Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλημερα.

εχω ενα αγορακι 23 μηνων και εδω και πολυ καιρο, παλεύουμε να πιει γαλα!!!!

εχω πελαγωσει............

σημερα το πρωι,ας πουμε,ηπιε με το ζορι και με κλαματα μολις 130 μλ:confused:

εχτες το βραδυ,μονο 120μλ και αφου κοιμηθηκε καλα του εβαλα αλλα 50 μλ και τα ηπιε παλι δυσκολα!!!!!!!

μανουλες σας παρακαλω τα φωτα σας!!!!!!!!

σας εχει τυχει να μην πινει το παιδακι σας γαλα κ μετα να το θελει παλι;;;;;

δεν ξερω τι αλλο να κανω.

εχω δοκιμασει οοολα τα γαλατα και ολους τους τροπους.

μεχρι και με το κουταλακι του το εδωσα.........!

τι αλλο πια να κανω;;;;:(

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοίτα Δωράκι, και ο δικός μου ο μεγάλος το είχε κόψει πριν από κάποιους μήνες αλλά αυτό έγινε επειδή ήθελα να το κόψω το μπιμπερό. Έκανε 2-3 εβδομάδες να πιεί έστω και λίγο με το ζόρι αλλά μετά ξανάρχισε κανονικά. Μήπως αλλάξατε κάτι; Να φανταστείς από τα μπιμπερό του μόνο 1 ήθελε συγκεκριμένο με συγκεκριμένη πιπίλα...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα Δωράκι, και ο δικός μου ο μεγάλος το είχε κόψει πριν από κάποιους μήνες αλλά αυτό έγινε επειδή ήθελα να το κόψω το μπιμπερό. Έκανε 2-3 εβδομάδες να πιεί έστω και λίγο με το ζόρι αλλά μετά ξανάρχισε κανονικά. Μήπως αλλάξατε κάτι; Να φανταστείς από τα μπιμπερό του μόνο 1 ήθελε συγκεκριμένο με συγκεκριμένη πιπίλα...

 

 

 

δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει......!

δεν αλλαξαμε τιποτα.

του εδωσα ολες τις μαρκες....,νουλακ,ατβανς,ολα τα παιδικα......(τα οποια δεν επινε καθολου)και μετα δοκιμασα το φρεσκο...,αγνο,μεβγαλ...κτλ

τα οποια καναμε μεγαλη προοδο και επινε 180 πρωι-βραδυ.

τωρα αρχισε παλι τα ιδια.........

εχω τρελαθει1!!!!!!!!!!!

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε εντάξει...και αν δεν πιει γάλα τι θα πάθει δλδ...?

 

ας φάει κάτι άλλο γαλακτοκομικό (κασεράκι γιαουρτι..) ας φάει όσπρια, πράσσινα λαχανικά...

 

ό,τι του προσφέρει το γάλα το αντισταθμίζει και από άλλες τροφές...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα κι εγώ δεν έπινα γάλα απο μωρό. Ίσως γενικά να μην του αρέσει.

 

Εβγαζα την ψυχή στη μάνα μου για να πιω λιγάκι, φώναζε τη γειτόνισσα και εκεινη με έπαιζε στα πόδια της και μου έδινε λίγο. Όταν κατάλαβα τον εαυτό μου έκανα οτι μπορούσα για να μην το πιω, στην πρωτη δημοτικού μας πηγε ο μπαμπας εμενα κ τον αδερφο μου να πάρουμε καινουριες κούπες για γάλα και διάλεξα τη μικρότερη για να μη χωράει πολύ γάλα(μου την πήρε γιατί είχε ωραίο σχεδιο και δεν κατάλαβε το μυστικό σχέδιο μου:D:D)

Το πρωι έδινα στον αδερφο μου κι έπινε και το δικό μου. Και ο νεροχύτης κρυφα έχει πιει λίτρα.

Και φυσικά τωρα δεν το βάζω στο στόμα μου.

