Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΤΥΠΟΥ


Recommended Posts

 

Επίσης, κορίτσια όποια ξέρει και μπορεί να με βοηθήσει ας μου απαντήσει.

Σκέφτομαι να αγοράσω για το δωμάτιο του μωρού (έχω ΠΗΤ 3/5/2013) ένα θερμοπομπό όπως αυτοί http://www.sanihellas.gr/heating/convectors/ATLANTIC/F117/index.html

Ζητώ συγγνώμη αν βγαίνω εκτός topic, αλλά θα ήθελα να γνωρίζω κατά πόσο ''υγιεινοί'' είναι και αν ακτινοβολούν. Αν από την άλλη, αν έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο θα το εκτιμούσα πολύ!

 

Υπαρχει σχετικο θεμα στο φορουμ για τους θερμοπομπους.Παρολαυτα να σου πω οτι οι γονεις μου εχουν ADAX Νορβηγιας.Η μαμα μου ειναι ατομο με προβληματα και χρειαζεται θερμανση διαρκως,στην πολυκατοικια φετος δεν εβαλαν καν πετρελαιο.Διμηνια εκκαθαριστικος ΔΕΗ με χαρατσι σε διαμερισμα με χασουρα(παλια κουφωματα κλπ)ηρθε 500 ευρω.Εαν εβαζαν πετρελαιο στην πολυκατοικια θα ηθελε τους "βαρβατους" μηνες τουλαχιστον 150-180 ευρω κοινοχρηστα τον μηνα και φυσικα οχι ολη μερα η ζεστη...οποτε θεωρω οτι μια χαρα ηρθε το ρευμα αν υπολογισεις μεσα ΦΠΑ και λοιπες αηδιες.Απο οτι καταλαβαινεις ευχαριστημενοι εμειναν.

Παρολαυτα ναι,αν εχεις δυνατοτητα για αυτονομη εντελως θερμανση το καλυτερο ειναι το πετρελαιο μιας και ζεσταινει ολο το σπιτι...αλλα φετος ολοι δυσκολευτηκαν.(Εμας μας εσωσε το ενεργειακο τζακι!)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

deny μου είναι........ΣΟΥΠΕΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Η ΛΕΞΗ "ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ" ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΗ!!!!!!!! :D :D :D

 

Μπράβο σου!!!!!

 

Ξέρω ακριβώς ποια είναι τα συναισθήματά σου

και η ικανοποίηση που νιώθεις!!!.....

 

Μπράβο-μπράβο-μπράβο!!!!......:o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τα από καρδιάς καλά σου λόγια!!!Ο δικός σου ενθουσιασμός για αυτά που κάνεις με πολύ μεράκι, μου έδωσε την έμπνευση για να κάνω και εγώ αυτά που τόσο όμορφα φτιάχνεις!!

Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά για τις ωραίες ιδέες σου!!!!

 

deny μου είναι........ΣΟΥΠΕΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Η ΛΕΞΗ "ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ" ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΗ!!!!!!!! :D :D :D

 

Μπράβο σου!!!!!

 

Ξέρω ακριβώς ποια είναι τα συναισθήματά σου

και η ικανοποίηση που νιώθεις!!!.....

 

Μπράβο-μπράβο-μπράβο!!!!......:o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Ο Mercola εχει περιορισμο στο βαρος της παραγγελίας??Στο iherb ξερω ότι εχουν μεγιστο βαρος 1800 γρ. και δεν υπάρχει πρόβλημα με τελωνείο.Τι ισχυει στο Mercola γιατι σκέφτομαι να βαλω παραγγελια αφού εχει δωρεαν μεταφορικα.

 

Κορίτσια..............ο Μπάρκουλης!!!......

 

Έβαλε FREE SHIPPING o Mercolaaaaaaa!!!!! :o :o :o

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Mercola εχει περιορισμο στο βαρος της παραγγελίας??Στο iherb ξερω ότι εχουν μεγιστο βαρος 1800 γρ. και δεν υπάρχει πρόβλημα με τελωνείο.Τι ισχυει στο Mercola γιατι σκέφτομαι να βαλω παραγγελια αφού εχει δωρεαν μεταφορικα.

απ οσο θυμαμαι οχι αλλα ας πει και καποια αλλη κοπελα που ξερει καλυτερα...δοκιμασες να βαλεις ολα αυτα που θελεις? λογικα αν εχει περιορισμο δεν θα σε αφηνει οπως συμβαινει στο iherb

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Mercola εχει περιορισμο στο βαρος της παραγγελίας??Στο iherb ξερω ότι εχουν μεγιστο βαρος 1800 γρ. και δεν υπάρχει πρόβλημα με τελωνείο.Τι ισχυει στο Mercola γιατι σκέφτομαι να βαλω παραγγελια αφού εχει δωρεαν μεταφορικα.

