Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Big problem με αγόρι!!


Recommended Posts

Γνώρισα φέτος τον Σεπτέμβριο ένα αγόρι που τελικά έτυχε να γίνει συμμαθητής μου. Από την αρχή της χρονιάς ενώ ήμασταν άγνωστοι μέσω ενός άλλου συμμαθητή μας αρχίσαμε να κάνουμε παρέα. Κάποια στιγμή όταν γυρνούσαμε μαζί μου έκανε κάποια κοπλιμέντα. Στην ώρα του μαθήματος με κοίταζε καμιά φορά (πάλι καλά είχα την διπλανή μου να με ειδοποιεί) και όποτε μιλούσαμε - ή και όχι- με κοίταζε έντονα και τόσο γλυκά<3. Και οι φίλες μου με έπεισαν να κάνω το πρώτο βήμα μιας και εκείνος είναι ντροπαλός. Έβαλα μια φίλη μου να τον ρωτήσει αλλά εκείνος μου έριξε χυλόπιτα. Το έμαθε και όλο το σχολείο. Όμως εκείνος είναι πολύ τρυφερός μαζί μου ακόμα. Τις προάλες έγινε όπως στις ρομαντικές ταινίες. Μου χαμογέλασε, του χαμογέλασα και μου έπεσαν τα βιβλία. Εκείνος σκύβει να με βοηθήσει και πήγαμε να πιάσουμε το ίδιο τετράδιο και το χέρι του έπιασε το δικό μου. Αλλά ώρες ώρες νομίζω ότι με αποφεύγει γιατί μόλις έμαθε ότι στην εργασία που θα κάναμε θα συνεργαζόταν μαζί μου άλλαξε ομάδα. Η κολλητή μου λέει ότι του αρέσω αλλά δεν είμαι σίγουρη. Μπορεί κανείς να μου πει αν του αρέσω ή όχι?????:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω παλι ενα εχω να πω......ζηλευω πολυ μακαρι ολα μας τα προβληματα να ηταν αν αρεσουμε στον τυπο του σχολειου!!!Αχχχχχ ωραιες εποχες....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Αφού η προσέγγιση έγινε και αυτός είπε όχι. δεν βλέπω πιο ξεκάθαρη απάντηση. άλλα αγόρια δεν έχει στο σχολείο σας; μη κολάς στο τρένο που έχασες, απλά κοίτα να προλάβεις το επόμενο

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

1. Η' ενδιαφέρεται και ντρέπεται να εκδηλωθεί και γιαυτό έριξε και την χυλόπιτα

2. Η' σε θέλει μόνο για φίλη

 

Μην ασχολείσαι....αγνόησε τον....μην του δίνεις σημασία...αν ενδιαφέρεται θα έρθει εκείνος σε εσένα!!! Όπως λέγαμε παλιά οι άντρες είναι σαν τα γραμματόσημα, όσο τους φτύνεις τόσο κολλάνε..

 

Αχχχχχχ, ωραία ανέμελα χρόνια.... :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να αναστενάξω και εγώ με την σειρά μου αααααχχχχχχ νιάτα !!!!!!!!!!

Πολλές φορές τα αγόρια πρέπει να δείχνουν "σκληρά" στην παρέα, ίσως γι αυτό δεν παραδέχτηκε στην φίλη σου τίποτα. Μίλα με κανένα άλλο αγόρι, κάνε ότι έχεις μηνύματα στο κινήτο και τσέκαρε τις αντιδράσεις του. Αν όντως τον δεις να ταράζεται τότε ξεκίνα προσπάθειες προσέγγισης.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω το ξερουμε ολες πλεον το οσο το φτυνεις κολαει ...............τοτε ομως και εμεις εκειιιιιινες της εποχες τις ωραιες................αχ αχ καναμε και εμεις οτι κανει και η κοπελα .......

Κνε λοιπον κοπελια οτι σου ειπαν και τααλλα κοριστια αδιαφορίααααα.....πιανει παντα ....αν οχι τοτε παμε παρακατω παρακαλω .....ο επομενος..αχ νιατα !!

