Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΑΓΧΟΣ

Recommended Posts

Γεια σας,ειμαι 29 χρονων και στις 29 Δεκεμβριου ειχα με το συντροφο μου μια επαφη κατα την οποια εσπασε το προφυλαχτικο.Τις επομενες μερες δεν πηρα το χαπι της επομενης μερας (απερισκεψια μου) καθως δεν σκεφτηκα ουτε μια στιγμη οτι θα μπορουσε να συμβει κατι.Σημερα εχω ομως τεταρτη μερα καθυστερησης ,περιμενα περιοδο στις 13 αντε 14το πολυ.Εχω κανει 2 τεστ σελφ κλιαρ πριν μια βδομαδα ,2 κλιαρ μπλου ,και σημερα ενα πρεντικτορ και ολα βγαινουνε αρνητικα.Με το συντροφο μου χωρισαμε μια βδομαδα μετα την επαφη επειδη λογω ανεργιας εφυγε εξωτερικο,ετσι η ιδεα μιας εγκυμοσυνης με στεναχωρει πολυ.

Ειναι τωρα 3-4 μερες που με ποναει η κοιλια μου και το στηθος μου ειναι πρησμενο και ποναει οπως πριν μου ερθει περιοδος.Αλλα δεν ερχεται και με αγχωνει τοσο πολυ,ολη μερα τρεμω και εχω ταχυκαρδιες, το στομαχι μου ποναει απο το αγχος,και δεν μπορω να ανασανω.Να κανω και αλλο τεστ?Να παω σε ενα γιατρο?Ποσες μερες να περιμενω μεχρι να μου ερθει περιοδος?

Σασ ευχαριστω εκ των προτερων και ευχομαι σε ολες σας καθε επιτυχια στις προσπαθειες σας να κανετε μωρακια.

Διαφημίσεις

αν εισαι τοσο αγχωμενη,κανε μια χοριακη εξεταση...ειναι η μονη που θα σου δειξει ξεκαθαρα αν εισαι η οχι εγκυος

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Ψαξε στο ιντερνετ τα μικροβιολογικα στην περιοχή σου και πάρε τηλεφωνο ρωτησε: πόσο κοστιζει η εξεταση β' χωριακής γοναδοτροπίνης

Διάλεξε το φθηνότερο

Πριν 2 χρονια μου στοίχισε 20 ευρώ σε φθηνό εργαστήριο της περιοχης μου

p7z6p3.pngsQqep3.png

Επίσης αν εχεις κοντά σου νοσοκομείο πάρε τηλ και ρώτα αν γίνεται εκεί η β χοριακή και με ποιο κόστος (που σίγουρα θα είναι φθηνοτερα από ιδιωτικό μικροβιολογικό εργαστήριο). Πήγαινε να σου φύγει το άγχος... μάλλον δεν είσαι. Τόσα τέστ που πλήρωσες θα είχες κάνει μια χοριακή και θα είχες ξεμπερδέψει!!! Αν βγει αρνητική η χοριακή και δεν έχεις δει περίοδο ακόμα πάρε το γιατρό σου να σου πει ή να σε δει ή να πάρεις κάτι χάπια για να σου έρθει.

GlXHp3.png

YCLEp3.png

Διαφημίσεις

ποσο ειναι η τιμη αυτης τη εξετασης περιπου?πρεπει να γινει σε νοσοκομειο η μπορω να παω και σε μικροβιολογο?

αν εχεις χρονο κοπελα μου πηγαινε πρωι σε ενα δημοσιο κατα τις 8,30-9,00.ειναι 7,20 ευρω στο ελενα που πηγαινα,φανταζομαι σε ολα ετσι ειναι. σου λενε να πας κατα τις 13,00 να παρεις το αποτελεσμα αλλα εγω το ειχα παρει και 12,00 και πιο νωρις. ευχομαι να ειναι απο το αγχος!

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας,το μεσημερι πριν κλεισει το φαρμακειο πηρα αλλο ενα κλιαρ μπλου γιατι απο οτι διαβασα στο ιντερνετ τα πρεντικτορ που εκανα το πρωι δεν ειναι τοσο αξιοπιστα.Μ ου βγηκε και αυτο αρνητικο!Την πεμπτη που εχω ρεπο θα παω κατευεθειαν σε νοσοκομειο για χωριακη γιατι οντως μου χουνε φυγει ενα καρο λεφτα.Δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοια εξεταση,ειμαι τελειως ασχετη με αυτα τα θεματα.

