Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Αρκουλης-Κεντρο μιτωσις

Recommended Posts

Κοριτσια θελω τη βοηθεια σας για τον συγκεκριμενο γιατρο-κεντρο!

Εχω ηδη αρκετες αποτυχιες στο ιστορικο μου και σκεφτομαι να παω εκει για εξωσωματικη.

Θελω καθε καλη η ασχημη εμπειρια που εχετε!

Διαφημίσεις

• Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eγώ!!!

Αν και θα σε απογοητεύσω γιατί έχω βαρεθεί να μετράω αρνητικά, 7.. τα δύο τελευταία στον Αρκουλή.. για μένα βέβαια δε φτάινε τα κέντρα και οι γιατροί αλλά η τύχη μου η μαύρη! :)

Αλλά για αυτόν έχω να πω τα καλύτερα. Και για τις κοπελιές εκεί. Είναι πολύ ανοργάνωτοι σε σχέση με τις πολυτέλειες των άλλων αλλά επιτέλους ένιωσα άνθρωπος εκεί μέσα, με όνομα και επώνυμο. Πήγαινε να τον δεις και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Εγώ δεν αλλάζω .. θα συνεχίσω εκεί.

Ένα κακό είναι ότι δε δέχεται τα κατεψυγμένα.. με αποτέλεσμα 1 κύκλος ενέσεων=1 εμβρυομεταφορά. και ξανά απ'την αρχή. Με υποψιάζει οτι πάντα μένουν μόνο 3 καλά έμβρυα. Και στην επόμενη κοπέλα από μένα που έτυχε να ακούσω πάλι το ίδιο..

Μ'αρέσει που μπήκα για να γράψω καλά λόγια!!!

Τελοσπάντων, είναι το 3ο κέντρο που πάω και το συστήνω 1000%.

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!

τι εννοεις ανοργανωτοι;;;παντως και σε μια αλλη γνωστη μου 3 της εμειναν βλαστοκυστες βεβαια και εμεινε σε διδυμακια!Εσενα στα εκανε βλαστοκυστες;;;Μηπως ξερεις αν κανει imsi γτ εμεις εχουμε θεμα με το σπερμα γι αυτο κανουμε εξωσωματικη.

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου,η επομενη προσπαθεια σου να ειναι και τυχερη και να σου χαρισει ενα μωρακι που θα γεμισει την αγκαλια και τη ζωη σου και θα γινεις πολυ ευτυχισμενη!

naki!

θα σου πω κι εγω την εμπειρια μου απο το κεντρω μιτωση, εγω εκανα εκει τον προηγουμενο μηνα σπερματεγχυση, την πρωτη μου..δυστυχώς δεν πέτυχε(αλλα μην ξεχναμε οτι η σπερματεγχυση ειναι σαν φυσικη επαφη),εγω εχω να πω μονο τα καλυτερα και για τις κοπελες που δουλευουν εκει και για τον γιατρο!

να φανταστεις οτι ο αντρας μου πηγε στις 7παρα να δωσει σπερμα για να ειμαι εγω 9 η ωρα στη δουλεια μου!επισης οποτε πεφτει η ωορηξια το κεντρο ειναι ανοιχτο και στο σημαντικοτερο ειναι ανοιχτο και τον αυγουστο.

ο γιατρος πολυ καλος, ομιλητικος, κατανοητος και προσιτος.κι εγω ειχα διαβασει και ακουσει μονο τα καλυτερα σχολια γιαυτο και πηγα εκει..θα δοκιμασω αλλη μια σπερματεγχυση εκει και μετα θα συζητησω και για εξωσωματικη.