Link to comment
Share on other sites

αααχχχχ... τι ωραία χρόνια

αχχχχ....

Δεν ξέρω αν σε θέλει, αλλά για μένα η πιο ωραία περίοδος είναι αυτή του κυνηγητού...δεν υπάρχει λέμε!!! Οταν γινεται σχέση μετά έρχεται και η φθορά, το κυνήγι όμως...αααααχχχχ

:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

αααχχχχ... τι ωραία χρόνια

αχχχχ....

Δεν ξέρω αν σε θέλει, αλλά για μένα η πιο ωραία περίοδος είναι αυτή του κυνηγητού...δεν υπάρχει λέμε!!! Οταν γινεται σχέση μετά έρχεται και η φθορά, το κυνήγι όμως...αααααχχχχ

:P:p:p

 

Το κυνήγι και το παιχνίδι με τα μάτια, οι κρυφές ματιές και το άγχος μην μας δει ο άλλος ή η προσπάθεια ερμηνείας του βλέμματος!!! Αχχχχχ :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

αααααααχχχχχχχχχχχχχχχ!!!!πραγματικά τι ωραία χρόνια!!!!!!!!!!

εγώ πιστεύω πως εφόσον είπε όχι είναι όχι...

μην το σκέφτεσαι δεν πειράζει, σίγουρα θα υπάρχει κάποιο άλλο αγόρι στο σχολείο σου που θα σου αρέσει και θα του αρέσεις!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μπω και εγώ στο club του αααααααχ :lol::lol::lol::lol:

Με τη αδιαφορία και δήθεν ότι έχω ερωτευτεί κάποιον άλλον, παντρεύτηκα την μεγάλη μου καψούρα....

Θυμάμαι ήμασταν στο εξοχικό μας, ήταν καλοκαίρι, είχε μουντιάλ, τελικός γαλλία-βραζιλία, μάζεψε όλους τους κάγκουρες φίλους μας και ήρθαν με τα παπάκια ( ξέρετε με τις περίεργες εξατμίσεις ) να με ψάχνουν στη Χαλκιδική:lol::lol::lol:

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να μπω και εγώ στο club του αααααααχ :lol::lol::lol::lol:

Με τη αδιαφορία και δήθεν ότι έχω ερωτευτεί κάποιον άλλον, παντρεύτηκα την μεγάλη μου καψούρα....

Θυμάμαι ήμασταν στο εξοχικό μας, ήταν καλοκαίρι, είχε μουντιάλ, τελικός γαλλία-βραζιλία, μάζεψε όλους τους κάγκουρες φίλους μας και ήρθαν με τα παπάκια ( ξέρετε με τις περίεργες εξατμίσεις ) να με ψάχνουν στη Χαλκιδική:lol::lol::lol:

 

 

τι ωραία !!!!! θα το πω κι εγω , δεν γίνεται, Αχχχχχχχχχχχχ όλες περάσαμε παρόμοιες φάσεις!!!

 

Στη θεματοθέτρια τώρα,,,, αγάπη μου θα σου αφιερώσω ένα τραγούδι του Πετρελη και της Κοκκίνου " παιξτο και λιγάκι αδιάφορος , να του ερθει έρωτας παράφορος!!!"

Μας ενημερώνεις, πολύ γουστάρω τετοιες ιστοριούλες! Σαν να επιστρεφω στην εφηβεία και μου αναφερει τα καθέκαστα η κολλητη μου!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή....μην βάζεις ποτέ άλλους να μεσολαβούν για σένα...ότι θέλεις δείξτο με τον τρόπο σου... Το ότι σου φέρεται φιλικά δεν σημαίνει και κάτι....αγνόησέ τον για κάποιο διάστημα χωρίς ούτε να τον κοιτάξεις... αν όντως ενδιαφέρεται θα τσιμπήσει....και αν δεν τσιμπήσει υπάρχουν και άλλα αγόρια γύρω σου που πιθανόν να μην έχεις προσέξει....