 

Δεν πρέπει να έχει περιορισμό...

 

Αλλά για καλό και για κακό εσύ μην παραγγείλεις

και κανένα κιβώτιο 20 κιλών όλα μαζί.

 

Σπάσε καλύτερα τις παραγγελίες σου ανά 50-60 ευρώ

που είναι και η ελάχιστη τιμή αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ!

Δεν πιστευω να υπάρχει πρόβλημα με δασμους και τελωνειο για τις αγορες απο το Mercola..το ρωταω γιατι ειχα τραυματικη εμπειρια με αγορα απο Αμερικη που μου βγήκε ο κουκος αηδόνι!Απο iherb δεν υπάρχει πρόβλημα με έξτρα δασμούς..

 

Δεν πρέπει να έχει περιορισμό...

 

Αλλά για καλό και για κακό εσύ μην παραγγείλεις

και κανένα κιβώτιο 20 κιλών όλα μαζί.

 

Σπάσε καλύτερα τις παραγγελίες σου ανά 50-60 ευρώ

που είναι και η ελάχιστη τιμή αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ!

Δεν πιστευω να υπάρχει πρόβλημα με δασμους και τελωνειο για τις αγορες απο το Mercola..το ρωταω γιατι ειχα τραυματικη εμπειρια με αγορα απο Αμερικη που μου βγήκε ο κουκος αηδόνι!Απο iherb δεν υπάρχει πρόβλημα με έξτρα δασμούς..

 

γιατί, ο μερκολα εξαιρείται της δασμολόγησης ?? νόμιζα ότι είχε έδρα την Αμερική .......;);)

 

άκου την soevan07 και σπάσε την παραγγελία σου σε μικρότερες των 50-60 δολαρίων έκαστη, για να έχεις το κεφάλι σου σχετικά ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ζητώ βοήθεια!!!

Ο μπέμπης μου είναι μόλις 23 ημερών και ήδη ξεκίνησαν τα κουνούπια να μας τσιμπάνε!

Έχουμε κουνουπιέρα στην κούνια μας αλλά φοβάμαι να του βάλω κρέμες από τώρα.

Έχει να προτείνει κάποιος-α μια πιο φυσική λύση για τη βρεφική ηλικία?

Είδα στο i-herb το σπρέι και το balm της badger και θυμάμαι οτι είχαν γραφτεί καλά σχόλια στο forum, αλλά θέλω να τα αποφύγω τώρα που είναι τόσο μικρός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

$10 ΕΚΠΤΩΣΗ στην ΠΡΩΤΗ

παραγγελία απο http://www.iherb.com / κωδικός DBM028

 

Επίσης έχω να προτείνω συμπληρώματα που έχω πάρει και έχω μείνει ευχαριστημένη (αυτή την εβδομάδα έχουν 20% έκπτωση):

 

Garden of Life, Oceans Mom, Prenatal DHA, Strawberry Flavor, 30 Softgels

 

Garden of Life, Vitamin Code, Raw Prenatal, 180 UltraZorbe Veggie Caps

 

Garden of Life, Vitamin Code, RAW Iron, 30 UltraZorbe Vegan Caps

 

αυτά (εκτός σιδήρου) τα παίρνω και τώρα που θηλάζω...

 

Από την ίδια εταιρεία έχει και συμπληρώματα για παιδιά. Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά όταν αποθηλάσει ο μεγάλος θα πάρω σίγουρα.

SSvbp3.pngjuBIp2.png
Link to comment
Share on other sites

το γραφω και εδω μηπως ενδιαφερεται καποιος-α,

διαθετω 6 κιλα αλευρι καρυδας και 1 γαλονι λαδι καρυδας αγορασμενα απο mercola,αν ενδιαφερεται καποιος-α ας μου στειλει μηνυμα (ημ.ληξης το μαιο του '15 για το αλευρι και τον ιουνιο του '15 για το λαδι)τα λινκ απο οπου τα αγορασα ειναι αυτα:

 

http://shop.mercola.com/product/coconut-flour-22-lbs-per-bag-1-bag,194,50.htm

 

http://shop.mercola.com/product/coconut-oil-1-gal-per-container-1-container,193,51.htm

 

ευχαριστω-αν δεν επιτρεπεται η δημοσιευση ας την σβησουν οι διαχειριστες

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ βοήθεια!!!

