Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δυσκολια χωνεψης με το καθετηρακι


Recommended Posts

γεια σας και απο μενα!

απο που να ξεκινησω....

πριν απο 9 μηνες εμεινα για πρωτη φορα εγκυος με εξωσωματικη! Η χαρα μας ηταν μεγαλη γιατι θελαμε πολυ ενα παιδακι!Οι πρωτοι μηνες της εγκυμοσυνης κυλησαν ομαλα χωρις ιδιαιτερα προβληματα προς το τελος ομως ειχα αναγουλες(λογω του σιδηρου) και ανεβαζα πιεση!Ο Γιατρος μου εδωσε χαπια και με παρακολουθουσε στενα! Μεχρι που εφτασα στην 35η εβδομαδα και 6ημερων και αφου πηγα για εναν τακτικο καρδιοτοκογραφο ο γιατρος ειδε οτι πεφτανε οι παλμοι του παιδιου και αποφασισε οτι επρεπε να γινει καισαρικη γρηγορα!Τελικα γεννησα ενα κοριτσακι που το μονο προβλημα του ηταν οτι γεννηθηκε ελλιποβαρες 1670γρ!Εδω και δυο εβδομαδες νοσηλευεται στην μεν του ιπποκρατειου το προβλημα που παρουσιαζει ειναι η δυσκολια χωνεψης με αποτελεσμα να πριζεται η κοιλιτσα της να την διακοπτουν την σιτιση με το καθετηρακι και να εχει μονο ορο αυτο εγινε ηδη τρεις φορες χωρις οι εξετασεις να δειχνουν κατι αλλο!Οπως καταλαβαινετε η ψυχολογια μου ειναι στον πατο!Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη αλλα οσο την βλεπω μεσα στην θερμοκοιτιδα με τα χερακια της μες στα τρυπηματα και χωρις να μπορω να κανω κατι να την βοηθησω ουτε καν την εχω παρει στην αγκαλια μου....προσευχομαι στην παναγια να την βοηθησει αλλωστε απο την πρωτη στιγμη που εμεινα εγκυος αλλα και πριν μεινω ειχα ταξει στην παναγια το παιδι μου!Η παναγια το βοηθησε να σωθει και σε αυτην προσευχομαι να μου το φερει γερο στο σπιτι συντομα!

θα ηθελα και απο εσας κοριτσια την θετικη σας σκεψη και αν καποια κοπελα γνωριζει κατι παρομοιο

ας μου γραψει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαρα μου...Πρωτα απο ολα να σου ζησει η μπεμπουλα!!!Ολα καλα θα πανε και η Παναγια θα τη βοηθησει!!!!

Επειδη κι εγω εζησα στιγμες θερμοκοιτιδας με τον μπεμπη μου και θελω να σε ρωτησω:Το γαλα που της δινεις ειναι δικο σου?Αν ναι, σου εχουν πει να αλλαξεις κατι στη διατροφη σου??π.χ. να αποφευγεις τα γαλακτοκομικα τα οσπρια κλπ??

Εξετασεις για το εντερακι της κανανε?Συνηθως τα προωρακια ( αν και η δικια σου καλη ειναι ...) εχουν μια μικρη ανωριμοτητα στο εντερο και παρουσιαζουν τετοια πρηξιματα..απλα θελει τον καιρο του για να γινει καλα...

Μην ανησυχεις ομως για τιποτε....ειναι αρκετα μεγαλο το μωρο σου, ξερω και πιο μικρα μωρακια που τα καταφερανε!!Οποτε απλα καντε υπομονη και συντομα θα την παρετε σπιτι σας!!!Και οτι θελεις εδω ειμαστε!!

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρα μου...Πρωτα απο ολα να σου ζησει η μπεμπουλα!!!Ολα καλα θα πανε και η Παναγια θα τη βοηθησει!!!!

