Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

BOΗΘΗΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!ΠΟΤΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΙΚΑ???


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικα πηρα τηλεφωνο σστο ικα και μου ειπαν οτι πληρωνουν σε 1-1' date='5 μηνα![/quote']

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol: Κατάλαβα..πρώτα θα γεννήσω και μετά θα τα πάρω! Αφού έκανα αίτηση 04/07 και 15/08 είναι αργία...θα γυρίσουμε από το μαιευτήριο και μετά θα πληρωθώ!!!!

7fde2accce.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς τα έχουμε καταθέσει απο τις 12/07 και ακομα τιποτα....Αν δεν μου τα έχουν βάλει μέχρι την 1/08 θα πάω εγω στο ΙΚΑ να τους ρωτήσω ποτε θα μπουν, αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τοτε....

JssYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλημερα!!!Σημερα πηραμε τα λεφτα!Πηρε εχθες ο αντρας μου τηλεφωνο στα κεντρικα και του ειπαν οτι οσες αιτησεις εχουν γινει πριν απο 6/6 πληρωνονται στα ταμεια!

Τι να πω για αυτη την κατασταση???Ειχαμε κανει τα χαρτια 19/5 και περιμεναμε αδικα με τις βλακειες που μας ελεγαν!Ντροπη πια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοριτσια καλημερα!!!Σημερα πηραμε τα λεφτα!Πηρε εχθες ο αντρας μου τηλεφωνο στα κεντρικα και του ειπαν οτι οσες αιτησεις εχουν γινει πριν απο 6/6 πληρωνονται στα ταμεια!

Τι να πω για αυτη την κατασταση???Ειχαμε κανει τα χαρτια 19/5 και περιμεναμε αδικα με τις βλακειες που μας ελεγαν!Ντροπη πια!

 

 

Καλημέρα boy'smam! :-)

Αλήθεια, σε ποιό ΙΚΑ είχες κάνει την αίτησή σου, εντός Αττικής; Εγώ έκανα την δική μου στις 05/06. Λες να περάσω ξανά μέσα στις επόμενες ημέρες; :confused:

Την προηγούμενη εβδομάδα μου είπαν οτι δεν έχουν εξετάσει τις αιτήσεις με αυτή την ημερομηνία! :mad:

7fde2accce.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα boy'smam! :-)

Αλήθεια, σε ποιό ΙΚΑ είχες κάνει την αίτησή σου, εντός Αττικής; Εγώ έκανα την δική μου στις 05/06. Λες να περάσω ξανά μέσα στις επόμενες ημέρες; :confused:

Την προηγούμενη εβδομάδα μου ειίπαν οτι δεν έχουν εξετάσει τις αιτήσεις με αυτή την ημερομηνία! :mad:

 

 

Στο ικα της Γλυφαδας!Δεν παιρνεις κι εσυ στα κεντρικα μπας και βγαλεις ακρη?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γιατι ετσι? πριν 5 μηνες γεννησα και τα πηραμε απο το ταμειο τα λεφτα που ηταν 990 ευρω αν θυμαμαι καλα... τωρα δινουν λιγοτερα και μαλιστα με καθυστερηση???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα σήμερα τα χαρτιά και μου είπανε ότι θα πληρωθώ 12/8 λόγω 15Άυγουστου.

Την ημερομηνία την έβγαλε το σύστημα.

 

Τα χρήματα που θα πάρω είναι 619,36?!

 

 

 

Zoe είδα από πού είσαι και έπαθα σοκ! :P:p:p:p

Έχω καταγωγή από Ζάρκο! :wink: Με το καλό κοπέλα μου!

7fde2accce.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Zoe είδα από πού είσαι και έπαθα σοκ! :P:p:p:p

Έχω καταγωγή από Ζάρκο! :wink: Με το καλό κοπέλα μου!

 

 

Επίσης......Με το καλό να γεννήσεις το νινάκι σου!!!!!

Κ εγώ έχω καταγωγή απ' το Ζάρκο!!!!!! :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας:D. εγώ εντάξει τα πληρώθηκα σε ένα μήνα αλλά θέλω να σας ρωτήσω κάτι άλλο...Μια κοπέλα πιο πάνω έγραψε πως το χαρτι που στέλνουν στο σπίτι είναι για τον οαεδ.Εμένα μου το ζητήσανε στην δουλειά μου και τους το έδωσα...Χαζομάρα έκανα...??????:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει??????

qZmyp3.pngZmFZp3.png
Link to comment
Share on other sites

αν λες για την "αποφαση" που σου δινουν κι εγω ξερω οτι ειναι για την δουλεια (και μεχρι τωρα εκει τα εδινα και δυο καινουριες που ειχα εκει θα τις δωσω)... ο οαεδ τι να το κανει?

