Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΤΥΠΟΥ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δες τότε απο το δικό τους site αλλά δεν έχω ιδέα απο τα μεταφορικά τους (η τιμή πάντως είναι ίδια απλά απο feelunique ήταν δωρεάν τα μεταφορικά)

 

 

στο ελληνικό δεν βρίσκω τα καλλυντικά:confused:

http://www.organicbeauty.gr/

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!καλα είστε φοβερές αν. Και δεν σας ξέρω!ευχαριστω πολυ για τις πολύτιμες πληροφοριες σχετικά με τα οικολογικα!δεν εχω χρόνο ουτε μπανιο να κανω!

Θα ήθελα τη βοήθεια σας!αγορασακουπόνι απο τη groupon για το global express USA.στην ουσία αγόρασα διευθυνση στην Αμερική ωστε να στέλνω τις παραγγελίες που δεν έρχονται Ελλάδα!

Μηπως γνωρίζετε τη διαδικασία και αν συμφερει?επισης αν γνωρίζετε κάποιο online eshop στην Αμερική με οικολογικα προιοντα!

Θα διευκόλυναν πολυ τη ζωη μου οι πληροφοριες σας

Φιλια!ευχαριστω εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!καλα είστε φοβερές αν. Και δεν σας ξέρω!ευχαριστω πολυ για τις πολύτιμες πληροφοριες σχετικά με τα οικολογικα!δεν εχω χρόνο ουτε μπανιο να κανω!

Θα ήθελα τη βοήθεια σας!αγορασακουπόνι απο τη groupon για το global express USA.στην ουσία αγόρασα διευθυνση στην Αμερική ωστε να στέλνω τις παραγγελίες που δεν έρχονται Ελλάδα!

Μηπως γνωρίζετε τη διαδικασία και αν συμφερει?επισης αν γνωρίζετε κάποιο online eshop στην Αμερική με οικολογικα προιοντα!

Θα διευκόλυναν πολυ τη ζωη μου οι πληροφοριες σας

Φιλια!ευχαριστω εκ των προτέρων !

 

Tο Νο1 site που ολες τιμουμε δεοντως τo http://www.iherb.com/

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω κάνει δοκιμαστικά μια παραγγελία απο iherb αλλα ακομα τίποτα!απο το iherb τι ακριβώς ψωνιζετε?θελω οικολογικες πετσετες σεντονια δηλ λευκα ειδη ειδη κουζινας συμφερει?

Τα τρόφιμα τα εμπιστευόμαστε?

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, κάντε μου μια περίληψη πάλι για τα soap nuts (αν και έχω διαβάσει πολλά από τα post σας).

 

Παίρνουμε 5-6 καρπούς, βράζουμε νερό και τα βάζουμε μέσα να βγάλουν το σαπούνι τους για κανένα μισάωρο, και μετά τα βάζουμε στο σακκουλάκι μέσα στον κάδο του πλυντηρίου, και το σαπούνι που έβγαλαν σε ρολέττα μέσα στον κάδο κι αυτό, ή στη θήκη του απορρυπαντικού... σωστά?

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Σοφι το xanthan gum που ειπες οτι το βρισκεις?

Βαλε και εμενα για το plantacare

 

Έχουμε μαζευτεί τέσσερις:

Eγώ, η fairysmom, η amande και η Labrinoula.

Θα μιλησουμε με πμ.

 

To xanthan gum το έχει το

http://candlemaking.myshopify.com/products/xanthan-gum-100

και ο Ρουμπουλάκης στην Αθήνα (Σωκράτους 30).

 

Πρέπει να έχουν και αυτοί

 

______________________________________________________________________

Α υλες

http://www.vrisko.gr/dir/protes-yles-kallyntikon-aromatopoiias/athina/

 

 

 

ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΕΣΣΑΝΣ ΕΠΕ

 

Πρώτες Ύλες Αρωμάτων

Μενάνδρου 46, Αθήνα - Ομόνοια , 10431, ΑΤΤΙΚΗΣ

Κατηγορίες: Πρώτες Ύλες Καλλυντικών & Αρωματοποιίας

Επικοινωνία

 

Λεπτομέρειες

 

ΑΜΟΝ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΙ ΕΞΑΓΩΓΙΚΗ ΑΕ

 

Αρώματα Τροφίμων και Απορρυπαντικών

Αριστοτέλους 95-97, Αθήνα - Πλατεία Βικτωρίας , 10434, ΑΤΤΙΚΗΣ

Κατηγορίες: Πρώτες Ύλες Καλλυντικών & Αρωματοποιίας

Επικοινωνία

 

Λεπτομέρειες

 

ΡΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗΣ Π ΕΠΕ (Ρουμπουλάκης Μιχαήλ Π.)

