Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Οσες εχουν σκυλακι ή γατουλα θα το πηγαινατε σε ξενοδοχειο ζωων ή το εχετε παει?Επειδη δεν βρισκω κανεναν να μου το κρατησει το σκυλακι μου οταν γεννησω ειδικα την πρωτη μερα θα ναι τελειως μονο για ωρες και ειναι κουταβι ακομα σκεφτομαι να το παω σε ξενοδοχειο.Αλλα για 1 με 2 μερες.Απο λεφτα οκ καλα μου ειπανε μιας και θα ναι για τοσο λιγο αλλα κολλαω.Ειμαι γενικα ευαισθητη και υπερπροστευτικη ακομα και με τα ζωα και αγχωνομαι λιγο.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οσες εχουν σκυλακι ή γατουλα θα το πηγαινατε σε ξενοδοχειο ζωων ή το εχετε παει?Επειδη δεν βρισκω κανεναν να μου το κρατησει το σκυλακι μου οταν γεννησω ειδικα την πρωτη μερα θα ναι τελειως μονο για ωρες και ειναι κουταβι ακομα σκεφτομαι να το παω σε ξενοδοχειο.Αλλα για 1 με 2 μερες.Απο λεφτα οκ καλα μου ειπανε μιας και θα ναι για τοσο λιγο αλλα κολλαω.Ειμαι γενικα ευαισθητη και υπερπροστευτικη ακομα και με τα ζωα και αγχωνομαι λιγο.

 

Κι εγώ έχω σκύλο και στη θέση σου έτσι θα αισθανόμουν. Πρέπει όμως να το πας. Κάνε την καρδιά σου πέτρα λοιπόν. Κι εγώ θα το πήγαινα. Θα περάσει όμορφα εκεί άλλωστε.:P

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω σκύλο και στη θέση σου έτσι θα αισθανόμουν. Πρέπει όμως να το πας. Κάνε την καρδιά σου πέτρα λοιπόν. Κι εγώ θα το πήγαινα. Θα περάσει όμορφα εκεί άλλωστε.:P

 

Απο το να το αφησω μονο του τοσες ωρες χιλιες φορες να το παω καπου να μην αισθανεται μονο.Θα ναι καλα εκει ομως?Τους συμπεριφερονται καλα γιατι εχω ακουσει πολλα και για αυτο κολλαω μονο στη σκεψη γιατι θα το παω αναγκαστικα.

(θα μου πεις πως κανεις ετσι για 1-2 μερες,ε ενταξει δεν ειχα ποτε ζωακι και δεν χρειαστηκε να το αφησω σε αλλον για αυτο)

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο το να το αφησω μονο του τοσες ωρες χιλιες φορες να το παω καπου να μην αισθανεται μονο.Θα ναι καλα εκει ομως?Τους συμπεριφερονται καλα γιατι εχω ακουσει πολλα και για αυτο κολλαω μονο στη σκεψη γιατι θα το παω αναγκαστικα.

(θα μου πεις πως κανεις ετσι για 1-2 μερες,ε ενταξει δεν ειχα ποτε ζωακι και δεν χρειαστηκε να το αφησω σε αλλον για αυτο)

 

Η φίλη kikilefteris επιβεβαιώνει ότι είναι καλά εκεί άρα μην το σκέφτεσαι. Σίγουρα θα είναι καλύτερα απ'το να είναι μόνο του. Καταλαβαίνω την ανησυχία σου. Κι εγώ στενοχωριέμαι όταν αφήνω όταν αφήνω τον δικό μου αλλά δεν γίνεται διαφορετικά γιατί δουλεύω κιόλας.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

'Ελενα γειά σου και με το καλό το μπεμπέ σου.Φρόντισε το μέρος που θα πας το σκυλάκι σου να έχει καλές συστάσεις γιατί μερικά είναι...Πάντως μην αγχώνεσαι γι'αυτό.Σε λίγο θα του κάνεις μεγάλο δώρο :).Τα σκυλιά λατρεύουν τα μικρά παιδιά :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλώς σας βρήκα! :)

 

