Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΡΑΦΕΙΑ ΑΝΑΚΑΙΝΗΣΕΩΝ ???????


CAPY

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!

ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΜΑΣ.ΕΙΝΑΙ 25ΕΤΙΑΣ.ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ,ΔΕΝ ΘΑ ΓΚΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΟΙΧΟΥΣ,ΑΠΛΑ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΜΠΑΝΙΟΥ,ΚΟΥΖΙΝΑΣ,ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΓΚΕΛΑ,ΜΟΝΩΣΗ,ΤΖΑΚΙ,ΓΥΑΛΙΣΜΑ ΜΑΡΜΑΡΑ,ΑΛΛΑΓΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΚΟΥΦΩΜΑΤΩΝ Κ ΣΤΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ-ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΕΣ-ΒΑΨΙΜΟ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΑΝΑΚΑΙΝΗΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ,ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΤΛ ΓΤ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θεσσαλονίκη δεν γνωρίζω απλά μια συμβουλή να σου δώσω, να δεις δουλειές απο άλλες ανακαινίσεις, και το γραφείο να έχει αρχιτέκτονα-μηχανικό!!!!!!!!! Γραφείο που αναλαμβάνει ανακαινίσεις μπορεί να έχει και ένας ελαιοχρωματιστής η κάποιος μαραγκός, αφού θα την πληρώσεις την δουλειά να έχεις και ένα σωστό αποτέλεσμα. Καλά γκρεμίσματα!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!

ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΜΑΣ.ΕΙΝΑΙ 25ΕΤΙΑΣ.ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ,ΔΕΝ ΘΑ ΓΚΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΟΙΧΟΥΣ,ΑΠΛΑ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΜΠΑΝΙΟΥ,ΚΟΥΖΙΝΑΣ,ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΓΚΕΛΑ,ΜΟΝΩΣΗ,ΤΖΑΚΙ,ΓΥΑΛΙΣΜΑ ΜΑΡΜΑΡΑ,ΑΛΛΑΓΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΚΟΥΦΩΜΑΤΩΝ Κ ΣΤΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ-ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΕΣ-ΒΑΨΙΜΟ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΑΝΑΚΑΙΝΗΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ,ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΤΛ ΓΤ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :lol:

 

πριν διαβασω ολοκληρο το μυνημα η απαντηση μου 8α ηταν, αν σε ενδιαφερει εχει ο αντρας μου εταιρεια κατασκευων και ανακαινισεων.

αλλα αφου το διαβασα ολοκληρο, η απαντηση μου ειναι δυστυχως ειμαστε στην αθηνα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι απο ελλαδα-κοζανη-αλλα εχω χρονια στο εξωτερικο.

πριν 1 χρονο αποφασισα να κανω ανακαινηση το σπιτι στην κοζανη.

πηγα σε γραφειο ανακαινησεων και μονο που δεν με ξηρησανε!:lol::lol::lol::lol:

θελανε αδεια για την ανακαινηση,καταθεση σχεδιων,ηλεκτρολογικα,υδραυλικα,θερμομονωση,εργατικα,υλικα,130000?!:confused::confused::confused::confused:.

πηγα και σε αλλο γραφειο,τα ιδια(118000?)

συνφερει να αγορασω καινουργιο.

αυτο που καταλαβα ειναι,μακρια απο γραφεια.

την ανακαινηση την εκανα τελικα με την βοηθεια φιλων.

μου πηρε 3 μηνες αλλα πληρωσα 40000?

αν εχεις φιλους που πιανουν τα χερια τους,αξιζη να περασουν 3,4,μηνες να τελειωση η ανακαινηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι απο ελλαδα-κοζανη-αλλα εχω χρονια στο εξωτερικο.

πριν 1 χρονο αποφασισα να κανω ανακαινηση το σπιτι στην κοζανη.

πηγα σε γραφειο ανακαινησεων και μονο που δεν με ξηρησανε!:lol::lol::lol::lol:

θελανε αδεια για την ανακαινηση,καταθεση σχεδιων,ηλεκτρολογικα,υδραυλικα,θερμομονωση,εργατικα,υλικα,130000?!:confused::confused::confused::confused:.

πηγα και σε αλλο γραφειο,τα ιδια(118000?)

