Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!


Recommended Posts

Κορίτσια χρειάζομαι επειγόντως τα φώτα σας...

Εδώ και μια εβδομάδα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ όλη την ημέρα ο μπέμπης μου είναι ήρεμος, θηλάζει κανονικά και είμαστε μια χαρα κατά τις 9.00 το βράδυ αρχίζει η γκρίνια. Τον ταϊζω αλλά μοιάζει να μην χορταίνει με τίποτα. Μπορεί να τον έχω στο στήθος και 1,5 ώρα και αυτός να κλαίει και να γκρινιάζει. Να σημειώσω οτι τα υπόλοιπα γεύματα κρατάνε το πολύ 20-30 λεπτά και μετά αυτός κοιμάται χαρούμενος. Τις πρώτες μερές τον άφηνα στο στήθος, δεν του έδινα συμπλήρωμα, αυτός έκλαιγε και κατάφερνε να κοιμηθεί εξαντλημένος κατά τις 3.00. Χθες και προχθές είπα να του δώσω συμπλήρωμα. Τη μια έφαγε 80 και την άλλη 100 ml. Είναι δυνατόν να μην του φτάνει το γάλα μου το βράδυ ή εκνευρίζεται για κάποιο λόγο και για αυτό δεν τρώει? Εχει συμβεί σε καμμια άλλη αυτό? Πως το αντιμετωπίσατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ λέω υπομονή και θα περάσει η φάση που περνάτε! Ε, μα τι στο καλό κάνουλα έχει το στήθος και μετά τις 21.00 κλείνει; Μπορεί κάτι άλλο να το ενοχλεί το μωρό και να διαμαρτύρεται... ή μπορεί ακόμα και να έχει μικρότερη ροή το γάλα εκείνη την ώρα που και αυτό να συμβαίνει όμως δε σε απασχολεί! Το πολύ πολύ να του παίρνει περισσότερη ώρα για να φάει!

 

Και δεν αφήνεις καλού κακού τις δοκιμές με το ξένο;;; :?

Το' χετε στα χέρια σας το παιχνίδι, γιατί να το χάσετε;;;;

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι κολικοί? αυτό το κάθε μέρα ίδια ώρα και γκρίνια γκρίνια κάτι μπορεί να λέει... :roll:

 

Εξαρτάται... αν το μωρό μετά από το συμπλήρωμα σταμάτησε να γκρινιάζει, χλωμό το βλέπω για κολικό (όχι όμως ότι το συμπλήρωμα είναι η λύση, μην παρεξηγηθώ)... αν όχι, οι κολικοί είναι ένα σενάριο... :?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω υπομονή και θα περάσει η φάση που περνάτε! Ε, μα τι στο καλό κάνουλα έχει το στήθος και μετά τις 21.00 κλείνει; Μπορεί κάτι άλλο να το ενοχλεί το μωρό και να διαμαρτύρεται... ή μπορεί ακόμα και να έχει μικρότερη ροή το γάλα εκείνη την ώρα που και αυτό να συμβαίνει όμως δε σε απασχολεί! Το πολύ πολύ να του παίρνει περισσότερη ώρα για να φάει!

 

Και δεν αφήνεις καλού κακού τις δοκιμές με το ξένο;;; Confused

Το' χετε στα χέρια σας το παιχνίδι, γιατί να το χάσετε;;;;

 

Εγώ να τις αφήσω τις δοκιμές αλλά αν τρώει 100 ml ξένο γάλα μετά από 2 ώρες που είναι στο στήθος αυτό δεν σημαίνει οτι το χρειάζεται γιατί πεινάει? Αν έτρωγε 40 ή 50 δεν θα το συζητούσα καθόλου.

 

μπορεί να είναι κολικοί? αυτό το κάθε μέρα ίδια ώρα και γκρίνια γκρίνια κάτι μπορεί να λέει... :roll:

 

Δεν υποτιθεται ομως οτι τα μωρακια που θηλαζουν δεν αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορεί να είναι κολικοί? αυτό το κάθε μέρα ίδια ώρα και γκρίνια γκρίνια κάτι μπορεί να λέει... :roll:

 

Εξαρτάται... αν το μωρό μετά από το συμπλήρωμα σταμάτησε να γκρινιάζει, χλωμό το βλέπω για κολικό (όχι όμως ότι το συμπλήρωμα είναι η λύση, μην παρεξηγηθώ)... αν όχι, οι κολικοί είναι ένα σενάριο... :?

