Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια αυτός ο άντρας μου θα με "τρελάνει"


Mammy in love

Recommended Posts

Κορίτσια θέλω τη γνώνη σας γιατί αυτός ο άντρας μου θα με τρελάνει:evil:...Θα σας πω κάποιες λεπτομέρειες για να μπορέσετε να μπείτε στο θέμα.Καταρχάς μένουμε πάνω από τους γονείς μου:|.Από όταν ήταν να παντρευτούμε οι γονείς μου ήταν πάντα δίπλα μας για να μας βοηθήσουν οικονομικά στο γάμο (ο σύζυγος σπούδαζε πριν παντρευτούμε) και συναισθηματικά (είχαμε πολλά προβλήματα με τη μάνα του) .Όταν μπήκαμε στο σπίτι μας εγώ δεν ήθελα πολλά πολλά με τους δικούς μου για να μην γίνονται κουβέντες και για την προσωπική μας ζωή.Η μητέρα μου επειδή γύρναγα βράδυ από την δουλειά ανέβαινε καμιά φορά να μου κάνει τα μπαλκόνια η΄να πλύνει κάνα πιάτο και τσακωνόμασταν για αυτό.Ο σύζυγός μου στην αρχή του γάμου μας επειδή έκανε μεταπτυχιακό ήταν σπίτι αρκετές ώρες και επειδή με τους δικούς του δεν είχε ποτέ την άνεση να συζητήσει το έκανε αυτό με την μάνα μου.Εγώ δεν το ήθελα αυτό τεσπα:rolleyes:...Περνάει ο καιρός και λόγο της συμπεριφοράς του έχουμε προβλήματα ,δεν μου αφιερώνει χρόνο βάζει τα μαθήματα πρώτα ,αργότερα αφού τέλειωσαν τα μαθήματα ,τους φίλους πρώτα ,και γενικά άλλες ασχολίες είναι πιο σημαντικές από εμάς (τη σχέση μας).Μένω τυχαία έγκυος και πριν να γεννήσω του ξεκαθαρίζω πως δεν θέλω με κανένα τρόπο να έχει αυτή τη συμπεριφορά και με το μωρό:evil:.Θέλω να ασχολείται μαζί του.Λοιπόν ,στη διάρκεια της εγκυμοσύνης όταν ήταν ο καιρός να ψάξουμε για τα πράγματα που θα πέρναμε για το μωρό μου έβγαζε το λάδι "ωχ τώρα που να τρέχουμε ,θες να πάμε και εκεί και εκεί...;"Είχε άδεια από την δουλειά του πήγαμε βραδάκι στα Λητώ και με έτρεχε για να προλάβει να πάει για μπάλα που είχε κανονίσει:evil:. Φτάνει ο καιρός να γεννήσω...Παίρνει άδεια για την ημέρα της γέννας και μετά άλλη μια άδεια για την ημέρα που θα έβγαινα από το νοσοκομείο.Όταν γυρίσαμε σπίτι εγώ με καισαρική να σηκώνομαι τα βράδια να ταΐσω το μωρό να το αλλάξω να το κοιμίσω στο σαλόνι για να μην ενοχλούμε τον σύζυγο που δουλεύει σαν "μαύρος" όπως λέει ,να κάνω θήλαστρο και να με παίρνει ο ύπνος στο τραπέζι της κουζίνας από την κούραση.Να πρήζετε το ένα στήθος η μάνα μου να προσπαθεί να με βοηθήσει με ζεστές κομπρέσες εγώ να κλαίω από τον πόνο εκείνος να χαζεύει τηλεόραση και όταν βάζει το μωρό τα κλάματα σημασία:evil:."Καλέ μου άνθρωπε δεν ακούς το μωρό ;Σήκωσε το:evil:"...Και άλλες τέτοιες ομορφιέεεες:evil:.Το μωρό χρόνισε και πιο πολύ λαχταράει τον πατέρα μου από ότι τον άντρα μου:?.Όταν πριν μερικές μέρες κάναμε για 1000στη φορά την κουβέντα "πρέπει να ασχολείσαι περισσότερο με το παιδί..." επειδή του είπα πως το παιδί κάθετε πιο καλά με τον παππού του και την γιαγιά του τσατίστηκε και μου είπε ότι όταν πηγαίνουμε κάτω στους γονείς μου και είμαστε όλοι μαζί να μην αφήνω τον πατέρα μου να παίζει με το παιδί.Τον ρωτάω και εγώ :"Δηλαδή αν εσύ αράζεις στον καναπέ για να δεις μπάσκετ και δεν ασχολείσαι με το μωρό να το παρατάμε και εμείς για να μην έχει πρόβλημα το μωρό μαζί σου:confused::evil:;"Μετά μου είπε πως δεν τον σέβομαι και πως θα κάνω το μωρό να μην τον θέλει:confused: ,και τον ρωτάω και εγώ "Δηλαδή όταν σου λέω να ασχολείσαι με το μωρό στο λέω για να το κάνω να μην σε θέλει;"Θα με τρελάνει αυτός ο άνθρωπος:confused:...Έχω άδικο;Αν θέλετε περισσότερες διευκρινήσεις πάνω στο θέμα ρωτάτε.Σόρυ για το μεγάλο ποστ:?...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 308
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να του απαντήσεις ότι το μωρό θέλει πιο πολύ αυτούς που ασχολούνται μαζί του. Αν συνεχίζει τη ζωή που έκανε πριν το παιδί και δεν του αφιερώνει χρόνο, πως περιμένει να τον θέλει το παιδί του ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι όταν μένουμε κοντά με τους δικούς μας γονείς οι άντρες μας επαναπαύονται και τα φορτώνουν όλα στους άλλους. Δεν μιλάω συγκεκριμένα για τον δικό σου μιλάω για τον δικό μου και για πολούς άλλους ακόμα...