 

 

Σωκράτους 30, Αθήνα , 10552, ΑΤΤΙΚΗΣ

Κατηγορίες: Πρώτες Ύλες Καλλυντικών & Αρωματοποιίας

Επικοινωνία

 

Λεπτομέρειες

 

ΔΟΚΤΩΡ Δ Α ΔΕΛΛΗΣ ΑΕ

 

 

Μπενιζέλου Παλαιολόγου 5, Αθήνα , 10556, ΑΤΤΙΚΗΣ

Κατηγορίες: Πρώτες Ύλες Καλλυντικών & Αρωματοποιίας, Ακρυλικά Προϊόντα, Χημικά Προϊόντα

Επικοινωνία

 

 

Λεπτομέρειες

 

________________________________________________________________________________-

 

 

 

Το xanthan gum είναι τελείως ακίνδυνο πηκτικό.

Το βάζουν στις τσίχλες και αλλού

Το έχει και ο Μέρκολα στα προιόντα του απ ότι έχω δει.

 

Εχω κάνει δοκιμαστικά μια παραγγελία απο iherb αλλα ακομα τίποτα!απο το iherb τι ακριβώς ψωνιζετε?θελω οικολογικες πετσετες σεντονια δηλ λευκα ειδη ειδη κουζινας συμφερει?

Τα τρόφιμα τα εμπιστευόμαστε?

 

Μόνο τέτοια είδη δεν εχει (ακόμα!)

Εμπιστευόμαστε και τρόφιμα άνετα.

 

 

Βρε κορίτσια, κάντε μου μια περίληψη πάλι για τα soap nuts (αν και έχω διαβάσει πολλά από τα post σας).

 

Παίρνουμε 5-6 καρπούς, βράζουμε νερό και τα βάζουμε μέσα να βγάλουν το σαπούνι τους για κανένα μισάωρο, και μετά τα βάζουμε στο σακκουλάκι μέσα στον κάδο του πλυντηρίου, και το σαπούνι που έβγαλαν σε ρολέττα μέσα στον κάδο κι αυτό, ή στη θήκη του απορρυπαντικού... σωστά?

 

Βράστα μαζί με το σακουλάκι και μετά βάλτα και μέσα στο πλυντήριο.

Το ζουμί βάλτο στη ρολεττα στον κάδο.

Link to comment
Share on other sites

Βράστα μαζί με το σακουλάκι και μετά βάλτα και μέσα στο πλυντήριο.

Το ζουμί βάλτο στη ρολεττα στον κάδο.

Eυχαριστώ. Έχω κολλήσει άσχημα και τα θέλω ΤΩΡΑ! Αλλά το ecobaby έχει κλειστό το κινητό κι εγώ τους παίρνω να δω διαθεσιμότητα πριν πληρώσω κι αυτοί έχουν βάλει φραγή εισερχομένων! Ντροπή εδώ που τα λέμε, τελείως αντιεπαγγελματικό...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Αν πλυνεις στους 60 δεν χρειαζεται να τα βρασεις πρωτα. Το βρασιμο και την υπολοιπη διαδικασια την κανουμε κατω απο τους 60 για να απελευθερωθει η σαπωνινη. Προσωπικα τα βραζω για κανενα 10 λεπτο. Τα nuts μετα στον καδο και το υγρο στη θηκη του πλυντηριου μαζι με σοδα και βορακα.

 

5-6 καρπους βαζω οταν εχω μισο 8κιλο) καδο γεματο. Σε γεματο πλυντηριο βαζω περιπου 10.

Ο πλούτος που ζητάει η φύση μας είναι ορισμένος και εύκολα αποκτιέται. Ο πλούτος, αντίθετα, που ζητάει η ματαιοδοξία μας εκτείνεται στο άπειρο - Επίκουρος

p7hgp3.png3NPP.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχει και το ecofamily. Νομιζω και το Λητω.

Ο πλούτος που ζητάει η φύση μας είναι ορισμένος και εύκολα αποκτιέται. Ο πλούτος, αντίθετα, που ζητάει η ματαιοδοξία μας εκτείνεται στο άπειρο - Επίκουρος

p7hgp3.png3NPP.png

Link to comment
Share on other sites

Soevan και Rosie γραφουμε μαζι :)

Ο πλούτος που ζητάει η φύση μας είναι ορισμένος και εύκολα αποκτιέται. Ο πλούτος, αντίθετα, που ζητάει η ματαιοδοξία μας εκτείνεται στο άπειρο - Επίκουρος

p7hgp3.png3NPP.png

Link to comment
Share on other sites

Το Ecobaby το έχουμε θάψει ουκ ολίγες φορές στο τόπικ αυτό αλλά και σε άλλα στο φόρουμ, είναι απαράδεκτοι, πολύ κακής ποιότητος customer service και αγενέστατοι! :evil:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ κορίτσια. Το είδα και στο ecofamily αλλά το ecobaby έχει και κάτι άλλα πράγματα που ήθελα...