 

Μετά το συμπλήρωμα σταμάτησε να γκρινιάζει και κοιμήθηκε τη μια μέρα για 6 ώρες και την άλλη για 5 ενώ συνήθως στο τρίωρο ξυπνάει και να ξαναφάει.

Link to comment
Share on other sites

[Μετά το συμπλήρωμα σταμάτησε να γκρινιάζει και κοιμήθηκε τη μια μέρα για 6 ώρες και την άλλη για 5 ενώ συνήθως στο τρίωρο ξυπνάει και να ξαναφάει.

 

λογικό είναι γιατί τους πέφτει πολύ βαρύ το ξένο γάλα :? όπως λέει η Αγλαία,τα μοσχαράκια εχουν τρια στομαχια για να το χωνευουν...

 

τωρα για τους κολικούς τί να σου πώ,ο γιος μου που θηλαζε αποκλειστικά ειχε,η κόρη μου όχι... :roll:

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ να τις αφήσω τις δοκιμές αλλά αν τρώει 100 ml ξένο γάλα μετά από 2 ώρες που είναι στο στήθος αυτό δεν σημαίνει οτι το χρειάζεται γιατί πεινάει? Αν έτρωγε 40 ή 50 δεν θα το συζητούσα καθόλου.

 

Επιμένω ότι είναι στο χέρι σας να μην το δώσετε! Ακόμα και αν το γάλα σου είναι "λίγο" εκείνη την ώρα δεν πρόκειται από μόνο του να αυξηθεί "αυτόματα". Το μωρό θα θηλάσει συχνά και πολύ και θα το αυξήσει! Το βάρος που παίρνει είναι φυσιολογικό; Οι πάνες που βρέχει; Αν ναι, γιατί αγχώνεσαι; Όλα θα γίνουν όπως πρέπει!

Πάντα στα μωρά υπάρχει η λαιμαργία... του δίνεις ένα μπιμπερό γεμάτο γάλα και αυτό απλά ανοίγει το στόμα του και... καταπίνει! Λες να πει όχι :?

 

 

Δεν υποτιθεται ομως οτι τα μωρακια που θηλαζουν δεν αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα?

 

Τσου... φαίνεται ότι τα μωρά που θηλάζουν έχουν σε μικρότερη συχνότερη και ένταση κολικούς κατά τα άλλα μπορεί να έχουν κανονικότατα... στο λέω γιατί έζησα και είδα με τα ίδια μου τα μάτια την ανηψιά μου με ΑΘ να βασανίζεται για πολλούς μήνες... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω... Ελπίζω να είναι μια φάση μόνο και να του περάσει... Απλά μου είναι πολύ δύσκολο να τον ακούω να κλαίει. Δεν είμαι τόσο σκληρή για αυτό και κατέφυγα στο ξένο χθες και προχθές. Ηθελα να τον ηρεμήσω γιατί τον λυπόμουνα :( .

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ να τις αφήσω τις δοκιμές αλλά αν τρώει 100 ml ξένο γάλα μετά από 2 ώρες που είναι στο στήθος αυτό δεν σημαίνει οτι το χρειάζεται γιατί πεινάει? Αν έτρωγε 40 ή 50 δεν θα το συζητούσα καθόλου.

 

Επιμένω ότι είναι στο χέρι σας να μην το δώσετε! Ακόμα και αν το γάλα σου είναι "λίγο" εκείνη την ώρα δεν πρόκειται από μόνο του να αυξηθεί "αυτόματα". Το μωρό θα θηλάσει συχνά και πολύ και θα το αυξήσει! Το βάρος που παίρνει είναι φυσιολογικό; Οι πάνες που βρέχει; Αν ναι, γιατί αγχώνεσαι; Όλα θα γίνουν όπως πρέπει!