 

Αυτό που θέλω να σου πω είναι οτι αν δεν του αρέσει, άντε με το ζόρι να του δίνεις λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τι μου θυμισες τωρα.......ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα......και λυθηκε συμφωνα και τις οδηγιες της παιδοψυχολογου που έχουμε στον παιδικο σταθμο που πηγαινουμε....

 

ΔΕΝ ΞΑΝΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΜΕ.......ουτε πιες λίγο αγαπούλα μου...πιες λιγο για τη μαμα....πιες λιγο για το μπαμπακα....πιες λιγο να μεγαλωσεις....πιες το γιατι θα το δωσω σε αλλο παιδακι....και αλλα πολλα τετοια που λεμε οι μαμαδες......

 

Πλήρη αδιαφορια....θες ????? δεν θες κανενα προβλημα.....

 

Η αληθεια ειναι οτι επιασε μια χαρα και πραγματι αυτο μας κρατησε για περιπου 2 εβδομαδες και μετα ''παρακαλαγε'' για γαλα χιχιχιχι:P

 

Εμεις βεβαια τρωμε πολυ τυρι και γιαουρτι οποτε και η παιδιατρος ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα.

 

Δοκιμασε το κόλπο της αδιαφοριας ...σε εμας επιασε παρα πολυ....

 

Σκεψου (αν και το παρακανα λίγο) οτι μια μερα πριν ξεκινησει να πινει παλι κανονικα μου ζητησε και της ειπα οτι δεν εχουμε επιτηδες.......(ακαρδη μανα) και τρελλαθηκεεεε δεν το πιστευεεεεεεε

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι:lol:(σόρυ που γελάω ,γελάω με τον εαυτό μου γιατί συνειδητοποιώ ότι το λέω συχνά αυτό ενώ και εγώ είμαι αγχώδης ,τεσπα).Ίσως είναι φάση άστο λίγο και θα δεις.Μην το πιέζεις.Εμένα η μάνα μου με πίεζε για να πίνω γάλα (ούτε σαν μωρό το ήθελα και μεγαλώνοντας ανακάλυψα ότι με πειράζει:rolleyes:) και πολύ από το γάλα κατέληγε στο νεροχύτη:lol:.Συνήθως η πίεση φέρνει αντίθετα αποτελέσματα.Άστο για λίγο και ξανά προσπαθείς;).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον φάση είναι, μην τον πιέζεις, πιστεύω θα το ζητήσει κάποια στιγμή μόνος του...

αυτο προσπαθω να κανω.....αλλα στεναχωριεμαι πολυ....

 

 

 

 

Έχεις δοκιμάσει να του το δώσεις με εκπαιδευτικό ποτηράκι? εκείνο με τα χερουλάκια εννοώ.

δεν το θελει ουτε με αυτον τον τροπο.

 

 

 

ε εντάξει...και αν δεν πιει γάλα τι θα πάθει δλδ...?

 

ας φάει κάτι άλλο γαλακτοκομικό (κασεράκι γιαουρτι..) ας φάει όσπρια, πράσσινα λαχανικά...

 

ό,τι του προσφέρει το γάλα το αντισταθμίζει και από άλλες τροφές...

η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ κακοφαγο παιδι.κασερια δεν τρωει και γενικως,δεν τσιμπολογαει....αν εγω δεν τον ταισω.

και απο την αλλη,αν δεν πιει γαλα,τι θα φαει για βραδινο και πρωινο;;;

 

 

Κοίτα κι εγώ δεν έπινα γάλα απο μωρό. Ίσως γενικά να μην του αρέσει.

