Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΚΥΡΕΣ ... ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΑ JUMPO


Recommended Posts

εγω το λυσα αλλιως το θεμα :lol:

φοραμε πολλα χρωματιστα!!!

ο μικρος ειναι 20 μηνων τα ρουχα του τα αλλαζει πριν προλαβουν να χαλασουν .....

και οτι χαλασει το κραταμε για το σπιτι .....

τα καλα ρουχα εχω προσεξει οτι και στους 30 μια χαρα καθαριζουν..... σε ποοοοολα πλυσιματα......

προσοχη στον πλανητη μας κοριτσια στα παιδια μας θα τον αφησουμε :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλα αμα ειναι να ειμαι ολη μερα στο μπάνιο, να μένει. Δεν βάζω κάθε μέρα πλυντήριο και πόσο άλιστα να πλύνω στο χερι. Οι ωρες μου ειναι τοσο περιορισμένες....

Μα .... μα ... δεν είναι κόπος να έχεις μια λεκάνη με σαπουνόνερο ετοιμη και με το που λερώνεται το ρούχο να το πετάς εκεί και να το τρίβεις λίγο.

Αλλιώς, άν ο λεκές είναι ξεραμένος, θα πρέπει να βάζεις λευκαντικά, να πλένεις στους 90 βαθμούς, να πλένεις δυό φορές και τέτοια.

 

Κι εγώ έχω περιορισμένο χρόνο αλλά όσο ήμουν σπίτι με το παιδί αυτό έκανα, κι όταν έφυγα για δουλειά το ίδιο έκαναν άλλοι για μένα.

 

Γυρνάω 7 στο σπίτι και εχω να κάνω πολλά περισσότερα οπως συμμάζεμμα και φαγητό.

 

Και στο σχολείο δεν νομίζω να είναι οι δασκάλες διατεθειμένες να πλένουν τα ρουχαλάκια τις οταν λερώνονται.

 

Πλυντήρια βάζω 1-2 φορές την εβδομάδα και οχι κάθε φορά που λερώνεται η Δέσποινα.

.png
Link to comment
Share on other sites

εγω το λυσα αλλιως το θεμα :lol:

φοραμε πολλα χρωματιστα!!!

ο μικρος ειναι 20 μηνων τα ρουχα του τα αλλαζει πριν προλαβουν να χαλασουν .....

και οτι χαλασει το κραταμε για το σπιτι .....

τα καλα ρουχα εχω προσεξει οτι και στους 30 μια χαρα καθαριζουν..... σε ποοοοολα πλυσιματα......

προσοχη στον πλανητη μας κοριτσια στα παιδια μας θα τον αφησουμε :wink:

δεν μιλάω για καλά ρούχα αλλα τα καθημερινά τους. Που πάνε σχολειο, κυλιούνται στο χώμα- στο πάτωμα, πέφτουν φαγητά (βλέπετε εμεις θέλουμε να τρώμε μόνες μας). Τα καλά ρούχα και εγω στους 30-40 τα πλένω. Τα πολύ χρωματιστα με λεκέδες στους 60 και τα πιο απαλά αλλα και άσπρα στους 90.

.png
Link to comment
Share on other sites

Πλυντήρια βάζω 1-2 φορές την εβδομάδα και οχι κάθε φορά που λερώνεται η Δέσποινα.

Ναι κι εμεις πλέον που είναι μεγαλύτερα δεν πλένουμε κάθε μέρα, αλλά εξακολουθούμε να μουλιάζουμε τα ρούχα.

Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την εμπειρία μου. Ρούχα μου φέρανε από το τζαμπο 3-4 βρεφικά φορμάκια. Είχα τις αμφιβολίες μου αλλά βγήκαν πρωταθλητές, και δεν μύριζαν πετρέλαιο.(αυτό δεν συμβαίνει με τα κακά κινέζικα;)Αλλεργίες δεν είχαμε αλλα ήταν και χειμώνας και φορούσε φανελάκια της mothercare τα οποία έλεγαν 0-3 όμως μας πήγαν έως 6-7 μ. Αυτά ήταν επίσης άψογα και στο πλύσιμο και στο σίδερο. Από το τζαμπο αγόρασα μια κουβερτούλα των 12ευρώ, κι έγινε σύντομα πιο πολιά από τα φανελάκια της μεγάλης μου κόρης που τα έχω 18 χρόνια. Τότε δεν είχαμε και πολλές επιλογές. Όντως είναι πολύ πιο φθηνό από άλλα καταστήματα ,βρήκα τεράστιες διαφορές σε καλλυντικα, καλτσάκια ,πλαστικά λεκανάκια,και καρεκλάκι αυτοκινήτου. Σε γενικές γραμμές όμως προτιμώ να πηγαίνω στο τζάμπο για χρωματοθεραπεία κι άν προκύψει καμμία αγορά

[line_flow3_beg_minie_time_1191038400_text_3420e6f9effdebe5f220e3dfede1ed20e720e1eddcf3e120eceff52ec720ece9eaf1fcf4e5f1e720e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

απο τα jumbo ειχα παρει κατι φορμακια και αφου μεγαλωσε λιγο ο μικρος ειπα να δοκιμασω ξανα και παλι τζαμπα τα πληρωσα. παλι καλα δεν τα χρυσοπληρωσα. τα φορμακια οσο και να τα επλενα δεν μπορουσα να διωξω αυτην την παραξενη μυρωδια που ειχα, ασε που αντεξαν και τις συχνες πλυσεις, και στα μεγαλυτερα νουμερα δεν υπηρχε καμια αντιστοιχια μεγεθους και ηλικιας.αλλα προιοντα οπως μπουκαλια θηλες πιπιλες καθαριστικα πηρα και απο εκει αλλα παλι τα γνωστα.οσο αφορα τα κινεζικα όλα απο εκει ειναι επωνυμα και μη αλλα η διαφορα στην ποιοτητα φαινεται.

προσωπικα τωρα ψωνιζω απο συγκεκριμενες αλυσιδες και για τα καθημερινα του τα παιρνω σε περιοδο εκπτωσεων εως και 70% πιο φτηνα και φυσικα δεν με πειραζει αν το σχεδιο που θα φορεσει ο μικρος ειναι της περσινης χρονιας!

εννοειται η μικρη θα φορεσει τα ιδια αφου ειναι σαν καινουργια.

5Ikbp3.png

as1cCDx0g411210MTA5bGR8MjIzOTM5ZHxpIHN0YWxpdHNhIG1hcw.gif

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ JUMBO ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΦΥΣΙΚΑ). ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ… ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΣΧΕΔΙΑ ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΑΝΤΟΧΗ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ. ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΜΑΓΑΖΑ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Η' ΓΙΑ ΔΩΡΑ ΤΑ ΠΡΟΤΙΜΩ.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η φραση κλειδι ειναι "ερευνα αγορας".

Κοριτσια ψαξτε! Δεν μπορει ενα μαγαζι να ειναι τελειο σε ολα τα προιοντα.

Ναι σαφως το Jumbo εχει πολυ φτηνα ρουχα.Φτηνα ρουχα ομως εχουν και τα στοκατζιδικα, φτηνα ρουχα εχουν και τα επωνυμα καταστηματα στις εκπτωσεις(εχετε δει τα ρουχα του monsoon με 70% εκπτωση;).

Ναι το Jumbo εχει πολυ φτηνα τα παιχνιδια, ακομα και τα επωνυμα. Ειδικα για δωρα η για τα δωρακια που μοιραζουμε μετα το παρτι, νομιζω ειναι ιδανικο.Προσεξα ομως τα χριστουγεννα ενα παιχνιδαδικο στη μαμα μου ειχε 6-7 απο τα διαφημιζομενα παιχνιδια στην ιδια τιμη(και δε χρειαστηκε να περασω το γολγοθα της επισκεψης στο Jumbo χριστουγεννιατικα).