Πάντα στα μωρά υπάρχει η λαιμαργία... του δίνεις ένα μπιμπερό γεμάτο γάλα και αυτό απλά ανοίγει το στόμα του και... καταπίνει! Λες να πει όχι :?

 

 

Δεν υποτιθεται ομως οτι τα μωρακια που θηλαζουν δεν αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα?

 

Τσου... φαίνεται ότι τα μωρά που θηλάζουν έχουν σε μικρότερη συχνότερη και ένταση κολικούς κατά τα άλλα μπορεί να έχουν κανονικότατα... στο λέω γιατί έζησα και είδα με τα ίδια μου τα μάτια την ανηψιά μου με ΑΘ να βασανίζεται για πολλούς μήνες... :roll:

 

 

 

Βάρος πρέπει να παίρνει γιατί έχει κάνει μπουτάκια. Αρχές Αυγούστου είναι να ξαναζυγιστεί. Και πάνες βρέχει τουλάχιστον 7-8 την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω τι να πω... Ελπίζω να είναι μια φάση μόνο και να του περάσει... Απλά μου είναι πολύ δύσκολο να τον ακούω να κλαίει. Δεν είμαι τόσο σκληρή για αυτό και κατέφυγα στο ξένο χθες και προχθές. Ηθελα να τον ηρεμήσω γιατί τον λυπόμουνα :( .

 

Γιάννα μου μπορώ να καταλάβω την ψυχολογία σου... :?

Και είμαι σίγουρη ότι δε σου είναι ευχάριστο να βλέπεις το μωρό σου να κλαίει, όμως είναι (δυστυχώς) και αυτό στο πρόγραμμα! Και (επίσης δυστυχώς) δεν υπάρχει πάντα κάτι που μπορούμε να κάνουμε για να τα παρηγορήσουμε... ειδικά στους κολικούς... εσύ κάνεις το καλύτερο που μπορείς και δίνεις στο μωρό σου το μεγαλύτερο δώρο... όλα τα άλλα με υπομονή θα περάσουν...

Όσο το μωράκι σου αναπτύσσεται κανονικά μη σε απασχολεί τίποτα... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ που μου δίνεται κουράγιο να συνεχίσω. Ξέρω πως μάλλον δεν θα καταφέρω να το κάνω για πολύ καιρό γιατί κάποια στιγμή θα πρέπει να γυρίσω στη δουλειά από την οποία λείπω ήδη 7 μήνες και δυστυχώς δεν παιζει μειωμένο ωράριο αλλά 9ωρο σπαστό αλλά τουλάχιστον όσο είμαι το σπίτι θα ήθελα να τον θηλάσω σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ που μου δίνεται κουράγιο να συνεχίσω. Ξέρω πως μάλλον δεν θα καταφέρω να το κάνω για πολύ καιρό γιατί κάποια στιγμή θα πρέπει να γυρίσω στη δουλειά από την οποία λείπω ήδη 7 μήνες και δυστυχώς δεν παιζει μειωμένο ωράριο αλλά 9ωρο σπαστό αλλά τουλάχιστον όσο είμαι το σπίτι θα ήθελα να τον θηλάσω σωστά.

 

Γιάννα μου τα καταφέρνετε πολύ καλά. Και όταν με το καλό πας στη δουλειά σου, θα έχεις διαβάσει και εδώ μέσα, θα μπορείς τις στερεες τροφές να τις δίνει αυτός που θα κρατάει το μωρό σου όσο εσύ θα λείπεις και όταν είσαι στο σπίτι να θηλάζετε κανονικά... αν σε ενδιαφέρει να συνεχίσετε... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Γιάννα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλα άσε το συμπληρωμα .

(Εντωμεταξυ μου κάνει εντυπωση γιατι όλες οι νεες μαμαδες έχετε σπιτι ξένο γάλα ??)