Έχω προβληματιστεί κι εγώ στο παρελθόν (έχω κόλλημα με το σκυλάκι μας), αλλά αποδείχθηκε ότι κακώς φοβόμουν! Το έψαξα βέβαια λίγο, και αποδείχθηκε καλή επιλογή! Καλύτερα να το πας και να είσαι ξέγνοιαστη, παρά να το κουβαλάς και να το σέρνεις το καημένο με το ζόρι!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές και καλές πανσιόν για να το φιλοξενήσουν, ξέρω μια στην Κερατέα που προσωπικά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση (είχα δει κι άλλες μέχρι τότε). Το θέμα είναι αν κανει να μείνει σε πανσιόν, γιατί ως κουτάβι κινδυνεύει περισσότερο απο ασθένειες...Ρώτα τον κτηνίατρό σας πρώτα! :) ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

γενικα τα περισοτερα ξενοδοχεια μικρων ζωων ειναι καλα..οποτε μην ανησυχεις.

Τωρα το γεγονος οτι το δικο σου ειναι και κουταβι ειναι ενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλως σας βρηκα με τα ζωακια σας! εγω θα υιοθετησω ενα συντομα. μαλιστα ειπαν θα μου το φερουν αυτη τη βδομαδα αν το ζητησω. ειναι 4εβδομαδων. επειδη δε ξερω αν πρεπει τωρα ,φανταζομαι 1 μηνας ειναι πολυ νωρις! σκεφτομαι ομως πρωτα να παρει εφοδια πρωτα απο τη μανα του πχ αντισωματα απο το γαλα ή να κανει τη τουαλετα του εξω. ποτε να τους πω να το φερουν?

 

οσο για τα ξενοδοχεια πιστευω πως μπορεις να διαλλεξεις ενα δυο τηλεφωνακια πρωην πελατων απο το καταλογο του καταλυματος, να σου πουν τη γνωμη τους για το συγκεκριμενο μερος! εγω θα πηγαινα το σκυλακι μου εκει αφου βεβαια ενημερωνομουν για το μερος. ειναι ωραιο να μπορεις να εχεις καπου να βασιστεις σε μια αναγκη και οχι να παρακαλας τον εναν και τον αλλον συγγενη/φιλο.

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα με τα ζωακια σας! εγω θα υιοθετησω ενα συντομα. μαλιστα ειπαν θα μου το φερουν αυτη τη βδομαδα αν το ζητησω. ειναι 4εβδομαδων. επειδη δε ξερω αν πρεπει τωρα ,φανταζομαι 1 μηνας ειναι πολυ νωρις! σκεφτομαι ομως πρωτα να παρει εφοδια πρωτα απο τη μανα του πχ αντισωματα απο το γαλα ή να κανει τη τουαλετα του εξω. ποτε να τους πω να το φερουν?

 

οσο για τα ξενοδοχεια πιστευω πως μπορεις να διαλλεξεις ενα δυο τηλεφωνακια πρωην πελατων απο το καταλογο του καταλυματος, να σου πουν τη γνωμη τους για το συγκεκριμενο μερος! εγω θα πηγαινα το σκυλακι μου εκει αφου βεβαια ενημερωνομουν για το μερος. ειναι ωραιο να μπορεις να εχεις καπου να βασιστεις σε μια αναγκη και οχι να παρακαλας τον εναν και τον αλλον συγγενη/φιλο.

 

Το κουτάβι είναι καλό να φεύγει από την μάνα του αφού γίνει δύο μηνών.Πέρα από το γάλα, αντισώματα κτλ η μάνα του μαθαίνει σωστή συμπεριφορά. Αφού ασχολείσαι με το ιντερνετ και θέλεις να μάθεις πήγαινε στο http://www.dogforum.gr και θα μάθεις πολλά ..

Link to comment
Share on other sites

Το κουτάβι είναι καλό να φεύγει από την μάνα του αφού γίνει δύο μηνών.Πέρα από το γάλα, αντισώματα κτλ η μάνα του μαθαίνει σωστή συμπεριφορά. Αφού ασχολείσαι με το ιντερνετ και θέλεις να μάθεις πήγαινε στο www.dogforum.gr και θα μάθεις πολλά ..

 

:!: μαρεσε πολυ το συγκεκριμενο σαιτ!!! :!:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...