Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS


ioanna 28

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια χρειαζομαι και εγω τη βοηθεια και την εμπειρια σας... Μετα απο 2 χρονια προσπαθειων καταφυγαμε στην εξωσωματικη λογω πολυκυστικων ευτυχως πετυχε με την 1η προσπαθεια και αυτη τη στιγμη ειμαι στην 27w.Ειχα καποια προβληματα στην αρχη αλλα το 2ο τριμηνο ολα καλα. Ειχα ενα κοριτσακι και ενα αγορακι... Πριν 3 βδομαδες καναμε το β επιπεδου και ηταν ολα φυσιολογικα και τα 2 υγιεστατα! Πριν 2 μερες πηγαμε στον γιατρο και καθιερωμενη επισκεψη και το κοριτσακι μας ηταν νεκρο:(:(:(...χωρις πονους αιμορραγια,τιποτα.Δεν ξερουμε την αιτια. Ευτυχως το αγορακι ειναι καλα και αναπτυσεται φυσιολογικα γιατι ηταν σε διαφορετικο σακο,ξεκινησα αντιβιωσεις εξετασεις κλπ...και θα προσπαθησουμε να το κρατησουμε μεχρι της 32 εβδομαδες. Θελω να ρωτησω αν εχει τυχει σε καποια κοπελα κατι αντιστοιχο και πως το αντιμετωπησε;Και το σημαντικοτερο τι μπορει ενα μωρο προωρο 32 εβδομαδων να παθει; Γιατι αν χασω και το αλλο θα τρελαθω:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια χρειαζομαι και εγω τη βοηθεια και την εμπειρια σας... Μετα απο 2 χρονια προσπαθειων καταφυγαμε στην εξωσωματικη λογω πολυκυστικων ευτυχως πετυχε με την 1η προσπαθεια και αυτη τη στιγμη ειμαι στην 27w.Ειχα καποια προβληματα στην αρχη αλλα το 2ο τριμηνο ολα καλα. Ειχα ενα κοριτσακι και ενα αγορακι... Πριν 3 βδομαδες καναμε το β επιπεδου και ηταν ολα φυσιολογικα και τα 2 υγιεστατα! Πριν 2 μερες πηγαμε στον γιατρο και καθιερωμενη επισκεψη και το κοριτσακι μας ηταν νεκρο:(:(:(...χωρις πονους αιμορραγια,τιποτα.Δεν ξερουμε την αιτια. Ευτυχως το αγορακι ειναι καλα και αναπτυσεται φυσιολογικα γιατι ηταν σε διαφορετικο σακο,ξεκινησα αντιβιωσεις εξετασεις κλπ...και θα προσπαθησουμε να το κρατησουμε μεχρι της 32 εβδομαδες. Θελω να ρωτησω αν εχει τυχει σε καποια κοπελα κατι αντιστοιχο και πως το αντιμετωπησε;Και το σημαντικοτερο τι μπορει ενα μωρο προωρο 32 εβδομαδων να παθει; Γιατι αν χασω και το αλλο θα τρελαθω:cry:

δεν έχω απάντηση στο ερώτημά σου. ήθελα μόνο να σου ευχηθώ καλό κουράγιο και όλα να πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω απάντηση στο ερώτημά σου. ήθελα μόνο να σου ευχηθώ καλό κουράγιο και όλα να πάνε καλά!!!

Έχω μια πελατισα στο μαγαζι,η οποία ήταν έγκυος στα δίδυμα. Είχε ινωμιωμα κ εγχειρηστηκε στον 3 μήνα. Τα μωρα ήταν Καλα κ στον 5 μήνα έχασε το ένα μωρο κ τελικά γέννησε στον 7 μήνα ένα υγειεστατο μωρακι, τωραψειναι 4 μηνών κ όλα είναι Καλα.. Εύχομαι να σου πανε όλα Καλα.,να προσεχείς..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι για αυτο που σας ετυχε.Γιατι το επαθε δεν ξερω...Ξερω ομως πως η γυναικα μου γεννησε διδυμα - αγορι κοριτσι- στην 30 εβδομαδα και εντελως ξαφνικα.Τωρα ειναι ενος ετους και ειναι ολα καλα.Οποτε στην 32 εβδομαδα δεν φανταζομαι να αντιμετωπισεις καποιο θεμα. Ευχομαι οτι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ο γιατρός σου λέει ότι μπορεί να γεννηθεί στις 32 εβδομάδες μην αγχώνεσαι, να είσαι ήρεμη όσο μπορείς γιατί εισπράττει όλα τα συναισθήματά σου το μωράκι σου.

Λυπάμαι για το κοριτσάκι σου αλλά κάνε ότι μπορείς καλύτερο για το αγοράκι σου πλέον και όλα καλά θα πάνε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου ειχα μεινει και εγω εγκυος απο εξωσωματικη σ'ενα αγορακι και ενα κοριτσακι μεχρι που στη β' επιπεδου ανακαλυψαμε οτι το αγορακι ειχε σοβαρο προβλημα στο κεφαλι...περιμενα μεχρι την 30η εβδομαδα οπου εκανα μειωση στο εμβρυο και γεννησα το κοριτσακι στην 35η χωρις κανενα προβλημα (εμεινε μονο λιγες μερες στην θερμοκοιτιδα)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια που μου δινετε κουραγιο, απλα ηταν ξαφνικο δεν εβρησκαν καποιο προβλημα στο μωρο και κοντευω να τρελαθω! Και ανησυχω για το δευτερο γιατι δεν ειχα ξανακουσει να πεθαινει το ενα εμβρυο και να μπορει να κρατηθει το αλλο 5-6 εβδομαδες χωρις να παθει κατι! Σας ευχαριστω πολυ ολες και ευχομαι να εχετε ολες οτι επιθυμειτε!

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου,

δεν έχω ανάλογη εμπειρία. Θέλω μόνο να σου ευχηθώ δύναμη, ηρεμία (όσο μπορείς) για το άλλο σου μωράκι και όλα να πάνε καλά από 'δω και στο εξής!!!! Είμαι σίγουρη ότι υπάρχει πόνος αυτή τη στιγμή αλλά προσπάθησε να εστιάσεις στη χαρά που θα ζήσεις τη στιγμή που θα κρατήσεις το παλικαράκι σου αγκαλιά!

as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

 

Διπλή κούραση, διπλή ευτυχία, διπλό όνειρο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα! για την 32η εβδομαδα, να μην ανησυχεις καθολου!!! Ολα θα πανε καλα!! Επειδη τα μωρακια σου ηταν σε διαφορετικο σακο , θα σε βοηθησουν οι γιατροι να μην εχεις καποιο προβλημα...Καλη συνεχεια!

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως συμβαινει! Λυπαμαι παρα πολυ, οτι κ να πω ειναι λιγο!

 

Τα μωράκια που γεννιουνται πανω απο 28 εβδομάδες ειναι βιωσιμα κ συνηθεστατα χωρις κανενα προβλημα, ποσο μάλλον 32 εβδομάδων! Αυτο που εχω ακουσει, ρωτα κ τον γιατρο σου ειναι οτι πρέπει να παιρνεις κάποια φαρμακα, ισως αντιβιωσω για να μην παθει τπτ το αλλο μωρο!

Ολα θα πανε καλα! Καταλαβαινω το αγχος σου, απλα να σε παρακολουθει τακτικα ο γιατρος σου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...