 

Εγω εχω ενα κοριτσάκι που απο την στιγμή που έγινε 10 ημερων δεν ξανακουσα το κλάμα της . Γκρινιαζει λιγο και βγάζει κραυγουλες σπάνια θα κλάψει και αυτό για δευτερόλεπτα . Εδω και μια εβδομάδα ομως καθε απόγευμα κλαίει σπαρακτικά :cry:

 

Απο τα αέρια (μηπως έχει και το μικρό σου?) την υπερένταση και δεν ξέρω τι αλλο , μετο που την βάζω στο στήθος δεν πιανει αλλα κλαιει σπαρακτικά . Αν της έδινα μπουκάλι ειμαι σίγουρη θα το παιρνε και θα κοιμόταν μετα του καλου καιρου .

 

Τωρα βρήκα μερικές λύσεις και κάποιες φορές παρολο που κλαιει της βάζω με το ζόρι ( γινεσαι και σκληρή καμια φορά) το στήθος στο στομα . Στην αρχή μου ρίχνει βρισίδια ( :lol: ) ακουγεται ενα μμμ , γγκκρρμμμ αλλα μετά ηρεμεί και πίνει το γαλατακι της . Γενικα προσπαθω να την ηρεμήσω και μετά να την ταίσω .

 

Μήπως το μικρό σου απλα θελει να νανουριστεί ? Μηπως έχει πονακια και θελει να μενει ωρα στο στήθος ? Μηπως θελει να αυξήσει την παραγωγή ?

 

Τα μωράκια έχουν διάφορες φάσεις . Αυτο δεν σημαίνει πως δεν εχουμε γάλα ...και λε κοριτσια να ρωτησω ...μονο εγώ εχω αυτην την αυτοπεποιθηση οτι γαλα έχω και μαλιστα παρα πολυ ? :roll:

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ που μου δίνεται κουράγιο να συνεχίσω. Ξέρω πως μάλλον δεν θα καταφέρω να το κάνω για πολύ καιρό γιατί κάποια στιγμή θα πρέπει να γυρίσω στη δουλειά από την οποία λείπω ήδη 7 μήνες και δυστυχώς δεν παιζει μειωμένο ωράριο αλλά 9ωρο σπαστό αλλά τουλάχιστον όσο είμαι το σπίτι θα ήθελα να τον θηλάσω σωστά.

 

Γιάννα μου τα καταφέρνετε πολύ καλά. Και όταν με το καλό πας στη δουλειά σου, θα έχεις διαβάσει και εδώ μέσα, θα μπορείς τις στερεες τροφές να τις δίνει αυτός που θα κρατάει το μωρό σου όσο εσύ θα λείπεις και όταν είσαι στο σπίτι να θηλάζετε κανονικά... αν σε ενδιαφέρει να συνεχίσετε... :wink:

 

Μετά το 5μηνο ή 6μηνο δεν μπαίνουν οι στερεές τροφές? Έγώ στην δουλειά θα γυρίσω τον Σεπτεμβρη... Μακάρι να μπορούσα να το καθυστερήσω αλλά δεν γίνεται. Είμαι βλέπεις τόσους μήνες εκτός με άδεια άνευ αποδοχών... ίσως αν αγόραζα ένα θήλαστρο... Τέλοσπάντων θα την βρούμε την άκρη ελπίζω :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζήσει το μωράκι!

 

Το ίδιο αντιμετώπισα κι εγω με τη μικρή μου στην αρχή. Δε μπορώ να πω με σιγουριά γιατί κλαει αλλά αν βρέχει 7-8 πάνες την ημέρα, και παίρνει καλο βάρος (116-198 τη βδομάδα),τότε έχεις σίγουρα αρκετό γάλα.

 

Μπορεί να έχει κάποιες ενοχλήσεις. Τα μωρά θέλουν να θηλάζουν όταν δε νιώθουν καλά. Όταν του βάζεις το μπιμπερό αυτομάτως ξεκινάει να θηλάζει. Το γάλα κατεβαίνει, κι αναγκαστικά το καταπίνει. Μπουκώνει, και πεφτει σε λήθαργο.

Αν πανες και βάρος είναι καλά, θα έλεγα να μη δίνεις ξένο. Αν όμως επιμένεις να δώσεις, φροντισε να αντλεις 10-15 λεπτα απο κάθε μερια, καθε φορά που δίνεις συμπλήρωμα. Επισης φροντισε η θηλη να έχει πολυ μικρή τρυπα, να μη στάζει όταν τη γυρνας αναποδα. Για να μη μάθει το μωρό στη γρήγορη ροή, και μετά τεμπελιαζει στο στήθος.