Το Ecobaby το έχουμε θάψει ουκ ολίγες φορές στο τόπικ αυτό αλλά και σε άλλα στο φόρουμ, είναι απαράδεκτοι, πολύ κακής ποιότητος customer service και αγενέστατοι! :evil:

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι Rosie... αυτό διαπιστώνω κι εγώ τελικά!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μαγειρεύεις??? Και τι τρώτε καλέ??

 

Το επόμενο μεγάλο βήμα που θα κάνεις

μετά το κόψιμο του τσιγάρου

 

είναι να μάθεις να μαγειρεύεις!!!!!!!!!!! :-D

΄

 

Έχω την μαμά μου μέσα στο σπίτι, μένουμε μαζί... δεν έχω άνδρα και έχω την μαμά μου..

από πρακτικής άποψης σκίζω !!!!!!!!!!!!!!! :-)

Αν δεν την είχα βεβαίως και θα είχα αναγκαστεί να μάθω για τον μικρό..

εγώ όλο σαλάτες και όσπρια τρώω !!! :-)

 

Κι ας μη μενει δεν με πειραζει. Αρκει να το μυριζω οταν λουζομαι :)

 

και εμένα μου αρέσει τόσο αυτό.. με χαλαρώνει !!

 

 

Θα την στρώσουμε την μικρή' date=' που θα πάει :lol::lol::lol:[/quote']

:lol::lol:

:lol::lol:

:lol::lol:

:lol::lol:

Καλά δεν υπάρχει αυτό που ζω.. έχω πέσει κάτω... από τα γέλια..

την μικρή... 42 ετών είμαι, παίζει να είμαι και η μεγαλύτερη εδώ μέσα !!!!

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΛΑ !!!!!

Νατάσα με λένε, mommou χάρηκα !!!!!

 

Βρε κορίτσια, κάντε μου μια περίληψη πάλι για τα soap nuts (αν και έχω διαβάσει πολλά από τα post σας).

 

Παίρνουμε 5-6 καρπούς, βράζουμε νερό και τα βάζουμε μέσα να βγάλουν το σαπούνι τους για κανένα μισάωρο, και μετά τα βάζουμε στο σακκουλάκι μέσα στον κάδο του πλυντηρίου, και το σαπούνι που έβγαλαν σε ρολέττα μέσα στον κάδο κι αυτό, ή στη θήκη του απορρυπαντικού... σωστά?

 

αν σε ακούσει μια ψυχή ότι χρειάζονται βράσιμο μισή ώρα θα πάθει κρίση..

χαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

παίρνεις 5-6 καρπούς τα βράζεις 5 λεπτά (για θερμοκρασίες κάτω των 60 βαθμών, για 60 και πάνω δεν χρειάζονται βράσιμο απλά τα βάζεις μέσα με το σακκουλάκι τους). Τα υπόλοιπα όπως τα λες!

 

Βρε κορίτσια εγώ το υγρό το βάζω απ΄ ευθείας στα ρούχα, όχι μονο τώρα με τα soap nuts από πάντα, γιατί την θήκη απορρυπαντικού πολύ την σιχαίνομαι, την έχω βγάλει από το πλυντήριο με το που λερώθηκε.. επίσης δεν ξέρω αν σας το έχω πει βάζω και μια σταγόνα από το βιολογικό καθαριστικό πιάτων, πως βάζουμε επάνω στους λεκέδες..ε εγώ βάζω και 1-2 σταγόνες σε όλο το πλυντήριο, δεν ξέρω αν κάνει την διαφορά πάντως από άλλες κοπέλες δεν έχω παράπονα από τα soap nuts.

 

Rosie τελικά μας είπες τι έγινε με πλύση στους 50 βαθμούς ? είδες διαφορά ?

ευχαριστημένη ή να κρυφτώ ????

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Rosie τελικά μας είπες τι έγινε με πλύση στους 50 βαθμούς ? είδες διαφορά ?

ευχαριστημένη ή να κρυφτώ ????