Διαφημίσεις

Σ ευχαριστω πολυ,λαγουδακι μου!!!Μακαρι η σπερματεγχυση να σου χαρισει το πολυποθητο μωρακι και να μη χρειαστει να προχωρησεις σε εξωσωματικη!Εκανες σαλπιγγογραφια στον Ηλιαδη,στην Ηρ Πολυτεχνειου;;;με στελνει και μενα γι αυτη την εξεταση!Πωσ ηταν;;;πονεσες;;;

Απλα εγω προβληματιζομαι γιατι το προβλημα μας ειναι το σπερμα,χαμηλο σε αριθμο και θα ηθελα εμπειριες απο κοπελες με παρομοιο θεμα.Το εργαστηριο ειναι καλο;;;;η εμβρυολογος;;;

naki μου εγω ειχα ηδη σαλπιγγογραφια οποτε δε χρειαστηκα να κανω, τον ηλιαδη τον ξερω εννοω οτι εχει καλο ονομα στον πειραια και συγχρονα μηχανηματα.

στην σαλπιγγογραφια οχι δεν πονεσα ιδιαιτερα, πηγα χαλαρη και δεν ημουν σφιγμενη κι ετσι ολα καλα, μετα ειχα σαν πονακια περιοδου αλλα μην φανταστεις τρελα πραγματα.

η εμβρυολογος που τη γνωρισα ειναι πολυ συμπαθητικη και ολοι στο κεντρο φερονται ανθρωπινα!

μου αρεσε που δεν ειχα αναμονη και οτι ωρα κλειναμε το ραντεβου εκεινη την ωρα μπαιναμε μεσα.

αυτη την εβδομαδα θα ξαναπαω για μια συζητηση με το γιατρο, θελω τη γνωμη του για καποια πραγματα, εμεις δεν εχουμε καποιο προβλημα στο σπερμα, ουτε σεμενα εχουν εντοπισει κατι απλα δεν μας καθεται εδω και 3 χρονια το μπεμπε..

οτι αλλο χρειαστεις ρωτησε με αν μπορω να βοηθησω.καλη επιτυχια να χουμε

Koιτα με ενδιαφερει πολυ να ειναι κοντα μου ο γιατρος γιατι μαλλον θα κανω εξωσωματικη οσο λειπει ο αντρας μου με κατεψυγμενο σπερμα αλλα δεν ειναι το ζητουμενο μου!Αυτο που θελω να ξερω ειναι η αποτελεσματικοτητα και οι επιτυχιες του κεντρου που απο τα λιγα που εχω διαβασει στο νετ πρεπει να το ''εχει'' ο Αρκουλης.Απλα ανησυχω γιατι ενω εγω δεν εχω καποιο προβλημα ,το σπερμα ειναι χαμηλο και θελω να μαθω αν ειναι απο τα κεντρα που αντιμετωπιζουν και την πιο δυσκολη περιπτωση γιατι πχ η δικια σας ειναι σχετικα απλη και να στο πω και πιο απλα απο την εμπειρια μου γτ εχω 2 εξωσωματικες αποτυχημενες στο ιστορικο μου,εσυ και με σπερματεγχυση να μην πιασεις με την πρωτη εξωσωματικη θα σου κατσει το μπεμπακι γτ καλο σπερμα=πολυ καλα εμβρυα ενω εμεις θελουμε ιδιαιτερη προσοχη και φυσικα τυχη.

κι εγω εχω ακουσει τα καλυτερα για τον Αρκουλή γιαυτο και πηγα εκει..και εχω ακουσει περιπτωσεις που ειχαν αποτυχημενες εξωσωματικες και τελικα τα καταφεραν στον Αρκουλή.

Επισης κι εγω κοιτάζω να είναι ο γιατρος και το κεντρο κοντα μου, δεν μπορω τις πολλες μετακινησεις.

Ε κι εμεις τη χρειαζομαστε την τυχη naki μου..να τοσα χρονια χωρις ουσιαστικο προβλημα και τιποτα δεν εχουμε κανει, αμα δε σε θελει!!!

Μη φοβασαι βρε!Εισαι στα φαβορι!Θα γινεις γρηγορα μανουλα,να μου το θυμηθεις!Τωρα μπηκες στο πνευμα μου,αυτο ηθελα να ακουσω,οτι εχεις ακουσει τετοιες περιπτωσεις,παρομοιες με τη δικη μου κι ειχαν επιτυχια!!!!Κι εσυ πειραιωτισσα;;;;;Πατριωτακι;;;;Ηλικια;;;Σχολειο;;;;

Εγω 30 και τελειωσα τη Ραλλειο

Διαφημίσεις

naki για να διευκρινήσω το "ανοργάνωτοι", εννοώ σε θέματα εγκαταστάσεων.. ασήμαντα για μένα, γι'αυτό και το προτείνω το κέντρο. Πχ το που ξεντύνεσαι , το που αφήνεις τα ρούχα σου, τα παντοφλάκια που είναι τα ίδια για όλες, το που ξαπλώνεις μετά την εμβρυομεταφορά εκείνα τα 20 λεπτάκια..