 

Καλο είναι πάντως, αν δεν είναι απαραίτητο, να μη δώσεις συμπληρωμα.

 

Ο,τι αλλο θέλεις, εδώ είμαστε. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα βρήκα μερικές λύσεις και κάποιες φορές παρολο που κλαιει της βάζω με το ζόρι ( γινεσαι και σκληρή καμια φορά) το στήθος στο στομα . Στην αρχή μου ρίχνει βρισίδια ( :lol: ) ακουγεται ενα μμμ , γγκκρρμμμ αλλα μετά ηρεμεί και πίνει το γαλατακι της . Γενικα προσπαθω να την ηρεμήσω και μετά να την ταίσω

:lol::lol::lol::lol::lol:

θα το φαω αυτο το μωρο!!!!!Λαμπρινη πολυ φατσα!!!!να σου ζησει!!!αχχχ!!!!

συμφωνω με τα κοριτσια..... :D:D

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιάννα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλα άσε το συμπληρωμα .

(Εντωμεταξυ μου κάνει εντυπωση γιατι όλες οι νεες μαμαδες έχετε σπιτι ξένο γάλα ??)

 

Εγω εχω ενα κοριτσάκι που απο την στιγμή που έγινε 10 ημερων δεν ξανακουσα το κλάμα της . Γκρινιαζει λιγο και βγάζει κραυγουλες σπάνια θα κλάψει και αυτό για δευτερόλεπτα . Εδω και μια εβδομάδα ομως καθε απόγευμα κλαίει σπαρακτικά :cry:

 

Απο τα αέρια (μηπως έχει και το μικρό σου?) την υπερένταση και δεν ξέρω τι αλλο , μετο που την βάζω στο στήθος δεν πιανει αλλα κλαιει σπαρακτικά . Αν της έδινα μπουκάλι ειμαι σίγουρη θα το παιρνε και θα κοιμόταν μετα του καλου καιρου .

 

Τωρα βρήκα μερικές λύσεις και κάποιες φορές παρολο που κλαιει της βάζω με το ζόρι ( γινεσαι και σκληρή καμια φορά) το στήθος στο στομα . Στην αρχή μου ρίχνει βρισίδια ( :lol: ) ακουγεται ενα μμμ , γγκκρρμμμ αλλα μετά ηρεμεί και πίνει το γαλατακι της . Γενικα προσπαθω να την ηρεμήσω και μετά να την ταίσω .

 

Μήπως το μικρό σου απλα θελει να νανουριστεί ? Μηπως έχει πονακια και θελει να μενει ωρα στο στήθος ? Μηπως θελει να αυξήσει την παραγωγή ?

 

Τα μωράκια έχουν διάφορες φάσεις . Αυτο δεν σημαίνει πως δεν εχουμε γάλα ...και λε κοριτσια να ρωτησω ...μονο εγώ εχω αυτην την αυτοπεποιθηση οτι γαλα έχω και μαλιστα παρα πολυ ? :roll:

 

Όχι δεν είναι αέρια. Αυτό συνήθως μας συμβαίνει το πρωί αλλά εκεί καταφέρνω να τον ηρεμήσω.

Και εγώ του έχω βάλει το στήθος με το ζόρι αλλά το σπρώχνει με τη γλωσσίτσα του εξώ και κλαίει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το 5μηνο ή 6μηνο δεν μπαίνουν οι στερεές τροφές? Έγώ στην δουλειά θα γυρίσω τον Σεπτεμβρη... Μακάρι να μπορούσα να το καθυστερήσω αλλά δεν γίνεται. Είμαι βλέπεις τόσους μήνες εκτός με άδεια άνευ αποδοχών... ίσως αν αγόραζα ένα θήλαστρο... Τέλοσπάντων θα την βρούμε την άκρη ελπίζω :)

 