Μετά έχουν και απαιτήσεις:shock: του στυλ....αγαπούν πιο πολύ τους γονείς μας, μας ενοχλούν και ας γίνονται κομμάτια να μας βοηθήσουν κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε κοριτσι μου , δεν ειναι πολυ καλη η συμπεριφορα του . Ισως θα πρεπε να τον ταρακουνισεις λιγακι τον κυριο για να μπορεσει να καταλαβει ποιες ειναι οι υποχρεωσεις του πλεον . Δεν μπορω να φανταστω με ποιον τροπο θα μπορουσες να το καταφερεις αυτο ομως σιγουρα ετσι δεν μπορει να συνεχιστει . Το να μιλησεις πλεον το εχεις ε3αντλησει απο οτι καταλαβα , τι να σου πω βρε κοριτσι μου ειναι κριμα να φαιρονται ετσι νεα παιδια , γιατι δεν πρπει να ειναι πανω απο 35 ο αντρας σου , και να θεωρουνε δεδομενο οτι η γυναικα θα τα κανει ολα .Τι να πω...

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα..δυστηχως και ο δικος μου σχεδον τα ιδια κανει!!:evil:.εχουμε τσακωθει πολλες φορες αλλα δεν..το facebook και το μπασκετ πανω απ ολα.α!!και το playstation.εδω ημουν χαλια με τη μεση μου και παλι ολα γω τα εκανα και ειχα και το μωρο αγκαλια.μηπως αν του μιλουσες με ηρεμο τονο και του ελεγες τα παραπονα σου??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο άντρας μου κορίτσια μοιάζει στον πατέρα του:rolleyes:.Ούτε εκείνος ασχολείται με τα παιδιά του ιδιαίτερα και αν τον έχουν ανάγκη βάζει την πεθερά μου μπροστά:mad:...Όταν του το είπα του δικού μου και τον ρώτησα αν είναι ευχαριστημένος από την σχέση που έχει με τον πατέρα του βούρκωσε:( ,οπότε εκεί τον ρώτησα αν θέλει και το παιδί του αργότερα να νιώθει έτσι:|...Τι να πω θα πάρω ξυριστική μηχανή για την γλώσσα μου γιατί έχει μαλλιάσει:evil:...

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω λιιιγο διαφορετικη αποψη....

πιστευω πως το θεμα ειναι αναμεσα σε σενα και τον αντρα σου και οχι στο παιδι και θα σου εξηγησω τι εννοω....

υπηρχε απο πριν προβλημα, ηταν η δουλεια, ηταν οι φιλοι, ηταν το μπασκετ οπως λες

οποτε ο ανθρωπος συνεχισε τη ζωη που εσυ τον αφησες να κανει

ειπατε μεν οτι μετα τη γεννα θα αλλαζε, αλλα δεν παταμε κανενα κουμπι τελικα

 

δε θα σου πω για τον δικο μου, γιατι η συγκριση δεν εχει νοημα σ αυτη τη κουβεντα αλλα να δεις τι φταιει και ερχεσαι συνεχεια δευτερη και κατ επεκταση το παιδι σου τριτο....