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πάντα προσοχή στις φίλες, γιατί όσο κολλητές και να είναι αν της την πέσει αυτός που σου αρέσει, δεν θα πει όχι....πάντα να κανονίζεις για εσένα....μην μεσολαβούν άλλοι για εσένα, όπως είπε η άλλη η κοπέλα,....αυτό να ισχύει παντού όχι μόνο στα γκομενικά!!!

Αχχχχχχχχχχχχχχχχχ :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ.......τα νιατα μου που ειναι?.......οσο για το θεμα.....δεν εχω ιδεα αν του αρεσεις ή οχι. Εμενα μου αρεσει που θυμηθηκα πως ημουν 20 χρονια πριν..........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γνώρισα φέτος τον Σεπτέμβριο ένα αγόρι που τελικά έτυχε να γίνει συμμαθητής μου. Από την αρχή της χρονιάς ενώ ήμασταν άγνωστοι μέσω ενός άλλου συμμαθητή μας αρχίσαμε να κάνουμε παρέα. Κάποια στιγμή όταν γυρνούσαμε μαζί μου έκανε κάποια κοπλιμέντα. Στην ώρα του μαθήματος με κοίταζε καμιά φορά (πάλι καλά είχα την διπλανή μου να με ειδοποιεί) και όποτε μιλούσαμε - ή και όχι- με κοίταζε έντονα και τόσο γλυκά<3. Και οι φίλες μου με έπεισαν να κάνω το πρώτο βήμα μιας και εκείνος είναι ντροπαλός. Έβαλα μια φίλη μου να τον ρωτήσει αλλά εκείνος μου έριξε χυλόπιτα. Το έμαθε και όλο το σχολείο. Όμως εκείνος είναι πολύ τρυφερός μαζί μου ακόμα. Τις προάλες έγινε όπως στις ρομαντικές ταινίες. Μου χαμογέλασε, του χαμογέλασα και μου έπεσαν τα βιβλία. Εκείνος σκύβει να με βοηθήσει και πήγαμε να πιάσουμε το ίδιο τετράδιο και το χέρι του έπιασε το δικό μου. Αλλά ώρες ώρες νομίζω ότι με αποφεύγει γιατί μόλις έμαθε ότι στην εργασία που θα κάναμε θα συνεργαζόταν μαζί μου άλλαξε ομάδα. Η κολλητή μου λέει ότι του αρέσω αλλά δεν είμαι σίγουρη. Μπορεί κανείς να μου πει αν του αρέσω ή όχι?????:confused::confused::confused::confused:

 

:):):):):):):):):) AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAXXXX!

Link to comment
Share on other sites

Περίπτωση Α: Δεν ξέρει τι του γίνεται κι ενώ του αρέσεις δεν θέλει να τα φτιάξετε.

Περίπτωση Β: Όντως δεν θέλει να τα φτιάξετε γι αυτό αποφεύγει την κοινή εργασία.

Περίπτωση Γ: Τονώνεται ο εγωισμός του με το να ανταλλάσσετε ματιές και απλά το συντηρεί.

Συμβουλές: Μην κολλήσεις άσχημα, ασχολήσου με κάτι άλλο για να περάσει σε δεύτερο πλάνο και να μην το σκέφτεσαι συνέχεια. Είναι πιο πιθανό να πλησιάσετε περισσότερο αν βγαίνετε με κοινή παρέα, παρά αν κοιτάζεστε στους διαδρόμους.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ το "αααααααχ" μου με τη σειρά μου. Πολύ τις νοσταλγώ αυτές τις εποχές. :)

 

Λοιπόν, όταν ήμουν στην Β'-Γ' γυμνασίου, με έπιασε ένας συμμαθητής μου να μου μιλήσει για ένα άλλο αγόρι της τάξης μας. Έκανε το μεσολαβητή δηλαδή. Εμένα το συγκεκριμένο αγόρι μου άρεσε πάρα πολύ (είχε κατι όμορφα γαλανά ματάκια, φτου φτου!) αλλά το γεγονός οτι μεσολάβησε τρίτος με κόμπλαρε! Ντράπηκα, δεν ήξερα και αν μου έκανε πλάκα (ο μεσολαβητής), δεν ήθελα να το μάθει όλη η τάξη κλπ. Το είχα φανταστεί να συμβαίνει πιο όμορφα, πιο ρομαντικά, από μόνο του κάποια στιγμή που θα ήμασταν οι δυο μας. Το αποτέλεσμα ήταν από την ντροπή μου να πω πως δεν ενδιαφέρομαι. Και έτσι έληξε άδοξα το φλερτάκι μας.