:lol: :lol: :lol:

 

Καλά μου φανήκανε αλλά δεν τολμάω να ξαναβάλω τα ρούχα μας στους 50... φοβάμαι μην μαζέψουνε και μην ξεθωριάσουνε!

Ο καθένας με τα κολλήματά του εδώ μέσα όπως βλέπεις! :lol:

 

Κι εγώ στον κάδο μέσα βάζω το υγρό, μόνο τη σόδα και το βόρακα καμιά φορά στη θήκη για να καθαρίσουνε οι σωληνώσεις.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως γίνεται αλλά δεν βλέπω όλα τα μηνύματά σας.

Αφού βάλω το δικό μου μήνυμα τότε βλέπω τα τελευταία.

Έτσι δεν είχα δει ότι είχατε απαντήσει για τα soap nuts!

 

εχτές κουρεύτηκα (άσχετο) και γυρνάω σπίτι τόσο κουρασμένη, ήθελα να κάνω απλά ένα καυτό μπάνιο.. και δεν έβαλα την σόδα, έβαλα το σαπούνι μου στα μαλλιά (το οποίο κάνει απίστευτο αφρό, αναρωτιέμαι πως το κάνει αυτό :-) )

 

σήμερα όμως θα το κάνω το πείραμα με την σόδα, είναι και πιο κοντά τώρα τα μαλλιά μου θα είναι λογικά πιο εύκολο !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου φανήκανε αλλά δεν τολμάω να ξαναβάλω τα ρούχα μας στους 50... φοβάμαι μην μαζέψουνε και μην ξεθωριάσουνε!

Ο καθένας με τα κολλήματά του εδώ μέσα όπως βλέπεις! :lol:

 

Κι εγώ στον κάδο μέσα βάζω το υγρό, μόνο τη σόδα και το βόρακα καμιά φορά στη θήκη για να καθαρίσουνε οι σωληνώσεις.

 

εγώ σπανίως να βάλω κάτι σε λιγότερους βαθμούς από 50, νιώθω ότι δεν καθαρίζουν. Δεν ξέρω τι ισχύει αλλά νομίζω είναι απλά αυτό που λες εσύ. Ο καθένας με τα κολλήματά του, εσύ με το σιδέρωμα (εγώ πάω και βάζω του παιδιού πιτζαμάκια από τα ασιδέρωτα για να γλιτώσω κάτι... :lol: ) εγώ με το σφουγγάρισμα στα 4.... η Sovaean με τα φυσικοχημικά της πειράματα... :-) πλάκα έχουμε !!!!!!!

 

:-D:rolleyes:

 

για ποιον χτυπάει άραγε?

χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας είπα, για δεύτερη φορά μέσα σε τρεις μήνες χάθηκε πακέτο από το iherb!

Τους το έγραψα και πάλι μου κάνανε refund για όλο το ποσό γιατί λέει είμαι καλή πελάτισσα!!!

Σκεφτείτε τότε πόσο συχνά ψωνίζω για να έχω τέτοια προνομοιακή μεταχείριση! :lol:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας είπα, για δεύτερη φορά μέσα σε τρεις μήνες χάθηκε πακέτο από το iherb!

Τους το έγραψα και πάλι μου κάνανε refund για όλο το ποσό γιατί λέει είμαι καλή πελάτισσα!!!

Σκεφτείτε τότε πόσο συχνά ψωνίζω για να έχω τέτοια προνομοιακή μεταχείριση! :lol:

Μήπως παίζει κάνα μακρύ χέρι στο ταχυδρομείο σας? Βαριά κουβέντα, αλλά τρεις φορές σε τρεις μήνες?:confused::rolleyes:

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας είπα, για δεύτερη φορά μέσα σε τρεις μήνες χάθηκε πακέτο από το iherb!

Τους το έγραψα και πάλι μου κάνανε refund για όλο το ποσό γιατί λέει είμαι καλή πελάτισσα!!!

Σκεφτείτε τότε πόσο συχνά ψωνίζω για να έχω τέτοια προνομοιακή μεταχείριση! :lol:

 

:lol: :lol:

 

κρίμα όμως για τις παραγγελίες σου

είναι σπαστικό

!

Link to comment
Share on other sites

Μου τη βιδώσανε στο ecobaby. Τους έστειλα mail να ακυρώσουν την παραγγελία μου και να διαγράψουν το λογαριασμό μου. Τους ευχήθηκα και καλό παρασκευο-σαββατοκύριακο και το έστειλα. Ας πάνε στα τσ@κίδια, θα παραγγείλω από αλλού. Τα πήρα λέμε! Ας ενημέρωναν την ιστοσελίδα ότι σήμερα δε δουλεύουν!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...