οι αντρες που θεωρουν κακως βεβαια οτι ειναι σωγαμπροι εχουν και την ελαφροτητα του οτι εχεις και τη μαμα σου για βοηθεια οποτε δυο γυναικες, ε μια χαρα ολα....

 

αλλα για το παιδι θα σου δωσω μια αλλη διασταση και αν υπαρχει καποιος ψυχολογος να διαβασει τι λεμε ας με διορθωσει αν κανω λαθος.... τα παιδια ειναι λιγακι.....πως να το πω κομψα....πουλημενα.....ναι, πουλημενα!!!απ τη μερα που γεννησα εδω και 4 χρονια δεν εχω ξεμυτισει απ το σπιτι, θελω να ειμαι μαζι τους και μονο μαζι τους, παιζω, κυλιεμαι στα πατωματα και εχω και προβλημα υγειας σοβαροτατο....σταματησα τη δουλεια, δεν τα εδινα σε κανενα αν δεν υπηρχε λογος.....γενικως ημουν η μανα η παραδοσιακη....οπως λεει και ο παιδιατρος Η ΔΕΔΟΜΕΝΗ!!!

 

και ερχεται μια μερα ο πεθερος, και παιρνει το μεγαλο για να παω στο γιατρο....και εχει διπλα στο σπιτι του ενα παρκο, και ενα αγορακι απεναντι της ιδιας ηλικιας.....ε λοιπον το παιδι μας πρηζει συνεχως να παει εκει....ουτε γιατι αγαπαει τον παππου πιο πολυ ουτε γιατι ο παππους ασχολειται μαζι του πιο πολυ αλλα γιατι εκει ειναι το παρκο και το παιδακι....

 

αυτο που θελω να πω ειναι οτι δε σημαινει οτι δε θελει το μπαμπα του, ο γιατρος μου εξηγουσε παντα ακομα και οταν ηταν μηνων σε ποιες περιοδους ηθελε να ακουει μονο γυναικειες φωνες και σε ποιες ξαφνικα γινοταν αυτοκολλητος με τους αντρες....δεν ειναι ολα τοσο απλα, δλδ δεν παιζει ο μπαμπας και το παιδι θελει τον παππου....

 

χωρις αυτο βεβαια να σημαινει οτι κανει καλα ο αντρας σου να την πεφτει στην τηλεοραση ετσι>? απλα στο λεω γιατι καταλαβα οτι ανησυχεις για τη σχεση μεταξυ τους

 

εδω αλλοι ειναι απαισιοι και τους φερονται χαλια και οταν λενε ο μπαμπας μου λιωνουν απο αγαπη ο μπαμπας ειναι μπαμπας και κουρασμενος να ερθει το παιδι τον λατρευει και νομιζω οτι σ αυτη την ηλικια δεν του κραταει κακια γιατι δεν το επαιξε....

 

απ αυτα που λες βλεπω οτι ο συζυγος σου δεν ηταν ετοιμος ισως για οικογενεια η απλα εχει επαναπαυτει στο γεγονος οτι εχεις τη μαμα σου απο κατω....και σου λεει καντε τα!!

 

κανε μια κουβεντα μαζι του, να του εξηγησεις, γνωμη μου, οτι το παιδι θα τον αγαπαει παντα, θελει χροοοονια για να καταλαβει και να εχει αποψη για το μπαμπα του, να του πεις επισης οτι το παιδι περναει καλα και με τον παππου και αυριο θα εχει ενα φιλαρακι και θα θελει πιο πολυ εκεινο, αλλα το θεμα ειναι οτι

 

Ο ΙΔΙΟΣ ΧΑΝΕΙ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ.....

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα..δυστηχως και ο δικος μου σχεδον τα ιδια κανει!!:evil:.εχουμε τσακωθει πολλες φορες αλλα δεν..το facebook και το μπασκετ πανω απ ολα.α!!και το playstation.εδω ημουν χαλια με τη μεση μου και παλι ολα γω τα εκανα και ειχα και το μωρο αγκαλια.μηπως αν του μιλουσες με ηρεμο τονο και του ελεγες τα παραπονα σου??

Έχω μιλήσει και ήρεμα έχω μιλήσει και με νεύρα:?...Κάνει προσπάθεια για λίγες μέρες και ξανά γυρίζει στα ίδια.Όταν τα λέμε ήρεμα μου λέει ότι έχω δίκιο και όταν με πιάνουν τα νεύρα μου με βγάζει τρελή και άδικη:mad:...