Επειδη κι εγω εζησα στιγμες θερμοκοιτιδας με τον μπεμπη μου και θελω να σε ρωτησω:Το γαλα που της δινεις ειναι δικο σου?Αν ναι, σου εχουν πει να αλλαξεις κατι στη διατροφη σου??π.χ. να αποφευγεις τα γαλακτοκομικα τα οσπρια κλπ??

Εξετασεις για το εντερακι της κανανε?Συνηθως τα προωρακια ( αν και η δικια σου καλη ειναι ...) εχουν μια μικρη ανωριμοτητα στο εντερο και παρουσιαζουν τετοια πρηξιματα..απλα θελει τον καιρο του για να γινει καλα...

Μην ανησυχεις ομως για τιποτε....ειναι αρκετα μεγαλο το μωρο σου, ξερω και πιο μικρα μωρακια που τα καταφερανε!!Οποτε απλα καντε υπομονη και συντομα θα την παρετε σπιτι σας!!!Και οτι θελεις εδω ειμαστε!!

 

maria55,

ευχαριστω για τις ευχες σου!το γαλα που της δινουν ειναι ξενο εγω βγαζω το δικο μου αλλα δεν εχω προλαβει να της το δωσουν!Την πρωτη φορα δυο μερες σιτιστηκε πριστηκε η κοιλιτσα 3 μερες ορος.την δευτερη φορα 3μερες γαλα παλι ορος και τελευταια φορα 4 μερες γαλα και δυο μερες ορος.Εγω βγαζω το δικο μου και το βαζω καταψυξη.

Οι γιατροι μου λενε οντως να μην ανησυχω και οτι ειναι κατι συνηθες αυτο σε μικρα και προωρα μωραακια αλλα εμενα το μυαλο μου ολο στο κακο παει!Με νυχια και με δοντια κανω κουραγιο να μην παθω καμια καταθλιψη αλλα μετα σκεφτομαι οτι πρεπει να κρατηθω δυνατη για το μωρακι μου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοπελα μου.

Ειμαι κι εγω μανουλα ενως προωρου μωρου.

Το προωρακι μου γεννηθηκε 1630 στην 32η εβδομαδα.

Εμας Παρολο που περασε πολλα....(καπου εδω μεσα γραφω την ιστορια μου...)ολα πηγαν καλα και τον πηραμε στο σπιτι μας ακριβως στους δυο μηνες.

Θα ηθελα να σου πω να μην αγχωνεσαι,να κανεις κουραγιο και να εχεις πιστη και υπομονη.Το μωρακι σου δεν εχει κανενα προβλημμα υγειας...συντομα θα ξεπερασει κι αυτο το μικρο θεματακι και θα το παρετε σπιτακι σας γερο και δυνατο.

Να σκεφτεσαι θετικα,ειμαι σιγουρη οτι σε λιγες μερες το μωρο θα τρωει καλα και σε λιγο καιρο θα ειστε στο σπιτι ολοι μαζι κι ευτυχισμενοι.

Σου ευχομαι το καλυτερο για το μικρακι σου.

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοπελα μου.

Ειμαι κι εγω μανουλα ενως προωρου μωρου.

Το προωρακι μου γεννηθηκε 1630 στην 32η εβδομαδα.

Εμας Παρολο που περασε πολλα....(καπου εδω μεσα γραφω την ιστορια μου...)ολα πηγαν καλα και τον πηραμε στο σπιτι μας ακριβως στους δυο μηνες.

Θα ηθελα να σου πω να μην αγχωνεσαι,να κανεις κουραγιο και να εχεις πιστη και υπομονη.Το μωρακι σου δεν εχει κανενα προβλημμα υγειας...συντομα θα ξεπερασει κι αυτο το μικρο θεματακι και θα το παρετε σπιτακι σας γερο και δυνατο.

Να σκεφτεσαι θετικα,ειμαι σιγουρη οτι σε λιγες μερες το μωρο θα τρωει καλα και σε λιγο καιρο θα ειστε στο σπιτι ολοι μαζι κι ευτυχισμενοι.

Σου ευχομαι το καλυτερο για το μικρακι σου.

