Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ?

Recommended Posts

Διαφημίσεις

• Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσι εγω ακομα δεν τον εκανα θα τον κανω ομως δευτερα στο Κεντρο εμβρυικης ιατρικης θεσσαλονικη με τον κ Αποστολιδη!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Α! δικιά μου είσαι εσύ! Κι εγώ θεσσαλονικιά είμαι, αλλά εδώ και 2 χρόνια ήρθα στην Αθήνα και άφησα την πανέμορφη πόλη μας!!

Ευχαριστώ για την απάντηση! Καλά αποτελέσματα!

Κοριτσάρες μου Αθηναίες εσείς που κάνατε τον β επιπέδου?

2sCXp3.png

Καλημερα! Τον Β επιπεδου τον εκανα στο Εμβρυο στη Πατριαρχου Ιωακειμ στο Κολωνακι επειδη μου το ειχε προτεινει ο γυναικολογος μου.

στο Ιασω .μπορει ο υπερηχολογος να ηταν καλος....αλλα εγωδεν εμεινα ευχαριστημενη. πολυ αρπα κολα.μια τοσο σημαντικη εξεταση και τελειωσε σε 10 λεπτα.σκετη ξεπετα δηλαδη για να μπει και η επομενη

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Διαφημίσεις

στο Ιασω .μπορει ο υπερηχολογος να ηταν καλος....αλλα εγωδεν εμεινα ευχαριστημενη. πολυ αρπα κολα.μια τοσο σημαντικη εξεταση και τελειωσε σε 10 λεπτα.σκετη ξεπετα δηλαδη για να μπει και η επομενη

και εμενα με ειχαν "ξεπεταξει" γρηγορα στο ιασω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη...ενω στις επομενες που πηγαινα στο Εμβρυο μας εξηγουσε αναλυτικα (εμαθα πχ πως για το συνδρομο

down εκτος απο το ρινικο οστο ελεγχουν και τα οστα των δακτυλων του χεριου) και ενω το μωρο δεν κινουταν πολυ εκεινη την ωρα, ηθελε να το δει πολυ καλα...μου εδωσαν σοκολατακι να φαω για να τον ξυπνισουν, δεν το αφηνε ετσι να το προσπερασει...

Και εγω στο Εμβρυο στο κολωνακι.Εχει 2 γιατρους,να προτιμισετε τον Μαλιγιαννη.Ασχολειται πιο πολυ ωρα εξηγει τα παντα με λεπτομερειες ειναι πολυ γλυκος και σουπερ επιστημονας.;)

adEup3.png

Και εγω στο Εμβρυο στο κολωνακι.Εχει 2 γιατρους,να προτιμισετε τον Μαλιγιαννη.Ασχολειται πιο πολυ ωρα εξηγει τα παντα με λεπτομερειες ειναι πολυ γλυκος και σουπερ επιστημονας.;)

Δικιο εχεις για το Μαλλιγιαννη κι εγω αυτον ειχα!!!!!:D:D

Στο ΕΜΒΡΥΟ με το Μαλιγιάννη σε συνεργασία με τον γυναικολόγο μου έκανα αυχενική, αμνιοπαρακέντηση και β'επιπέδου στην οποία μου βρήκε αυξημένες μητριαίες αντιστάσεις που σήμαινε πιθανότητα πρόωρου τοκετού (28η-32η), όπως και έγινε (γέννησα 28+3).

Ήταν πολύ σημαντική αύτη η εύρεση, πραγματικά μου τα εξήγησε όλα.

Iksrp3.png

Διαφημίσεις

εγω στο ΜΗΤΕΡΑ. Γιατρος Πολιτης Γιωργος (απιστευτα καλος μαιευτηρας με εμπειρια αλλα ακριβες επισκεψεις, τον συστηνω με κλειστα ματια, 2 φυσιολογικους τοκετουε 2 ωρες απο το σπιτι , για οποιες ενδιαφερονται)αλλα δεν ηταν αυτος εκει παρα μονο η μαια μου. Περιπου 130ευρω στανταρτ ειναι

Παντως να ξερετε οτι και απο αυχενικη και απο Β επιπεδου αν ειστε ασφαλισμενη στο ικα παιρνετε λεφτα πισω.

Παιρνετε παραπεμπτικο απο την γυναικολογο του ικα αν γραφετε ουτως η αλλως φαρμακα τα καταθετε μαζι με την Β Επιπεδου.

Στην αυχενικη πηρα πισω απο τα 100 τα 80ευρω και στην Β επιπεδου μου εδωσαν αρχικα 9ευρω (μου λεει αυτη στο ικα η προισταμενη να κανω ενσταση) και μετα την ενσταση αλλα 70ευρω. Γιατι να τους τα αφησετε;;

εγω στο ΜΗΤΕΡΑ. Γιατρος Πολιτης Γιωργος (απιστευτα καλος μαιευτηρας με εμπειρια αλλα ακριβες επισκεψεις, τον συστηνω με κλειστα ματια, 2 φυσιολογικους τοκετουε 2 ωρες απο το σπιτι , για οποιες ενδιαφερονται)αλλα δεν ηταν αυτος εκει παρα μονο η μαια μου. Περιπου 130ευρω στανταρτ ειναι

Παντως να ξερετε οτι και απο αυχενικη και απο Β επιπεδου αν ειστε ασφαλισμενη στο ικα παιρνετε λεφτα πισω.