Ο μπέμπης μου είναι μόλις 23 ημερών και ήδη ξεκίνησαν τα κουνούπια να μας τσιμπάνε!

Έχουμε κουνουπιέρα στην κούνια μας αλλά φοβάμαι να του βάλω κρέμες από τώρα.

Έχει να προτείνει κάποιος-α μια πιο φυσική λύση για τη βρεφική ηλικία?

Είδα στο i-herb το σπρέι και το balm της badger και θυμάμαι οτι είχαν γραφτεί καλά σχόλια στο forum, αλλά θέλω να τα αποφύγω τώρα που είναι τόσο μικρός.

 

Υπάρχουν κάτι τσιροτάκια εμποτισμένα με citronella

Κόλλησε 2-3 στο καροτσάκι του, ή στο κρεβατάκι του.

 

Κι εγώ πάντως όταν ήταν νεογέννητα

δεν τους έβαζα τίποτα.

 

Κουνουπιέρα και άγιος ο Θεός!!

Link to comment
Share on other sites

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζητώ βοήθεια!!!

Ο μπέμπης μου είναι μόλις 23 ημερών και ήδη ξεκίνησαν τα κουνούπια να μας τσιμπάνε!

Έχουμε κουνουπιέρα στην κούνια μας αλλά φοβάμαι να του βάλω κρέμες από τώρα.

Έχει να προτείνει κάποιος-α μια πιο φυσική λύση για τη βρεφική ηλικία?

Είδα στο i-herb το σπρέι και το balm της badger και θυμάμαι οτι είχαν γραφτεί καλά σχόλια στο forum, αλλά θέλω να τα αποφύγω τώρα που είναι τόσο μικρός.

 

 

Κι εγώ ψάχνω κάτι αλλά για όλο το σπίτι. Δηλ. να μη χρειαστεί να βάλω ταμπλέτες ή υγρό εντομοαπωθητικό στην πρίζα όπως τα συνηθισμένα.

Κάποια ιδέα???? Γιατί άρχισαν οι πρώτοι "επισκέπτες":rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρεούλα! Πολλές από εσάς φαντάζομαι θα έχετε δοκιμάσει ή ακούσει για μια αλοιφή γνωστή από την αρχαιότητα για τις αναπλαστικές και αντισυπτικές της ιδιότητες που μας προσφέρει στο δέρμα. Είναι η γνωστή κεραλοιφή! Είναι ιδανική για εγκαύματα, ξηροδερμία, ακμή, κοψίματα, συγκάματα, ακόμα και στο πωπουδάκι των μωρών μπορεί να χρησιμοποιηθεί λόγω των αγνών φυσικών συστατικών της. Είναι μια λιπαρή κρέμα κατά βάση φτιαγμένη από δύο υλικά: Αγνό παρθένο ελαιόλαδο και κερί μέλισσας. Η γνήσια φυσική κεραλοιφή θεωρείται ένα από τα πιο θαυματουργά φυσικά σκευάσματα. Υπάρχουν 300 ουσίες στο κερί της μέλισσας και σε συνδυασμό με αγνό ελαιόλαδο δίνουν ένα αποτέλεσμα πλούσιο σε βιταμίνες, μέταλλα, ιχνοστοιχεία, υδρογονάνθρακες και αντιοξειδωτικά που τρέφει και τονώνει το δέρμα, όπως επίσης βοηθάει την ελαστικότητά του.

Εγώ προσωπικά την ανακάλυψα, όταν μου είχε δώσει η από την δική της κεραλοιφή η θεία μου, μετά την ηλιοθεραπεία,(είχα βλέπετε την απαίτηση να έχω χρώμα βραζιλιάνας μέσα σε μία μέρα ) και την λάτρεψα όταν ένιωσα να φεύγει άμεσα το τσούξιμο από το έγκαυμ. Αμέσως όταν πήγα σπίτι googlara για την κεραλοιφή και τα ωφέλη της. Πλέον φτιάχνω μόνη μου κεραλοιφή με τον παραδοσιακό τρόπο γνωρίζοντας τα μυστικά της παρασκευής της, τα οποία κανείς δεν αναφέρει σε διάφορα sites στο internet. Ελάτε και εδώ https://www.facebook.com/keraloifh?fref=ts για περισσότερες λεπτομέρειες, να δείτε πως φτιάχνετε, και γιατί όχι να παραγγείλετε κι όλας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ (χωρίς φθοριο)

APIVITA

http://www.healingpowerpharmacy.gr/odontiatrika/odontopastes/Apivita-odontokrema-Bio-Eco-Me-maratho-kai-propoli-75-Ml