 

dwraki,

χιλια ευχαριστω για της ευχες σου!Και εσυ κοπελα μου να χαιρεστε το παιδακι σας και ολες οι μανουλες του κοσμου!Σε καμια μανα να μην αξιωσει ο θεος να δει το παιδακι της στην εντατικη!

Ευχομαι να περασουν συντομα οι μερες και να παρουμε την μικρη στο σπιτι μας!Ελπιζω σημερα να προσπαθησουν και παλι με το καθετηρακι σιγα σιγα και μερα με τη μερα να παιρνει παραπανω ποσοτητα χωρις να πριζεται η κοιλιτσα της!

Θελω τοσο πολυ να την αγγιξω αλλα φοβαμαι για το παραμικρο!Ειμαι σιγουρη οτι θα την εχω συνεχεια στην αγκαλια μου οταν ερθει με το καλο στο σπιτι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

dwraki,

χιλια ευχαριστω για της ευχες σου!Και εσυ κοπελα μου να χαιρεστε το παιδακι σας και ολες οι μανουλες του κοσμου!Σε καμια μανα να μην αξιωσει ο θεος να δει το παιδακι της στην εντατικη!

Ευχομαι να περασουν συντομα οι μερες και να παρουμε την μικρη στο σπιτι μας!Ελπιζω σημερα να προσπαθησουν και παλι με το καθετηρακι σιγα σιγα και μερα με τη μερα να παιρνει παραπανω ποσοτητα χωρις να πριζεται η κοιλιτσα της!

Θελω τοσο πολυ να την αγγιξω αλλα φοβαμαι για το παραμικρο!Ειμαι σιγουρη οτι θα την εχω συνεχεια στην αγκαλια μου οταν ερθει με το καλο στο σπιτι!

 

Πως σε καταλαβαινω......

Σημερα πως ειναι;ποσο γαλατακι πινει τωρα;

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Πως σε καταλαβαινω......

Σημερα πως ειναι;ποσο γαλατακι πινει τωρα;

 

Την εχουν και σημερα ορο αν και ειναι καλητερα η κοιλιτσα της μου ειπαν!

Ελπιζω αυριο να της δωσουν ξανα γαλατακι και αυτην να ειναι η φορα που δεν θα εχει ξανα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα...εξεταση για το εντερο της εχουν κανει?δε θυμαμαι ρε γμτ πως λεγοτσν η συγκεκριμενη εξεταση...αλλα η διαδικασια ηταν κ εξης...εβαζαν ενα σωληνακι απο πισω,εριχναν υγρο,κ εβγαζαν ακτινογραφια....κ μεις ειχαμε τετοιο θεμα,κ ειχαμε τελικα προβλημα που χχρειαστηκε εγχειρηση...πριν πανικοβληθεις,σου λεω οτι ολες οι περιπτωσεις δεν ειναι ιδιες....συμπτωματα μπορει να υπαρχουν ιδια....κ μη φοβασαι,μπορεις να την αγγιξεις λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η εξεταση με το βοριουχο νατριο..ενα κοκκινο υγρο και η διαδικασια ειναι οπως προανεφερες...κι εμεις ηταν να την κανουμε αλλα δεν προλαβαμε.....

Λοιπον Χαρα μου, ακου, ειναι σπανιες οι περιπτωσεις να εχει κατι το παιδι στο εντερο που να θελει χειρουργειο, αλλα και αν στην εσχατη των περιπτωσεων χρειαστει, ειναι πολυ συνηθησμενο χειρουργειο και μετα ολα ειναι καλα...Στο Παπαγεωργιου πολλα μωρακια το κανανε και πηγαν σπιτακι τους και μετα ολα ηταν καλα...Αν και σου ειπα , αν ηταν κατι σοβαρο, μην ανησυχεις οι γιατροι θα την ειχαν ηδη κανει την εξεταση!Οποτε μην αγχωνεσαι, εχε πιστη, και δυναμη...ειναι δυσκολο, αλλα ακου και μια μανα που ειχε πιστη ακομη και τη στιγμη που το παιδι της ηταν κλινικα νεκρο....Σημειωνω για να μην παρεξηγηθω, οτι εμενα το μωρο μου κατεληξε για ασχετο λογο και οχι απο το εντερο...αυτα...Περιμενουμε νεα σας!!!