συνφερει να αγορασω καινουργιο.

αυτο που καταλαβα ειναι,μακρια απο γραφεια.

την ανακαινηση την εκανα τελικα με την βοηθεια φιλων.

μου πηρε 3 μηνες αλλα πληρωσα 40000?

αν εχεις φιλους που πιανουν τα χερια τους,αξιζη να περασουν 3,4,μηνες να τελειωση η ανακαινηση

 

πλακα κανεις???????????

εγω με τοσα λεφτα 8α επαιρνα καινουριο!!!!!!!!!!!

και πολυ καλα εκανες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι απο ελλαδα-κοζανη-αλλα εχω χρονια στο εξωτερικο.

πριν 1 χρονο αποφασισα να κανω ανακαινηση το σπιτι στην κοζανη.

πηγα σε γραφειο ανακαινησεων και μονο που δεν με ξηρησανε!:lol::lol::lol::lol:

θελανε αδεια για την ανακαινηση,καταθεση σχεδιων,ηλεκτρολογικα,υδραυλικα,θερμομονωση,εργατικα,υλικα,130000?!:confused::confused::confused::confused:.

πηγα και σε αλλο γραφειο,τα ιδια(118000?)

συνφερει να αγορασω καινουργιο.

αυτο που καταλαβα ειναι,μακρια απο γραφεια.

την ανακαινηση την εκανα τελικα με την βοηθεια φιλων.

μου πηρε 3 μηνες αλλα πληρωσα 40000?

αν εχεις φιλους που πιανουν τα χερια τους,αξιζη να περασουν 3,4,μηνες να τελειωση η ανακαινηση

 

προφανώς επεσες στην περίπτωση............δεν ξέρω για την άδεια που σου ζητήσανε να βγάλετε, σε κάποιες περιπτώσεις είναι αναγκαίο. Επειδή είμαι της δουλειάς αυτές δεν είναι οι τιμές που παίζουν στην αγορά !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!

ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΜΑΣ.ΕΙΝΑΙ 25ΕΤΙΑΣ.ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ,ΔΕΝ ΘΑ ΓΚΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΟΙΧΟΥΣ,ΑΠΛΑ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΜΠΑΝΙΟΥ,ΚΟΥΖΙΝΑΣ,ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΓΚΕΛΑ,ΜΟΝΩΣΗ,ΤΖΑΚΙ,ΓΥΑΛΙΣΜΑ ΜΑΡΜΑΡΑ,ΑΛΛΑΓΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΚΟΥΦΩΜΑΤΩΝ Κ ΣΤΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ-ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΕΣ-ΒΑΨΙΜΟ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΑΝΑΚΑΙΝΗΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ,ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΤΛ ΓΤ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :lol:

 

δεν θες και λίγα...........:lol: και εσύ κοντα στο 40.000-50.000 ανάλογα με την επιλογή των υλικών (βάζεις κουζινα και με 2.000 και με 8.000) :-P

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές που σας είπαν επιβεβαιώνω κι εγώ πολύ ψηλές (είμαι της δουλειάς κι εγώ).

Δυστυχώς δεν γνωρίζω την αγορά της Θεσσαλονίκης αλλά αξίζει να ψάξεις λίγο, υπάρχουν επαγγελματίες σωστοί και λογικοί και στην ποιότητα της δουλειάς και στις τιμές.

Ένας σωστός επαγγελματίας θα σου το κάνει πολλές φορές με πιο χαμηλό κόστος από το να το κάνεις μόνος, επειδή έχει ειδικές τιμές και εκπτώσεις και η αμοιβή του καλύπτεται έτσι.

Συμφωνώ πάντως με τη συμβουλή να υπάρχει στο γραφείο μηχανικός, αρχιτέκτονας ή διακοσμητής και να ζητήσεις να δεις δουλειές τους και οπωσδήποτε γραπτό συμφωνητικό που θα σου λέει αναλυτικά τιμές, χρόνους, υλικά εργασίες κ.λ.π., για να είσαι καλυμμένη.

Αν δεν σου υπογράφει, πήγαινε αλλού, ο σωστός επαγγελματίας το προτείνει από μόνος του το συφωνητικό, γιατί δεν έχει να φοβηθεί τίποτα.

Καλά γκρεμίσματα και από μένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...