Link to comment
Share on other sites

Stella7778 έχεις πολλά δίκια σε αυτά που γράφεις.Απλά βλέπω ένα μωρό που όταν το έχω αγκαλιά και πάει να το πάρει ο πατέρας του κλαίει και όταν βλέπει τον παππού του κάνει σαν τρελό :rolleyes:.Αυτό είναι κάτι που δεν αρέσει ούτε σε εμένα σαν εικόνα αλλά τι να κάνω;Να πω στον πατέρα μου να μην αγαπάει και παίζει το μωρό;Δεν γίνεται.Όσο για το ότι είχαμε θέματα από πριν με την συμπεριφορά του αυτό είναι αλήθεια:rolleyes:.Γι'αυτό τον λόγο και τον προετοίμαζα πριν να γεννήσω για την συμπεριφορά απέναντι στο μωρό:rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου για τις στιγμές που χάνει από το παιδί του που πράγματι δεν γυρίζουν πίσω:|.Εγώ καθημερινά μαγεύομαι από τα καινούργια πράγματα που κάνει τα μαναράκι μου ενώ εκείνος δεν μπορεί να τα δει:(...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτα να του πεις λοιπον

στο κατω κατω δεν του ζητησες ουτε να σκουπισει ουτε να σφουγγαρισει

να παιξει με το παιδι του του ζητησες

ετσι να του τα πεις απλα και ομορφα

 

αλλοι αντρες.....αντε τωρα μην αρχισω.......

ψυχη δεν εχουν που γινονται κομματια και μετα τη δουλεια τρεχουν και βοηθανε σε ολα???

 

αλλα ολα αυτα κοριτσι μου προερχονται απ το τι μαθανε σπιτι τους και δυσκολα αλλαζουν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι όταν μένουμε κοντά με τους δικούς μας γονείς οι άντρες μας επαναπαύονται και τα φορτώνουν όλα στους άλλους. Δεν μιλάω συγκεκριμένα για τον δικό σου μιλάω για τον δικό μου και για πολούς άλλους ακόμα...

Μετά έχουν και απαιτήσεις:shock: του στυλ....αγαπούν πιο πολύ τους γονείς μας, μας ενοχλούν και ας γίνονται κομμάτια να μας βοηθήσουν κλπ.

 

συμφωνω 100%!!!!!!! επαναπαυονται οτι θα μας βοηθοησουν οι γονεις (τους - - μας) κ ολα ειναι καλα για εκεινους που δεν αλλαζουν το παραμικρο απο το προγραμμα κ την βολη τους.... ενω σε εμας ερχονται τα πανω κατω:evil::evil:

γενικο το κακο κοπελα μου. μονο οταν μεγαλωσει λιγο το παιδακι σας κ διεκδικει χρονο απο τον μπαμπα του ισως λεω ισως :rolleyes:τοτε ξεκουνηθει κ ο δικος σου. υπομονη!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Stella7778 έχεις πολλά δίκια σε αυτά που γράφεις.Απλά βλέπω ένα μωρό που όταν το έχω αγκαλιά και πάει να το πάρει ο πατέρας του κλαίει και όταν βλέπει τον παππού του κάνει σαν τρελό :rolleyes:.Αυτό είναι κάτι που δεν αρέσει ούτε σε εμένα σαν εικόνα αλλά τι να κάνω;Να πω στον πατέρα μου να μην αγαπάει και παίζει το μωρό;Δεν γίνεται.Όσο για το ότι είχαμε θέματα από πριν με την συμπεριφορά του αυτό είναι αλήθεια:rolleyes:.Γι'αυτό τον λόγο και τον προετοίμαζα πριν να γεννήσω για την συμπεριφορά απέναντι στο μωρό:rolleyes:.

Eχεις σκεφτει ποτε οτι το παιδι αντιλαμβανεται την ένταση που εχεις απεναντι στον μπαμπά του και οτι ισως γι' άυτο κλαιει ?

 

Θα προτεινα να παψεις να τον πιεζεις και να δεις που μεγαλωνοντας το παιδι θα ερθουν πιο κοντα.

