Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόνος στο διάφραγμα


Recommended Posts

Διανύω τον 6ο μήνα.

Χωρίς να προηγηθεί κάτι ανησυχητικό εμφάνισα πόνο πολύ έντονο στο διάφραγμα χθες βράδυ, σαν να με είχαν καρφώσει με κάτι ανάμεσα στα στήθη και ο πόνος διαχεόταν σε όλη την γύρω περιοχή (στήθη & πλάτη).

Οταν ανέπνεα βαθυά ο πόνος αυξανόταν, αυτό κράτησε καποιες ώρες, περίπου 3! Μετά εξαφανίστηκε!

 

 

Σας έχει συμβεί αυτό? Τί μπορεί να είναι?

Παίζει ρόλο το φορτωμενο στομάχι πρίν τον ύπνο?

Η κούραση την προηγούμενη ημέρα μπορεί να επηρεάσει την επόμενη το διάφραγμα?

Οι ψύξεις πως εκδηλώνονται στην εγγυμοσύνη? Γίνεται να ήταν ψύξη και να πέρασε?

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα! καταρχην με το καλο το μπεμπακι σου!επειδη ειμαστε στισ ιδιεσ εβδομαδες να σου πω οτι κι εγω επαθα ακριβωσ το ιδιο πριν μερικες μερες!!μαζι με μια ελαφρια δυσπνοια και κρατησε καμμια ωρα και μετα εξαφανιστηκε και δεν με εχει ξαναπιασει.Μηπωσ ησουν ξαπλωμενη στην ιδια σταση πολυ ωρα?δε νομιζω να ειναι ψυξη μηπως ανοιγουν τα κοκκαλα μας και ηταν νευροπονος!τι να πω δεν ξερω για σενα παντωσ εγω αρχιζω να μην μπορω να παρω τα ποδια μου, εχω παρει και τα κιλακια μου (10):roll: !παντωσ αν σε ξαναπιασει παρε τον γιατρο σου δεν χανεισ τιποτα να ρωτησεις!φιλια

nlcIp2.png

 

uRUep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επειδη το εχω εμφανισει (ευτυχως μια φορά μονο) ρώτησα τον γιατρο. Μου ειπε οτι η μητρα πλεον εχει ανεβει στους μήνες που ειμαστε και αν εχεις φάει πολυ ή δεν κάθεσαι σε καλή στάση τοτε το παθαινεις. Εγω ειχα ξυπνησει τοτε απο την πονο και με τον άνδρα μου ειχαμε σκεφτει να πάμε και στο νοσοκομειο γιατι οταν ανεπνεα πονουσα. Με ειχε ανακουφισει τοτε που ειχε πάρει λαδάκι και μου ετριψε στην πλάτη ψηλα και απο την ζεστη ειχα κάπως ηρεμήσει.

Προσοχη οχι υπνος με βαρυ στομαχι και ανασκελα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ, ναι malgerin ρώτησα φυσικά το γιατρό και είχα ξεχάσει ότι είχα ρωτήσει και εδώ. Είμαστε μαζί εκτός από τις εβδομάδες και στα κιλά!

(ελάτε και στο parentscafe που συζητάμε άνετα! κι συ Rakos!)

 

Ο γυναικολόγος τότε είχε πεί αν ξαναεμφανιστεί ο πόνος δε βλάπτει να κάνω ένα υπέρηχο καρδιάς να είμαστε σίγουροι, και ότι αφού δε με είδαν όταν το έπαθα δεν μπορούν να ξέρουν.

Ευτυχώς όλα καλά μετά και δεν έκανα κάτι άλλο.

Πάντως θεωρούσε ο παθολόγος ότι ήταν άλλος πόνος, μυοσκελετικός? Κάπως έτσι νομίζω. (ότι δεν έχει σχέση με καρδιά).

Ρώτησα τί μπορώ να πάρω σε αυτή την περίπτωση και επέτρεψε κάποια από τις αλοιφές με το παυσίπονο, αφού επιτρέπονται και σε χάπια σε περίπτωση οσφυαλγίας πχ

Το δε οινόπνευμα που πρότεινα για εντριβή είπε είναι ΟΚ.

Σίγουρα όμως αν με ξαναπιάσει θα το ψάξω επιτόπου, δεν είναι να πάιζει κανείς με αυτά παρότι γυναικολόγος παθολόγος ήταν καθησυχαστικοί, δια τηλεφώνου.

Με έπιασε και βράδυ και δεν βρήκα τον παθολόγο, ντράπηκα και δεν επέμεινα.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...