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites

πολλα μωρακια το κανανε και πηγαν σπιτακι τους και μετα ολα ηταν καλα..

 

ενα απο αυτα τα μωρακια ηταν κ το δικο μου,οχι σε αυτο στο νοσοκομειο....η περιπτωση του χειρουργειου δεν ειναι κ τοσο σπανια,κ δεν ειναι βεβαια κ ολα βαριες περιπτωσεις...ακομα κ να χρειαζεται εγχειρηση...αλλα το θεμα μας δεν ειναι αυτο...εφοσον οι εξετασεις δεν εδειξαν τπτ....βεβαια κ σε μας,δεν εγινε απο την αρχη αυτη η εξεταση....εσεις ειστε 2 εβδομαδες μεσα....ας περιμενουμε νεα σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια,

τα νεα ειναι τα εξης:Σημερα μου ειπαν οτι η μικρη μου βρεθηκε θετικη σε μικριβιο μετα απο καλλιεργεια αιματος που της πηραν πριν 5 μερες λογω των σκαμπανεβασματων με το πρηξιμο της κοιλιτσας της ,αλλα ηδη εδω και πεντε μερες της δινουν αντιβιωση προληπτικα και δεν παρουσιαζει η υγεια της καποια επιδινωση οποτε το μικροβιο ελεγχεται απο την αντιβιωση την οποια θα παρει για αλλες 5 μερες και εντομεταξυ θα της ξαναδωσουν γαλα γιατι η κοιλια ηδη ειναι καλητερα.Τωρα για το αν το μικροβιο ειναι υπευθυνο για το πριξιμο της κοιλιας μου ειπε οτι μπορει να ειναι οντως μπορει και οχι.

Ελπιζω να πανε ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι φταει το μικροβιο για τη κοιλιτσα...μην ανησυχεις,οι λοιμωξεις κ τα μικροβια ειναι συνηθισμενο φαινομενο...μονο που σε πανε λιγο πισω...ολα καλα θα πανε,μην ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι φταει το μικροβιο για τη κοιλιτσα...μην ανησυχεις,οι λοιμωξεις κ τα μικροβια ειναι συνηθισμενο φαινομενο...μονο που σε πανε λιγο πισω...ολα καλα θα πανε,μην ανησυχεις

Σε ευχαριστω κοπελα μου!Ευχομαι να πανε ολα απο δω και περα ολα καλα,γιατι δεν αντεχω να βλεπω το μωρακι μου ετσι και τρελαινομαι οσο σκεφτομαι οτι αυτο το τοσο δα πλασματακι δεν εχει παρει ουτε ενα χαδι μου και το εχουν χιλιοτρυπησει για χιλιες δυο εξετασεις!Μολις την παρω θα την μουλιασω στις αγκαλιες και στα φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω κοπελα μου!Ευχομαι να πανε ολα απο δω και περα ολα καλα,γιατι δεν αντεχω να βλεπω το μωρακι μου ετσι και τρελαινομαι οσο σκεφτομαι οτι αυτο το τοσο δα πλασματακι δεν εχει παρει ουτε ενα χαδι μου και το εχουν χιλιοτρυπησει για χιλιες δυο εξετασεις!Μολις την παρω θα την μουλιασω στις αγκαλιες και στα φιλια!

 

 

σε καταλαβαινω απολυτα.....υπομονη.....μακαρι να μην ειναι τπτ σοβαρο,δε φαινεται να ειναι,πιστευω οτι αν ηταν θα το ειχαν βρει αφου ξερουν το προβλημα....υπομονη....θα περασει κ αυτο,κ θα τα σκεφτεσαι αργοτερα ολα αυτα κ θα εκτιμας περισσοτερο ο,τι εχεις....