 

Apivita__________4ed51899008d7.jpg

 

ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ:

 

CALCIUM CARBONATE (hazard score 0)

AQUA (hazard score 0)

SORBITOL (hazard score 0)

GLYCERIN (hazard score 0)

XYLITOL (hazard score 0)

SODIUM LAUROYL SARCOSINATE (hazard score 3)

HYDROXYETHYLCELLULOSE (hazard score 0)

SILICA (hazard score 0-2)

ALCOHOL*,PROPOLIS EXTRACT*,ALOE VERA* CALENDULA*(hazard score 0)

CALCIUM GLYCEROPHOSPHATE (hazard score 0)

FOENICULUM VULGARE OIL * (hazard score 0)

EYCALYPTOL (hazard score 0)

ANETHOLE (hazard score 0)

ALLANTOIN (hazard score 0)

AMMONIUM GLYCYRRHIZATE (hazard score 1)

 

 

 

* απο βιολογικές καλλιέργειες

Link to comment
Share on other sites

ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ (χωρίς φθοριο)

APIVITA

http://www.healingpowerpharmacy.gr/odontiatrika/odontopastes/Apivita-odontokrema-Bio-Eco-Me-maratho-kai-propoli-75-Ml

 

Apivita__________4ed51899008d7.jpg

 

ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ:

 

CALCIUM CARBONATE (hazard score 0)

AQUA (hazard score 0)

SORBITOL (hazard score 0)

GLYCERIN (hazard score 0)

XYLITOL (hazard score 0)

SODIUM LAUROYL SARCOSINATE (hazard score 3)

HYDROXYETHYLCELLULOSE (hazard score 0)

SILICA (hazard score 0-2)

ALCOHOL*,PROPOLIS EXTRACT*,ALOE VERA* CALENDULA*(hazard score 0)

CALCIUM GLYCEROPHOSPHATE (hazard score 0)

FOENICULUM VULGARE OIL * (hazard score 0)

EYCALYPTOL (hazard score 0)

ANETHOLE (hazard score 0)

ALLANTOIN (hazard score 0)

AMMONIUM GLYCYRRHIZATE (hazard score 1)

 

 

 

* απο βιολογικές καλλιέργειες

 

 

Αυτήν έπαιρνα πριν αρχισω τις αγορες από iherb.

Βλέπω ότι στα ιντερνετικα φαρμακεία εχει γύρω στα 5,5 ευρώ. Δυστυχώς όταν την έπαιρνα εγώ από τα φαρμακεία εδώ στο νησί, την έβρισκα γύρω στα 8 ευρώ!!!:evil: Οπότε ευκαιρία να σας ευχαριστήσω άλλη μία φορά που μου ανοιξατε τα μάτια και έμαθα το iherb.com. και έτσι πια ψωνίζω σε πολύ χαμηλότερες τιμές ποιοτικά προϊόντα.

kGUSp3.png aMgOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σε νησί μένω και σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Πριν 2 μήνες γεννήθηκε ο μπέμπης μου κι έπρεπε να κάνω κάτι οπωσδήποτε.

Όμως το σπίτι που μένω το νοικιάζω κιέτσι μετά απο πολυ ψάξιμο καταλήξαμε σε αυτό το site http://www.watersafe.gr

Πήρα αυτό http://www.watersafe.gr/shop/category-191/product-29840.html για το μπάνιο για να πλένω το μωρό και αυτό http://www.watersafe.gr/shop/category-165/inox.html που είναι για τη βρύση.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Μάλιστα στο μπάνιο βλέπω κάποια διαφορά στα μαλλιά μου. Νομίζω οτι δεν είναι τόσο σκληρά όσο πρίν.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κανένα κατάστημα με soap nuts στη Θεσσαλονίκη;

 

Το www.ecofamily.gr δεν στέλνει Θεσσαλονίκη??

 

Θέλω να βάλω φίλτρο νερού στο νεροχύτη έχετε κάτι υπόψη σας.

Εδώ στο νησί έχουμε πολλά άλατα και όχι μόνο απαράδεκτο ακόμα και για μπάνιο.

 

Εγώ έχω πάρει φίλτρο ενεργού άνθρακα

(συγκεκριμένα απο www.multipure.gr)

για χλώριο και φυτοφάρμακα.

 

Για τα άλατα είναι άλλα είδη φίλτρων

αρκετά πιο οικονομικά

όπως πχ αυτό http://www.ecofamily.gr/index.php?target=products&product_id=29796

ή αυτό http://www.ecofamily.gr/index.php?target=products&product_id=29798

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...