Ο αντρας μου τον πρωτο μας ουτε που τον επιανε....ερχοταν σπιτι κατα τις 11μιση τη νυχτα για να κοιματε το παιδι....Τωρα που μεγαλωσε τον παιρνει και πανε στην δουλεια μαζι και μαστορευουν.....αν εχω τιποτα μερεμετια στο σπιτι τον παιρνει και τα φτιαχνουν μαζι..

Ακομα στον τον μικρο μας γυο είχε πλέον μάθει και τρελενεται γι αυτον απο την στιγμη που τον φεραμε σπιτι....:-D

 

Πάνα ομως ΔΕΝ αλλαζει.....

 

Μην δηλητηριαζεις την σχεση σας και μην μουρμουρας συνεχεια η μουρμουρα τους διωχνει απο κοντα μας:wink:

 

Και εμενα κανουν σαν τρελα για τους παππουδες / γιαγιαδες

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοπέλα μου είναι πολλά θέματα που θα πρέπει να συζητήσετε με τον άντρα σου...

1) η σχέση του με το παιδί (έχει καταλάβει ότι είναι πατέρας?)

2)η σχέση του με εσένα (αυτό το "πάντα ερχόμουν δεύτερη" δεν το κατάλαβα)

3)η σχέση του με τους γονείς σου (μήπως νομίζει ότι τους παντρεύτηκε και αυτούς μαζί)

3)οι σχέση σου με τους γονείς σου (μηπως παραείστε κολλητοι)

 

Οσο για το ότι παίζει πιο πολύ με τον παππού..ένα θα σου πώ για να καταλάβεις..

Στην αρχή η μικρή δεν ξεκόλλαγε από τη μαμα μου, πήγαινα να την πάρω κι έκλαιγε (και ας ήταν όλη μέρα μαζί μου), καλά Τούρκος εγώ με τη μαμά μου! Της έλεγα ότι εκείνη έφταιγε (ΝτοινγΚ!!!!!)...

Τώρα η μικρή δεν ξεκολλάει από το μπαμπά μου, ε ρε ποιος είδε τη μαμά μου και δεν τη φοβήθηκε...λες και φταίει αυτος...οικογένεια να σου πετύχει..

(μέσα στα πλαίσια της πλάκας πάντα, μην παρεξηγηθούμε)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω τι να συμβουλευσω γιατί ο δικός μου δεν είναι ποτέ εδώ και δεν ασχολείται και μου βάζει και χέρι να απαντάω στις κλήσεις του γιατί τον πιάνει ξαφνικό ενδιαφέρον μονο όταν λείπει ..

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι όταν μένουμε κοντά με τους δικούς μας γονείς οι άντρες μας επαναπαύονται και τα φορτώνουν όλα στους άλλους. Δεν μιλάω συγκεκριμένα για τον δικό σου μιλάω για τον δικό μου και για πολούς άλλους ακόμα...

Μετά έχουν και απαιτήσεις:shock: του στυλ....αγαπούν πιο πολύ τους γονείς μας, μας ενοχλούν και ας γίνονται κομμάτια να μας βοηθήσουν κλπ.

να αγιασει το στομα σου κοπελιαα!

 

σε καταλαβαινω απολυτα..δυστηχως και ο δικος μου σχεδον τα ιδια κανει!!:evil:.εχουμε τσακωθει πολλες φορες αλλα δεν..το facebook και το μπασκετ πανω απ ολα.α!!και το playstation.εδω ημουν χαλια με τη μεση μου και παλι ολα γω τα εκανα και ειχα και το μωρο αγκαλια.μηπως αν του μιλουσες με ηρεμο τονο και του ελεγες τα παραπονα σου??

τι να λεμε τωρα! αν ο αλλος ειναι κολλημενος με την μπαλα.

εγω προσωπικα τον διωχνω απ το σπιτι τον καφρο αν θελει να δει αγωνα, να μην μου τσακιζει κ το νευρικο συστημα με τις αγριοφωναρες του κ μου τρομαζει κ τα παιδια.

εννοειτε πως το ps ειναι στο παταρι τερμα θεου αρχες αλαχ!

αν θελει να το κατεβασει ας ανεβει να σφηνωσει ο χασμπανος!

