

Κι εμάς η μικρούλα μας είναι 7,5 μηνών κι είναι τόση η χαρά που μας έχει φέρει αυτό το παιδί... θέλουμε κι άλλο νομίζοντας πως θα ζήσουμε άλλη μια φορά όλο αυτό το μεγαλείο! Μάλιστα δεν σας κρύβω πως αν ήμουν μικρότερη θα κάναμε πολλά παιδιά...

Δεν με τρομάζει το τρέξιμο που θα έχω, μιας και εργάζομαι, περισσότερο σκέφτομαι ποιος θα κρατά. Η μαμά μου κρατάει τη μικρή αλλά νομίζω πως δεν θα τα καταφέρει και με τα δύο..

 

Με δεδομένα όλα αυτά, και ότι έκανα 7 μήνες περίπου να μείνω έγκυος, αναρωτιόμαστε ποια είναι η καλύτερη στιγμή να ξεκινήσουμε προσπάθειες. Να γίνει λέτε η μικρή 2 ετών; Είμαι 40 και μισό τώρα. Οσες έχετε γίνει μαμάδες δεύτερη φορά, τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό κοριτσάκια εύχομαι! όλα να πάνε όπως τα ονειρεύεστε! Και πως σας καταλαβαίνω!!!!!! :-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

 

Κι εμάς η μικρούλα μας είναι 7,5 μηνών κι είναι τόση η χαρά που μας έχει φέρει αυτό το παιδί... θέλουμε κι άλλο νομίζοντας πως θα ζήσουμε άλλη μια φορά όλο αυτό το μεγαλείο! Μάλιστα δεν σας κρύβω πως αν ήμουν μικρότερη θα κάναμε πολλά παιδιά...

Δεν με τρομάζει το τρέξιμο που θα έχω, μιας και εργάζομαι, περισσότερο σκέφτομαι ποιος θα κρατά. Η μαμά μου κρατάει τη μικρή αλλά νομίζω πως δεν θα τα καταφέρει και με τα δύο..

 

Με δεδομένα όλα αυτά, και ότι έκανα 7 μήνες περίπου να μείνω έγκυος, αναρωτιόμαστε ποια είναι η καλύτερη στιγμή να ξεκινήσουμε προσπάθειες. Να γίνει λέτε η μικρή 2 ετών; Είμαι 40 και μισό τώρα. Οσες έχετε γίνει μαμάδες δεύτερη φορά, τι λέτε;

Καλημέρα δεδομένου της ηλικίας σου όπως λες και το καιρό που πέρασε μέχρι να μείνεις έγκυος νομίζω ότι μόλις χρονίσει το μωρό σας, μπορείτε να ξεκινήσετε για το δεύτερο bebe σας.

Εγώ γέννησα το δεύτερο όταν ο πρώτος μου ήταν 26 μηνών, κάτσαμε όλοι μαζί μέχρι το Σεπτέμβρη, αφού είχα περίπου ένα χρόνο άδεια, μετά έστειλα το μεγάλο μου στο παιδικό και η μαμά μου κράταγε μόνο το μωρό.

Όντως ήταν δύσκολα για εκείνη να κρατάει και τα δύο μαζί.

Οπότε τους έχει μαζί για καμμιά ώρα το μεσημέρι, όπου κοιμούνται, και όταν επιστρέφω από τη δουλειά τους παραλαμβάνω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 25 ετών και έχω έναν γιο 3 μηνών και 4 ημερών η στιγμη που μπήκα στο μαιευτήριο οταν γένναγα ( καισαρικη) οταν πρωτο ειδα το μωρο μου οταν τον κράτησαν στην αγκαλια μου η αγωνία η ανυπομονησία μέχρι να μου τον φέρουν στο δωμάτιο ειναι ότι καλύτερο στην ζωή μου τον κοιτάζω κ καταλαβαίνω ότι ζω , αχ! Κορίτσια θέλω κ αλλο το θέλω πολυ...αλλα λόγο δουλειάς έχουμε μετακόμιση με τον άντρα μου στο εξωτερικό κ δεν έχω κανέναν εδω ολα τα κάνω Μονή μου δεν θα ειναι δύσκολο να ειμαι έγκυος με ένα μωρο? αλλα θέλω πολυ να κάνω κ αλλο...ο άντρας μου 39 ετών δεν νομίζετε ότι δεν πρεπει να αργησω κ πολυ για το δεύτερο?

O γιος μου η ζωή μου ο έρωτας μου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Κι εγω στον προβληματισμό για δεύτερο! Είμαι 36 και ο γιος μου είναι ήδη εφτά ετών. Αυτόν τον μήνα θα κάνω αφαίρεση ινομυώματος οπότε για κάποιο διάστημα δεν γίνεται να βάλουμε μπρός για άλλο παιδάκι. Θα ήθελα τη γνώμη σας για τα αδερφάκια με μεγάλη διαφορά ηλικίας.

JZyMp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Γεια σας κοριτσια!Βαλτε με κ εμενα στο κλαμπ γιατι θελω κ εγω δευτερο παιδακι!Εχουμε μια κορουλα 17 μηνων!Την πιασαμε κ εμεις γρηγορα κ ευχομαι να πανε ολα καλα κ τη δευτερη φορα!Βασικα δεν ακολουθουμε κανονες δλδ μερα παρα μερα επαφη κτλ απλα κανουμε οποτε θελουμε κ οποτε ερθει!Αχ εχω μια γλυκια αγωνια!

2SJAp1.png

 

8iqvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...