Γιάννα μου, δυστυχώς στη δουλειά δε μπορώ να δω το τικερ σου... υπέθεσα μιας και λείπεις 7 μήνες ότι θα είναι 5 μηνών τουλάχιστον το μωρό σου! Πόσο θα είναι το Σεπτέμβρη που θα ξεκινήσεις τη δουλειά;

 

σσ. Η άκρη πάντα βρίσκεται! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Μετά το 5μηνο ή 6μηνο δεν μπαίνουν οι στερεές τροφές? Έγώ στην δουλειά θα γυρίσω τον Σεπτεμβρη... Μακάρι να μπορούσα να το καθυστερήσω αλλά δεν γίνεται. Είμαι βλέπεις τόσους μήνες εκτός με άδεια άνευ αποδοχών... ίσως αν αγόραζα ένα θήλαστρο... Τέλοσπάντων θα την βρούμε την άκρη ελπίζω :)

 

Γιάννα μου, δυστυχώς στη δουλειά δε μπορώ να δω το τικερ σου... υπέθεσα μιας και λείπεις 7 μήνες ότι θα είναι 5 μηνών τουλάχιστον το μωρό σου! Πόσο θα είναι το Σεπτέμβρη που θα ξεκινήσεις τη δουλειά;

 

σσ. Η άκρη πάντα βρίσκεται! :wink:

 

20-6 γεννήθηκε οπότε όταν θα πάω στη δουλειά θα είναι 2 μηνών και 10 ημερών. Εμεινα τόσο καιρό εκτός λόγω προβλημάτων στην εγκυμοσύνη

 

 

να κάνω κι εγώ μια κουφή ερώτηση?

 

κάντη θα μου πείτε, κι ας πέσει κάτω Razz

 

εναλλαγές στο στήθος κάνεις??

 

Κάνω

Link to comment
Share on other sites

20-6 γεννήθηκε οπότε όταν θα πάω στη δουλειά θα είναι 2 μηνών και 10 ημερών. Εμεινα τόσο καιρό εκτός λόγω προβλημάτων στην εγκυμοσύνη

 

Θα είναι πολύ μικρό ακόμα... θα χρειαστείς σίγουρα αντλήσεις τότε αν θες να συνεχίσεις να παίρνει το δικό σου γαλατάκι... :)

 

Για την ώρα μην αγχώνεσαι... να είσαι διαθέσιμη για το μωρό σου. Αν το κάνεις αυτό και πίνει όσο συχνά και σε ότι ποσότητα θέλει το γάλα σου όλα θα πάνε καλά. Μέτρα τις βρεγμένες πάνες και το βάρος του και όσο βλέπεις να μεγαλώνει από εσένα σιγά σιγά θα ηρεμήσεις... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Γιαννα κ εμενα στην αρχη κ μεχρι πριν λιγο καιρο το βραδυ ηθελε συνεχεια να θηλαζει κ εδειχνε σαν πειναει απο τις 9 κ αν δεν πήγαινε 2:30 καμια φορα κ 4 δεν ηρεμουσε να κοιμηθει, επαιρνε ομως αρκετο βαρος (240-300/βδομαδα)σκεφτομουν πως μπορουσε να μην της φτανει το γαλα μου? ( και δεν καταλαβα ποτε γιατι συμπεριφερονταν ετσι.)η παιδιατρος μου ειχε συστησει να της δινω λιγο συμπληρωμα ευτυχως για καλη μου τυχη ψαχνοντας σχετικα τοπικς στο parents διαβαζα της οδηγιες της Αγλαιας κ των αλλων μαμαδων κ ηρεμησα δεν της εδωσα ποτε συμπληρωμα κ το βαρος της ειναι παραπανω απο το κανονικο.επικεντρωσου οπως σου ειπαν κ τα αλλα κοριτσια στο βαρος ,βρεξιμο πανων κτλ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά κάνει άλμα ανάπτυξης και γκρινιάζει γιατί το γάλα δεν ρέει άφθονο! Μην του δίνεις συμπλήρωμα, δεν θα αυξήσεις ποτέ την παραγωγή σου έτσι. Κάνε υπομονή 3-4 μέρες με το μωρό να γκρινιάζει στο στήθος μέχρι να αυξηθεί το γάλα και θα του περάσει...

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...