εκει θα μεινει σφηνωμενος!:mrgreen:

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σε συμβουλευα να αφησεις τα λογια και να περασεις στις πραξεις.....διωξε τους γονεις σου για καμια βολτιτσα τωρα τα απογευματα.....και ασε τις δουλειες σου οοοοοολες οταν ερθει ο αντρας σου......και μολις καθησει για τηλεοραση.....αγαπη μου ...κρατα λιγο το μωρο να σιδερωσω μια στιγμουλα.......(κανε καμια ωριτσα).....αχ τωρα το παιρνω το παιρνω,.....μια στιγμη να ξεσκονισω...............κι ερχομαι!! ε ξερεις τωρα.....μια τη μια μερα μια την αλλη ...θα τον βαλλεις στο πνευμα και δεν θα το καταλαβει.....αρκει να λειπουν οι δικοι σου και να μη σου πει....πηγαινε το στη μαμα σου γιατι θελω να κοιμηθωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!

κι αν παρολαυτα παει να σου τσινισει.....εκει πανω ξεκινα και το μπλα μπλα και θα τον φερεις στα νερα σου....

με το μονο που διαβασα απο το ποστ σου και διαφωνω ειναι που δνε ηθελες να βαζει τα μαθηματα του προτεραιοτητα και να βαζει εσενα.....γιατι το εχω ζησει αυτο....και ηθελα να βαζει τα μαθηματα του πρωτα απο μενα....κι αυτο για να τελειωνει μια ωρα γρηγοροτερα κι ετσι οταν καναμε τα παιδια να μην ειχε και μαθηματα παραλληλα!! ενταξει το να βαζει φιλους πανω απο σενα αυτο το θεωρω υπερβολη....αλλα και παλι αν μια φορα στο τοσο λεει να βγει για καφε.....ε κι αυτο το δικαιουται....οπως κι εσυ φυσικα! Κια στο φιναλε θα σου πω πως πολλοι ανθρωποι δεν ξερουν να

βαζουν προτεραιοτητες και αυτο γιατι δεν το εμαθαν ποτε.....δνε εμαθαν να ειναι σε μια δεμενη οικογενεια οπως τη δικη σου.....οπως εγραψες και καταλαβα του αντρα σου η οικογενεια δεν ειναι τοσο δεμενη οπως εσυ με τους γονεις σου.........οποτε εσυ πρεπει τωρα εστω και αργα να τον βαλλεις στο κλιμα και να του δειξεις τις προτεραιοτητες του.......αλλα υπαρχουν και κολπα ...δεν χρειαζεται με το αγριο και με φωνες.....δεν καταληγουν παντα εκει που θελουμε!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοπέλα μου είναι πολλά θέματα που θα πρέπει να συζητήσετε με τον άντρα σου...

1) η σχέση του με το παιδί (έχει καταλάβει ότι είναι πατέρας?)

2)η σχέση του με εσένα (αυτό το "πάντα ερχόμουν δεύτερη" δεν το κατάλαβα)

3)η σχέση του με τους γονείς σου (μήπως νομίζει ότι τους παντρεύτηκε και αυτούς μαζί)

3)οι σχέση σου με τους γονείς σου (μηπως παραείστε κολλητοι)

 

Οσο για το ότι παίζει πιο πολύ με τον παππού..ένα θα σου πώ για να καταλάβεις..

Στην αρχή η μικρή δεν ξεκόλλαγε από τη μαμα μου, πήγαινα να την πάρω κι έκλαιγε (και ας ήταν όλη μέρα μαζί μου), καλά Τούρκος εγώ με τη μαμά μου! Της έλεγα ότι εκείνη έφταιγε (ΝτοινγΚ!!!!!)...

Τώρα η μικρή δεν ξεκολλάει από το μπαμπά μου, ε ρε ποιος είδε τη μαμά μου και δεν τη φοβήθηκε...λες και φταίει αυτος...οικογένεια να σου πετύχει..

(μέσα στα πλαίσια της πλάκας πάντα, μην παρεξηγηθούμε)

Kounelitsa μου να σου απαντήσω στις απορίες σου:-).

1)Πιστεύει και ότι έχει καταλάβει ότι είναι πατέρας και ότι κάνει ότι πρέπει και ότι έχει αλλάξει την ζωή του από τότε που γεννήθηκε ο μικρός:rolleyes:.

2)Λέω ότι πάντα ερχόμουν δεύτερη γιατί πάντα έπρεπε να κάνει πρώτα και μετά να ασχοληθεί με την γυναίκα του:|.Αυτό μπορεί να ήταν οι σπουδές και οι συμφοιτητές του ,οι φίλοι μας ,η δουλειά του.Πάντα κάτι υπήρχε και υπάρχει:|.