 

Εβγαζα την ψυχή στη μάνα μου για να πιω λιγάκι, φώναζε τη γειτόνισσα και εκεινη με έπαιζε στα πόδια της και μου έδινε λίγο. Όταν κατάλαβα τον εαυτό μου έκανα οτι μπορούσα για να μην το πιω, στην πρωτη δημοτικού μας πηγε ο μπαμπας εμενα κ τον αδερφο μου να πάρουμε καινουριες κούπες για γάλα και διάλεξα τη μικρότερη για να μη χωράει πολύ γάλα(μου την πήρε γιατί είχε ωραίο σχεδιο και δεν κατάλαβε το μυστικό σχέδιο μου:D:D)

Το πρωι έδινα στον αδερφο μου κι έπινε και το δικό μου. Και ο νεροχύτης κρυφα έχει πιει λίτρα.

Και φυσικά τωρα δεν το βάζω στο στόμα μου.

 

Αυτό που θέλω να σου πω είναι οτι αν δεν του αρέσει, άντε με το ζόρι να του δίνεις λίγο.

 

 

παλια παντως επινε παααααρα πολυ......!!!!!

270μλ τη φορα και πολλες φορες και μετα το μεσημεριανο του.

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τι μου θυμισες τωρα.......ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα......και λυθηκε συμφωνα και τις οδηγιες της παιδοψυχολογου που έχουμε στον παιδικο σταθμο που πηγαινουμε....

 

ΔΕΝ ΞΑΝΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΜΕ.......ουτε πιες λίγο αγαπούλα μου...πιες λιγο για τη μαμα....πιες λιγο για το μπαμπακα....πιες λιγο να μεγαλωσεις....πιες το γιατι θα το δωσω σε αλλο παιδακι....και αλλα πολλα τετοια που λεμε οι μαμαδες......

 

Πλήρη αδιαφορια....θες ????? δεν θες κανενα προβλημα.....

 

Η αληθεια ειναι οτι επιασε μια χαρα και πραγματι αυτο μας κρατησε για περιπου 2 εβδομαδες και μετα ''παρακαλαγε'' για γαλα χιχιχιχι:P

 

Εμεις βεβαια τρωμε πολυ τυρι και γιαουρτι οποτε και η παιδιατρος ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα.

 

Δοκιμασε το κόλπο της αδιαφοριας ...σε εμας επιασε παρα πολυ....

 

Σκεψου (αν και το παρακανα λίγο) οτι μια μερα πριν ξεκινησει να πινει παλι κανονικα μου ζητησε και της ειπα οτι δεν εχουμε επιτηδες.......(ακαρδη μανα) και τρελλαθηκεεεε δεν το πιστευεεεεεεε

λες να το δοκιμασω;θα πισει στον δικο μου,η απλα θα τον βολεψει και θα το κοψει τελειως;;;;

 

 

 

Μην αγχώνεσαι:lol:(σόρυ που γελάω ,γελάω με τον εαυτό μου γιατί συνειδητοποιώ ότι το λέω συχνά αυτό ενώ και εγώ είμαι αγχώδης ,τεσπα).Ίσως είναι φάση άστο λίγο και θα δεις.Μην το πιέζεις.Εμένα η μάνα μου με πίεζε για να πίνω γάλα (ούτε σαν μωρό το ήθελα και μεγαλώνοντας ανακάλυψα ότι με πειράζει:rolleyes:) και πολύ από το γάλα κατέληγε στο νεροχύτη:lol:.Συνήθως η πίεση φέρνει αντίθετα αποτελέσματα.Άστο για λίγο και ξανά προσπαθείς;).

 

θα προσπαθησω να το κανω.

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας μην ανησυχεις, πλεον οι γιατροί υποστηρίζουν (και ο δικός μας παιδίατρος) ότι δεν χρειαζόμαστε τόσο μεγάλες ποσότητες γάλα όσο νομίζαμε παλιά..Χαραστηριστικά μου είχε πει πως προτιμά να του πώ ότι η μικρη έκοψε τελείως το γάλα παρα το φαγητο. Το θέμα είναι να τρώει το φαγητό της για να παίρνει βιταμίνες. Από εκει και πέρα όσο και να αγχωθεις εαν δεν θελει δεν θα πιει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

εχω ενα αγορακι 23 μηνων και εδω και πολυ καιρο, παλεύουμε να πιει γαλα!!!!

