Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δυσκολες στιγμες..


elepet

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 256
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elepet

    elepet 34 δημοσιεύσεις

  • helen18

    helen18 20 δημοσιεύσεις

  • Jean

    Jean 11 δημοσιεύσεις

  • Elenia

    Elenia 11 δημοσιεύσεις

Ελπετ βρες την δύναμη & το κουράγιο να αντέξεις !

Οσο αντέχεις εσύ ... όλα θα πάνε καλά ! Ο άντρας σου έχει την ανάγκη να σε βλέπει δυνατή και αισιόδοξη!

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε elepet....δε ξερω τι να σου πω....απλα μη βαζεις τα χειροτερα στο μυαλο σου. να σκεφτεσαι θετικα! κ εγω πραγματικα πιστευω οτι αν ηταν κατι σοβαρο θα το ειχαν βρει...και δε σου το λεω για να σε κανω να νοιωσεις καλυτερα.

περαστικα σας και οοοοολα θα πανε καλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλους σας.Πριν λίγο γυρίσαμε απο τον Ευαγγελισμό που σας είπα ότι θα πάμε για να δει τις εξετάσεις ένας άλλος γιατρός.Ὀλα λέει συνηγορούν σε ιωγενή λοίμωξη. Οι αιματολογικές είναι πολύ καλές..αιματοκρίτης λευκά αιμοσφαίρια όλα πολύ καλα. Το συκώτι του έχει επηρεαστεί αρκετά.το ίδιο σπλήνα .Τον ρώτησα αν είναι κακοήθεια ή κάτι τέτοιο και μου είπε πως όχι αποκλείεται,θα είχαν λέει ενδείξεις.Περιμένουμε να βγεί μια σημαντική εξέταση,που λέγεται πλακάκι αίματος για να προσδιοριστεί αν είναι όντως λοίμωξη που τα προκάλεσε όλα αυτά ή κάτι άλλο παθολογικο που θα χρειαστει να διερευνησει με εισαγωγή στο νοσοκομείο.

Εύχομαι να ειναι λοιμωξη οπότε και θα βρούμε ποια λοιμωξη με εξετάσεις στο παστερ. Αν όχι κλάφτε με...ο Γολγοθάς θα συνεχιστεί..

Τη μικρή τη κρατάει η πεθερά μου τελικά. Άλλο άγχος και κει αν ειναι καλα η μικρή..είμαι και μυγιαγκιχτη με το παιδι..

Πραγματικά νομίζω πως τέτοιο άγχος θα μου αφήσει κάποιο κουσούρι στο τέλος..ζω με το φόβο και την αγωνία συνέχεια ότι κατι φοβερο και τρομερο θα εχει. Σαν την υγεία τίποτα μα τίποτα στο κόσμο!! Δεν υπάρχει πιο οδυνηρό συναίσθημα απο το να νιώθεις να χάνεται η γη κάτω απο τα ποδια σου και απλα να περιμένεις τι θα απογίνεις εσυ..ο ανθρωπός σου και το παιδί σου..

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις κουράγιο. Όλα δυστυχώς σε αυτή την ζωή για τον άνθρωπο είναι. Φαντάσου οτι υπάρχουνε μάνες που βρισκονται πάνω απο τα άρρωστα παιδιά τους... και κάθε στιγμή που περνάει η ζωή τους πλησιάζει στο τέλος. Γι αυτό να μην απελπίζεσαι. Φιλοσοφία θέλει η ζωή, σε ότι και αν φέρει. Δύναμη εως το τέλος...

Πάντως θα δεις όλα θα πάνε καλά....

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε κορίτσι μου... μην απελπίζεσαι! όπως αντέξατε μέχρι τώρα, έτσι θα τα βγάλετε πέρα μέχρι τέλους! Κάνε υπομονή και να δεις στο τέλος όλα καλά θα πάνε!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου απέκλεισαν την κακοήθεια κα΄τι είναι κι αυτό.

Δεν σου είπα οτι αν ήταν κάτι τέτοιο θα το έβλεπαν? Αυτά βρίσκονται αμέσως.

