Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιατί δεν μπήκε το επίδομα προστασίας μητρότητας για το φεβρουάριο


Sheltleth

Recommended Posts

Καλησπέρα! Μήπως ξέρει καμια γιατί δεν μπήκε το επίδομα προστασίας μητρότητας για το φεβρουάριο? Τηλεφώνησα στον ΟΑΕΔ, αλλά δεν πήρα καμια απάντηση :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα!

δεν γνωριζω αν είναι ίδια περίπτωση ,αλλά ο οαεδ , εχει αλλάξει μέρες πληρωμής. είμαι άνεργη στο ταμείο του οαεδ και θα πληρωνόμουν εχτές ,αλλα τα χρήματα δεν μπήκαν και με ενημέρωσαν ότι πληρωμές γίνονται πέμπτη απόγευμα και παρασκευή.

εύχομαι να μπουν και σε μένα και σε σενα κ σε όλους .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως ξέρει καμια γιατί δεν μπήκε το επίδομα προστασίας μητρότητας για το φεβρουάριο? Τηλεφώνησα στον ΟΑΕΔ, αλλά δεν πήρα καμια απάντηση :(
καλημερα..δε ξερω πωσ πληρωνουν στον οαεδ..εγω το πηρα στισ 3 του μηνα..τον περασμενο ομωσ με πληρωσαν στισ 10...περιμενε μεχρι τοτε και αν δε μπει πηγαινε απο κει γιατι δεν υπαρχει περιπτωση απ το τηλεφωνο να σου πουν κατι...αυτα ξερω..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Άρχισα να φρικάρω με όλα αυτά που ακούω τελευταία :-( δεν έχω κάποιο άλλο εισόδημα οπότε καταλαβαίνετε....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Φοβάμαι πώς θα πρέπει να πάει ίδια στον ΟΑΕΔ. Έχουν κάνει ένα ενιαίο σύστημα μηχανογράφησης και υπάρχουν πολλά λάθη. Χρειάστηκε να παω 5 φορές μεχρι ανακάλυψαν τι φταίει στιν δική μου περίπτωση. Εγώ τελικά πληρώθηκα χτες το απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πώς θα πρέπει να πάει ίδια στον ΟΑΕΔ. Έχουν κάνει ένα ενιαίο σύστημα μηχανογράφησης και υπάρχουν πολλά λάθη. Χρειάστηκε να παω 5 φορές μεχρι ανακάλυψαν τι φταίει στιν δική μου περίπτωση. Εγώ τελικά πληρώθηκα χτες το απόγευμα

 

sheltleth τι είδους αλλαγές έχουνε γίνει και από πότε ίσχυουν; Είναι ο πρώτος μήνας που πληρώνεσαι από το εξάμηνο;

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

sheltleth τι είδους αλλαγές έχουνε γίνει και από πότε ίσχυουν; Είναι ο πρώτος μήνας που πληρώνεσαι από το εξάμηνο;

 

Όχι, έχω ξαναπληρωθεί. Απ'οσο κατάλαβα η αλλαγές έχουν γίνει με την καινούργια χρονιά,δλδ το Ιανουάριο. Πριν δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Έχουν κάνει ένα ενιαίο μηχανογραφικό σύστημα. Το σύστημα τους είχε μέχρι και ενα διαβατήριο μου που έληξε προ χριστού.

Δεν έγινε κάποια μείωση σε μένα για το μήνα Ιανουάριο,για μετά δεν ξέρω τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με τον οαεδ μανουλες κρατηθητε το επιδομα δεν εχει πιστωθει ακομη λογο τον αλλαγων που γινοντε σε ολα τα επιδοματα το νεο επιδομα η υπευθυνη του οαεδ μου ειπε οτι θα παει κοντα στα 500 ? καθαρα οπως ακουσε οποτε κουραγιο σε ολους μας!!!!!!!!!!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

578,31 ? το νέο ποσό, τουλάχιστον σε μένα για τον φεβρουάριο αυτό μπήκε. Απλά έχω μια μικρή υπόνοια οτι είναι λιγο αυξημένο το ποσό από τα 500 ? διότι υποτιθεται οτι η εφαρμογή γίνεται μετά τις 12 του μήνα.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

578,31 ? το νέο ποσό, τουλάχιστον σε μένα για τον φεβρουάριο αυτό μπήκε. Απλά έχω μια μικρή υπόνοια οτι είναι λιγο αυξημένο το ποσό από τα 500 ? διότι υποτιθεται οτι η εφαρμογή γίνεται μετά τις 12 του μήνα.

 

ω ναι.. το ποσο που μου εβαλαν και εμενα καθαρα ειναι 578,31.. και καλα να μεινει εκει..παρακατω γιατι να παει δεν καταλαβαινω.. στη κορη μου επαιρνα 660 ευρω καθαρα το 2009.. σχεδον εκατο ευρω διαφορα λεμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kατι βρηκα που λεει για μειωση. Για διαβαστε εδω: http://epityxiacom.blogspot.com/2012/03/22.html

Mεσα στα αλλα αναφερει οτι:

''Βέβαια, οι μειώσεις δεν αφορούν μόνο το επίδομα ανεργίας αλλά μια σειρά από επιδόματα που συνδέονται με το κατώτατο ημερομίσθιο ή των κατώτατο μισθό. Έτσι, για παράδειγμα τα ειδικά εποχιακά επιδόματα, που καταβάλλει ο ΟΑΕΔ στους εργαζόμενους στον Τουρισμό, από 587 ευρώ θα πέσει στα 458 ευρώ. Το επίδομα προστασίας μητρότητας, από 751 ευρώ θα μειωθεί στα 586 ευρώ, ενώ το επίδομα που λαμβάνουν από τον Οργανισμό οι οικοδόμοι, από 869 ευρώ θα πέσει 678 ευρώ.''

Aλλα λεει οτι αυτα θα γινουν απο 12 Μαρτιου δεν θα επρεπε να την δουμε τον αλλο μηνα?

4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια απο τα ιδια απο 660 μου εβαλαν 578,31. Ξερει κανεις για ποιο λογο? Εγω δεν ειδα καμμια ανακοινωση για μειωση του συγκεκριμενου επιδοματος.

Το ειπανε στο mega στις ειδησεις αλλα δεν ειπαν ποσο θα παει συγκεκριμενα οπως ειπαν για παραδειγμα για το επιδομα ανεργιας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...