3)Δεν έχω καταλάβει πιο είναι το πρόβλημα μαζί τους.Σε ότι ανάγκη είχαμε ήταν δίπλα μας ακόμα και αν εγώ δεν το ήθελα.Για μένα γάμος σήμαινε έκανα την οικογένεια μου οι γονείς μου μένουν απ'έξω.Δεν χρειάζεται να ξέρουν και να βλέπουν πολλά.Εκείνος τους ανακατεύει συνήθως:?...

4)Όπως ανέφερα και παραπάνω τους γονείς μου τους ήθελα έξω από την οικογένεια μου και τα θέματά της.Τους αγαπώ πάρα πολύ θα είμαι δίπλα τους για ότι χρειαστούν αλλά πιστεύω πως το σωστό είναι να μην ξέρουν τι γίνεται μέσα στο σπίτι μου όταν κλείνει η πόρτα.'αυτό δύστυχος δεν βοήθησε ιδιαίτερα ο σύζυγος:?...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να συμβουλευσω γιατί ο δικός μου δεν είναι ποτέ εδώ και δεν ασχολείται και μου βάζει και χέρι να απαντάω στις κλήσεις του γιατί τον πιάνει ξαφνικό ενδιαφέρον μονο όταν λείπει ..

Καλοοοοος;):lol::lol::lol:...

Link to comment
Share on other sites

να αγιασει το στομα σου κοπελιαα!

 

 

τι να λεμε τωρα! αν ο αλλος ειναι κολλημενος με την μπαλα.

εγω προσωπικα τον διωχνω απ το σπιτι τον καφρο αν θελει να δει αγωνα, να μην μου τσακιζει κ το νευρικο συστημα με τις αγριοφωναρες του κ μου τρομαζει κ τα παιδια.

εννοειτε πως το ps ειναι στο παταρι τερμα θεου αρχες αλαχ!

αν θελει να το κατεβασει ας ανεβει να σφηνωσει ο χασμπανος!

εκει θα μεινει σφηνωμενος!:mrgreen:

:lol::lol::lol::lol:Αχ να'σαι καλά γέλασα:lol::lol::lol::lol:!!!

Link to comment
Share on other sites

Να το χαλαρώσω λίγο το κλίμα; Μεταξύ σοβαρού και αστείου, σκέφτηκα όντως το εξής, με τις πρώτες γραμμές που διάβασα από το αρχικό ποστ :rolleyes:

 

Αφού έχετε παππού που υπεραγαπάει το παιδί, αφήστε το παιδί εκεί για κάποιες ώρες, πείτε ότι έχετε μια δουλειά και μείνετε σπίτι να ευχαριστηθείτε εργένικη ζωή... :oops::oops::oops: Και όχι μία φορά, αλλά συχνά...

 

Τον άντρα μπορείς να τον φέρεις πιο κοντά σου με πράξεις... Καλό είναι να έρθει πιο κοντά σου αρχικά και έμμεσα θα νοιαστεί περισσότερο και για το παιδί. Αν έρθει πιο κοντά σου συναισθηματικά, θα νοιαστεί περισσότερο για αυτά που σε "καίνε"...

 

Συμφωνώ με κάτι που γράφτηκε παραπάνω, ότι μεγαλώνοντας το παιδί μπορεί να αλλάξουν από μόνα τους αρκετά πράγματα. Μόλις βλέπουν ότι ο γιος τους ασχολείται με αυτοκινητάκια κάτι παθαίνουν... Να τον παίρνει το μικρό στις αλάνες και να του μαθαίνει μπάλα...

 

Γενικά συμφωνώ ότι καλύτερα με το μαλακό, παρά με το άγριο.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι σιγουρη οτι ο ανθρωπος επαναπαυτηκε παιδια και ειναι ανθρωπινο....

δουλευεις σα μαυρος οπως λεει και γυρνας σε ενα σπιτι με δυο νοικοκυρες (ετσι νομιζει) σου λεει με το που φευγω εγω ανεβαινει η μανα της και της κανει ολες τις δουλειες, αρα αυτη τι κανει??? ενα μωρο δε μπορει να κοιταξει??

εχουν και στο χωρο της δουλειας καλοθελητες που σπερνουν ζιζανια τυπου "α εσυ εχεις την πεθερα σου απο κατω τι τυχερη η γυναικα σου εχει βοηθεια" ε πολυ θελει ενας ανδρας να αποχωρησει απο καθε τι κουραστικο????

 

και για να το ελαφρυνω κι αλλο το θεμα, δε μας λες και το ζωδιακι του???