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα.....υπομονη.....μακαρι να μην ειναι τπτ σοβαρο,δε φαινεται να ειναι,πιστευω οτι αν ηταν θα το ειχαν βρει αφου ξερουν το προβλημα....υπομονη....θα περασει κ αυτο,κ θα τα σκεφτεσαι αργοτερα ολα αυτα κ θα εκτιμας περισσοτερο ο,τι εχεις....

 

Αχ χιλια ευχαριστω για τα λογια σου! Μου δινουν κουραγιο και αισιοδοξια!Η ψυχολογια μου εχει τρομερες διακυμανσεις:Μια απογοητευομαι και σκεφτομαι οτι ολα με δυσκολια μου ηρθαν, και η εγκυμοσυνη και η γεννα και τωρα ολα αυτα!Απο την αλλη λεω δοξα τον θεο που γεννηθηκε ζωντανη και δεν παρουσιασε προβληματα σοβαρα οπως τοσα παιδακια που βλεπω μεσα εκει!Αλλα να, με πιανει το παραπονο.....να μην την εχω σπιτι τωρα ......να εχουν περασει 19 μερες και να ειναι τοοοοοοοοοοοοοσο αδειο το σπιτι μας χωρις το μωρακι μας!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ χιλια ευχαριστω για τα λογια σου! Μου δινουν κουραγιο και αισιοδοξια!Η ψυχολογια μου εχει τρομερες διακυμανσεις:Μια απογοητευομαι και σκεφτομαι οτι ολα με δυσκολια μου ηρθαν, και η εγκυμοσυνη και η γεννα και τωρα ολα αυτα!Απο την αλλη λεω δοξα τον θεο που γεννηθηκε ζωντανη και δεν παρουσιασε προβληματα σοβαρα οπως τοσα παιδακια που βλεπω μεσα εκει!Αλλα να, με πιανει το παραπονο.....να μην την εχω σπιτι τωρα ......να εχουν περασει 19 μερες και να ειναι τοοοοοοοοοοοοοσο αδειο το σπιτι μας χωρις το μωρακι μας!!!!!!!!!!!!

 

 

 

δε ξερεις ποσο καταλαβαινω αυτα που νιωθεις....να σκεφτεσαι οτι το παιδακι σου ειναι καλα,οτι ειναι ζωντανη,κ δεν εχει σοβαρα προβληματα...δες εκει μεσα που εισαι τα αλλα μωρακια....τι προβληματα υπαρχουν....μεσα στην ατυχια σου να αισθανεσαι κ τυχερη....οξυμορο,αλλα αληθινο....κ για να δεις ποσο σε νιωθω,εγω γεννησα τρια μωρακια κ εκανα σχεδον 2,5 μηνες για να παρω το πρωτο.....κ μενα μου φαινοταν το σπιτι τοσο αδειο,αισθανομουν τοσο ασχημα που γεννησα προωρα...ειχα κανει τρια παιδια,κ γυρισα σπιτι μονη μου....συν ολα αυτα που περασαμε αυτο το καιρο,(χειρουργεια,λοιμωξεις,καταγματα κλπ)...για αυτο σου λεω χαρα μου....κανε υπομονη,κ οι μερες θα περασουν...αρκει να ειναι καλα το μωρακι,μονο αυτο εχει σημασια,το γιατι μη το ψαχνεις...δεν υπαρχει απαντηση....

Link to comment
Share on other sites

δε ξερεις ποσο καταλαβαινω αυτα που νιωθεις....να σκεφτεσαι οτι το παιδακι σου ειναι καλα,οτι ειναι ζωντανη,κ δεν εχει σοβαρα προβληματα...δες εκει μεσα που εισαι τα αλλα μωρακια....τι προβληματα υπαρχουν....μεσα στην ατυχια σου να αισθανεσαι κ τυχερη....οξυμορο,αλλα αληθινο....κ για να δεις ποσο σε νιωθω,εγω γεννησα τρια μωρακια κ εκανα σχεδον 2,5 μηνες για να παρω το πρωτο.....κ μενα μου φαινοταν το σπιτι τοσο αδειο,αισθανομουν τοσο ασχημα που γεννησα προωρα...ειχα κανει τρια παιδια,κ γυρισα σπιτι μονη μου....συν ολα αυτα που περασαμε αυτο το καιρο,(χειρουργεια,λοιμωξεις,καταγματα κλπ)...για αυτο σου λεω χαρα μου....κανε υπομονη,κ οι μερες θα περασουν...αρκει να ειναι καλα το μωρακι,μονο αυτο εχει σημασια,το γιατι μη το ψαχνεις...δεν υπαρχει απαντηση....

Ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι!Υπομονη,υπομονη,υπομονη,και ελπιζω οταν ηρεμησω και εχω το μωρο να μην καταρευσω τοτε.....γιατι συνηθως στα δυσκολα μενουμε δυνατες και μετα οταν περνανε καταρεουμε!

σημερα το πρωι πηγα και την ειδα την καλη μου και εβαλα τα κλαματα....

Κοπελα μου....και εσυ περασες τοσα πολλα...... τελικα εχουμε τεραστια αποθεματα δυναμης που βγαινουν στην επιφανεια οποτε τα εχουμε αναγκη.....

Link to comment
Share on other sites

οταν πηγαινεις να τη δεις,να εισαι χαρουμενη,αισιοδοξη...λενε οτι τα μωρα το εισπραττουν,δε ξερω αν ισχυει,αλλα αν υπαρχει εστω κ μια πιθανοτητα να ισχυει...καντο....οταν ερχεσαι σπιτι....συζητα το,με τον αντρα σου,εδω....ολοι εχουμε πολλα αποθεματα δυναμης,απλα δε το ξερουμε....οταν χρειαζεται,το ανακαλυπτουμε κ αναρωτιομαστε ακομα κ για τον ιδιο μας τον εαυτο....οταν θα παρεις με το καλο το μωρακι σου,θα δεις οτι οχι μονο δε θα καταρρευσεις,αλλα θα εισαι πιο δυνατη απο τωρα..αυτο να το θυμασαι...κ η μικρη σου μια μικρη αγωνιστρια...αυτο ξερεις ποσο δυναμη θα σου δινει για πολυ πολυ καιρο....

Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει ηδη 20 ημερες.....2ο μαρτυρικες μερες γεματες πονο, αγωνια,απογοητευση,ελπιδα,κλαμα..... Και οι μερες μου φαινοντε ατελειωτες και λεω στον εαυτο μου ''κουραγιο'' και ''δειξε δυναμη'' και κανω οτι μπορω για να μην σκεφτομαι γιατι το μωρακι μου με χρειαζεται! Και ετσι περνουν οι ωρες,

οι μερες σφιγγω τα δοντια τρεμω για το τι θα ακουσω καθε μερα και παρακαλαω στην παναγιτσα για να μου φερει γρηγορα γερο το κοριτσακι μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα καταρρευσεις ουτε οταν την παρετε σπιτι πρωτον γιατι δεν θα προλαβαινεις και δευτερον γιατι θα την εχεις πλεον στην αγκαλια σου και θα εχεις την ευθυνη της!!!!

 

Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι τα περασα αλλα βαστα γερα. Οταν ενιωθα οτι θα καταρρευσω οσο ηταν ο γιος μου στην εντατικη σκεφτομουν οτι αφου παλευει αυτος ολομοναχος τοσο μικρος δεν εχω το δικαιωμα εγω να καταρρευσω μεχρι να τελειωσει η ταλαιπωρια του. Ολα καλα θα πανε και οταν την παρεις σπιτι δεν θα το πιστευεις. Σου φαινεται μακρια αλλα δεν ειναι γιαυτο κρατα δυναμεις και στασου δυνατη για την κορη σου. Ειναι τεραστια δοκιμασια αλλα θα περασει και μην ξεχνας οτι γεννησες το παιδι σου ηρθε στην ζωη και ολα τα αλλα γινονται!!!!!

