Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ. ΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ KIDDO???


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Ξέρετε κανένα παιδικό σταθμό πλησίον του Μενιδίου, ας μην είναι και κοντά - απλά να εξυπηρετεί Μενίδι και να είναι οικονομικός. Στον σταθμό που πηγαίναμε μου ζήτησαν εφετος 4500 και δυστυχώς την έγραψα σε Δημοτικό σταθμό αλλά άλλαξε και το ωράριο εργασίας μου σε απογευματινό και αν βρω κάποιον σταθμό που θα μου συστήσετε και είναι οικονομικός με την μεταφορά της θα την αλλάξω (ΠΕΡΙΟΧΕΣ: ΚΗΦΙΣΙΑ - ΕΡΥΘΡΑΙΑ - ΑΝΟΙΞΗ - ΣΤΑΜΑΤΑ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ - ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ - ΜΕΝΙΔΙ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ - ΒΑΡΥΜΠΟΠΗ ΚΛΠ)

Επισης θα ήθελα ν αρωτήσω έχετε ακούσει για έναν σταθμό KIDDO στην Πετρούπολη. Περιμένω σχόλια διοτι έχω σκοπο να περάσω μια βόλτα

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια :lol:

Το λουλουδάκι μου το λένε Σοφία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν γινόταν να μην δεχτείς την αλλαγή ωραρίου?

 

για μια μαμά αυτό θα σημαινε,

εάν δεν βρεί τον παιδικό σταθμό τον απογευματινό,

ότι δεν θα βλεπει το παιδί της όλη μερα.

 

δεν ξέρω αν υπάρουν πολλοί απογευματινοί,

και νομίζω ότι οι επιλογές που θα έχεις θα είναι ΠΟΛΥ πιο λίγες.....

κατι που την στιγμή που ήδη είναι πολύ δυσκολο να βρείς καλό πρωινό,

ακομα πιο δυσκολο ίσωςθα είναι να βρείς καλό απογευματινό!

 

με τίποτα δεν συζητιέται αυτό στην δουλειά? γιατι, δεν ειναι οτι εχεις καποια δικαιολογία, εχεις πολυ σοβαρό λόγο...!!!

 

επίσης ρωτα εαν δεν γινεται αλλιως και πρεπει να στραφεις σε απογευματινό, οι παιδαγωγοί είναι εκεί απο το πρωί? που δουλευουν και απογευμα?

(φυσικά δεν θα μπορούν να κανουν την ίδια δουλειά δυο φορές οπότε, το πρόγραμμα θα είναι πολύ πιο πολύ απλώς φύλαξη...)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα με την δουλειά μου. Γι αυτό και ψαχνω ενναλακτικές λύσεις πχ απογευματινό ωράριο παιδικών σταθμών ... ακόμα και ιδιωτικών. Μου είπαν για τον KIDDO στην Πετρούπολη ξέρεις κάτι? Γενικά έχει ακούσει κανείς τίποτα γι αυτόν τον σταθμό?

Το λουλουδάκι μου το λένε Σοφία

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αγαπητή Μαρία...

To KIDDO είναι η πρώτη εμπειρία που είχε η κόρη μου σαν φύλαξη..

Το έχει μια φοβερή και γλυκεια κοπέλα η Σοφία και παρότι στερείται σε χωρους.. (διαθέτει μόνο 2 αίθουσες και δεν έχει αυλή) δεν στερείται σε δημιουργικότητα και ζεστασιά... Η βασική φιλοσοφία είναι ότι μέσα από το παιχνίδι (θεατρικό, ζωγραφίκή κλπ) τα παιδιά μαθαίνουν αγγλικά από 2,5 χρονών. Ελπίζω να σε βοήθησα..

.png

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...