Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΠΟΘΕΤΟ REUMACID.............


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια,

 

εχει παρει καμια σας Reumacid ειναι γαι το εντερο?Μου το εχει πει ο γιτρος μου να το παρω γιατι ποναω χαμηλα (σαν πονουσ περιοδου)παιρνω ηδη το yutopar και δεν θελω να παρω και αυτο το υποθετο ( μισο την ημερα για 4 μερες)δεν εχω αποφασισιη ακομη διοτι ντουαλετα παω καθε μερα η μερα παρα μερα οι πονοι μου κρατανε 1-2 ωρες............

 

Εχει καμοια σας παρει αυτο το υποθετο? Ειμαι τωρα 20+2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα δεν το εχω παρει αλλα η γιατρος μου μου ειπε να το χω σπιτι σε περιπτωση που πονεσω δυνατα να το παρω.μου τονισε ομως πως ειναι εσχατη λυση γιατι ειναι δυνατο.

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν το εχω παρει αλλα η γιατρος μου μου ειπε να το χω σπιτι σε περιπτωση που πονεσω δυνατα να το παρω.μου τονισε ομως πως ειναι εσχατη λυση γιατι ειναι δυνατο.

 

Eσυ τι πονους εχεις και σου προτεινε να το παρεισ?

Link to comment
Share on other sites

Eσυ τι πονους εχεις και σου προτεινε να το παρεισ?

 

δεν εχω εντονους πονους,απλα μου ειπε να το χω σπιτι σε περιπτωση που με πιασουν δυνατοι..προληπτικα δηλ.παντως πριν μεινω εγκυος οταν ειχα εντονο προβλημα με την μεση(γιατι το δινουν κ σε τετοιες περιπτωσεις) το ειχα παρει κ οντως σε ελαχιστο χρονικο διαστημα μου ειχε φυγει ο πονος,κ να σκεφτεις δεν μπορουσα ουτε το ποδι μου να κουνησω!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω εντονους πονους,απλα μου ειπε να το χω σπιτι σε περιπτωση που με πιασουν δυνατοι..προληπτικα δηλ.παντως πριν μεινω εγκυος οταν ειχα εντονο προβλημα με την μεση(γιατι το δινουν κ σε τετοιες περιπτωσεις) το ειχα παρει κ οντως σε ελαχιστο χρονικο διαστημα μου ειχε φυγει ο πονος,κ να σκεφτεις δεν μπορουσα ουτε το ποδι μου να κουνησω!!!!

 

καταλαβα εμενα με πιανουνε συνηθως το βραδυ και αντεχω ειναι ενοχλητικοι αλλα τι να κανουμε αυτα εχει η εγκυμοσινη......θα δω πως θα παει και βλεπουμε ελπιζω να μην χρειαστη να τα παρουμε.............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταλαβα εμενα με πιανουνε συνηθως το βραδυ και αντεχω ειναι ενοχλητικοι αλλα τι να κανουμε αυτα εχει η εγκυμοσινη......θα δω πως θα παει και βλεπουμε ελπιζω να μην χρειαστη να τα παρουμε.............

 

κ εγω γιατι ηδη παιρνω πολλα μην προσθεσω κ αλλα :P!παντως οπως λεει κ ο αντρουλης μου ειμαι η καλυτερη πελατισσα για τον φαρμακοποιο μας χαχαχαχαχαχα!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κ εγω γιατι ηδη περνω πολλα μην προσθεσω κ αλλα :P!παντως οπως λεει κ ο αντρουλης μου ειμαι η καλρυτερη πελατισσα για τον φαρμακοποιο μας χαχαχαχαχαχα!!!

 

 

καλα ναι και εγω μια απο τα ιδια ευτηχως δεν τα πληρωνουμε κιολας............ αντε ρε κοριτσι υπομονη θελει.

 

Καλο ΣΚ και να μας πανε ολααααααααααααα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Το συγκεκριμένο υποθετο το χορηγούν κυρίως για την αποφυγή επιπλέον συσπασεων και κατά συνέπεια πόνων. Επίσης έχει την ιδιότητα μείωσης όγκου του αμνιακου υγρού ώστε να σταθεροποιηθεί η πίεση που πιθανόν ασκείται από τις συσπασεις της μήτρας και το βάρος στον τραχηλο. Δεν χορηγείται για μεγάλο διάστημα. Αυτα περίπου μου είχε εξηγήσει ο γιατρός όταν μου το έδωσε στην 23η βδομάδα για τον περιορισμό συσπασεων.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Το συγκεκριμένο υποθετο το χορηγούν κυρίως για την αποφυγή επιπλέον συσπασεων και κατά συνέπεια πόνων. Επίσης έχει την ιδιότητα μείωσης όγκου του αμνιακου υγρού ώστε να σταθεροποιηθεί η πίεση που πιθανόν ασκείται από τις συσπασεις της μήτρας και το βάρος στον τραχηλο. Δεν χορηγείται για μεγάλο διάστημα. Αυτα περίπου μου είχε εξηγήσει ο γιατρός όταν μου το έδωσε στην 23η βδομάδα για τον περιορισμό συσπασεων.

 

 

Και σου εκανα δουλεια? Για ποσες μερσ το επαιρνεσ και τι ποσοητα? Ειχεσ δυνατουσ πονους?

Link to comment
Share on other sites

εγω το επερνα στον πεμπτο μηνα που ειχα συσπασεις και πονουσα απο το πετρωμα !επερνα ενα καθε βραδυ για 3 μερες!μολις το επερνα ο πονος λιγοστευε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω το επερνα στον πεμπτο μηνα που ειχα συσπασεις και πονουσα απο το πετρωμα !επερνα ενα καθε βραδυ για 3 μερες!μολις το επερνα ο πονος λιγοστευε!

Τα επαιρνα για 3-4 μέρες σε συνδυασμό με yutopar, μαγνησιο για συσπασεις και πόνους αλλά η δικη μου περίπτωση ήταν ιδιαίτερη, αφού έγινε και περίδεση τραχήλου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...