Το Jumbo μου δινει την αισθηση του σουπερ μαρκετ και ετσι το εντυμετωπιζω. Ψωνιζω πραγματα αναλωσιμα κυριως και καποια εποχιακα ειδη που θα πεταχτουν στο τελος της σεζον. Βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις. Πηρα μια κουνουπιερα με 3 ευρω και μια κουκουλα βροχης για το καροτσι με 5 ευρω που βγηκαν εξαιρετικες και φυσικα ειχαν τεραστια διαφορα στην τιμη με τα αντιστοιχα της peg perego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια προχθες αγορασα ενα σελτεδακι απο τα jumbo για το κρεβατακι του μωρου μου και ειναι σαν στρωματακι(οχι απο τα λεπτα τα γνωστα σελτεδακια) αυτο ειναι καπως διαφορετικο, το εχει παρει καμια απο εσας?ειδατε κανενα προβλημα με αυτο?Μου φαινεται σαν αρκετα ζεστο..Δεν πιστευω να βρασει εκει το νινι?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα που τελείωσα πια με τα πλυσίματα των ρούχων παρατήρησα το εξής τα jumbo ρούχα που επλυνα δεν μάζεψαν -δεν τα έκαψα κιόλας- στους 40 τα έβαλα αλλά γίναν πολύ τρυφερά σαν υφή αφού τα έπλυνα, ενώ κατι σετάκια από το mothercare που τα έβαλα μαζί με τα υπόλοιπα όχι μόνα τους μαζέψαν στραβά και αγρίεψε πολύ λίγο το ύφασμα. Καλά τα chicco είναι κορυφή σαν ποιότητα έμεινα πολυ ευχαριστημένη από το αποτελεσμα στο πλύσιμο.Α.. και κάτι φορμάκια και κουβερτούλες που μου πήρε η πεθερά μου από τα Ζαρα τα Buchaen κατι (δεν θυμάμαι ποτέ το όνομα) βγήκαν τρομερά καλα... που δεν το πίστευα και οι τιμές τους έιναι τρομερά προσιτές!! Μέχρι στιγμής έμεινα ευχαριστημένη και από τα κουβερτάκια του jumbo και από τα σελτεδάκια αλλά και από τις πετσέτες που πήρα από εκεί ο τρόπος που πλύθηκαν και δεν στραβώσαν στο άπλωμα μετά.Δεν το περίμενα μπορώ να πω!! Βέβαια αυτά τα λέω σαν πρωτάρα.. μπορέι να κάνω και λαθος κάπου συγχωρέστε με αλλά αυτη η εντύπωση μου έμεινε!! ΑΑ.... να πάτε στα marks and spencer έχει τρομερές εκπτώσεις στα βρεφικά όλα 50% κάτω πήρα δύο σετ πιτζαμάκια βαμβακερά ωραία για το φθινόπωρο μπλουζάκι παντελονάκι μόνο με 12.9ευρώ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΕΚΕΙ ΕΙΧΑ ΣΚΕΥΤΗ ΝΑ ΨΩΝΙΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΤΕΡΗΣ ΠΙΟΤΗΤΑΣ

ΡΑΒΕΙ ΣΕ ΕΤΕΡΕΙΑ ΦΑΣΟΝ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ

ΟΠΩΤΕ ΑΦΟΥ ΒΡΙΚΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΘΑ ΨΩΝΙΣΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ

ΒΡΙΚΑ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΙΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΦΤΙΝΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΠΩΤΕ ΘΑ ΤΑ ΨΩΝΙΣΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ

ΗΡΩ ΛΕΓΕΤΕ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Στα H&M( στο εμπορικό κέντρο avenue,στην Κηφισίας) έχει όμορφα και σχετικά οικονομικά ρούχα που δεν είναι κινέζικα.Είναι γερμανικά. Εκει όμως τα νούμερα είναι μεγάλα. Η κόρη μου είναι σχεδόν 3 και της παίρνω για 1,5-2. Τα τζάμπο δεν μου αρέσουν και με πιάνει ναυτία με όλες αυτές τις μυρωδιές και την γενική φασαρία. Εγω όλα τα πλένω στους 30 βαθμούς με ένα οικολογικό σαπούνι και ακολουθώ το συστημα του μουλιάσματος. Και αν δεν βγουν οι λεκέδες δεν χαλασε και ο κόσμος. Απλά έχουμε πολλά σπιτικά ρουχα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Στα H&M( στο εμπορικό κέντρο avenue,στην Κηφισίας) έχει όμορφα και σχετικά οικονομικά ρούχα που δεν είναι κινέζικα.Είναι γερμανικά. Εκει όμως τα νούμερα είναι μεγάλα. Η κόρη μου είναι σχεδόν 3 και της παίρνω για 1,5-2. Τα τζάμπο δεν μου αρέσουν και με πιάνει ναυτία με όλες αυτές τις μυρωδιές και την γενική φασαρία. Εγω όλα τα πλένω στους 30 βαθμούς με ένα οικολογικό σαπούνι και ακολουθώ το συστημα του μουλιάσματος. Και αν δεν βγουν οι λεκέδες δεν χαλασε και ο κόσμος. Απλά έχουμε πολλά σπιτικά ρουχα :wink:

 

 

Το H&M έχει παιδικά που δεν ειναι Κινέζικα, Ινδονησία κτλ;;;;;

Μου κάνει εντύπωση γιατί όλα του τα υπόλοιπα ρούχα εκεί ράβονται και έχω δει και ντοκυμαντέρ τους :shock:

Είσαι σίγουρη; Σου έχουν βγεί καλά δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Akoma kai ta beneton rabontai stin kina kai india. Emena pantos mou aresoun polu kai osa beneton exo parei gia thn mpempa einai polu malaka kai otan ta pleno einai san kainourgia. Apo to jumbo peno saliares kai kaltsakia....

 

pantos oti kai an parete to moro se 1-2 mhnes tha xreiazete kainourgia giauto den aksizei na ksodeuete pola. Emena i mpempa mou se ena mhna ebale sxedon 2 kila...opote ta prota rouxalakia den ta forese pote

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έψαξα τα ρούχα της μικρής απο το H&M. 2 απο αυτά λένε Γερμανία και κάποια άλλα Μπαγκλαντές :shock: . Πάντως μου έχουν βγεί ok και γενικά τα πανιά τους δεν έχουν αυτή την πλαστικούρα. Πάντως όταν ήταν μωρό της αγόραζα οικολογικά ρούχα. Τα είχα βρει στο internet και στην έκθεση ecolife. Είναι πιο ακριβά απο τζάμπο σίγουρα αλλά μου ταιριαζαν περισσότερο και σαν στάση ζωής.Έκοψα κάποια πράγματα περιτά για να βγει ο προυπολογισμός του σπιτιού. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολύ λίγα ρούχα του Η&M ίσως να ράβονται στην Γερμανία...τα περισσότερα είναι κίνα, μπαγκλαντές, τουρκία κτλ.

Εγώ πάντως χρόνια αγοράζω ρούχα από αυτό το κατάστημα (ειδικά όσο ήμουν Γερμανία) και ποτέ δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα! :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολες οι εταιριες πλεον ραβουν εκει τα ρουχα τους.. μην κοροιδευομαστε.. το κοστος ειναι τρομερα πιο χαμηλο.. δεν θα μπορουσε καμια εταιρια να ανταγωνιστει την αλλη αν εραβε αλλου τα ρουχα της.

Ακομα και σε ελληνικες βιοτεχνιες να πας που δεν εχουν τους φορους εισαγωγης , τα μεταφορικα κλπ πιο φτηνα δεν θα βρεις..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Άρθρο στη σημερινή METROPOLIS:

 

Σελιδα 6

(μερικά αποσπάσματα απο το άρθρο)

Επικίνδυνο κουτακάκι στα Jumbo! Εταιρίας NUBY!

Αλλοιώνει τα τρόφιμα θέτοντας σε κίνδυνο την υγεία των βρεφών! Είχε ολική μετανάστευση σε ραφιναρισμένο ηλιέλαιο ανώτερη του επιτρεπτού ορίου και επομένως δεν εχει κατασκευαστεί σύμφωνα με τις ορθές πρακτικές κατασκευής...