ντάξει μπορεί να με θεωρήσετε μίζερη και μόνο που τα γράφω αυτά τώρα.. τέλοσπάντων τονίζω ότι δε με επηρέασαν στην επιλογή μου, απλά συκγρίνω με τους προηγούμενους και το ανέφερα..

Επίσης, μη ξαναπείς τη λέξη φαβορί!!! την έχω ακούσει από πολλούς γιατρούς και ακόμα βρίζω! 7 εξωσωματικές με όλες τις εξετάσεις normal και τους γιατρούς να απορούν, δεν το λες απλή περίπτωση!

(σχολιάζω την απάντηση σου στο lagudaki).. η καθεμία με τον πόνο της! :)

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

Ami0p3.png?4eaPCWdo

xrysa εσυ εχεις κανει εξωσωματικη αποτυχημένη στον αρκουλή?ενώ δεν έχετε πρόβλημα?

πως το δικαιολόγησαν μετά?

εγώ σήμερα έχω ραντεβού να ρωτήσω σχετικά με υστροσκόπηση, με το sims huner test και κατι άλλες απορίες μου...

δεν είναι σπαστικό να μην έχει κανείς σας πρόβλημα και να μην έρχεται το επιθυμητο?

καλη επιτυχια στην επομενη εξωσωματικη!

Σπαστικό δε λέει τίποτα! πριν κάνω την υστεροσκόπηση ευχόμουν να βρουν κάτι εκεί.. δε βρήκαν. Μετά έκανα ανοσοφαινότυπο, μήπως έχω θέμα με το ανοσοποιητικό.. και εκεί ευχόμουν να βρίσκαμε κάτι.. τίποτα.

Στον Αρκουλή έκανα τις 2 τελευταίες. Την πρώτη με 3 βλαστοκύστες και την τελευταία με 3 άριστα έμβρυα 3 ημερών. Κανένας γιατρός δε μου έχει πει κάτι σαν λόγο, όλοι απορούν. Το μόνο που φαίνεται σα λόγος είναι το ενδομήτριο, είναι μόνο 8. Αλλά όλοι λένε οτι δεν είναι απαγορευτικό. Τι να πω..

Και εσένα τίποτα δε σου βρίσκουν? Τι είναι αυτό που έγραψες το sims huner test? Δεν το έχω ξανακούσει.

Καλή επιτυχία και σε σένα πάντως . Επιτέλους να ξεκολλήσουμε από αυτό το forum!!

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Διαφημίσεις

xrysa αυτο το sims huner test, το κανεις τη γονιμη μερα μετα απο επαφη(πηγαινεις μετα απο 2-10ωρες μετα την επαφη) και βλεπουν κατα ποσο ειναι εχθρικη η βλεννα σου στα σπερματοζωαρια και κατα ποσο επιζουν τα σπερματοζωαρια μεσα σου..

θα την κανω στον αρκουλη!

να σου πω ο αρκουλης τι λεει για τις αποτυχημενες σου εξωσωματικες ενω ολα ειναι ενταξει?εμεις θα δοκιμασουμε αλλες 2 σπερματεγχυσεις και μου πε οτι το καλυτερο για μενα θα ταν η εξωσωματικη..(ευχομαι να μη χρειαστει)

δεν μπορω να το δεχτω...να το χωνεψω ενας υγιης ανθρωπος, ,με καθαρες εξετασεις, με τελειο σπερμα και να μην...

