Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εχω πελαγώσει...please help


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια,

Δεν είμαι και στα καλυτερά μου, έχω αγχωθεί, αισθάνομαι ότι εχουμε δώσει με τη μικρούλα μας τον αγώνα μας για το θηλασμό, βασιζόμενες στο ένατικτό μας και δεν προχωράμε οπως πρεπει..., ή τουλάχιστον έτσι νομιζουμε. Η μικρη ειναι σταθερα στην 25η εκατοστιαια, ειναι πλεον 4 μηνων και 10 ημερων, ειναι 4850 ακόμη, γεννηθηκε 2950, ξένο δεν έχει πιει ποτε. Είναι πολυ ήσυχη, το βράδυ κοιμάται 8-9 ώρες, κάνει τελευταία 6-7 γεύματα.

Εδω και 2 εβδομαδες είχε υδαρείς πράσινες κενώσεις, κάποια στιγμη ειδα κουκίδες αίμα, εκανα ολες τις εξετασεις, κοπρανων ουρων, όλες αρνητικές, το αίμα είναι απο μία μικεη πληγούλα στον πρωκτό.

Παρολα αυτα ξεκίνησα αποχή από τα γαλακτοκομικά, μήπως οι διάροιες είναι από δυσανεξία.

 

Δεν είναι χαμηλό το βάρος; Αισθάνομαι οτι υποσητιζω τη μικρή, δεν ξέρω τι να κάνω... Sσας παρακαλω, συμβουλές

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιατι αισθάνεσαι οτι την υποσιτιζεις; Δεν καταλαβαίνω. Στην καμπύλη της είναι. Δεν εχουν ολα τα μωρα προδιαγραφες για να γινουν παχουλα. Ο γιατρός σας τι λεει;

Οι πράσινες υδαρεις κενωσεις είναι και ένδειξη υπερπαραγωγης, δηλαδη το μωρο πίνει πολυ απο το πρώτο γάλα που έχει πολυ λακτοζη και λιγότερο απο το λιπαρό. Πως θηλάζει; Απο τα δυο στήθη ή στήθος-γεύμα;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμασεις να θηλαζεις απο το ένα σε κάθε γεύμα. Μόλις αφήσει το στήθος δηλαδή, το σηκώνεις να ρευτει και το ξαναβάζεις στο ίδιο στήθος. Δες αν θα κιτρινισουν πάλι τα κακά. Αν όχι τότε ίσως είναι αλλεργία.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...