Παιρνετε παραπεμπτικο απο την γυναικολογο του ικα αν γραφετε ουτως η αλλως φαρμακα τα καταθετε μαζι με την Β Επιπεδου.

Στην αυχενικη πηρα πισω απο τα 100 τα 80ευρω και στην Β επιπεδου μου εδωσαν αρχικα 9ευρω (μου λεει αυτη στο ικα η προισταμενη να κανω ενσταση) και μετα την ενσταση αλλα 70ευρω. Γιατι να τους τα αφησετε;;

Να σε ρωτησω κατι γιατι με ενδιαφερει...Εμενα ο γιατρος μου ειναι ιδιωτης αλλα ειναι συμβεβλημενος ισχυει το ιδιο η θα πρεπει να παρω και απο γυναικολογο του ικα παραπεμπτικο?Και πως ακριβως γινεται η διαδικασια για τα χρηματα?Στην αυχενικη απο τα 140 μου εδωσαν μονο 8!!!!!!!!!

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΙΒΑΝΟΣ, Ν.Ψυχικό. Πιστοποιημένος. Λίγο ακριβός.

Εκεί έκανα και την Αυχενική Διαφάνεια. Πολύ λεπτομερής και την ώρα της εξέτασεις και μετά στο γραφείο του, πολύ επεξηγηματικός σε κάθε βήμα. 45΄ διάρκεια στην αρχή γιατί η μικρή γύρισε μπρούμυτα, φύγαμε για μια βόλτα και ξαναπήγαμε για να ολοκληρώσει τις μετρήσεις! Έχω ακούσει για κάτι 10΄και τέταρτο ξεπέτα.... Α! μας είπε και το φύλο από τότε.

Την Β΄Επιπέδου θα την κάνω την Τρίτη.

Διαφημίσεις

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΙΒΑΝΟΣ, Ν.Ψυχικό. Πιστοποιημένος. Λίγο ακριβός.

Εκεί έκανα και την Αυχενική Διαφάνεια. Πολύ λεπτομερής και την ώρα της εξέτασεις και μετά στο γραφείο του, πολύ επεξηγηματικός σε κάθε βήμα. 45΄ διάρκεια στην αρχή γιατί η μικρή γύρισε μπρούμυτα, φύγαμε για μια βόλτα και ξαναπήγαμε για να ολοκληρώσει τις μετρήσεις! Έχω ακούσει για κάτι 10΄και τέταρτο ξεπέτα.... Α! μας είπε και το φύλο από τότε.

Την Β΄Επιπέδου θα την κάνω την Τρίτη.

Εάν το μωρό έχει σωστή ή ιδανική θέση δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρεί ο γιατρός τη μητέρα ή το παιδί από τη στιγμή που μπορεί να κάνει τις μετρήσεις.

Δε θεωρείται 'ξεπέτα' μια εξέταση 15 λεπτών(εκτός αν μιλάμε για δίδυμη κύηση που θεωρείται σπάνιο να διαρκέσει μόνο τόσο).

Φιλικά πάντα.

8OgYp3.png

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις! Άκουσα τα καλύτερα για μία Σούκα. Τυχαίνει να την γνωρίζει κάποια?

Γεια σου dimitra-nikos!Εγώ έκανα την αυχενική με τη Σούκα.Έμεινα παρά πολύ ευχαριστημένη! Μ'εστειλε ο γιατρός μου σ'αυτην,αλλά και απ'οσα διάβασα γι'αυτην με μια έρευνα στο Ίντερνετ διαπίστωσα ότι είναι από τους κορυφαίους εβρυολογους στην Ελλάδα.

Εγώ σου τη συστηνω ανεπιφύλακτα!Δέχεται στο Λητω καθε Τετάρτη αλλά και στο Αττικό(νομίζω).Κι έχει και δικό της ιατρείο κάπου στο κέντρο. Μαζί της θα κάνω και β' επιπέδου σε 2εβδομαδες αλλά και όποιον άλλο μεγάλο υπερηχο χρειαστώ!

Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου! ;)

2sEbp3.png1qpAp3.png

καλημέρα.εγώ εχω ραντεβού σε λίγες μέρες στο αττικό όπου έκανα κ την αυχένικη με την κ.σούκα!μου έκανε όμως ένα λάθος στον υπερηχο.το οποίο ευτυχώς διορθώνεται!κατά τα αλλά κ τώρα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όλες τις εξετάσεις κ τους υπερηχους εκεί τους εχω κάνει κ είμαι ευχαριστημένη.κ εχω ακούσει κ εγώ καλά λόγια για την συγκεκριμένη.αν θυμάμαι καλά γύρω στα 40 ευρώ κοστίζει ο β επιπέδου!καλή συνέχεια σε όλες εύχομαι.:?ο

καλημερα! εγω εκανα ολους τους μεγαλους υπερηχους στο εμβρυο στο κολωνακι με τον κ. παπαπαναγιωτου! σουπερ γιατρος, δεν σε αγχωνει και σου τα εξηγει ολα αναλυτικα!

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ Κ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ!!!

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ?ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ 140 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΡΕΑ Κ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΕΛΟΣ ΦΛΕΒΑΡΗ.ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΠΗΡΕΣ ΠΙΣΩ ΧΡΗΜΑΤΑ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΗΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΙΚΑ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ?

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...