Στο συντροφο μου που χωρισαμε λογω αποστασης αλλα μιλαμε ακομη, δεν ειπα τιποτα ,δεν θελω να του δημιουργησω αγχος πριν μαθω κατι ,μολις πηγε εξωτερικο και τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα για αυτον για να του προσθεσω αγχος.

Υπαρχει δηλαδη περιπτωση απο το υπερβολικο αγχος και το σφιξιμο να καθυστερει η περιοδος μου?Παντως δεν εινα ποτε καλθυστερηση πανω απο μια μερα και αυτο σε διαστηματα που ημουν κρυωμενη με πυρετο.

Εκτός απο το άγχος, ΚΑΙ η στενοχώρια προκαλεί καθυστέρηση!

Μπορεί λόγω του χωρισμού σας, να αναστατώθηκες, οπότε και αυτή η ανωμαλία στη περίοδό σου!

Για να σου φύγει όμως η έννοια αυτή, κάνε μια χοριακή εξέταση!

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας,το μεσημερι πριν κλεισει το φαρμακειο πηρα αλλο ενα κλιαρ μπλου γιατι απο οτι διαβασα στο ιντερνετ τα πρεντικτορ που εκανα το πρωι δεν ειναι τοσο αξιοπιστα.Μ ου βγηκε και αυτο αρνητικο!Την πεμπτη που εχω ρεπο θα παω κατευεθειαν σε νοσοκομειο για χωριακη γιατι οντως μου χουνε φυγει ενα καρο λεφτα.Δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοια εξεταση,ειμαι τελειως ασχετη με αυτα τα θεματα.

Στο συντροφο μου που χωρισαμε λογω αποστασης αλλα μιλαμε ακομη, δεν ειπα τιποτα ,δεν θελω να του δημιουργησω αγχος πριν μαθω κατι ,μολις πηγε εξωτερικο και τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα για αυτον για να του προσθεσω αγχος.

Υπαρχει δηλαδη περιπτωση απο το υπερβολικο αγχος και το σφιξιμο να καθυστερει η περιοδος μου?Παντως δεν εινα ποτε καλθυστερηση πανω απο μια μερα και αυτο σε διαστηματα που ημουν κρυωμενη με πυρετο.

πηγαινε στο νοσοκομειο κοριτσι να εισαι σιγουρη, εννοειται πως υπαρχουν καταστασεις και παραγοντες που επηρεαζουν την περιοδο,ακομα και μια αρκετα σταθερη!!ευχομαι τα καλυτερα,σιγουρα ενα ακομα αρνητικο τεστ βεβαια ειναι θετικο σημαδι,την Πεμπτη ομως θα ξερεις σιγουρα!

μολις μου ηρθε!!!!!!!ειναι η πρωτη φορα που βλαιπω αιμα ,εχω πονους αλλα χαιρομαι!!!!!!!!!!:D:D:D

κοριτσια σας ευχαριστω για τις απαντησεις και το χρονο σας!Ευχομαι και παλι σε ολες σας καλη επιτυχια και δυναμη στις προσπαθειες σας ,και σε οσες εχετε αποκτησει μωρακια ναι ναι παντα καλα:)

θα τα ξαναπουμε οταν πια μπω και εγω στη διαδικασια να θελω ενα μωρακι:-D

υγεια,δυναμη,και αισιοδοξια σε ολες σας!

Διαφημίσεις

μολις μου ηρθε!!!!!!!ειναι η πρωτη φορα που βλαιπω αιμα ,εχω πονους αλλα χαιρομαι!!!!!!!!!!:D:D:D

κοριτσια σας ευχαριστω για τις απαντησεις και το χρονο σας!Ευχομαι και παλι σε ολες σας καλη επιτυχια και δυναμη στις προσπαθειες σας ,και σε οσες εχετε αποκτησει μωρακια ναι ναι παντα καλα:)

θα τα ξαναπουμε οταν πια μπω και εγω στη διαδικασια να θελω ενα μωρακι:-D

υγεια,δυναμη,και αισιοδοξια σε ολες σας!

μπραβο καλε!!!:D:D:D:D απο δω και μπρος βεβαια αν εχεις καποιο ατυχημα μην ξεχασεις το χαπι της επομενης μερας!