 

Αχ και με λένε υποχόνδρια μετά..................

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ καλά τα λες αλλά ποιός σε ακούει;;Εγω να δεις κράξιμο που ακούω.

Που ο μπαμπάς μου,μου φέρνει ότι κυκλοφορεί σε κινέζο μικροπωλητή.Αυτά τα απαίσια με τους ήχους και τα φωτάκια.Φλίκτενες βγάζω :lol: Εχω βρει ένα κινέζο που πουλάει διάφορα τέτοια του τα δίνω πίσω και μου φέρνει αυτούς τους κιτσ αναπτήρες για την συλλογή μου. Τελευταίο απόκτημα το''μπαμπά μην τρέχεις σε αναπτήρα'' :lol::lol: Μιλάμε για το απολυτο κιτσ.

 

Δεν κατάλαβα,το επικίνδυνο απο το τζάμπο τι ακριβώς είναι; Βάζεις το φαγητό του μωρού εκει μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ καλά τα λες αλλά ποιός σε ακούει;;Εγω να δεις κράξιμο που ακούω.

Που ο μπαμπάς μου,μου φέρνει ότι κυκλοφορεί σε κινέζο μικροπωλητή.Αυτά τα απαίσια με τους ήχους και τα φωτάκια.Φλίκτενες βγάζω :lol: Εχω βρει ένα κινέζο που πουλάει διάφορα τέτοια του τα δίνω πίσω και μου φέρνει αυτούς τους κιτσ αναπτήρες για την συλλογή μου. Τελευταίο απόκτημα το''μπαμπά μην τρέχεις σε αναπτήρα'' :lol::lol: Μιλάμε για το απολυτο κιτσ.

 

Δεν κατάλαβα,το επικίνδυνο απο το τζάμπο τι ακριβώς είναι; Βάζεις το φαγητό του μωρού εκει μέσα;

 

Ενα κουταλάκι για μωρά....της εταιρίας NUBY!

...και σχετικά με τους αναπτήρες να προσέχεις αυτούς με το ηλεκτροσόκ γιατί τους έχει στα επικίνδυνα προϊόντα στη σελίδα των καταναλωτών της Ευρωπαϊκής Ένωσης :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οκ.Ευχαριστώ.

Αυτους με το ηλεκτροσοκ (αν είναι δυνατον τι βγάζουν;;) δεν τους πλησιάζω. Ασε που δεν τους έχω για χρήση ειναι σε κουτί μακριά φυσικά απο το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Για την εταιρεία nuby το διάβασα και εγώ σήμερα. Επικίνδυνα χημικά που περνάνε στο φαγητό.

Υποτίθεται τα αποσύρανε αλλά μόλις είχα αγοράσει ένα κουταλάκι αυτής της μάρκας!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά εγω έχω προβληματιστεί έντονα με το γεγονός ότι συνέχεια αποσύρουν παιχνίδια και ρούχα ακατάλληλα....με τον ίδιο κοινό παρανομαστή "made in China"...και το Jumbo ειναι απ' ότι βλέπω ο ναός τους!

Όταν η MATTEL αποσυρει παιχνίδια με τα δεκάδες πιστοποιητικά που διαθέτει τότε ποιον να εμπιστευτείς για τα παιχνίδια του παιδιού σου;

Παλίοπανά και ράφτε κούκλες!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες τα περισσότερα παιχνίδια τα φτιάχνουμε μαζί με την κόρη μου. Απο τα δύο και μετά που μπορεί να έχει και συμετοχή εχει απιστευτη πλάκα.(φυσικά το σπίτι πάντα χάλια). Αλλά ένα παιχνιδάκι που της είχα φτιάξει σαν νεογέννητο ήταν πολλά πανάκια ραμμένα μεταξύ τους απο διαφορετικά υφάσματα και χρώματα .Π.χ βελούδο,μετάξι.γκοφρέ..Της άρεσε αυτη η διαφορετική αίσθηση στην αφή.

Τώρα φτιάχνουμε κούκλες απο ατλακολ και εφημερίδες. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...