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι λέω την απόφαση που μου έστειλαν ταχυδρομικά πλέον με το ποσό που πήρα τις μέρες και τα σχετικά..

Απλά ρώτησα γιατί μια κοπέλα πιο πάνω που κατέθεσε ο άντρας της έλεγε για το οαεδ.Τέλος καλό όλα καλά σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου!!!:wink:

qZmyp3.pngZmFZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης......Με το καλό να γεννήσεις το νινάκι σου!!!!!

Κ εγώ έχω καταγωγή απ' το Ζάρκο!!!!!! :P:p:p

 

 

Απίστευτο!!! Στο τέλος θα βγούμε και συγγενεις! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Στείλε π.μ.! :D:D:D

7fde2accce.png
Link to comment
Share on other sites

18-07 έδωσα λογαριασμό και μου είπαν για 15-08 οτι θα γίνει η κατάθεση.δεν πιστεύω λόγω αργίας να μου τα δώσουν από σεπτεμβρη?

 

Fine, σύμφωνα με αυτά που γράφουν στην βεβαίωση κατάθεσης των δικαιολογητικών, όταν είναι αργία πληρώνουν την αμέσως προηγούμενη εργάσιμη, δηλαδή στις 12/08 στη συγκεκριμένη περίπτωση. Ας ελπίσουμε οτι αυτή τη φορά θα είναι τυπικοί! :rolleyes:

7fde2accce.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!εγω περυσι τα πηρα στο χερι επι τοπου!φετος ειναι μεσω τραπεζης?καηκαμε!!!!

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

εγω κατεθεσα στις 20/7 για επιδομα λοχειας και βοηθημα τοκετου και χτες μιλησα με την προισταμενη των παροχων και μου ειπε οτι θα πληρωθω 1/8!!!περιεργο μου φαινεται......

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πηρα τα χαρτια του ικα....απογοητευση...

1ον δεν αναφερει πουθενα το βοηθημα τοκετου

2ον ειχα πητ 17/7 και γεννησα 6/7....τα χαρτια εχουν ως εξης...

 

22/5-6/7 κυοφορια

6/7-6/9 λοχεια

7/7-16/9 μεταφορα κυοφοριας.

 

κανονικα η αδεια λοχειας εληγε στις 18/9 και η κυοφορια εληγε 5/7 εφοσον γεννησα στισ 6/7 σωστα?

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Fine, σύμφωνα με αυτά που γράφουν στην βεβαίωση κατάθεσης των δικαιολογητικών, όταν είναι αργία πληρώνουν την αμέσως προηγούμενη εργάσιμη, δηλαδή στις 12/08 στη συγκεκριμένη περίπτωση. Ας ελπίσουμε οτι αυτή τη φορά θα είναι τυπικοί! :rolleyes:

μακάρι!ευχαριστω!

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εμείς ακόμα δεν έχουμε πληρωθεί. Σας μπέρδεψα με το χαρτί καθως και εγω δεν ηξερα τι ειναι. Έτσι είχε καταλάβει ο άντρας μου, αλλα προφανώς ειναι για την δουλεία. Μια γνωστή μου πήγε σήμερα και ξεμπέρδεψε με όλα, της έδωσαν το χαρτί και της είπαν ότι θα πληρωθεί την Παρασκευή 12/08 επειδή 15/08 ειναι αργία. Εγώ γεννάω στις 12/08 οπότε λογικά τα χρήματα θα τα πάρουμε μετά...τι να πω.

JssYp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω κατεθεσα στις 20/7 για επιδομα λοχειας και βοηθημα τοκετου και χτες μιλησα με την προισταμενη των παροχων και μου ειπε οτι θα πληρωθω 1/8!!!περιεργο μου φαινεται......

 

Οντως παραξενο!Εγω εκανα τα χαρτια για επιδομα λοχειας και βοηθημα τοκετου στις 12/07 κι ακομα περιμένω....:mad:

img
Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια!!εχω καταθεσει τα χαρτια στο ικα απο τις 18/7....και ακομα περιμενω.Το θεμα δεν ειναι μονο τα λεφτα ειναι και οτι χρειαζεται και η δοθλεια μου το χαρτι για να μπορεσει να κανει την εκκαθαριση του μηνα Ιουλιου που εφυγα απο την δουλεια γιατι σταματησα στις 15/7.Αστα να πανε....αυριο λεω να παω απο το ικα να δω τι θα μου πουνε....υπομονη σε ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...