Χρυσακι μου γλυκό,έχεις δικιο σ αυτό που λες,η καθεμια με τη τυχη της και η εξωσωματικη θελει τύχη αλλα μη το αγχωνουμε το μικρο μας λαγουδάκι γιατι το μονο που θελουμε ειναι θετικη σκεψη κι αυτο το λεω και για σενα,μην μου απογοητευεσαι και ο ντοκτορας θα κανει το θαυμα του και για τις τρεις μας και σε λιγο καιρο θα λεμε αλλα,θα το δεις.Και μενα καθε φορα εμεναν με το στομα ανοιχτο που δεν εμενα εγκυος,τελεια εμβρυα,τελειο ενδομητριο,πολλα και καλα ωαρια αλλα ο Θεος ειχε αλλη γνωμη δεν ηταν ακομα η ωρα μου!Και στα λεω αυτα με οση ψυχη μου εχει μεινει γιατι το παλευω μονη μου(εδω και 3 χρονια) το ολο θεμα αφου ο συζυγος λειπει ολοκληρα 7μηνα στο εξωτερικο κι εχω κοντα μου μονο τη σκεψη του.

Οσο για το ενδομητριο,σου αυξησαν ποτε τη δοση της γκοναλ;;;;Στο λεω γιατι εγω την πρωτη φορα με 187,5 μοναδες γκοναλ ειχα 9,5 ενδομητριο ενω στη δευτερη με 225μοναδες 10,2 ομως οπως ειπες το 8 ειναι παρα πολυ καλο,δεν ειναι κατι που πρεπει να σε αγχωνει,απο οσα εχω διαβασει απο 7 και πανω μπορει να επιτευχθει εγκυμοσυνη!

Αντε κοριτσακια μου να δειτε που σε λιγο καιρο θα λεμε ποσο μεγαλωσε η κοιλιτσα μας και ποια ειναι πιο χοντρη!:lol:

Σας φιλω!!!!!!!!!!!!!!

naki μου εγω ειχα ηδη σαλπιγγογραφια οποτε δε χρειαστηκα να κανω, τον ηλιαδη τον ξερω εννοω οτι εχει καλο ονομα στον πειραια και συγχρονα μηχανηματα.

στην σαλπιγγογραφια οχι δεν πονεσα ιδιαιτερα, πηγα χαλαρη και δεν ημουν σφιγμενη κι ετσι ολα καλα, μετα ειχα σαν πονακια περιοδου αλλα μην φανταστεις τρελα πραγματα.

η εμβρυολογος που τη γνωρισα ειναι πολυ συμπαθητικη και ολοι στο κεντρο φερονται ανθρωπινα!

μου αρεσε που δεν ειχα αναμονη και οτι ωρα κλειναμε το ραντεβου εκεινη την ωρα μπαιναμε μεσα.

αυτη την εβδομαδα θα ξαναπαω για μια συζητηση με το γιατρο, θελω τη γνωμη του για καποια πραγματα, εμεις δεν εχουμε καποιο προβλημα στο σπερμα, ουτε σεμενα εχουν εντοπισει κατι απλα δεν μας καθεται εδω και 3 χρονια το μπεμπε..

οτι αλλο χρειαστεις ρωτησε με αν μπορω να βοηθησω.καλη επιτυχια να χουμε

Στον Ηλιαδη εκανες σαλπιγγογραφια? καταλαβα καλα? ποσο σου κοστισε (φανταζομαι με ικα πηγες)

besie οχι δεν την εκανα στον ηλιαδη, στη euromedica την εκανα..

μου ειχε στοιχισει γυρω στα 100 ευρω..εχει ενα χρονο περιπου.εσυ εχεις κανει?

besie οχι δεν την εκανα στον ηλιαδη, στη euromedica την εκανα..

μου ειχε στοιχισει γυρω στα 100 ευρω..εχει ενα χρονο περιπου.εσυ εχεις κανει?