καλοκαιρινο τον κοβω.....

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σε συμβουλευα να αφησεις τα λογια και να περασεις στις πραξεις.....διωξε τους γονεις σου για καμια βολτιτσα τωρα τα απογευματα.....και ασε τις δουλειες σου οοοοοολες οταν ερθει ο αντρας σου......και μολις καθησει για τηλεοραση.....αγαπη μου ...κρατα λιγο το μωρο να σιδερωσω μια στιγμουλα.......(κανε καμια ωριτσα).....αχ τωρα το παιρνω το παιρνω,.....μια στιγμη να ξεσκονισω...............κι ερχομαι!! ε ξερεις τωρα.....μια τη μια μερα μια την αλλη ...θα τον βαλλεις στο πνευμα και δεν θα το καταλαβει.....αρκει να λειπουν οι δικοι σου και να μη σου πει....πηγαινε το στη μαμα σου γιατι θελω να κοιμηθωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!

κι αν παρολαυτα παει να σου τσινισει.....εκει πανω ξεκινα και το μπλα μπλα και θα τον φερεις στα νερα σου....

με το μονο που διαβασα απο το ποστ σου και διαφωνω ειναι που δνε ηθελες να βαζει τα μαθηματα του προτεραιοτητα και να βαζει εσενα.....γιατι το εχω ζησει αυτο....και ηθελα να βαζει τα μαθηματα του πρωτα απο μενα....κι αυτο για να τελειωνει μια ωρα γρηγοροτερα κι ετσι οταν καναμε τα παιδια να μην ειχε και μαθηματα παραλληλα!! ενταξει το να βαζει φιλους πανω απο σενα αυτο το θεωρω υπερβολη....αλλα και παλι αν μια φορα στο τοσο λεει να βγει για καφε.....ε κι αυτο το δικαιουται....οπως κι εσυ φυσικα! Κια στο φιναλε θα σου πω πως πολλοι ανθρωποι δεν ξερουν να

βαζουν προτεραιοτητες και αυτο γιατι δεν το εμαθαν ποτε.....δνε εμαθαν να ειναι σε μια δεμενη οικογενεια οπως τη δικη σου.....οπως εγραψες και καταλαβα του αντρα σου η οικογενεια δεν ειναι τοσο δεμενη οπως εσυ με τους γονεις σου.........οποτε εσυ πρεπει τωρα εστω και αργα να τον βαλλεις στο κλιμα και να του δειξεις τις προτεραιοτητες του.......αλλα υπαρχουν και κολπα ...δεν χρειαζεται με το αγριο και με φωνες.....δεν καταληγουν παντα εκει που θελουμε!

 

Θα συμφωνησω απολυτα με το "περνα στις πραξεις".

γενικα νομιζω οι αντρε επαναπαυονται ευκολα οτι θα τα βρουν ετοιμα. Και ζορινται επισης πολυ να μπουν στο κλιμα των υποχρεωσεων με το μωρο. Νομιζουν οτι θα εξακολουθουν να εινια φοιτητες και να συμπεριφερονται οπως πριν το μωρο. Ουτε αντιλαμβανονται πληρως τις αναγκες και τις απαιτησεις (χρονικες, συναισθηματικες και σωματικες) που εχει το μωρο.

Ο δικος μου λιγο καιρο εχει που το καταλαβε (και τα μωρα μας ειναι ψιλοσυνομιληκα) και μαλιστα με τον τροπο που περιγραφει η Εν ΚΑι με γκρινια βεβαια. Αλλα τη γκρινια τη συνηθιζουν. εμεις ειμαστε τελειως μονοι μας και τα εκανα και τα κανω ολα μονη μου. Αλα τον εκανα να συνειδητοοιησει καποια πραγματα εμπρακτω

Link to comment
Share on other sites

κατσε μιλα του και δωστου να καταλαβει οτι χανει τα καλητερα η προσπαθησε μια μερα να τον αφησεις για λιγες ωρες με το μωρο για να εξοικιοθει λιγο ν παρει τα πανω του αμα τ ρηξει και κανενα χαμογελο θα χεστει επανω του και κοψτου τ πολλα πολλα και οδ ικος μ παραλιγον να μ κανει τετοιες μαλακιες στην σχεση μας αλλα του τα κοψα αιντε απο νωρις τα δυο ποδια σε ενα παπουτσι αλλιως μετα ποιος τους μαζευει

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...