Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΕΠΑΝΑΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΗΝΕΣ; Αγλαια;

Recommended Posts

Καλησπερα σας εδω και λιγο καιρο μου εχει γεννηθει μια απορια και θελω επιτελους να ρωτησω οποια κοπελα γνωριζει οσον αφορα τον επαναγαλακτισμο αν μπορει να γινει τωρα που το μωρο μου ειναι 10 μηνων και εχει αποθηλασει εδω και τρεις μηνες. Εγω προσπαθησα πολυ να μην αποθηλασω αλλα το γεγονος της συγχησης θηλων που ειχε παθει ο μικρος λογω νοσηλειας σε ΜΕΝ σε συνδυασμο με το οτι επιασα δουλεια οταν ηταν τριων μηνων δεν μας αφησαν ποτε να φτασουμε στον αποκλειστικο θηλασμο και ο μερικως θηλασμος που εφαρμοσαμε σε συνδιασμο με την μειωση των αντλησεων λογω φορτου εργασιας και την εισαγωγη στερεων οδηγησαν στον αποθηλασμο. Με εχει πειραξει τοσο πολυ που πραγματικα θα εκανα τα παντα για να πετυχω τον επαναγαλακτισμο αλλα μ αντλησεις και μαγια δεν ειδα διαφορα. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω οποιος ξερει ας μου πει καθοτι τωρα δεν εργαζομαι και εχω πολυ χρονο για να ασχοληθω επισης 1 του μηνα ανεβαινω θεσ/νικη στους γονεις μου και θα καθησω κανενα μηνα λετε να μπορουσα να βρω καμια συμβουλο να με βοηθησει; μακαρι να μπορω να προσπαθησω ξανα... θα ηταν θαυμα!

Διαφημίσεις

Θεωρητικά γίνεται αφου να σκεφτείς οτι υπάρχουν γυναίκες που υιοθετούν μωρα και θηλάζουν.

Αλλα εξαρτάται απο το πόσο συνεργασιμο θα ειναι το μωρο σου σε ένα τέτοιο εγχείρημα.

Στη Θεσσαλονίκη έχει παιδιατρος-συμβουλους θηλασμου. Αν σε ενδιαφέρει μπορω να σου στείλω τα στοιχεία τους με πμ.

1Xckp3.png

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

και εγω γι αυτο εχω καποιες ελπιδες ξερω πως υπαρχει μια φαρμακευτικη ουσια για προκληση γαλουχιας για το αν θα συνεργαστει δεν ξερω γιατι ακομα και οταν ειχα πολυ γαλα δεν καθοταν παντα να θηλασει θηλαζε με μεγαλη ευχαριστηση κυριως το βραδυ που ηταν ηρεμος παρ ολα αυτα θελω πολυ να κανω αυτη την τελευταια προσπαθεια γενικα πολλοι προσπαθησαν να με αποτρεψουν να θηλασω και δεν το εβαζα κατω ακομα και οταν το μωρο εκλαιγε στο στηθος μου η οταν η παιδιατρος- καθηγητρια- υπευθυνη μοναδας εντατικης νοσηλειας νεογνων μεγαλου πανεπιστημιακου νοσοκομειου με συμβουλευε να βαλω το μωρο στο στηθος αφου γινει 3,5 κιλα (ειχε γεννηθει 2,2 κιλα) μια φορα την ημερα και μονο για πεντε λεπτα για να μην κουραστει!!! και φαντασου πως ο λογος που νοσηλευτηκε απο την δευτερη μερα της γεννησης του ηταν λογω υπογλυκαιμικων επεισοδιων που παντα θα πιστευω πως δεν θα συνεβαιναν αν μου το φερναν να το θηλασω κατευθειαν οπως ειχα ζητησει παρα δεν μου το εφεραν καθολου εγω δεν ηξερα που βρισκομουν απο την ναρκωση και αυτο το καημενο το ζοριζαν να φαει με το μπιμπερο. Συγνωμη για την φλυαρια αλλα ακομα δεν εχω ξεπερασει την πικρα μου για ολα οσα συνεβησαν κατα τον τοκετο μου και μετα απο αυτον. Αν μπορεις να μου συστησεις καποιον στην θεσ/νικη στειλε μου πμ με τα στοιχεια δεν χανω τιποτα να κανω αλλη μια δοκιμη ειναι κι αυτο μια μορφη εξιλεωσης.