εχω πελαγωσει............

σημερα το πρωι,ας πουμε,ηπιε με το ζορι και με κλαματα μολις 130 μλ:confused:

εχτες το βραδυ,μονο 120μλ και αφου κοιμηθηκε καλα του εβαλα αλλα 50 μλ και τα ηπιε παλι δυσκολα!!!!!!!

μανουλες σας παρακαλω τα φωτα σας!!!!!!!!

σας εχει τυχει να μην πινει το παιδακι σας γαλα κ μετα να το θελει παλι;;;;;

δεν ξερω τι αλλο να κανω.

εχω δοκιμασει οοολα τα γαλατα και ολους τους τροπους.

μεχρι και με το κουταλακι του το εδωσα.........!

τι αλλο πια να κανω;;;;:(

Άσε Δωράκι πονεμένη ιστορία. Από την ώρα που γεννήθηκε είχε ένα θεματάκι με το γάλα. Κάναμε κι ένα σωρό εξετάσεις. Τεσπα να μην τα πολυλογώ, από ότι καταλαβαίνεις έχω δοκιμάσει άπειρα πράγματα.

Αποτέλεσμα, σε ηλικία 7 μηνών άρχισα να του δίνω γιαούρτια (αν και η παιδίατρος δεν πολυσυμφωνούσε). Βέβαια, μην φαναστείς ότι αυτά τα έτρωγε με ευχαρίστηση. Μέχρι να πάει 2,5!!! έτρωγε σχεδόν τα πάντα με πολύ μεγάλο ζόρι. Τον Ιούνιο κλείνει τα 4. Ας πούμε ότι τώρα πια τρώει καλύτερα αλλά το κυνήγι πέφτει μπορώ να πω (και είναι και αυτό που κορόϊδευα στις άλλες μαμάδες). Είναι υγειέστατη, δεν της λείπει τίποτα...εκτός από λίγο βάρος ίσως χιχιχιχι. Είναι 97 εκατοστά με 13 κιλά. Ε για το υψός της καλή είναι ;)

Μην αγχώνεσαι. Ψάξ'το όσο πρέπει και ασ'τον από 'κει και πέρα. Κάτι ξέρουν κι αυτά.

ADYsp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια σας ευχαριστω πολυ ολες!!!!!

θα προσπαθησω να ακολουθησω τις συμβουλες σας και να μην αγχωνομαι τοσο πολυ.για να δουμε τι αποτελεσμα θα εχει.......

Αντε να δω το βραδυ που θα λειπει ο μπαμπας μας, (συνηθως μαζι καταφερνουμε να πιει λιγο παραπανω!!!!)πως θα τον καταφερω να πιει εστω και λιγο γαλα.

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακι....δεν θα παθει κατι αν δεν πιει κατα την γνωμη μου.....ειμαι σιγουρη εκ του δικου μου αποτελεσματος οτι αν δεν τον πιεσεις θα του περασει.....τωρα το καταλαβαινει οτι υπαρχει αγχος γυρω απο το γαλα.....

γραψε μας νεα σας.

 

φιλια και καληνυχταααα

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες!!!!!

χθες πηγαμε παιδιατρο και οταν μιλησαμε για το γαλα,μου ειπε οτι πρεπεινα πινει το παιδι γαλα,τουλαχιστων,300 μλ ημηρεσιος για να ψηλωσει και να ειναι γερα τα κοκαλακια του!!!!!

μου ειπε να του δωσω ξανα να δοκιμασει αλλα γαλατα και αν χρειαστει,να το γυρισουμε ξανα στην σκονη!!!!!!!

ουφφφφφφ,τωρα αγχωθηκα περισσότερο!!!!!!