Δεν εχω κανει θα κανω γιαυτο ρωταω

bassie,εισαι κι εσυ στον Αρκουλη;;;

Εγω θα κανω απο βδομαδα στον Ηλιαδη και θα σου γραψω εντυπωσεις!Παντως μου ειπε ο ντοκτορας πως φερνει καθετηρες απο την αμερικη και δεν ποναει η ολη διαδικασια κατι που μου επιβεβαιωσε και μια φιλη μου που εκανε στον Αρκουλη τα διδυμα αγορακια της.Γυρω στα 120 ευρω ειναι,θα σου πω ομως σιγουρα,εγω θα τα πληρωσω,δε θα παω με καποιο ταμειο.

bassie,εισαι κι εσυ στον Αρκουλη;;;

Εγω θα κανω απο βδομαδα στον Ηλιαδη και θα σου γραψω εντυπωσεις!Παντως μου ειπε ο ντοκτορας πως φερνει καθετηρες απο την αμερικη και δεν ποναει η ολη διαδικασια κατι που μου επιβεβαιωσε και μια φιλη μου που εκανε στον Αρκουλη τα διδυμα αγορακια της.Γυρω στα 120 ευρω ειναι,θα σου πω ομως σιγουρα,εγω θα τα πληρωσω,δε θα παω με καποιο ταμειο.

οχι δεν ειμαι στον αρκουλη αν και με βολευει γιατι ειναι κοντα μου και δεν θα ταξιδευω αλλα εχω διαλεξει κατι αλλο το γενε......... καλη σου επιτυχια.

Τι θα κανεις στον ηλιαδη δεν καταλαβα ..... εκει κανω τις μαστογραφιες μου ειναι πολυ καλοι.

οχι δεν ειμαι στον αρκουλη αν και με βολευει γιατι ειναι κοντα μου και δεν θα ταξιδευω αλλα εχω διαλεξει κατι αλλο το γενε......... καλη σου επιτυχια.

Τι θα κανεις στον ηλιαδη δεν καταλαβα ..... εκει κανω τις μαστογραφιες μου ειναι πολυ καλοι.

Σαλπιγγογραφια θα κανω στον Ηλιαδη.

Σαλπιγγογραφια θα κανω στον Ηλιαδη.

Tελεια. δεν ηξερα οτι κανουν και εκει σαλπιγγογραφια. νομιζα οτι επρεπε να πας σε νοσοκομειο. οταν με το καλο την κανεις μου λες πως ηταν και ποσο κοστισε. γιατι δεν την κανεις με ικα? δεν θα μπορεις φανταζομαι ε?

καλη επιτυχια με την εξεταση σου ευχομαι. γιατι την ξανακανεις? δεν ειχες κανει περισυ?

Tελεια. δεν ηξερα οτι κανουν και εκει σαλπιγγογραφια. νομιζα οτι επρεπε να πας σε νοσοκομειο. οταν με το καλο την κανεις μου λες πως ηταν και ποσο κοστισε. γιατι δεν την κανεις με ικα? δεν θα μπορεις φανταζομαι ε?

καλη επιτυχια με την εξεταση σου ευχομαι. γιατι την ξανακανεις? δεν ειχες κανει περισυ?

Eιναι μια εποχη που δεν εχουμε ταμειο γτ ο συζυγος δουλευει στο εξωτερικο.Δεν εχω ξανακανει ποτε σαλπιγγογραφια γιατι δε χρειαστηκε,τα φαρμακα τα αγοραζουμε μονοι μας συν το γεγονος οτι κανενας απο τους προηγουμενους εξωσωματικους δεν μου ειχε πει οτι τη χρειαζομαι γτ τα εβλεπαν ολα φυσιολογικα στον υπερηχο οποτε και συμφυσεις να ειχα στις σαλπιγγες αφου θα εκανα εξωσωματικη δε τους ενδιεφερε.Η εξωσωματικη παρακαμπτει τελειως το παραγοντα σαλπιγγα,τους ενδιαδερουν οι ωοθηκες για να κανουμε αυγουλακια και η μητρα.Ο Αρκουλης ομως τη ζητησε και δεν επεμενα κι εγω,ειπα ας την κανω κι αυτη,να ξεβουλωσει το συστημα!χαχαχαχα!!!!!!:-PΘα σου γραψω νεα....Εσυ εχεις προσπαθησει με υποβοηθουμενο τροπο να κανεις παιδακι πχ εξωσωματικη η σπερματεγχυση;;;;