Κάνε κουράγιο και να έχεις πίστη και ελπίδα!

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην στεναχωριέσαι βρε κορίτσι μου.. Πάρτα λογικά τα πράγματα: Αποκλείστηκε το σοβαρότερο και πιο άσχημο απ' όλα... Σωστα??

Αυτό μας γεμίζει χαρα.. Σωστα??

 

Από κει και πέρα ΟΛΑ τα υπόλοιπα αντιμετωπίζονται.. Φαρμακάκια, θεραπεία & αγωγή και γραμμή για το σπιτάκι μας, την γυναικούλα μας και το φατσουλίνι μας..

phzU.jpgwddf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλα να πάνε καλά!Καλά αποτελέσματα elepet και εύχομαι να τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρία σας!

 

Κουράγιο κοριτσάκι...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα..σήμερα είμασταν πάλι για εξετάσεις. Ο πυρετός υποχωρεί,δεν εχει εδω και 2 μερες..αλλα ειναι πολυ εξαντλημενος και κουρασμενος. Η γιατρός μας μπερδεύει..δεν μπορει λέει να πει με σιγουρια οτι ειναι μια λοιμωξη..μπορει να ειναι και κατι αλλο..παθολογικό..ίσως μια ασθενεια του αιματος όπως τα λεμφωματα.Τα λεμφωματα είναι καρκίνος στους λεμφαδένες έτσι δεν είναι?? ή κάνω λάθος?? μπα..μάλλον δεν κάνω λάθος. Βέβαια λέει η κλινική του εικόνα φανερώνει λοιμωξη..αλλά επειδή της έχουμε πει οτι ο άντρας μου εδω και μηνες αισθάνεται κόπωση και εξάντληση δεν μπορεί να είναι σίγουρη.Το καλό είναι ότι αυτή τη φορά βρισκόμαστε σε καλά χέρια και ελπίζω σύντομα όλα να γίνουν πιο καθαρά απο τις σημερινές εξετάσεις.Αν αποκλείσουμε λέει τον ιο..προχωράμε σε βιοψίες.Μπορεί λέει να είναι κάτι παθολογικό που πυροδοτήθηκε απο μια λοίμωξη.Ο θεός βοηθός! Δυστυχώς μέσα μου πιστεύω ότι όντως είναι κάτι παθολογικό...εύχομαι να βγω λάθος και απλά να είναι οι φόβοι μου.Η ζωή μου έχει ανατραπεί εντελώς..φοβάμαι τι μου ξημερώνει..φοβάμαι τι θα μου φέρει το αύριο.Εκείνος είναι ψύχραιμος.δεν αγχωνεται..περιμένει το αποτέλεσμα.Εγώ πάλι μου είναι αδύνατον.

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και κουράγιο. Καταλαβαίνω την ανησυχία σου και καταλαβαίνω οτι η αναμονή είναι οτι χειρότερο. Δεν υπάρχει όμως δυστυχώς τίποτα άλλο απο το κουράγιο και την δύναμη που πρέπει να δίνεις τόσο στον άντρα σου όσο και στους δικούς του ανθρώπους, αλλά και στην ασφάλεια που πρέπει να δίνεις στο παιδάκι σου , ώστε αν και μικρό να μην νιώσει τον φόβο που έχεις στην καρδιά σου...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κουράγιο και μην σκέφτεσαι τα χειρότερα!

Δυστυχώς καμιά φορά είναι δύσκολο και για τους γιατρούς -όσο κι αν μας παραξενεύει- να προσδιορίσουν ένα πρόβλημα και μπορεί να τους πάρει χρόνο,αλλά αυτό δε σημαίνει οπωσδήποτε κάτι πολύ κακό...

Καταλαβαίνω πολύ καλά πόσο ψυχοφθόρο είναι,αλλά κάνε λίγη ακόμα υπομονή...Εύχομαι ό,τι καλύτερο,δεν θα είναι τίποτα,πραγματικά το πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...