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι αηδια το γαλα

και εγω επινα πολυ λιγο και αυτο επειδη επεμεναν οι γονεις μου

οταν μεγαλωσα λιγακι, μονο με λιγο κακαο (που κανει και καλο) για να το ανεχτω

και μετα το εκοψα και τελειως

(το ιδιο και τα αβγα τα οποια σιχαινομαι και με κυνηγουσαν μεσα στο σπιτι και στις αυλες για να φαω )

ειμαι 180 παντως απο υψος, που να επινα και γαλα δηλαδη χαχαχα :P

 

εγω νομιζω οτι και τα γιαουρτακια και τα τυρια την ιδια δουλεια κανουν (αν ρωτας εμενα και αυτα ψιλοαδιαφορα μου ειναι αλλα πρεπει κατι γαλακτοκομικο να τρωμε :P)

 

εγω νομιζω να χαλαρωσεις και να μη πιεζεις το παιδι, το αντιθετο θα καταφερεις, χαλαρωσε, ηρεμα, αδιαφορια και σιγα σιγα θα ξαναπιει γαλα αφου του αρεσε καποτε

 

υγ: ετσι και παρει απο μενα το παιδι μου με το φαι.. εχω να τραβηξω μεγαλο ζορι χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

http://ariadni144.wordpress.com/2010/04/19/paidi-mou-pies-to-gala-sou/

 

http://www.siouras-therapies.gr/search/label/%CE%93%CE%AC%CE%BB%CE%B1

http://www.siouras-therapies.gr/2010/06/blog-post_11.html

Αν βρεις χρόνο και αντοχές διάβασε όλα τα άρθρα. Και ειδικά αυτά στο θέμα "η συνομωσία του γάλακτος".

 

Η μικρή μου έχει αλλεργία στο γάλα και επειδή τη θηλάζω έχω κόψει κι εγώ το γάλα και τα γαλακτοκομικά και νομίζω ότι θα το συνεχίσω ακόμα και όταν αποθηλάσω.

Επίσης ο γιος μου που είναι 22 μηνών έκοψε ξαφνικά το γάλα όταν ήταν 16-17 μηνών. Δεν στεναχωριέμαι ιδιαίτερα θα έλεγα... μετά από όσα διαβάζω και ακούω κατά καιρούς. Φροντίζω να τρώει ταχίνι, πράσινα φυλλώδη λαχανικά, όσπρια και σαρδέλες ψητές. Τρώει και κατσικίσιο τυράκι. Ο γαμπρός του άντρα μου έκοψε το γάλα 9 μηνών βρεφάκι και μεγάλωσε μια χαρά! Και ψήλωσε κιόλας! :lol:

Η δικιά μου η παιδίατρος πάντως δεν ανησυχεί αρκεί να παίρνει ασβέστιο από άλλες τροφές. Νομίζω ότι δεν πρέπει να αγχώνεσαι αν κατά τα άλλα κάνει ισορροπημένη διατροφή. ;)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

εχω ομως μια απορια.....

Αν κοψει το παιδι εντελως το γαλα,πως θα ειναι το πρωινο και βραδυνο του γευμα;

τι θα τρωει δλδ;

εσας που δεν πινουν γαλα τα μικρα σας,πως αναπληρώσατε αυτα τα δυο γευματα;;;;

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Για πρωινό μπορείς να του φτιάξεις ένα ποτήρι φυσικό χυμό και να του δώσεις ψωμάκι μαύρο, ολικής ή πολύσπορο με ταχίνι και μέλι. Αν θες μπορείς να κάνεις μια προσπάθεια να του δίνεις λίγο κατσικίσιο γάλα (βγάζει το Όλυμπος ή από μαγαζί με βιολογικά θα βρεις) με δημητριακά (κουάκερ, κεχρί, διαφόρων ειδών νιφάδες δημητριακών) και μπορείς να προσθέσεις και αποξηραμένα φρούτα όπως σύκα ή βερίκοκα που έχουν και πολύ ασβέστιο! Μπορείς να κάνεις ρυζόγαλο, πρόσθεσε λίγο κορν φλάουρ και λίγο άρωμα βανίλιας και γίνεται σαν κρέμα. Μπορείς να του δώσεις τυράκι ή ανθότυρο ή μυζήθρα με ψωμάκι ή φρυγανιά ή κράκερ ή τοστ με κατσικίσιο τυράκι και ντοματούλα.