 

Θα δεις μεγαλώνοντας πως σε αυτά τα πράγματα οι μεσολαβητές συνήθως τα κάνουν χειρότερα.

Μη κολλάς και αν είναι να έρθει θα έρθει από μόνο του, όμορφα κι ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ομορφοτερο μνμ που διαβασα εδω κ καιρο στο φορουμ.Τα ειχα ξεχασει ολα αυτα εδω κ χρονια.Οση ωρα τα διαβαζω χαμογελαω κ σε ευχαριστω που μου θημισεσ ωραιεσ εικονεσ,αναμνησεισ.Ξερω πωσ ειναι λιγο δυσκολο για εσενα ολο αυτο τωρα που το περνασ μα οταν φτασεισ στην ηλικια μασ θα τα θημασε κ θα ειναι μια γλυκια αναμνηση.Εγω παντρευτηκα των αντρα μου που ειμασταν μαζι απο τα 14 εωσ τα 19

χαθηκαμε για 8 χρονια κ οταν ξαναβρεθηκαμε τα ξαναβρηκαμε για τα καλα.Μην νομιζεισ κ εμενα τωτε μου εκανε το δησκολο κ τον καμποσο.Κυριωσ μπροστα στουσ φιλουσ του<που τωρα ειναι κ κουμπαρει>.Μη μασασ.Προσπαθησε να εχεισ ανεβασμενη ψηχολογια κ αν ειναι κατι θε να ρθει αλλιοσ ασ προσπερασει.Πεπρομενο φυγην αδηνατον.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

τα αγοράκια σε αυτήν την ηλικία ειναι αρκετά ντροπαλά (για να μην πω τίποτα χειρότερο)

 

Κοριτσάκι μου, αν είναι να κάτσει αυτή η σχέση θα κάτσει. Αλλά μην τρελαίνεσαι κιόλας ;) Πήγαινε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι οι εποχες ρε φιλε που το μονο μου ζητημα ηταν να ερμηνευσω αν αρεσω ή οχι σε καποιον;;;;;;;

 

Δεν ξερω αν του αρεσεις ή οχι.. Η δικια μου η πειρα (που ειμαι και σχετικα νεα, 25 ετων) μου εχει δειξει πως τα αγορια ειναι πιο 'αμεσα'΄.. Δηλαδη αν σε θελει, θα στο δειξει, αν παλι δεν σε θελει ΔΕΝ θα κανει τιποτα ωστε να σου δωσει να καταλαβεις το αντιθετο......

 

(Παω να πλακωθω στα αντικαταθλιπτικα τωρα........ :lol:)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω σαν αγορι 16 χρονων θα πω με 90% σιγουρια οτι του αρεσεις μπορει επειδη μας ειπε οτι ειναι ντροπαλος αλα ισος να μην ένιωθε εκεινη οτι ήταν η κατάλληλη στιγμή

εσυ παντος μην απογοητευεσαι και προσπαθησε διπλατου να το παιζεις λιγο πιο παιχνιδιαρα και στο εγγυουμε οτι θα πετυχει.:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αχ αυτα τα αγορια.. Μονο για να μας παιδευουν ειναι ! Το ξερω καλα. Η μονη λυση ειναι η αδιαφορια.. Σε γραφει μια αυτος; Τον γραφεις 10 εσυ! Αγνοησε τον για ενα μικρο διαστημα αλλα μεχρι ενα σημειο. Κρατα φιλικες σχεσεις (λιγο φλερτ δεν ειναι κακο) αλλα δειξ' του να καταλαβει πως υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...