 

Να σου ζησει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει ηδη 20 ημερες.....2ο μαρτυρικες μερες γεματες πονο, αγωνια,απογοητευση,ελπιδα,κλαμα..... Και οι μερες μου φαινοντε ατελειωτες και λεω στον εαυτο μου ''κουραγιο'' και ''δειξε δυναμη'' και κανω οτι μπορω για να μην σκεφτομαι γιατι το μωρακι μου με χρειαζεται! Και ετσι περνουν οι ωρες,

οι μερες σφιγγω τα δοντια τρεμω για το τι θα ακουσω καθε μερα και παρακαλαω στην παναγιτσα για να μου φερει γρηγορα γερο το κοριτσακι μου!

 

 

 

κ αυτο θα συνεχισεις να κανεις κ να νιωθεις μεχρι να τη παρεις σπιτι...ο,τι κ να σου πουμε,αυτο δεν αλλαζει,οπως κ σε μας τοτε....απλα να ευχεσαι να παρει βαρος,να ξεπερασει αυτο το θεματακι με το γαλα,κ μετα ολα ειναι θεμα ημερων...ποσο βαρος εχει τωρα?σε ποια εντατικη βρισκεται?εννοω στο 3,στη μεσαια?κ μετα ειναι τα κουνακια....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!

Απο σημερα η μικρουλα μου σητιζεται με λιγο γαλατακι, ευχομαι να αυξανει καθε μερα την ποσοτητα χωρις προβλημα, να αρχιζει να παιρνει βαρος πριν μια εβδομαδα ηταν 1820γρ.και ειναι στην εντατικη2 στα ενδιαμεσα!Ελπιζω συντομα να βρισκεται στα κουνακια!

Νανσυ2, χιλια ευχαριστω για τα λογια σου για αλλη μια φορα!Διαβασα την ιστορια σας και πραγματικα σε θαυμαζω!Να χαιρεσαι τα αντρακια σου!

Marcopolo, ευχαριστω επισης για την συμπαρασταση σου! Ειμαι η αδελφη της liveloula μου εχει πει οτι γνωριζεστε και μου εχει μιλησει με τα καλητερα λογια για σενα!Να χαιρεσαι και εσυ το αγορακι σου!

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω χαρα μου....κ σεις ακομα λιγο θελετε για να πατε στα κουνακια...κ το βαρος μια χαρα...μπραβο....αντε κ λιγο γαλα...κ πριν το καταλαβεις...τσουυυππππ...στην 1...

Link to comment
Share on other sites

Το βαρος σας ειναι εξαιρετικο και θα βγει μολις πιασει τα δυο κιλα κοντα και τρωει κανονικα. Αφου ξεκινησατε μολις περασουν λιγες ημερες που θα τρωει κανονικα χωρις προβληματα θα ειστε κοντα στην εξοδο.

 

Δεν ηξερα οτι εισαι η αδερφη της ευχομαι γρηγορα η ταλαιπωρια σας να τελειωσει οπως και της Λιβελουλας. Ετσι σε λιγο και εσεις θα ειστε σπιτακι κανε υπομονη ξερω απολυτα τι περνας. Ολα καλα θα πανε να σκεφτεσαι αισιοδοξα. Μετρατε αντιστροφα μολις αρχισει να τρωει καλα θα φυγετε γρηγορα. Δεν θα ξεχασεις ποτε αλλα θα βγειτε και εσυ και το παιδι σου πιο δυνατοι απο ολο αυτο που τραβατε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,

η χαρα μου ειναι μεγαλη!!!!!!!!!μεσα σε μια εβδομαδα εβαλε κιαλλο βαρος η μονακριβη μου!εφτασε τα 1970γρ απο οτι μας ειπαν χθες το βραδυ!!!!!!!Απο χθες ξεκινησε και η σιτηση σιγα σιγα!Μακαρι παναγιτσα μου να πλησιαζουν οι μερες......που θα γεμισει το σπιτι μας χαμογελα και μπολικη μωρουδιλα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...