Για βραδυνό κάτι από τα παραπάνω ή λίγο γιαουρτάκι. Αν δεν τρώει το κατσικίσιο δοκίμασε να του βάλεις λίγο μέλι.Αν πάλι δεν το θέλει το να φάει και λίγο αγελαδινό δεν πειράζει. Επίσης μπορείς να δώσεις και ότι τρώει το μεσημέρι αλλά σε μικρότερη ποσότητα κι εκτός από βαριά φαγητά πχ όσπρια. Και φυσικά τώρα το καλοκαίρι προσφέρονται πολλά φρουτάκια ή σαλάτες. ;) Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααααα.

κοριτσακια,ειμαι πολυ χαρουμενη.

ο μικρουλης μου πινει παλι το γαλατακι του,επιτελους!!!!!!:P:p:p:p

μαλλον ηταν επειδη ειχε περασει μια ιωση και ερέθισε τον λαιμο του.

 

σας ευχαριστω πολυ ολες.

φιλια!

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι μου θύμισες τώρα! Η κόρη μου άρχισε να κόβει το γάλα από (κάθεσαι; κάτσε μην πέσεις κάτω) τεσσάρων μηνών. Στους έξι μήνες το έκοψε τ ε λ ε ί ω ς! Όλες τις μάρκες δοκίμασα, ό,τι υπάρχει καί δεν υπάρχει. Ούτε στάλα δεν έβαζε στο στόμα της. Το αποδέχτηκα, έβαλα υποκατάστατα στη διατροφή της και ως δια μαγείας στα δυόμιση χρόνια της ξανάρχισε να πίνει γάλα και αυτ΄τη στιγμή (είναι 15 χρονών) πίνει το λιγότερο 2 ποτήρια την ημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Συμπέρασμα: η πίεση δεν βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις. Μόνο να πεισμώσει περισσότερο θα καταφέρεις. Ηρέμησε, δώσε άλλα προϊόντα της ίδιας οικογένειας στο παιδί και θα δεις ότι θα είστε και οι δύο πολύ .... καλύτερα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ μπράβο Δωράκι! Πολύ ευχάριστα νέα. Τελικά για όλα υπάρχει λόγος...

σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου.μου εφυγε ενα βαρος!!!!!

 

 

Αχ τι μου θύμισες τώρα! Η κόρη μου άρχισε να κόβει το γάλα από (κάθεσαι; κάτσε μην πέσεις κάτω) τεσσάρων μηνών. Στους έξι μήνες το έκοψε τ ε λ ε ί ω ς! Όλες τις μάρκες δοκίμασα, ό,τι υπάρχει καί δεν υπάρχει. Ούτε στάλα δεν έβαζε στο στόμα της. Το αποδέχτηκα, έβαλα υποκατάστατα στη διατροφή της και ως δια μαγείας στα δυόμιση χρόνια της ξανάρχισε να πίνει γάλα και αυτ΄τη στιγμή (είναι 15 χρονών) πίνει το λιγότερο 2 ποτήρια την ημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Συμπέρασμα: η πίεση δεν βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις. Μόνο να πεισμώσει περισσότερο θα καταφέρεις. Ηρέμησε, δώσε άλλα προϊόντα της ίδιας οικογένειας στο παιδί και θα δεις ότι θα είστε και οι δύο πολύ .... καλύτερα!!!!!!!!!!

 

 

 

 

καλα,επαθα σοκ!!!!!

4ων μηνων.....πωπω!!!!!χαρα στο κουραγιο σου!!!

τελος καλο ολα καλα,λοιπον!!!!!

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...